Skočiť na obsah

Čoho by ste sa vedeli zrieknuť v prospech šetrenia?


Tomáš

Odporúčané príspevky

Ale je pravda ze jedina polozka s cim sa da hybat je hlavne strava a volnocasove aktivity. Pripadne nejaky halier sa da este usetrit na vymene providera internet, kablovka, telefonoch zmenou operatora atd. Vyhodnejsiu pistku, banku najst a tak sledovat trh ale to su uz len male sumy ale da sa.

 

Ked sme boli v Raiffeisen banke tak som rovno zonral letak o beznom ucte a za 4€ ponukaju zhruba to iste co mam za 3,99 aj v postovej banke. Ae v reklamach kazda banka tvrdi ze je ta najvyhodnejsia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomáš,

ty už tak veľmi šachuješ s tými operátormi, že to asi viac ani nejde...

 

ale staviaš sa k tomu celému stále rovnako -  "nesiahajte mi na jedlo a na sladkosti" - hoci na tom, na čom chceš ešte šetriť, už priveľa neušetríš, to sú odrobinky.

 

skutočne sa dá najvac ušetriť na strave, vypestovať si menej náročný jazyk je skutočne výnosné, a to more sladkostí je najväčšia položka.

tak rád robíš štatistiky:

 

teraz si dostal výplatu:

 

začni si od dnes  písať, každý deň presne:

 

koľkokrát si bol pri automate na kávu, koľkokrát si bol v bufete, koľkokokrát v kebabárni, koľkokrát v cukrárni, koľkokrát v kauflande - zapisuj všetko ohľadne stravy, pitia a sladkostí, čo si kúpil a za koľko.

 

zaujíma ma/nás to - daj sem potom zoznam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Predstavte si co mi preslo! Ako sme sa bavili ze mne nikto nic na splatky neda ked nesplnam polovicu podmienok a predsa. V Tescu sa mi podarila taka vec ze mam vela tych klubkarta bodov tak ze som stary klient minam tam, mam dost bodov tak mi dali taku kartu ze mozem v ramci tej obchodnej siete nakupovat hocico a potom kazdy mesiac splacam lubovolnu splatku s tym ze minimun je tricka ale mozem dat aj padika a tak. Proste kupim telku a posplacam svojim tempom. Napriklad zisiel by sa mi smartfon ktory si normalne nemozem dovolit tak kupim v tescu a po tricke mesacne posplacam lebo v ten den ked dostanem vyplatu tak mam tolko a v pohode dam splatku.

 

---------------------------------------------------

 

A volanie na zákaznícku linku je spoplatnené u O2. Takže tam sa to nazbieralo ale už mám 0,00€ nad rámec napriek tomu že vyvolávam aj 6 hodín denne a SMS-ky píšem skoro vkuse. Tak ja som komunikačne založený typ, neustále mám potrebu komunikovať a telefón je môj jediný normálny kamarát. Tak môj najlepší kamoš je v Anglicku a volávame si 3-4 hodiny v rôznom intervale, kamoška žije v Berlíne a s ňou volávam denne 2-3 hodiny, SMS-ky píšem vkuse, bratovi volávam často že kratšie len hodinové hovory ale viackrát. Potom všelijaké známosti z azetu keď sú ochotné dať číslo volávame si... Som doma zavretý okrem telky a mobilu nemám nič. Easy pecka čo som si tiež myslel že bude dobré som takto spálil 15€ kredit za týždeň! Potom je ten môj kolega sused ktorý len prezváňa a stále chce aby som mu ja volal a potom mi vypráva a vypráva a keď mu poviem že nechcem prevolať celý kredit tak on povie že veď ani on nie. Keby som mal iné podmienky reálnych kamošov, iného suseda a kolegu tak by som mohol robiť ten dôchodcasystém že 6€ mi vydrží 3 mesiace. A dve mobily mám preto lebo uvažoval som že prejdem so svojim číslom na ten paušál ale potom ma napadlo že by sa mi nik nedovolal lebo by som mal vkuse obsadené tak svoje číslo na čo mi volávajú vedúci alebo šoféri musí byť k dispozícii a z druhej karty môžem drkotať...

 
 
Sorry neviem jak sa tu citujú tie príspevky ktoré idú z jednej témy do druhej, tak som to nejak divno prekopíroval ale v tejto súvislosti by ma zaujímali (okrem toho zoznamu čo si snáď budeš písať) ešte ďalšie veci : 
 

1. Čo si všetko pokúpil za tých 500 eur čo je teraz dlžoba v TESCU? To si tam nakúpil len žrádlo alebo aj voľajakú elektroniku? (a jak si sa vtedy vytešoval že ti schválili tú kartu :D ) 

 

2. Ako to máš teda vyriešené teraz s tými mobilom? Stále ešte prevolávaš kopu peňazí lebo máš nutkavú potrebu stále sa s niekým vykecávať a drístať v kuse o blbostiach? Však tam by sa dalo ušetriť, nemusíš v Jednote počas čakania pri pokladni jak závislák furt čumieť do mobilu a povedzme dáta prešvihávať. Sused ešte prezváňa? Volávaš stále známostiam z Azetu?  

 

 
3. Aký máš najradšej kebab? Kupuješ si kebab na tanieri s hranolkami alebo radšej v tej placke (či tortille či jak sa to volá).

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vsak to aj chcem urobit ale v mojej teme nech nieje to vsade zatomasovane. Vyplata nebola kedze 15-ho padlo na sobotu tak este do pondelka sa budem stravovat podla gaminich rad ;-) Teda skoro nijako t.j. jeden rohlik s lekvarom denne a voda vodovodu kedze uz nic nemam. Od pondelka budem davat do mojej temy vypis a farebne oznacovat kde na ktorej polozke by sa dalo usetrit. Kolko som odlozil do rezervy atd.

 

To v com je kebab sa vola arabsky chlieb ale vzhladovo to pripomina loksu. Je to ako ta hadka o tokajskom vine ze kde teda loksu/arabsky chlieb vymysleli na zahori alebo v oriente? Kto ma vlastne licenciu na kebab? Turci? Arabi? Lebo to predavaju Macedónski Albánci.

 

Z tejto temy idem prec. Pokracujte normalne debatu bez tomasovania a vidime sa v mojej teme.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takze v prospech sporenia sa zrieknut jedla a kdejakych kamaratoch co su mimo mesta t.j. stretnutie by stalo financie. Ale potom co ma mat clovek z toho zivota ked len dokola vstavat do prace, vsetko strkat na sporenie, nic si neuzit len existovat ako nejaky zivocich...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takze v prospech sporenia sa zrieknut jedla a kdejakych kamaratoch co su mimo mesta t.j. stretnutie by stalo financie. Ale potom co ma mat clovek z toho zivota ked len dokola vstavat do prace, vsetko strkat na sporenie, nic si neuzit len existovat ako nejaky zivocich...

Prezieranie sa nie je uzivanie si. A ak z toho mas nejaku pasiu a nevies odolat, tak to uz je choroba ktoru treba liecit.

Zo zivota budes mat to, ze si budes uzivat potom z nasporenych penazi. Resp. zabezpecis nutne veci ako byvanie atd. Potom si mozes uzivat. A aj pozyvat vsetkych tych kamaratov k sebe.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bohuzial nedalo sa mu usetrit nic lebo nema z coho

 

 

Takze v prospech sporenia sa zrieknut jedla a kdejakych kamaratoch co su mimo mesta t.j. stretnutie by stalo financie. Ale potom co ma mat clovek z toho zivota ked len dokola vstavat do prace, vsetko strkat na sporenie, nic si neuzit len existovat ako nejaky zivocich...

 

 

To je tak tazky zivot cloveka

:hmmm: :hehe:

 

no a po tomto dialogu, hodneho antickych filozofov si dovolim sa skromne spytat na toto

 

kolko  si ty uz za svoj zivot na to sporenie strcil????

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takze v prospech sporenia sa zrieknut jedla a kdejakych kamaratoch co su mimo mesta t.j. stretnutie by stalo financie. Ale potom co ma mat clovek z toho zivota ked len dokola vstavat do prace, vsetko strkat na sporenie, nic si neuzit len existovat ako nejaky zivocich...

 

No vitaj vo svete ľudí, ktorí musia pracovať, aby prežili. Takto žije na Slovensku mnoho tisíc ľudí, ktorí sa nikdy na nič normálne nezmohli a ostalo im len to, aby pracovali od rána do večera, aby mohli aspoň nejako žiť.

 

Ty všetko prežerieš a nemám na mysli konkrétne len to, že žereš, ale to, že ak máš peniaze, tak ich jednoducho rozhadzuješ na kopu hovadín, bez ktorých by si prežil.

 

Tu sa už môžeš porovnávať s tým Gréckom, s ktorým sa tak rád porovnávaš. A ako dopadlo? Musí tvrdo šetriť. Takže milý Tomáš, skončili sa časy prežierania, nastali časy šetrenia. Najvyšší čas, máš 35 rokov a žiadny majetok. Nehanbíš sa ani trochu?

 

 

Prezieranie sa nie je uzivanie si. A ak z toho mas nejaku pasiu a nevies odolat, tak to uz je choroba ktoru treba liecit.

 

Pozor, opatrne, čo mu píšeš, táto vyžírka sa hneď zameria na to, že on je vlastne chorý a bude špekulovať čo by sa dalo z toho vytĺcť a zase bude básniť o tom, ako zneužiť systém a zariadiť si invalidný dôchodok. Len má smolu, lekári takýchto špekulantov už majú dosť prekuknutých, tak aby náhodou na nejakom vyšetrení ešte aj po papuli nedostal :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale z coho ked nic nema?

 

To je sakra zacarovany kruh. :)

 

zase bude básniť o tom, ako zneužiť systém a zariadiť si invalidný dôchodok.

To ja mu doprajem toto.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jakze? Ved zneuzivat socialny system, to sa nerobi... Na tomto sa skoro Europa rozpadla. Tak bacha na to. Ved vozickarovi ledva nieco priznaju, nie to este cloveku co ma zdrave nohy a ruky. Tym padom by ma zaujimalo co s nezamestnatelnymi ludmi? Ale to uz je ina tema.

 

Vlastne neusetril nic lebo kym je niekto v minuse a odlozi nieco na bok, tak to neodlozil pre seba ale pre uroky. Ak splati kreditku a bude v pluse ze odlozi stovku (ale nie na ucet tesca) tak sa to bude dat nazvat "odlozenim si penazi"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ani to sa nerobí... A k téme:

 

V prspech sporenia som ochotný zrieknuť sa ceste autom do Gbeliec ale najväčšia haluz je to že do Nových Zámkov stojí lístok 2€ a do Gbeliec 1,50 teda 3,50€ za zhruba 75km. Tam aj spat je to 7€ za 150km... Teraz uz jasne vychadza ze ak spotreba malej fiatky je 6L ako sa vacsinou uvadza a benzin stoji cca 1,10 na najlacnejsej pumpe tak 100km by ma stalo 6,60 ale takze tu uz vidime ze 150km za 7€ nespravi ani male hospodarne auticko. Ale to uz je skor pre temu verejna doprava vs. automobil... Ale aj na tomto sa da setrit a bonus je ze si mozem aj vypit. Takze usetril som zhruba 5€ vdaka ZSSK ;-)

 

Poriesil som aj to ako vybrat z karty co najmenej... Mama mi zamenila na hotovost zopar gastracov takze mam novu hotovost na take vydavky co sa nedaju platit listkom. Ale stale mi zostali co budem nakupovat podla vasich rad lacno zasoby na tri dni. Nech som aspon na inteligencnej urovni homo erectusu ;-)

 

Aj ked sice nieje to v prospech setrenia ale preto ze jednoducho NEMAM NA VYBER tak sa aspon naucim ako sa to robi a ked sa vymanim zo situacie aku mam, tak mozem zacat aj setrit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Poštová banka vyhlásila súťaž a nasrala tisíce Slovákov.

 

Išlo o to, aby na rozpixelovanom obrázku uhádli, ktoré celebrity dostanú za úlohu, aby prežili so 100€ na mesiac.

 

Rozpixelovaný obrázok nenasral, ale to, že úbohé "celebrity" budú mať len stovku na mesiac, to vytočilo hodne ľudí. Na komentároch to vidieť. Mnohým 100€ musí stačiť aj na 2-3 týždne, či dokonca mesiac, 100€ na týždeň je pomerne luxusný peniaz.

 

Poznám takých, čo by boli schopní teatrálne sa pohoršovať, že s takou almužnou by na týždeň nevyžili, ale buď sú rozmazaní alebo finanční analfabeti. So 100€ sa dá pohodlne prežiť týždeň. Niektorí by zo stovky vedeli aj hodovať, samé kebaby, litre koly, zákusky, hotdogy...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Patríte do Frugal komunity? Šetríte tak, aby ste v 40tke mohli ísť do dôchodku? Myslím, že toto je už trochu na hlavu. Navyše si myslím, že kto od začiatku produktívneho veku šetrí na všetkom, na čom sa len dá, tak v 40tke určite nezačne si život len tak užívať a míňať na čo si zmyslí. Naučených móresov sa človek len tak nezbaví. To môže byť akurát tak inšpirácia pre brava Tomáša, kde a ako pozvať skoropolofrajerku, aby čo najviac na rande ušetril.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

Rozhodol som sa začať šetriť. Odteraz si nebudem šumivý Celaskon zalievať Bonaqou ale vodou z vodovou. Predpokladaná úspora 7-8€ mesačne..... no to zas nie je až tak veľa... ale poteší :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov