Skočiť na obsah

Čoho by ste sa vedeli zrieknuť v prospech šetrenia?


Tomáš

Odporúčané príspevky

už skončite, je to akurát tak chat o ničom na vymazanie.

vieme, že Adela nie je z osady, to sme aj vedeli, aj Axel to vedel, a do osobných otázok už hlbšie nejdeme.

a ten zbytok sa nedá čítať.

 

stačilo.

 

venujte sa téme a čitateľne, to sa už vážne nedá vylúštiť, poprosím.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prepacte mi za pisanie ale ako mi seka mobil mi seka tak sa mi tazko pise

 

...

 

Ako tu uz niekto poradil, napis, a mas dost vela casu na opravu chyb. A potom odosles prispevok.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ty ma nechapes alebo nechces chapat ze to neni ani vyhrazka sni nic take a to si uz preco vymszal yo co pred tym di pusal haaa no tak ja len chcem od teba len tolko nahaj to uz tak a neries to uz

 

...

Ako tu uz niekto poradil, napis, a mas dost vela casu na opravu chyb. A potom odosles prispevok.

Tak mi poradte ako toam poopravovat

 

...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

skúste to vyriešiť v súkromných správach s Tomášom. alebo nech ti Tomáš napíše, ako na to.
pomôže ti a priamo ukáže, ke´d budete spolu - bude to najjednoduchšie.

 

zatiaľ dávaj pozor a píš pomaly a oprav písmenko hneď v mobile, tam priamo vidíš, čo píšeš.

 

...........................

 

chat sa bude mazať,  vráťme sa k téme.

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ked budem s tomasom tak mi to urobi

 

 

!

 


Ale naozaj vratme sa k teme ta tema je ako vzdy tomas a ja ja neviem co by ste chceli vsetci vediet o nas dvoch tomasa ako pisete uz poznate mna este nie a ani vam nebudem rozpisovat nic o sebe neviem naozaj co chcete pocut ci chcete ze ako si vieme rozimiet ano rozumieme si velmi dobre ku vsetkemu to je hlavne a vieme sa spolu dohodnut na vsetkom spolu a vieme si navzajom pomahat toto ste chceli?

...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale naozaj vratme sa k teme ta tema je ako vzdy tomas a ja ja neviem co by ste chceli vsetci vediet o nas dvoch tomasa ako pisete uz poznate mna este nie a ani vam nebudem rozpisovat nic o sebe neviem naozaj co chcete pocut ci chcete ze ako si vieme rozimiet ano rozumieme si velmi dobre ku vsetkemu to je hlavne a vieme sa spolu dohodnut na vsetkom spolu a vieme si navzajom pomahat toto ste chceli?

 

Odoslané

 

nechceme počuť nič, je to váš súkromný život, nikto sa naň nepýtal, píše o ňom prevažne Tomáš. Keď chce, píše, nikto ho o to neprosí.

 

My si chceme  diskutovať v tejto o téme:

 

Čoho by ste sa vedeli zrieknuť v prospech šetrenia.

 

vzhľadom na to, že mám skúsenosti s ľuďmi a ich túžbami,

- najjednoduchšie je neprahnúť po všetkom, čo má sused, nebrať nezmyselné úvery, ktoré nepotrebujeme,

- a najviac a to sa tu píše znovu a znovu opakovane sa dá ušetriť na strave.

 

nie preto sú plné regály v bufetoch, že to treba všetko vykúpiť.

 

a kávu si človek vie dať doma a lacnejšiu. doma sa dá natrieť chlieb  maslom a salámom,

pitie sa dá urobiť doma zdravé a s citrónom.... a tak ďalej a tak ďalej.

 

toto sme tu ale na žiadosti Tomáša písali za tie roky veľmi veľa krát.

 

skutočne si niekto myslí, že tu všetci, čo majú prípadne vyššie vzdelanie, vyšší príjem, zodpovednejšiu prácu, denne chodia do bufetov a kebabární a cukrární a nechávajú svoje ťažko zarobené peniaze v ich vreckách?

nech za moje draho zarobené peniaze bohatne bufetár a majiteľ kávového automatu a zmrzlinár?!

 

to sú výnimky... občas spestriť deň... ale nie každý deň každý deň každý deň a na konci mesiaca nemať ani cent. to je šialenosť. nerozum a po desiatich rokoch otázok a rád ako na to vrchol nerozumu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano to je pravda netreba chodit po obchodoch kupovat kebaby a tsk ja si doma urobim kavu aj kebaby keby som chcela a nie kupovst drahe jedlo v obchodich tomas je taky ze si kupi ano a coa robit tak si kupi a dobre a tu co sa puse o vsetkom moznom v poriadku to budem aj ja pisat ked daco budem chcet a poradit sa tu o vsetkom moznom okrem mojho a tomasovho vztahu

 

...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kedysi sme mali s dvomi kamosmi tradiciu na sobotnom trhu si kupovat cigansku pecienku a ta stoji 2,50 a akurat hovoril kamos ze jeho mama za 3 eura spravi cely plech pecienky... Aj to je priklad ako usetrit ze si to jedlo vyrobi clovek sam. Nemusi sa tej dobroty vzdat ale aj take zakusky, torty, vsetko sa da spravit doma.

 

No dufam ze to zvladnem a podari sa mi to vsetko udrzat a ze tomas dufam pocuvne uz teraz pije vodu z vodovodu nie coca colu a to je zsciatok takze sa mi to dufam podari

350d7c324eac97cf5ca9f22317dc09f6.jpg Oooops, zase mi to uslo... Viete ja som aj chcel usetrit ale bicykel ma akosi zahadne tahal do kauflandu...

 

 

Zacinam mat podozrenie ze Adel je len druhy Tomasov nick. A ten sa teraz na nas bavi este viac ako donedavna....

Asi vam oznamim smutnu spravu ale ten nick je skutocna Adela. Len ona s Tapatalkom este nevie tak robit ale ja jej ponastavujem vsetko co treba...
  • Odobrať bod 5
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vraj smutna sprava tak ja som tu prvy krat a este neviem ako a co treba nastavit takze naucim sa a budem vedet

 

...

No zbojom zase pepsi kola? Ved tomi to uz ty vies ze ci chces schudnut ci nie to iz zalezi na tebe

 

...

Kedysi sme mali s dvomi kamosmi tradiciu na sobotnom trhu si kupovat cigansku pecienku a ta stoji 2,50 a akurat hovoril kamos ze jeho mama za 3 eura spravi cely plech pecienky... Aj to je priklad ako usetrit ze si to jedlo vyrobi clovek sam. Nemusi sa tej dobroty vzdat ale aj take zakusky, torty, vsetko sa da spravit doma.

 

350d7c324eac97cf5ca9f22317dc09f6.jpg Oooops, zase mi to uslo... Viete ja som aj chcel usetrit ale bicykel ma akosi zahadne tahal do kauflandu...

 

 

Asi vam oznamim smutnu spravu ale ten nick je skutocna Adela. Len ona s Tapatalkom este nevie tak robit ale ja jej ponastavujem vsetko co treba...

Budes musiet kamo

 

...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takze keby som sa vedel "toho" zrieknut... Tak by som mal aj daco odlozene v banke.

 

Vysvetlenie pre Adelu. Kazda tema ma nadpis a ten pojednava o tom o com tema je. Takze ak je o chudnuti piseme o cbudnuti. Tato je o setreni tak sa bavime o setreni. Takto funguju fora.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak ako setris ty tak to je super ? Hmm a nedas si povedat a nedas takto co sa tyka setrenia tak nenasetris ja som ti poradila dost a nic z toho tak ty uz musis vedet ze ci setrit ci nie

 

...

Ak chces mat odlozene v banke musis prestat s tym co ti chuti najviac ale to medokazes a v tom je problem ked dakto chce setrit tak setri ale ty musis byt silny aby si nekupoval to coas na fotke viem ze ta to taha za tym ale ked dakto chce setrit tak sa musi zriect tomu co najviac ma clivek rad tych sladkosti aj ked je to tazke

 

...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Adel, asi takto ... nemá zmysel opakovať, čo ti tu už napísalo viacero ľudí - že poznáme Tomáša podstatne dlhšie ako ty, aj to prečo na neho tak väčšina ľudí reaguje... to že sa ho zastávaš, je tiež vcelku OK - si jeho priateľka ... čiže potiaľ dobré...

 

ale ide mi o iné:

 

ak sa raz dopracujete k spoločnému životu a bývaniu, tak nie my tu na fóre, ale ty budeš musieť byť, vo vašom vzťahu, tá zodpovedná, a tá čo bude určovať čoho všetkého sa Tomáš bude musieť vzdať, pretože Tomáš to jednoducho nedokáže... ostatne, on sám to aj vo viacerých príspevkoch priznáva - stačí len čítať...

bez akejkoľvek irónie vám prajem aby vám to vydržalo, ak sa teda dostanete k spoločnému životu. ale ak vám to má vydržať, a nemáte sa navzájom pozabíjať, či v lepšom prípade opakovane dostávať do situácie, keď týždeň pred výplatou nebudete mať ani na suché rožky, tak:

 

- ty budeš tá, čo mu zatrhne hodinové telefonáty kadejakým pokemonom do nemecka,

- ty budeš tá, čo mu zabráni celú výplatu prežrať či rozflákať na sprostosti

- ty budeš tá, čo mu vysvetlí, že už sa nebude prežierať v kadejakých kebabizniach, ale bude jesť doma, lebo domáca strava je lacnejšia

- ty budeš tá, čo mu vysvetlí, že všetky automaty na kávu a sladkosti sa práve pokazili, a nepasujú do nich peniaze, ktoré Tomáš má...

- ty budeš tá, čo mu vysvetlí, že Cola už mu nechutí, a práve mu začala chutiť čistá voda alebo nejaká minerálka...

- a ty budeš tá, čo mu vysvetlí, že keď dostane chuť na nejakú sladkosť, tak mu postačí obyčajná Horalka za 40 centov, a nie 3 kusy Kinderčokoládovch Mikulášov naraz - každý za 3€...

 

povedané inak, ty budeš musieť byť tou povestnou hlavou rodiny. dúfam že to zvládneš, ale už teraz ti môžem zodpovedne povedať, že to bude "práce pro vraha"... ostatne, neboli by ste prvý a ani posledný pár čo takto funguje...

skús pochopiť, že nikto tu nechce Tomášovi zle, ale že on je povahovo tak trochu prerastené decko s nulovou zodpovednosťou, z čoho pramení aj väčšina jeho problémov... lebo čo sa týka peňazí, tak jeho hlavný problém nie je ani tak nízky plat, ako to že nevie hospodáriť... skús si predstaviť, čisto teoreticky, že by nejakým zázrakom dostal 3x vyšší plat - myslíš že by mal 3x viac peňazí, a dokázal by aj niečo usporiť? ja tvrdím že ani omylom. jediný výsledok by bol ten, že by sa dopracoval k morbídnej obezite, cukrovke, či priamo prežral k smrti...

Tak toto je pravda velka dakujem za radu

 

...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kedysi sme mali s dvomi kamosmi tradiciu na sobotnom trhu si kupovat cigansku pecienku a ta stoji 2,50 a akurat hovoril kamos ze jeho mama za 3 eura spravi cely plech pecienky... Aj to je priklad ako usetrit ze si to jedlo vyrobi clovek sam. Nemusi sa tej dobroty vzdat ale aj take zakusky, torty, vsetko sa da spravit doma. 350d7c324eac97cf5ca9f22317dc09f6.jpg Oooops, zase mi to uslo... Viete ja som aj chcel usetrit ale bicykel ma akosi zahadne tahal do kauflandu... Asi vam oznamim smutnu spravu ale ten nick je skutocna Adela. Len ona s Tapatalkom este nevie tak robit ale ja jej ponastavujem vsetko co treba...

chlapec si uz ocividnejsie srandu z vas robit nevie....kopol by som ho do zadku, temu uzamkol a poslal kade lahsie.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No uz prestal chodit xiadna kofola ci pepsicola nic take zacina zo zdravou vyzivou a drzi dietu takze ma pocuvol a davam nanho pozor aby uz sa neprejedaval a takto si usetri aj peniaze

 

Nemam rada Tomasa

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ok a stacilo. Na to je tema o chudnuti. Cena tohto nakupu mohla byt n sporiacom ucte napriklad. Lebo tento nakup na fotke je uplne zbytocny a k zivotu nepotrebny... Napriklad dnes usetrim tak zeza adel do sladkovicova pojdem na bicykli a tak peniaze namiesto SAD/ZSR skoncia v potravinach uuups nic som nepovedal tymi potravinami som myslel sporkasu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cena tohto nakupu mohla byt n sporiacom ucte napriklad. Lebo tento nakup na fotke je uplne zbytocny a k zivotu nepotrebny...

 

No a prečo neskončila?

To je ale nešťastná náhoda, že ti tá zbytočnosť napadla AŽ po tom nákupe a nie pred ním.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ok a stacilo. Na to je tema o chudnuti. Cena tohto nakupu mohla byt n sporiacom ucte napriklad. Lebo tento nakup na fotke je uplne zbytocny a k zivotu nepotrebny... Napriklad dnes usetrim tak zeza adel do sladkovicova pojdem na bicykli a tak peniaze namiesto SAD/ZSR skoncia v potravinach uuups nic som nepovedal tymi potravinami som myslel sporkasu.

 

Si myslis ze si vtipny tymito "uuups". Nie Tomas, vyvediem Ta z omylu, si ubohy a trapny.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takze ked bude chodit tomas za mnou do sladkovicova usrtri peniaze nebude minat zbytocne peniaze na somariny pojde na bycikli lebo to ma blizko aj si zasportuje a nebude minat peniaze takze adi takto

Nemam rada Tomasa
Som rada ze mam nablizko priatela a viem ze je primne a a je mi na bluzku preto sa aj on byde vedet stiahnut sa trocha z vydavkov a nebude zbytocne ninst ked si zasportuje

Nemam rada Tomasa

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bluzku - je mi na blizku... Tam malo asi byt. Metusi kolko je kilometrov sladkovicovsky priemyselny park od galanty ale dobra pol hodinka na bicykli. A preto sa viem vzdat napriklad sluzieb ZSR/SAD si zratajte ze denne chodim za nou tak kolko by som dal za vlak/bus mesacne co uz mam usetrene a spravim nieco aj pre zdravie. Takze dopravy by som sa vedel zrieknut aj auto vytiahnem len ked sa kupuje pracka alebo nieco velke co sa v rukach neda odniest ale ked som mal karicku na zboeranie zeleza do zbernych surovin tak by som nalozil na karu hocico co by iny dal do auta. Takze na doprave usetrim uplne najviac. Viem sa zrieknut davania svojich tazko zarobenych penazi krachujucim zelezniciam ktore su uz roky v minuse.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A preto sa viem vzdat napriklad sluzieb ZSR/SAD si zratajte ze denne chodim za nou tak kolko by som dal za vlak/bus mesacne co uz mam usetrene a spravim nieco aj pre zdravie. Takze dopravy by som sa vedel zrieknut

 

A keby si sa zriekol litrov koly, žrania kebabov a tých fajnových kinderčokoládových mikulášov, čo ti tak veľmi chutia, neušetril by si viac a a nespravil by si tiež niečo pre svoje zdravie?

 

Viem sa zrieknut davania svojich tazko zarobenych penazi krachujucim zelezniciam ktore su uz roky v minuse.

 

Škoda, že sa takto nevieš zrieknuť dávania svojich "ťažko" zarobených peňazí do svojho vyžratého bachora, keďže celý tvoj krachujúci život je v mínuse.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Netvrdte ze zeleznice ci autobusari co ostali statne niesu v stratach. Ako vyzeraju verejne veci, mesto Martin napriklad ze mali nutenu spravu atd. Lem mne vycitaju ze som skrachovanec ale co Grecko? Mesto Martin? ZSR? Vsak tiez su na tom tak isto.

 

Naco minuli prniaze ked ine mesta hospodaria s prebytkom, regiojet vie prevadzkovat vlaky so ziskom na tych istych usekoch kde statne krachuju... Na com setria?

 

Tak jedlo je to jedine co mam. Volakde je krasny prispevok kde to axel napisal cim to je. Ale snazim sa usetrit inde na mobiloch, obleceni atd.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čo ty všade pletieš Grécko, železnice, Martin a čo ja viem čo ešte? Staraj sa v prvom rade o seba, tebe to môže byť jedno, koľko má Grécko dlhov, neboj sa kebaby nebudú kvôli tomu menšie a tvoj vyžratý bachor sa zasýti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov