Skočiť na obsah

Gastrolístky


Tomáš

Odporúčané príspevky

podla mna je vacsia sranda ta zdravotnicka sluzba. Nie ze ja ju nemam - ale nikdy ju nemalo dalsich  dvadcat zamestnavatelov. A tieto gastolisky - ja - my sme to nikdy nemali. To je nieco podobne. O######.

 

Na nute zakony treba at.


dva pol miliardy podnikatelia zaplatia na uctovnikov, bezpecnostnzyh techikov , hasicov, zdravotakv,a inycvh picusov. Tento rok zase zaplatia viac.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mnozstvo volicov to vnima rovnako,   beru to ako benefit ktory im niekto chce zobrat.  A tak je politicky nemozne dnes to zrusit.    Skusal som to vysvetlit v krcme a nejde to.   A tak to beriem ako nutne zlo,  s ktorym nema zmysel bojovat.   Aj pri vybere cielov, za ktore ma zmysel bojovat treba rozmyslat. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mnozstvo volicov to vnima rovnako,   beru to ako benefit ktory im niekto chce zobrat.  A tak je politicky nemozne dnes to zrusit.    Skusal som to vysvetlit v krcme a nejde to.   A tak to beriem ako nutne zlo,  s ktorym nema zmysel bojovat.   Aj pri vybere cielov, za ktore ma zmysel bojovat treba rozmyslat. 

Co je na tom nevysvetlitelne? Kto by to nepochopil letel by s firmy. Sam by som im dvojhodinovu prednasku  - moyno len polhodinovu  - kto to nepochopi leti.

 

Jednoduche vysvetlenie ty chujko aby si odomna dostal gastrac za tri eura - ja navyse zaplatim 5%, a tam kde si kupis ten hrasok. oni tiez zaplatia 5%.  Ci tymi gastracmi rozumne platia v obchodoch. Myslim pizzerky, ci restauracie(robia to preto aby neprisli o 5%). No a kto by to nepochopil - by letel. to uz musi byt in....kok..

 

A dovysvetlenie.  o tych 5 a 5 pecent neokrada zamestnavatelov , pizerky, restauracie. Ale tych chujkov. O to ma ju nizssi plat - chujkovia. To je skryta dan zo mzdy. Platia ju ti chujkovia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Som o tom pisal tu.

 

V praxi to tak však nevyzerá. Napríklad Finančná správa, teda daňové úrady a colníci – väčšina jej zamestnancov pracuje v kancelárii. Napriek tomu táto štátna organizácia platí finančnej skupine Penta (jej firme ProCare) každý rok okolo 1,2 milióna eur. Za pracovnú zdravotnú službu a prehliadky svojich zamestnancov – na jedného asi 120 eur. Na porovnanie všeobecný lekár dostane za celoročnú starostlivosť o pacienta za rok okolo 25 eur. Zhruba 1,1 milióna eur platí Pente aj štátna pošta. A rôznych štátnych organizácii, ktoré si zdravotnú službu objednávajú od Penty, je oveľa viac.

http://veronikaremisova.blog.sme.sk/c/405918/stat-plati-pente-miliony-za-zdravotnu-sluzbu.html?ref=tit

 

Mna tato sranda nezaujima. Ja nato nedam ani 20 centov. Ak to stat chce, nech si to financuje. Ved aj hej. Mne to nic neprinesie. Mne ako zamestnancovi. tunelovanie statu a zamestnavatelov(teda zamestnancov). Nic ine.

 

Ako citam

Smernica: „zamestnávateľ určí jedného alebo viacerých pracovníkov, aby vykonávali činnosti súvisiace s ochranou a prevenciou pred ohrozením pri práci v podniku... určení pracovníci musia mať potrebné schopnosti a potrebné prostriedky“. Čiže napríklad pri brigádnikovi, ktorý vkladá papiere do obálky, by stačil skúsený kolega z oddelenia.

 

smernicu dodrzujem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Ta cip cip cipovacka je Calio a uz na to maju terminal aj v bageterii lebo som sa pytal ze na co to je ze ci sa moze platit aj za langos s kreditkou a oni ze to je na tie ekektronicke gastrace takze oni len prisli na trh ako alternativa a firma sa rozhodne ci to zavedie alebo nie... Inak zase volaktora strana (tusim sas) vytiahla temu zrusenia gastracov v takej forme ze si zamestnanec moze vybrat ci chce peniaze alebo listok. Samozrejme ze kazdy bude chciet peniaze.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ludia niesu hlupi.

 

---

Bol tu niekto kto vymyslel gastrace - a vedel preco. Ako obrat o peniaze ci zamestnavatela,ci zamestnanca - o nic ine mu neslo.

 

Nikdy mu neslo o stravovanie ludi. A ich zdravie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ludia nie su hlupi - nerozumeju zakonom ci sa boja.

 

Pri. mal si im pomoct ak sa dalo - moznosi to aj spraviť. 

 

Ja som to spavil.

 

Sprav niecico aj ty. Ak nieco spravis ti budem gratulovat - a budem ti fandit

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som zamestnanec aj zamestnavatel - chodim do restauracie - lebo musim jest(mam problemy so zaludkom) - zena nevari a spagety mi nechutia kazdy den - tak tam chodim a naucili sa aj varit. Prvy polrok ak to zacali robit - parodia - nevedeli spravit zemiaky ci tie gulicky(tarhona - ja som ju robil asi 5 krat vzdy to bolo lepsie ako v tej restauraciii) co ma syn rad .Ale uz sa naucili.

 

Mam to blizko - len musim prejst cez cestu - aj uz varia chutne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Len co nas caka v globale... Inac gastrolistky to je slovensky vymysel alebo maju take daco aj v zahranici? V prevadzkach mavaju polepene dvere samolepkami znazornujucimi ake typy gastracov beru a v madarsku som to nevidel ze by daco take mali. Chodievali sme sa bicyklovat na Dunajhradzu a tam je take raz si v rakusku druhyraz v madarsku a mal som gastrolistky a nikde to neberu ked som sa pytal v tych prevadzkach v okoli v Rajke a tak...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

teraz nechápem ... chcel si v Rajke, to je Maďarsko, a v Rakúsku platiť slovenskými gastrolístkami? : )

 

isteže ... gastrolístky fungujú aj inde, aj v Rakúsku môžeš platiť gastrolístkami, ale samozrejme rakúskymi.

ale funguje to zvyčajne trochu ináč, väčšina Európy už pred časom prešla na elektronické gastrolístky, čo funguje buď ako aplikácia v smartfóne, alebo ako karty - sú to benefitované účty, s ktorými platia skutočne za  obed, aspoň vo väčšine štátov, vo vybraných reštauráciách a zariadeniach.

platí sa tak presná suma, ktorá sa stiahne z účtu.

 

hoď si do google gastrolístky v zahraničí, sú to benefity zamestnávateľa, ale bez sprostredkovateľa ... ale v podstate to funguje už viacmenej často takto.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tie prihraničné obce v okolí Bratislavy sú kolónie slovenska a už tam funguje dvojjazyčnosť, dá sa olatiť, eurami, šilingami, korunami, forintmi to sú také miešane územia tak som sa spýtal či berú slovenské gastráče... Veď jedálny lístok bol dvojjazyčne, väčšina hostí boli slováci tak reku možno sa dá. To je ako keď v Turecku a Egypte akceptujú doláre, eurá a používa sa ruština.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

je povinnostou zamestnavatela ti prispievat na gastrolistky, aby si mu po firme nebehal hladny a nervozny, ale aby si sa kazdy den naobedoval. gastrace su robene doslova pre takych ako ty, prototyp cloveka co by nakupil elektroniku a potom nerobil poriadne mysliac na plnu chladnicku doma. totiz, u dospeleho a pracujuceho cloveka sa predpoklada, ze sa o stravu stara viacmenej sam. kolko to mas rokov, ze ti mamka furt nakupuje rozky s treskou?

Gastrolistky za to clovek moze kupovat stravu do luchyne alebo si nahat na obedy v jedalni v praci a nie zbytocne vyhadzovat do vzduchu mam priatela ktory mi pomohol s gastracmi potesil ma a kupili ame si veceru irobili sme si romanticky vecer ktory a mi pacil takze to chcrm napisat ze aj gastrace maju velku cenu

 

...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 rokmi...

My sme sa vo firme dohodli, že lístky si zrušíme. Dostávame začiatkom mesiaca príspevok na stravné, priamo na osobný účet, je to niečo ako keby prišla záloha (viem, že pre jedného ýtečKÁRA) je to magické slovíčko.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Už dlho som nemal. Veľké firmy majú jedáleň a tým pádom nemusia dávať ani gastrolístky ani na kartu. To len pre malé firmy čo nemajú závodnú jedáleň tak sa dávajú a chodia si na menučká v meste.

  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale už som dlho gastráče nemal. Ale je to ako keby záložný peniaz lebo dajú sa predať a kedysi dávnejšie za to predali aj nepotravinový tovar. Keď to zatrhli tak sa začali predávať. Vždy som získal lebo keď som bol pri peniazoch tak som kupoval od cigánov pod cenu tak som mohol nakúpiť viac do bachora a keď som bol bez peňazí tak som ja predával ale za plnú cenu. A to zak že som mal dvoch ľudí v rodine ktorí robili veľké nákupy potravín a im bolo jedno že ako zaplatia lebo tam dá 3 gastráče plus doplatok.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, Tomáš napísal:

A to zak že som mal dvoch ľudí v rodine ktorí robili veľké nákupy potravín a im bolo jedno že ako zaplatia lebo tam dá 3 gastráče plus doplatok.

:smilieee:akurat som natukala beznu objednavku do Tesca..vyslo to na  cca 78,50. gastrace mam v cene 4,80..no nejak mi to nevychadza:hmmm:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne sa minulý rok lístky len kopili, tak sa mi nakopili do hodnoty nejakých 300€ či koľko, ani neviem, tak v obchode som to dával na tomáša, nakupoval som aj kraviny, len aby sa minuli. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov