Skočiť na obsah

Náboženstvá a budúcnosť ľudstva


Sniper

Odporúčané príspevky

slimák

Citu? To mas vrodene, vieru si dostal genami a unas sa to este neprejavilo?

to ťa ako napadlo?

 

game

drow, aj neandertálci, ktorí boli podľa všetkého na oveľa vyššej úrovni, než akú sme im ešte donedávna prisudzovali, vyprevádzali svojich mŕtvych s rituálmi, kvetmi, a svojou formou viery v posmrtný život ..

a to si prečo adresovala mne?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No súdruhovia,z vás by mali súdruh Husák a súdruh Colotka radosť.

pripadám si tu ako 30 rokov späť na hodinách občianskej výchovy.

 

 

Prajem vám aby to bolo hodne neskoro,ale raz príde čas (a ak máte aspoň štipku citu v sebe)keď budete aj vy dúfať,že vám blízky človek nehnije len tak v zemi,ale preháňa sa niekde na večných cestách.

Viera nie je o tom,čo bude s vami po smrti.je to o tom ,čo bude s vašimi blízkymi.

 

no myslela som, že je to jasné ... je to odpoveď, alebo jedna odpoveď, jedna z možných odpovedí na tebou nadhodený pohľad na vieru

na to, že je to o tom, čo bude s mŕtvymi po smrti ... nielen s blízkymi, ale so živými, budúcimi mŕtvymi

a mňa fascinuje, že nad tým premýšľali už pred desiatkami tisíc rokov, aj toľko a ako vysvitá, zjavne nevinne zatracovaní neandertálci ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Najprv si ma aj zaskocil, ze o com bola rec.

Prajem vám aby to bolo hodne neskoro,ale raz príde čas (a ak máte aspoň štipku citu v sebe)keď budete aj vy dúfať,že vám blízky človek nehnije len tak v zemi,ale preháňa sa niekde na večných cestách.

Viera nie je o tom,čo bude s vami po smrti.je to o tom ,čo bude s vašimi blízkymi.

 

Najprv som myslel ze tu skoncim.

 

Viem, ze som napisal nieco v zmysle, ze viera je pre zivych a nie pre mrtvych. Mna viac trapi vseobecne co bude som mnou aj na svete ako niekto iny. Mozno by som daroval svoj organ detom, mozno aj niekomu inemu, keby mi na mne nezalezalo(resp..). Neberte to do absurda.

Ale ja neviem co bude so mnou, ani si nepredstavujem vzdusne zamky, teda ani nad svojimi blizkymi. Proste co si napisal je blbost. Nie ja ale co iny. Ked neverim v sebe(v tvoju vieru) preco by som mal dufat co sa stane po smrti aj mojim detom. Neviem. Co sa stane s mojimi blizkymi? Dufam ze sa nebudu trapit(uz "na zemi"), a cim menej.

 

Ale zivot je dar.Tiez nic lepsie nepoznam. Ani neviem ci ludsky zivot je lepsi ako zivot vevericky. Myslim(moj nazor, terajsi), ze je a som rad clovekom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 rokmi...

máš Alex úplnú pravdu, žiadne náboženstvo nám tu na svete netreba. Stačí aby ľudia žili podľa desatora, ktoré nám Boh stanovil a bolo by tu krásne. raj na zemi. Lenže vďaka takým farizejským inštitúciám ako je napríklad cirkev, si ľudia myslia že páchať zlo môžu, lebo sa nedelu vyspovedajú. Je to najväčší podvod na svete. celá cirkev aj s pedofilnými farármi a trápnymi soškami.

Boha milujem, cirkev nenávidím. Máš dobré názory, ja som tu nový, ale dnes som si čítal tieto fóra.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hastr.

 

Ktoré desatoro máš na mysli?

Vedel by si ho, konkrétne, napísať?

... a mám na mysli desatoro - teda desaťslovie - po slovensky desať slov (teda tie, ktoré si Moše odniesol na dvoch hlinených tabuľkách).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

pôsobivá fotka ... tri náboženstvá pochádzajúce z jedného koreňa pôsobia v podobe kníh vedľa seba mierumilovne a nevinne.

 

post-3-0-53000300-1456507986.jpg

 

kresťanstvo - islam - židovstvo, biblia, korán, tóra.

 

svet  sa mení, a menia sa mapy znázorňujúce počty a miesta v troch veľkých náboženstvách.

podľa spoločnosti Pew Research a jeho výskumov a odhadov podľa posledných pohybov sveta bol v Európe počet muslimov zhruba

43 miliónov, podľa ich odhadov sa počet do roku 2050 takmer zdvojnásobí - odhad 71 miliónov, rozhodne trochu podhodnotený.

 

Svět se mění

Výzkum také ukazuje, že se mění náboženský profil Spojených států, kde v současné době tvoří muslimové zanedbatelné 1% celkové populace. Křesťanství, ke kterému se v USA hlásí drtivá většina populace (78,3% v roce 2010) si udrží svou pozici dominantního náboženství, židovskou komunitu (1,8% v roce 2010) ale do roku 2050 předstihnou právě muslimové (2,1% v roce 2050).

 

V roce 2010 žilo podle Pew Research na světě přibližně 2,16 miliardy křesťanů a 1,59 miliardy muslimů. Do roku 2020 by se světová populace křesťanů měla zvýšit na 2,38 mld. Muslimů by v roce 2020 mělo být na celém světě přibližně 1,9 mld. O třicet let později se celosvětová populace křesťanů a muslimů téměř vyrovná – 2,9 mld. křesťanů a 2,76 mld. muslimů.

 

http://www.stoplusjednicka.cz/budoucnost-svetovych-nabozenstvi-pocet-muslimu-v-evrope-se-zdvojnasobi

 

foto: https://www.google.sk/search?tbs=sbi:AMhZZivPxp1m45J8ixes1ZAYeCaCOO6IKyUL1N0tEQpZQeCis93R27Y_1IoKDdvWKSFF62U0Ir4KqhmBlu2GjeP7jZKOnvFXt2K1SXrplP4dRkvG-O7oGHvWM_1JXYVs7quvkQEezQestArNZM8Aafr4LZP6rcrVpc3ceZZPv9UckuyW10uuAY-KgFbFvvMGbyORdQeCveUlQa15YrCZiolF1-Hn9XzGyKH1Z5ic9uuzHou4T_1xwEYQ6REyDa9_1KC4--EjuYconGFEYoziTTn2jPUNpNbIzwogzd6MMYUIPCj8bU5uN6kOrDLRIsDmd77IiSf6dxLh9DL5SJw9YXMCmm7iNeeGB4kWyx1TeiLtUlCmLoZNArY3b9RnyY9Im7A6YrCARRJkmbLFxItu6Z92aAzmgaw4cLHw4mjOMq-PtAisYlRijMP93ORXur-7WZxsbzIlsGOobSwrEdVGnug6E20o9HiKVL04Coh1n3CUHplvO9VIiNqZpVF8EWCiuDoqoAI6Y-8BurjeXWF_1BYQERO_1jvRkdyWWMlDWQAYQkyyaa8xpm9lFwahGVsA1II34c3KONMUghWtu5GYRDlc4tzbpEIK_1TNRqQPdkTvFoF30QsE7Llp0_1zva0Uvo98k745iPebgG6kJU7QrPAckLY0jF31KqXnIztkqTO606qBPqtmfeav2yB8mdc5xgRj-pihcUxZSjIhuY_1qEbYRvH_1RqurNZ7jLuTUUuqjDrs4H5DjnDkZsYE7vnMx2Wn9zkONRpnUWWsfPFKCcVckNnBWm-enl8n2pq7OnNFmSM-oqR4N-WdIpqeCX9z41Xt8zrtQFAfJTduVhxk0s4fjKbaZbgW2rdlqbfFj-NQ8quIpCtTQxVbUQoTIElzMTlvlObAY1FyMnr2nZs3kP-Nhu7b9nK7-t1h9vV8KoOa4Vyh3uinisTGuPicSi7x1KjjP00C9AWS-6lGJLFdGD4QFR5NDz2PuhJaHr15RmAFFgXxAAnlTZ8p3MQNV3PKNwdlBHSRi0DmNJZSeVXKy41myljlflS4O7emvtZCRSSuuNLaD8rxCyToTc6OkPG62lTlMZKGLSdQlY9tJeK2ZbP9hQurMiQFO3JdQTGyKOq76Ehe5MwKUNJFbiDyfVc93kyMF81kZTeSxV0S6ulZo88JUpqZg9K0NjoF21Hp6ytJLu4SHypErYgxpWPptECOyKMfxOxCcZpvOhIapQBGMrEgDQK4ZHpLi2a6D0A9iLLEnY69Qs3b_1ketmevfAWa1OF9wSrbPu7W5GPzrXHpGZSPbjRVbyqEvq4-KnRefEedLzjXy3RkGITcz7nkHCPXXf1s70MH2j-JRMaioXTMHIY-85MAclCiJQrHq6dx_1YBdKmWX77k1f1Y7LCSOEmzVDY&hl=sk

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podľa toho, čo sa dá všelikde dočítať, existujú ešte aj dnes medzi nami ľudia, ktorí božské bytosti vnímajú. A keď sa aj v niečom rozchádzajú, v niečom inom sa zhodujú.

Ak je existencia anjelských bytostí realitou, ako môžeš zrušiť náboženstvá, ktorých základom vlastne nie je nič iné, než tradícia z minulosti, pravdepodobne tiež od ľudí, ktorí božské bytosti vnímali.

 

To, že my sami dnes nič také nevnímame, nám v podstate nedáva žiadne právo tvrdiť, že neexistuje to, o čom písali či bájili VŠETKY národy sveta v hlbokej minulosti.

 

Len my sa dnes pokladáme za tak múdrych, že to všetko chceme poprieť a staré národy vyhlásiť za klamárov a hlupákov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

otázka je skôr: kam to smeruje.

kam smerujeme my a kam smerujú náboženstvá.

ani zďaleka nie do toho nevinného obrázka troch kníh mierumilovne vedľa seba ... neboli mierumilovne vedľa seba nikdy, a zdá sa, že ani nikdy nebudú.

 

a je to v oboch: bez ohľadu na to, či niekto vidí anjelov či nie, ten nezmier a nepokoj je aj v náboženstvách, aj človeku.

 

po celú históriu nevedeli žiť vedľa seba v pokoji. že by sa to v budúcnosti zmenilo? nemyslím.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak je existencia anjelských bytostí realitou, ako môžeš zrušiť náboženstvá, ktorých základom vlastne nie je nič iné, než tradícia z minulosti, pravdepodobne tiež od ľudí, ktorí božské bytosti vnímali.

 

Keď je niečo založené na tradícii, je veľmi pravdepodobné, že to nemá reálny základ alebo veľmi skreslený pohľad. Anjelské bytosti nemusia mať nič spoločné s náboženstvom, možno išlo o mimozemských kozmonautov, ktorí dávno navštívili Zem a keďže ľudia si nevedeli vysvetliť ako prišli, tak si z nich spravili anjelov. Ale toto všetko plynulo z ich nevedomosti. Náboženstvá sú výsledkom toho, že ľudia sa snažili nejakým spôsobom pochopiť svoju nevedomosť a vysvetliť si ju. Ak niečomu nechápali, tak jednoducho to "zvalili" na božskú podstatu a tým to mali vyriešené. Prírodné katastrofy vnímali ako trest od bohov, pretože nechápali ako môžu vznikať blesky a nechápali, čo je dôvodom toho, že sa trasie zem pri zemetrasení. Detto, čo sa týka tzv. poslov božích. Je šanca, že dnes by sa objavil "nový" Ježiš? Asi sotva, "nový" Ježiš by dnes zrejme skončil pod dozorom psychiatrov alebo možno rovno v base.

 

Podstatné je, že náboženstvá sú jedným z hlavných (ak nie hlavný) motorov vojenských konfliktov takmer počas celej histórie ľudstva. A často len kvôli tomu, lebo to "niekto nakázal". A to je niečo, čo by nemalo byť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bol by svet horší, keby sa náboženstvá zrušili a zakázali? Čo tak sa zbaviť týchto dogiem a zaviesť iba jediné náboženstvo založené na deizme alebo určitej forme agnosticizmu?

 

Je veľa utrpenia v živote, ktoré nedáva zmysel. Starí a opustení, nevyliečiteľne chorí, rodičia, ktorým zomrelo dieťa. Myslíš, že deizmus, alebo agnosticizmus im pomôže psychicky sa vyrovnať s takýmto osudom? Sú osobnosti (Hawking, atď..), ktorý napriek postihnutiu, alebo práve pre toto postihnutie, odmietajú Boha. Nie každý je toho schopný a môže si zvoliť rezignáciu, alebo vieru. Prečo by som im tú vieru bral, keď miesto nej im nemám okrem racionalizmu nič iné ponúknuť. Viera a náboženstvo nemusí znamenať to isté. Človek môže veriť v Boha aj bez cirkvi. No práve komunita je často poslednou inštitúciou, ktorá takémuto človeku dáva pocit, že nie je vylúčený. Spoločnosť, v ktorej žijeme, je založená na úspechu, prosperite a v nej si často ťažko hľadajú miesto.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Už na začiatku témy to Darkman napísal jasne: Je to v ľuďoch. To, čo vedie ku zlu, k vojnám, k boju o moc, k nenávisti, závisti, to všetko pramení z ľudí. A náboženstvá sú len nástrojom.

 

Kto chce psa biť, palicu si nájde. Niektorí si nachádzajú palicu náboženstva. Ale to nie je prvotné. Prvotný je pud, túžba po moci, po nadradenosti, po vlastnej výnimočnosti, po bohatstve, po sláve či po vlastnej predstave pokoja, ktorá potláča predstavy iných.

 

Náboženstvá nemožno zničiť ani zakázať, pretože ľudia túžiaci po moci by si za chvíľu vymysleli nové.

 

A nie je to tak, že väčšina ľudí je dobrých a len zopár zlých. je to naopak. Iba zopár je dobrých a väčšina nás je zlých. A cheme zlo. Máme reči o dobre, ale konáme zlo, my všetci.

 

Nič Ti nepomôže zakázať náboženstvá. Iba by si tým vyprodukoval novú možnosť zabíjať kvôli náboženstvu :)


Keď je niečo založené na tradícii, je veľmi pravdepodobné, že to nemá reálny základ alebo veľmi skreslený pohľad. Anjelské bytosti nemusia mať nič spoločné s náboženstvom, možno išlo o mimozemských kozmonautov, ktorí dávno navštívili Zem a keďže ľudia si nevedeli vysvetliť ako prišli, tak si z nich spravili anjelov. Ale toto všetko plynulo z ich nevedomosti. Náboženstvá sú výsledkom toho, že ľudia sa snažili nejakým spôsobom pochopiť svoju nevedomosť a vysvetliť si ju. Ak niečomu nechápali, tak jednoducho to "zvalili" na božskú podstatu a tým to mali vyriešené. Prírodné katastrofy vnímali ako trest od bohov, pretože nechápali ako môžu vznikať blesky a nechápali, čo je dôvodom toho, že sa trasie zem pri zemetrasení.

 

Neveríš im, neveríš a neveríš. Neveríš, že by naozaj mohli písať to, čo zažili, neveríš, že by mohli vedieť, čo píšu. Proste veríš len sebe a tomu, čo Tebe vyhovuje. Všetci z histórie boli proste hlupáci, ktorí nevedeli, klamali a zavádzali, vymýšľali si, nechápali.....

 

Napokon, je to ľahšie - neveriť. Človek má jednoduchú odpoveď a nemusí sa trápiť s ťažko vysvetliteľnými vecami.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov