Skočiť na obsah

Rozdelenie hardisku


Tomáš

Odporúčané príspevky

Každý Windows nám pri inštalácii ponúka aj možnosť vytvorenia novej partície na disku. Je to vlastne rozdelenie jedného hardsiku na dve časti a tá druhá funguje nezávisle od tej prvej. Ako keby ste mali pripojený dáky externý hardisk. Najčastejšie sa to využíva na to že si tam ukladajú rôzne dáta a na prvú partíciu dávajú operačný systém. Chcem sa spýtať ale na toto: Ak mi nejaký vírus začne demolovať windows a ja preinštalujem ten windows na tej partícii C:/ tak sa mi vlastne na partícii D:/ nič nestane? Akože ten vírus nespraví to že prejde na to déčko a keď bude na céčku nanovo čistučký windows a zase mi ho z déčka napadne?

 

Okrem toho že mi odpoviete, môže táto téma poslúžiť na diskusiu o rozdelovaní hardiskov na partície.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 23
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Tomáš

    10

  • Tom

    5

  • Sniper

    4

  • alarm

    2

Top prispievatelia v tejto téme

Zalezi od toho co vsetko mas infikovane, kde sa vsade ten virus dostal.

Vyznam je v tom ze ked zlyha system (Alebo systemova particia) neposkodia sa data, pripadne ze mozes mat viac systemov (vista ma jednu particiu recovery z ktorej sa vie reinstalovat)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne sa ešte nikdy nestalo, že by mi nejaký vírus začal demolovať niečo iné ako C:

 

Vírusy a trojany sa často maskujú ako systémové súbory, a tie na particii kde nie je systém nemajú vo zvyku parazitovať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne sa ešte nikdy nestalo, že by mi nejaký vírus začal demolovať niečo iné ako C:

 

Vďaka na toto som bol zvedavý. A ja ešte budem mať aj o dačo lepšie lebo mi už skončila viazanosť a za pár dní sa odpájam zo siete. Takže najviac vírusov ide z internetu na ktorý nebudem pripojený a LAN sieť čo som mal so susedmi je dávno zrušená a to že príde vírus cez nejaký USB klúč alebo CD je mizivé percento.

 

Vírusy a trojany sa často maskujú ako systémové súbory, a tie na particii kde nie je systém nemajú vo zvyku parazitovať.

:cem: Wers Axel mi rozumie najviac. Vždy vie presne tak odpovedať aby mi to pasovalo. Myslel som presne na toto. Vírusy idú po windowse a nie po mojich trapných hudobných súboroch za ktoré by ma Darkman a jemu podobní vysmiali. Takže tak som myslel nech mi to demoluje hlavne céčko lebo vírusu sa nevhneme nijako. Darmo chvália NOD32 že dostali také a tamtaké ocenenie a keď som si nainštaloval skúšobnú verziu nenašlo mi to ani hovno, ešte aj axelove oči sú lepšie ako celý nod32.

 

Pozriete sa mi na LOG file a nájdete tam minimálne 3-4 vírusy od oka, tak potom na čo slúži antivír? Aby mi len spomaloval PC alebo len reklama aby si ludia mysleli že ak ho majú tak sú chránení?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To nie je chyba keď si pripojený na internet, chyba je tá, že veľa ľudí o bezpečnosti nevie prakticky nič, podceňujú aktualizácie systémov, neinštalujú si záplaty a hotfixy a potom sa čudujú prečo im všetko padá, mrzne a antivír jačí pri každej príležitosti.

 

Pozriete sa mi na LOG file a nájdete tam minimálne 3-4 vírusy od oka, tak potom na čo slúži antivír?

Nemal si tam žiadny vírus, to som si len prdel robil, aj som ti to tam napísal.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

tiež mám rozdelený disk na C a D a bolo mi na dve veci...

Pri pokuse o reinštaláciu Windovsu, krok za krokom sme odťukávali, aby sa sformátovalo len "C" a naraz šup a bolo to v kely.Preťukávali sme sa tabulkami a čakali, kedy nás to vyzve ,aby sme zadali, čo sa má formátovať...Ale On sa neopýtal...a všetko išlo do kelu. Ešteže mám BackZipom zálohované každý deň súbory na externom disku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Skus pred formatovanim C zalohovat data z D cez nejaku verziu linuxu. Ja mam instalacku Win ako bitovu kopiu takze je zazrak ze sa mi to podarilo rozdelit a keby som dal reinstall tak sformatuje C a D(recovery)a F a G a spravi C a D. Mas kopu linuxou co ti to umoznia zalohovat. Takze aj tak to neni zbytocne

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hovoríš slovensky??? nejako ti nerozumiem, ale mám na to lidi :cotisisi:

Ja som to riešil záložným diskom, ale pri reinštalácii Windowsu mám debku-10 ročná práca je uložená len na jednom médiu. Ukludním sa, až keď je to skopírované na D-čko.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Jaaaj ludia moji ja som uz prisiel o dokumenty na D-cku, kedysi som daval vsetko na usb kluce. Jakmile som daco dopisal do zivotopise hned zaloha na 3 usb kluce. Potom niekto povedal ze je dobre rozdelit disk. Tak som myslel ze viresy budu likvidovat len C-cko a to budem furt preinstalovavat. Ale teraz mi taky virus dosiel ze az do biosu sa dostal a odpalil cely ntb. Takze darmo som mal D-cko. Nic nedelte! Vsetko davajte mimo pocitaca to je jedina istota.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

K tým vírusom sa už vyjadrovať nebudem, ty si už lost case.

 

Čo sa týka disku, určite je dobré disk rozdeliť a dáta dávať na D: (príp. E:, F:, atď) a na C: len inštalovať programy.

 

Pre dôležité dokumenty odporúčam používať napr. externý USB harddisk ako záložné médium. Fungujem tak asi rok a na nič sa nemôžem sťažovať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Veď o tom hovorím. A keď vám odíde HW nezachránia vás tie D: disky... Takže poučenie je také že všetko dôležité si dávajte na externé disky a keďže všetko máte na externom disku tak nemá význam robiť D: disk. Ja s tým mám zlú skúsenosť lebo mi nijak ten D: nepomohol odteraz budem všetko dávať na externý. A tak v PC úplne stačí céčko. Veď ak budem mať externý na PC nebude nič iné ako OS a programy...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Urcite to ma vyznam. To je ako keby si povedal ze nesnaz sa vyliecit aj tak umres. Vyrazne ti to zvysi sancu ze tie data zachranis. Je dobre zalohovat na externe ale urcite to nie je zbytocne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teraz máte pravdu obaja ale ak odíde hardisk tak potom smola takže sa prikláňam k druhému ten externý. Na starých ntb sú 40-ky a volakto spomínal že taký by ani nedelil. Ja som ale aj tak rozdelil na 10/30 XP-čku to úplne stačí aj s aktualizáciami. Ten druhý disk nemusí byť veľký ja by som aj 20-ku rozdelil však na najdôležitejšie dokumenty stačí jadna dva giga.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takže poučenie je také že všetko dôležité si dávajte na externé disky a keďže všetko máte na externom disku tak nemá význam robiť D: disk

Ten druhý disk nemusí byť veľký ja by som aj 20-ku rozdelil však na najdôležitejšie dokumenty stačí jadna dva giga.

 

Tak si už vyber, človeče. Stačí, aby ubehlo 12 hodín a tvoj náhľad sa otočí o 180 stupňov, to sa potom ťažko radí.

Delenie diskov je užitočné i z hľadiska údržby, lepšie sa defragmentujú jednotlivé logické jednotky, než celý disk naraz. Okrem toho, ak si vytvoríš aj malú partíciu určenú výlučne pre swapovací súbor, ktorý tam nasmeruješ a nastavíš mu pevnú veľkosť, zrýchliš tým prácu virtuálnej pamäte.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zle ste pochopili. Ja som nevedel na čo je delenie dobré na začiatku keď táto téma začínala. Vtedy som uvažoval o delení prvý raz. A to že je ho škoda deliť som myslel tak že čo ak sa pokazí samotný hardisk? Preto ja verím len externým úložiskám čo niesu závislé od materskej dosky PC. Už viem že je dobré deliť (nie preto aby som súbory zachránil) ale už len preto aby som dosiahol to čo je tu vyššie napísané. Ľahšie sa tam upratuje, lepšie sa defragmentuje atď. Tu na notebooku je všetko vstavané. Keď mi odíde notebook, hardware tak je v keli všetko bezohľadu na to koľko bolo partícií na disku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov