Skočiť na obsah

Gýč - odkladisko dekoratívnych a podivných predmetov :)


game

Odporúčané príspevky

tak ešte jedna háčkovaná krása... niektorým dámam by mali z pratov brať tie háčky a ihlice a nepustiť ich k nim

 

tentokrát z Fleru.cz, úplne vážne predávané,

asi to nikto nechcel za pôvodnú cenu 1800 Kč...

 

po zlacnení len 1229,- Kč, no nekup to - keby ste nevedeli, čo to je, tak prosím pekne "háčkovano-štrikované šaty"

 

post-3-0-98038100-1485805304.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a čo sme tu dávno nemali?

 

no predsa torty.

 

tak teda - túto konkrétne sme tu už pred nejakým časom mali, spolu s inými rodiacimi a mimískovými tortami:

post-3-0-22619400-1485884381.jpg

 

ale - už vtedy pri predstave, ako nastávajúca matka alebo tatko dostanú do ruky kuchynský nôž a naporcujú to, bolo kdekomu šoufl... aj

keď je to podľa farby zjavne mimísko určené na pitvu :(

 

teraz pozor - už vieme, ako to vyzerá, keď túto tortu začnú predsa len pre ctených hostí krájať...

.... úplne ako na pitve

 

otvoriť na vlastnú zodpovednosť .......

 

 

post-3-0-22983100-1485884379.jpg

 

 

varovala som!

dobrú chuť :innocent:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a čo sa nedá kúpiť, alebo na to nemajú, vyrobia doma sami.

keby to robili deti v škole na ručných prácach, pochopím.

ale toto je myslené ako vážne mienená dekorácia do domácnosti, s postupom výroby toho superzložitého nápadu, fotkami, a všetkým, čo k tomu patrí...

a toto z toho vzišlo:

 

post-3-0-70401800-1486124596.jpg

 

tu je komplet bydlenkovský návod:  Jak využít starý obvaz?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nakopilo sa.

 

kedysi ako deti sme chvíľu mali v ktorejsi triede krátke obdobie, keď sme vymýšľali namiesto slov nejaké náhrady, populárne boli Ta3... /rozumej ako Tatry/... a ešte sem tam pár slov, to jediné si z toho pamätám.

ale nemalo to dlhé trvanie, pár týždňov, možno, nikam to neviedlo, mali sme okolo 9 - 10 rokov a ani to nebola ktovieako priveľmi zábavná hra. našli sme si lepšie.

 

o to viac ma prekvapila ďalšia z úžasných kreácií, ktoré sa rozmáhajú ako gratulácie pre dôchodcov. babičky a deduškov a starých rodičov a rodičov...

je to o kúsok spoločensky prijateľnejšie než beštiálne kozotorty a penisotorty a podobné záležitosti, ale intelektuálne len kúsok od dna.

 

tá mánia za každú cenu na každú príležitosť pre každého vymýšľať "niečo vtipné" je zúfalá.

raz sa dokonca jedna dáma pýtala, že má známeho, leží v lastne na smrteľnej posteli v nemocnici, chce ho navštíviť a či nemá niekto nejaký dobrý nápad, ako ho rozveseliť... to bol zatiaľ tak asi vrchol imbecilizmu.

 

matke a babičke dobre padne infantilná písačka s lepenými čokoládkami, premýšľala som, ako to budú odovzdávať, aby to aspoň ako tak držalo pokope aspoň chvíľu.

a to bude zábavy, juj, viac ako s kozotortou!

 

ten text je podľa mňa okopčený z nápisov na steny...

 

post-3-0-74980300-1486215297.jpg

http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=4831521

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

jj, pani Jarbru sme tu svojho času už mali... jej papierové kvety a podobné maringotkové záležitosti tu kdesi sú : )

od nej je ťažko z toho množstva vybrať, všetko mala neuveriteľne hnusné :klobuk:

 

/po čase neuniesla kritiku, a zmizla aj so svojimi výtvormi... boli skutočne desivé./

napr tu: https://www.freespace.sk/tema/4653-g%C3%BD%C4%8D-odkladisko-dekorat%C3%ADvnych-a-podivn%C3%BDch-predmetov/strana-5?do=findComment&comment=222993

tu: https://www.freespace.sk/tema/4653-g%C3%BD%C4%8D-odkladisko-dekorat%C3%ADvnych-a-podivn%C3%BDch-predmetov/strana-5?do=findComment&comment=222788

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jo veru pani Jarbra... skončila v nápadoch sranda, keď sa odsťahovala urazene...

 

ale zato srandistiek hačkovačiek zostalo kdekade plno... to sú predpokladám tie, ktoré vzdychajú, ako by hačkovali, len už nevedia čo :)

 

takže jedna recesistická dojčiaca čiapočka pre bábätko... najlepšie nasadiť na hlavu rovno na ulici na lavičke, kde dojčia najradšej uvedomelé matky, alebo priamo v kaviarni, to je teraz trend,

a to druhé... to sú vraj vázičky na drobné kvetinky:

 

post-3-0-05503300-1487082712.jpg   post-3-0-29211400-1487082713.jpg

okoun.cz, mimibazar.cz

 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://www.freespace.sk/tema/4653-gýč-odkladisko-dekoratívnych-a-podivných-predmetov/?p=250098 /list pre babičku s čokoládami/

mala som také tušenie, že sa to začne šíriť ako mor

dámy totiž prosili, aby to príslušná dáma nechala ako obrázok na MMB nejakú chvíľu, aby si z toho mohli zobrať inšpiráciu

tak už ju berú.

 

jedna z inšpirácií:  Drahý Mila čku

 

post-3-0-45766300-1487162478.jpg
mmb, okoun.cz

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

prosby a žiadosti o nápady na "vtipné" darčeky neustávajú... vtipné darčeky sa dávajú kolegom, manželom, kamarátkam, k okrúhlym výročiam, k akýmkoľvek výročiam, jednoducho vždy a všade... desivo dávno som nečítala žiadosť o nápad len tak jednoducho na darček.

 

naposledy radil niekto niekde tento:

 

post-3-0-18423600-1487873868.jpg
zdroj: diskusia módní peklo.cz

 

tak nad tým premýšľam /nepripadá vážne do úvahy, lebo u nás sa nepotrebné darčeky nepestujú, a vtipné už vôbec nie/, že by zrejme nebolo faux pas, keby po otvorení takého

vtipného darčeka ten vtipný darček náhodou zrazu vykĺzol z ruky a skončil ako halda smetí pod stolom...

 

bolo by?

zrejme peklo na vtipnom pracovisku, abo by sa smrteľne urazil vtipný strejda... :hmmm:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...
  • Pred 2 mesiacmi...

autorka tohto lapača snov je čiste prírodná bydlenka, alternatívna, taká, čo nosí svoje dieťa celý deň výlučne aj pri varení v plachte na prsiach, rodí doma a robí zo svojho malého potomka vegetariána a iné hrôzy.

keď máte odvahu a chuť po tomto ešte pozrieť obrázok, mám pre vás jednu otázku:

 

myslíte, že to má v obývačke, v spálni, hneď na chodbe, a má tá pani aj manžela, ktorý je ešte pri zmysloch?

vysvetlenie aj obrázok v spoileri:

 

 

 

post-3-0-38343300-1501520926.jpeg

 

to čosi, votkané do stredu lapača snov je kus pupočnej šnúry.

 

prvotný zdroj neuvedený a neviem ho nájsť, druhotný je okoun.cz,

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

práve som objavila, musím to sem dať zatepla, beží to u pani autorky ako "tip na výzdobu"...

obávam sa, že to zanedlho zmizne, chudatko priveľa pozitívnych ohlasov nezískala, výstižnejšie povedané žiadny...

 

musíte pozrieť poriadne, potom vysvitne, že to je prosím pekne vyčančaný záchodík:

 

post-3-0-92755300-1504632402.jpg

https://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=4852232

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nielen záchodky... všinmime si, dnes je 7.9.2017... pritom je dôležité to 7. septembra.

 

ešte neskončilo leto, nebola jeseň, nebol Haloween, neboli dušičky, nebol Mikuláš, nebol advent... ale idiotkám už šibe.

nestačí, že to vyzerá príšerne, ale je 7. septembra...

 

post-3-0-76261900-1504807304.png

ladíme na Vánoce

 

https://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=4852510

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

az tak priserne to nie je, asi horsie by to bolo v kontexte s dalsim interierom...

aj ked mi chvilu trvalo, kym som pochopil, ze to po stranach su vianocne stromceky...

 

ale toto je iny spek - niektori ludia asi vobec netusia, ze knihy sa AJ citaju...

 

post-2373-0-60233100-1504854194_thumb.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tie vianocne stromceky skor vyzeraju ako husenice  :zubiska:

 

nebud taky uzkoprsy..sak najprv precitas a potom dekorujes, nie?

 

chapem ludia maju zafixovane, ze knihy su nieco takmer posvatne a nemaju sa vyhadzovat..ale ak su tam obalene vyplody hoci Keleovej- Vasilkovej alebo Coelha ci Hamzovej, tak je to len dobre, ak skoncia ako podnos pod pohat vina..napriklad

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bozicku.... ja som na ten vencek hladela, registrovala kockate podrucky a premyslala preco to prichytila červenými koralkami.... a vôbec som na to neprisla, ze to sú stromčeky-dvojicky :o

 

 

A tam tie knižky sú vo vianočnom šate, aspoň dostali farbu, chudatka, este nedavno ich balili do cistého bieleho :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nebud taky uzkoprsy..sak najprv precitas a potom dekorujes, nie?

 

chapem ludia maju zafixovane, ze knihy su nieco takmer posvatne a nemaju sa vyhadzovat..ale ak su tam obalene vyplody hoci Keleovej- Vasilkovej alebo Coelha ci Hamzovej, tak je to len dobre, ak skoncia ako podnos pod pohat vina..napriklad

 neskor sa ukazalo, ze su to knihy v madarcine a nemcine, ale pani sa uz uvolila a niekolkym zaujemcom prefotila nazvy... ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

bydlenky sú po lete zjavne odpočinuté, a roja sa skvelé nápady... pri všetkej úcte ku knihám, toto je väčšia hrôza... mimochodom, u tejto dámy si pamätám, že pred nejakým časom sa vraj hrozne pohádala s manželom, ktorý jej nedovolil premaľovať tú sošku panny márie celú na bielo...

zjavne bieliace obdobie trochu ustúpilo, ale...

 

nájdite desať rozdielov v jedálni "pred" a "po":

 

post-3-0-89944900-1504896348.jpg

 

https://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=4852447#diskuse

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

2 nálezy na jednu nikdy nekončiacu tému s nekončiacou fantáziou...

 

1. záchodík pre princezné, tesne po použití a tesne pred praním, zrejme

 

2. toaleta pre domáceho nácka - všimnite si ten hákový kríž na dečke, v šuflíku je zrejme poruke mein kampf...

 

post-3-0-00308600-1505576829.jpg     post-3-0-01858700-1505576830.jpg

 

zdroj: okoun.cz

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov