Skočiť na obsah

Dočasné strácanie zraku


Sniper

Odporúčané príspevky

V poslednom období občas sa mi stane (raz za cca 3 týždne), že zrazu prestanem vidieť, zrak ako keby sa mi zahmlil, podobne ako keď si pár minút silne pretierate oči, tak vidíte všetko možné len nie normálne. Lenže u mňa to príde zrazu z ničoho nič a tak, že na ľavé oko nevidím prakticky vôbec a na pravé mierne obmedzene. Tento stav trvá asi 10 minút, potom sa to obyčajne vráti do normálu. Stretli ste sa s niečím podobným? Budem asi musieť ísť k očnému na kontrolu, lebo toto sa mi vôbec nepozdáva.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pýtal som sa či má niekto s tým skúsenosti alebo vie čo by to mohlo byť, to je zmysel diskusného fóra
  • Pretože o deviatej večer očný lekár asi už neordinuje, tak sa do najbližšej príležitosti pokúsim získať nejaký feedback, čo je taktiež zmysel diskusného fóra
  • Už rozumieš?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1) raz dávno, už si nespomínam na presné okolnosti ale zrazu sa mi pred očami zjavila čierňava a pár sekúnd som absolútne nič nevidel:wacko:

 

2) veľmi dlho sa mi stáva to, čo sa mi v detstve nestávalo, vlastne sa mi to stáva len také 2-3 roky?

keď dlho sedím alebo ležím a zrazu sa postavím, tak sa mi pred očami zjaví to divadlo farieb a hviezdičiek ako keď mám zatvorené oči a silno si ich pretieram

deje sa to aj ráno keď vstanem a vystieram sa

alebo napríklad môžem byť dlho na nohách ale keď cítim únavu a začnem sa vystierať tak znova...

 

keď sa mi to deje, tak na pár sekúnd stratím orientáciu a občas aj rovnováhu, zatiaľ som iba raz odpadol - iba pár sekundová strata vedomia

 

proste keď to ide tak si radšej rýchlo sadnem alebo sa opriem, lebo mám ten čudný pocit v hlave...neviem ako to pomenovať, akoby také teplo obarilo hlavu :(, fakt že keby som len tak stál tak padnem na zem

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel, s takym problem si mal ist imho k doktorovi hned. To ti tu asi nikto nebude vediet povedat, co je to zac. Za posledny mesiac som si kvoli muskam toho precital celkom dost o problemoch s ocami a co som pritom zistil je ,ze uplna banalita moze mat rovnake priznaky ako akutny stav.

 

2) veľmi dlho sa mi stáva to, čo sa mi v detstve nestávalo, vlastne sa mi to stáva len také 2-3 roky?

keď dlho sedím alebo ležím a zrazu sa postavím, tak sa mi pred očami zjaví to divadlo farieb a hviezdičiek ako keď mám zatvorené oči a silno si ich pretieram

deje sa to aj ráno keď vstanem a vystieram sa

alebo napríklad môžem byť dlho na nohách ale keď cítim únavu a začnem sa vystierať tak znova...

 

keď sa mi to deje, tak na pár sekúnd stratím orientáciu a občas aj rovnováhu, zatiaľ som iba raz odpadol - iba pár sekundová strata vedomia

Toto je uplne v pohode, to mavam aj ja, a je to sposobene nizkym krvnym tlakom. Ked sa rychlo postavis, tak sa ti nachvilku horsie prekrvuje mozog a v podstate omdlievas. Ak ta chvilka trva dlhsie tak mozes aj omdliet, co je v podstate jedine riziko nizkeho tlaku, ze omdlies o nieco si rozmlatis hlavu.
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

teraz som si spomenula, že takéto zatmievanie som mala, kedysi veľmi dávno ... ale súviselo to pravdepodobne s nejakými hormonálnymi zmenami, čo by u teba nemalo hroziť

hoci prvýkrát som pri tom aj odpadla, prvý a jediný krát v živote tak naozaj naozaj, druhý a tretí krát to bolo kratšie a slabšie

v skutočnosti sa nikdy nedošlo na to, čo to vlastne bolo

nebolo to ale nič príjemné, opakovalo sa mi to asi trikrát, tri roky za sebou ... a potom už nie

 

 

edit.

práve som si prečítala, čo citoval darkman

to sú podobné veci, a takéto sa mi stáva, len je to zmena tlaku, zvyčajne pri vstávaní po dlhom sedení. na to som sa pýtala raz lekára. nezatmie sa mi pred očami úplne, len akoby mi na moment odišli zmysly - zároveň aj hučí v hlave a ušiach a zatiahne sa opona pred očami, ale nie celkom zatmie. chvíľu postojím na mieste, po pár sekundách to prejde.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

este jeden laicky prispevok k

V poslednom období občas sa mi stane (raz za cca 3 týždne), že zrazu prestanem vidieť, zrak ako keby sa mi zahmlil, podobne ako keď si pár minút silne pretierate oči,

Tie obrazce ktore clovek vidi pri pretierani oci su sposobene tym, ze tlak, ktory vytvara na oko prieteranim, sa cez sklovec prenasa na sietnicu, ktoru tym clovek rozdrazdi rovnakym sposobm, ako keby na nu dopadalo svetlo. Mozog potom jej signaly interpretuje ako tie obrazce.

 

Takze ak sa ti stava nieco take, tak to moze byt sposobene tym, ze ti nejakym sposobm nieco tlaci na sietnicu v oku. Co, co som sa za ten mesiac docital moze byt zas absolutne neskodne, ale zas ked je tlak silnejsi, tak to moze roztrhnut a odtrhnut sietnicu - co je akutny stav, ktory bez osetrenia konci slepotov v oku za par dni.(To, ze k takemuto niecomu doslo vies podla toho, ze postupne stratis v istom bode zrak a ten bod sa postupom casu rozsiruje). Takze ocny imho cim skor.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

evangelos,

to prvé s tým zatmievaním a odpadnutím som mala podobne ... pri rýchlom dospievaní, prvý rok som stratila zrak aj vedomie, druhý rok to bolo to isté bez straty vedomia, na tretí mi odišiel len zrak a zostalo nedobre ... potom to odznelo. vždy v lete, v rovnakom období, jeden deň.

 

 

darkmanove mušky sa zišli ... aspoň tu máme informácie z prvej ruky : ) aspoň niekto na nás dáva pozor

tie obrazce a hviezdičky sú asi častejšie než sa zdá ... len nie až tak vážne, teda dúfajme

to sú tiež podobné veci, ako tie moje mušky. tiež som si myslela, že to je normálne.

 

 

a k očnému, zajtra.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

keď dlho sedím alebo ležím a zrazu sa postavím, tak sa mi pred očami zjaví to divadlo farieb a hviezdičiek ako keď mám zatvorené oči a silno si ich pretieram

 

No niečo také, ale bežne to býva tak, že vidíš čierňavu so zlatými iskrivými hviezdičkami, ja som videl celé to bolo šedé alebo šedočierne a tiež nejaké iskrenie tak bolo... Horšie je, že u mňa to nastáva v klude.

 

 

Za posledny mesiac som si kvoli muskam toho precital celkom dost o problemoch s ocami a co som pritom zistil je ,ze uplna banalita moze mat rovnake priznaky ako akutny stav.

 

Mušky vidím dlhodobo, čítal som, že je to bežná vec.

 

 

Takze ak sa ti stava nieco take, tak to moze byt sposobene tym, ze ti nejakym sposobm nieco tlaci na sietnicu v oku.

 

Možné to je, však za chvílu pôjdem k doktorke, tá ma bude musieť najprv odporučiť k očnému, lebo v našom štáte to funguje tak, že očný ma zoberie hneď iba vtedy ak by som za ním prišiel s nožom v oku.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Možné to je, však za chvílu pôjdem k doktorke, tá ma bude musieť najprv odporučiť k očnému, lebo v našom štáte to funguje tak, že očný ma zoberie hneď iba vtedy ak by som za ním prišiel s nožom v oku

.

 

ako je teda možné že ja očnej chodím hocikedy ? :( bez odporúčania ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Moja doktorka mala dovolenku tak som surovo nabehol k očnému ako akútny prípad, tak ma zobral hneď. Spravil viacero vyšetrení, oči sú v poriadku aj nervy, takže problém bude inde. V pondelok idem na krv, zmerať tlak a CT.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na tretí mi odišiel len zrak a zostalo nedobre ... potom to odznelo.

To sa stlo aj mojej ex-spolužiačke. Z ničoho nič na hodine "oslepla". Nevidela vôbec nič. Trvalo to asi 1 a 1/2 dňa a potom to odznelo.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Vyšetrenia neukázali nič zásadné, aspoň nič také čo by malo s týmto nejaký súvis. Par krát sa mi to ešte vrátilo, ale v menšej forme. Takže neviem. Možno to bude mať len niečo s prekrvením mozgu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 mesiacmi...

Za posledny mesiac som si kvoli muskam toho precital celkom dost o problemoch s ocami ...

 

na toto, a na to, že nás tu zopár priznalo, že mušky vidí, napríklad ja, vidím ich od malička, pamätám si prekvapenie, keď som u babky na dvore pozerala na jasnú modrú letnú oblohu, a zrazu som ich zbadala ... nikdy som nikomu nepovedala, myslela som si, že som pokazená ... :(

po mnohých rokoch sa ma pýtali oční, jedna očná lekárka ma strašila, že keď sa mušky zhustia, čosi ide odstrániť v oku chirurgicky, ale nie vždy, jedna sa ma raz na to pýtala, pokývala hlavou, a nič, ... proste mušky v oku ...

 

podstatné je, že mušky asi nebudú taký zriedkavý jav ... nádejný výkrik kdesi na nete :) :

 

post-3-0-44060600-1350810596.jpg

 

ako ste na tom so svojimi muškami ? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja vidím také nejasné čierne bodky, ale vraj to sa stáva a je to bežná vec. A niekedy periférnym videním vidím pavúky, neviem či je to očami alebo či šibnem,

 

Čo sa týka môjho pôvodného problému, tak občas sa mi to ešte stáva, ale len občas, vychádza to na možno 1-2x za pol roka, hádam ani to nie. Nechce sa mi ani veriť, že už sú tomu 2 roky, čo som založil túto tému.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na toto, a na to, že nás tu zopár priznalo, že mušky vidí, napríklad ja, vidím ich od malička, pamätám si prekvapenie, keď som u babky na dvore pozerala na jasnú modrú letnú oblohu, a zrazu som ich zbadala ... nikdy som nikomu nepovedala, myslela som si, že som pokazená ... :(

po mnohých rokoch sa ma pýtali oční, jedna očná lekárka ma strašila, že keď sa mušky zhustia, čosi ide odstrániť v oku chirurgicky, ale nie vždy, jedna sa ma raz na to pýtala, pokývala hlavou, a nič, ... proste mušky v oku ...

 

podstatné je, že mušky asi nebudú taký zriedkavý jav ... nádejný výkrik kdesi na nete :) :

 

post-3-0-44060600-1350810596.jpg

 

ako ste na tom so svojimi muškami ? :)

 

Toto som v zivote nevidel,vyzera to ako nejaka latka pod mikroskopom.Mne sa skor stava taka vec asi 2 x do roka ze mi zacne pred ocami tmavnut vidim len malo veci,trva to sice len par minut ale bojim sa aby som nahodou v buducnosti neoslepol :uplakany:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No mne sa stáva to isté. Najlepšie pomôže, keď si ľahnem na postel, zavriem oči a na nejakých 10-15 minút poležím. Potom to prejde. Zatiaľ sa mi to stalo len doma, keby sa mi to stalo niekde v meste, tak som v řiti. Ale skôr sa mi to deje na ľavom oku, pravé je relatívne v pohode.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov