Skočiť na obsah

Slovensko-české kapely, slovenská, česká nová hudba


kelisova

Odporúčané príspevky

čo chýba naším kapelám, aby boli aspoň z časti taky dobrý ako zahraničné kapelky...texty?...v preklade väčšina anglických je uplne oničom, hudba?......

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a možno aj zmeniť štýl hudby...lebo ta naša je celá na jedno kopyto,,,je pravda že aj zahraničná, ale ajtak, ta naša je taká nudnejšia, chýba tomu šmrnc...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

a co tak tato kapelka, ktora prerazila uz aj v zahranici, tymto hitom boduje v USA

pre mna osobne dost chytlava, myslim si ze keby to naspieva znamejsia svetova kapela, tak je to no.1

 

PETER BIČ PROJEKT

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kapely sú dobré ,trh je malý.je to ten istý problém, ako Lasica, Satinský. Texty v angličtine nepomôžu.Keby napríklad Horkýže, alebo Kabát boli anglické kapely, sú na Top....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie je to len o anglictine, je to hlavne o ludoch, ktori za tymi ludmi stoja

a nemyslim si ze kapely su dobre..keby su dobre, tak su niekde inde

 

mame priklad uspesnych interpretov kusok odvedla, napr taky Morandi alebo Inna, obaja z Rumunska...a produkuju svetove a vobec nie tuctove hity

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 rokmi...

slovenské kapely / a interpreti / zrejme budú mať možnosť dokázať ... už zopárkrát sa o zákone hovorilo, teraz ho chystajú vážne:

 

Od budúceho roka by malo v slovenských rádiách znieť viac slovenskej hudby. Chce im to prikázať novela zákona z dielne ministerstva kultúry, ktorú v utorok 14. apríla na jeho pôde predstavili premiér Robert Fico a minister kultúry Marek Maďarič.

....

„Podiel slovenskej hudby vo vysielaní každej súkromnej rozhlasovej stanice na Slovensku by mal od budúceho roka tvoriť minimálne 20 percent a od roku 2017 minimálne 25 percent z celkového času hudobnej produkcie za kalendárny mesiac,“ uvádza ministerstvo, ktoré túto zmenu navrhuje v rámci novely zákona o vysielaní a retransmisii, ktorú predkladá do medzirezortného pripomienkového konania. Ministerstvo zároveň navrhuje, aby podiel domácej tvorby vo vysielaní verejnoprávneho rozhlasu tvoril 35 percent hudobnej produkcie za mesiac.

....

Ďalšou obavou, ktorá sa v minulosti v súvislosti s kvôtami objavila bolo, že rádiá budú hrať najmä overené slovenské hity dookola. To chce sčasti obmedziť ďalšia úprava v zákone. „Z času vyhradeného slovenským hudobným dielam je vysielateľ povinný venovať najmenej 20 percent vysielaniu nových slovenských piesní, to znamená takých, ktoré sú maximálne dva roky staré,“ uvádza ministerstvo a dodáva, že ak by sa ukázalo, že pre niektoré špecializované stanice je vylúčené, aby dosiahli požadované percento slovenskej hudby, môže ich Rada pre vysielanie a retransmisiu oslobodiť od tejto povinnosti.

 

 

http://kultura.pravda.sk/hudba/clanok/351947-zakon-prikaze-viac-slovenskej-hudby-v-radiach/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nech hrajú čo chcú, mne osobne je to dosť jedno, pretože slovenské rádiá počúvam aj tak len sporadicky. "kolotočárska" produkcia na exprese, fun, a pod. sa v podstate počúvať ani nedá, zo SRo počúvam len správy, prípadne občas rádio fm, poriadne rockové rádio na slovensku nemáme... doma mám trvale naladený zlínsky rockmax, a v aute mám v rádiu zapichnutý 8 gigový usb s muzikou, prípadne vrcím cédéčka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

však ja netvrdím že tu nemáme nijaké rockové rádio, písal som že tu nie je žiadne poriadne :yes_yes: mal som naladené Antena Rock, aj Rockovú Republiku, ale to čo hrajú ma nejak neoslovuje, na môj vkus sú príliš "Nickelback" a príliš málo "Overkill". tak som sa vrátil k Rockmaxu...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som ešte nepočul  v rádiu napr. nitriansku kapelu BORRA, samozrejme, nemám ho zapnuté stále,čakám, kedy budú v Blave, Ja si zapnem manželka prepne, a odíde. Ja si prepnem, príde do kuchyne prepne a odíde :D .

Podla mňa úžasná kapela, pekná baba a texty nie o vysókych sósnach...

ukážky:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ty koxo


a toto dam radsej do spoilera; sa divim, ze je to vobec verejne pristupne, lebo myslim, ze je to uz neskryta propagacia hnuti potlacajucich vsetko mozne, bez ohladu na to, aky mam nazor na cigansky a iny problem

vypadlo na mna nahodne z YT

 

Cirhoza88 (uz len ten velavravna cislovka v nazve...)
https://www.youtube.com/watch?v=1RKhI5F5y9w

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 rokmi...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov