Skočiť na obsah

Čo vám už zakázali lekári?!


game

Odporúčané príspevky

Ne, neskusala, ale prave dnes som to v jednom rozhovore nie celkom pri zmysloch spominala. Ze uz kdekade su povolene na bolest... ovsem u nas nie, ale aj tak by som do toho asi nesla : )

Problem je, ze som predbezne aj po zlej skusenosti s tramaloidnymi kvapkami znovu skoncila pri niecom, co obsahuje v inej forme opioidy... pretoze v liecbe bolesti toho v skutocnosti privela nie je, co by neublizovalo uz ublizenym oblickam, a zjavne zbytok organizmu je na kordy s opioidmi, ktore nahodou oblicky smú..

 

 

Nenastava zhoda. Je to kolotoc : ) Nemam take silne zavraty ako kedysi pri kvapkach, ale som fakticky uplne nanic od vcera vecera... je to kolotoc.

Kruci, pestovat rastlinku je trestne,co? :innocent: :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hej, trestne
ale mozno ak by ti postacovali maste na vonkajsie pouzitie...


a aspon nieco pre potechu ducha

 

post-2373-0-64927700-1493368688.jpg

 

Máš právo na oddych.

Nie je v tvojich silách zachytiť všetko, čomu je súdené sa rozbiť, nemusíš to ani všetko polepiť,

nemusíš sa starať o to, aby boli všetci v okolí šťastní, to je ich práca.

Odteraz si nájdi čas pre seba. Je čas doliať pohár.
Zdroj: Pinterest via FB

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak dnes už každý sviatkuje, dovolala som sa asistentovi pani doktorky, k leikom by mi mal môj lekár predpísaťdruhé prosi zábvrattom, ale môj tiež sviatkkueje, takže vynechávam... a mám volať znovunutorok.
takže dnes som ešte viac mimo nežvčera, aspoň byto mohlo prejsť, už je to hodnezlé. br.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takže momentálne som tam, že tie geniálne lieky som vynechala po troch tabletkách, zohnala som tesne pred sviatkami tablety, ktoré mi poradila po telefóne pani dr.. k tomu lieky, ktoré mi odporučila k tomu brať... ja som prestala brať úplne aj tie pôvodné desivé lieky a brala len tie proti nevoľnosti- a nadobro stačilo aj tak. vertigo a hnus sa pomaly mení na spavú nemoc...

tie tri tabletky ma vyradili z činnosti nadobro už zajtra bude týždeň.

 

v piatok idem na ďalšiu várku, k inému dr.. potom na inú kliniku, potom k ďlašiemu, a chvíľu to bude na striedačku - na konci sľubujú modré z neba, už keby to chcelo byť. bo už mi hrajú nervy ako na citare.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

áno, aj trpezlivosť, nepôjde to zo dňa na deň. tak, ako píšeš, nakopilo sa.

 

dobre to vystihol  

 

Máš právo na oddych.

Nie je v tvojich silách zachytiť všetko, čomu je súdené sa rozbiť, nemusíš to ani všetko polepiť,

nemusíš sa starať o to, aby boli všetci v okolí šťastní, to je ich práca.

Odteraz si nájdi čas pre seba. Je čas doliať pohár.
 

 

Pamätaj tiež, že nie si sama s  ťažkosťami, bolesťami, zraneniami, že  máš vôkol seba ľudí, ktorí Ťa majú radi.

Zvládneme to. Maj sa rada, miluj, odpúšťaj, no nenechaj si ubližovať.  Sprav všetko preto, aby sa Tvoj zdravotný stav zlepšil.

Ver, game, že sa uzdravíš. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

uzdravenie to už nebude, zdravenie asi, ale dnes to dopadlo skutočne senzačne...

 

nie že mi lekári niečo zakázali... priamo lekári sa zakázali, sami.

 

aby som to vysvetlila, pán doktor týždenne raz pricestuje, má objednaných klientov z pol Slovenska, a je úplne bežné, že sa nedostaví...
to sa stalo aj tento týždeň, a ako sme počuli, aj minulý aj predminulý týždeň...

 

bez slova vysvetlenia - pani na vrátnici hovorila, že ho už x krát prosili, aby im nechal nejaké číslo na mobil, alebo nech im napíše mail, alebo nech im pošle sms či čokoľvek, nech vedia, čo tým čakajúcim pacientom povedať... nie. pán doktor, jeden z najväčších odborníkov vo svojom fachu, takto nie je ochotný fungovať.

 

takže asi tak.

pokračovanie neviem, lebo toto bolo stretnutie dohodnuté medzi lekármi, takže k môjmu nefrológovi idem v stredu, a čo povie, a kam ma pošle, je vo hviezdach... pritom ten zákrok už potrebujem.

 

takže nervy pracujú naďalej, a to sme ešte len na začiatku :klobuk:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aby som to vysvetlila, pán doktor týždenne raz pricestuje, má objednaných klientov z pol Slovenska, a je úplne bežné, že sa nedostaví...

to sa stalo aj tento týždeň, a ako sme počuli, aj minulý aj predminulý týždeň...

 

bez slova vysvetlenia - pani na vrátnici hovorila, že ho už x krát prosili, aby im nechal nejaké číslo na mobil, alebo nech im napíše mail, alebo nech im pošle sms či čokoľvek, nech vedia, čo tým čakajúcim pacientom povedať... nie. pán doktor, jeden z najväčších odborníkov vo svojom fachu, takto nie je ochotný fungovať.

dobrý lekár je odborník vo svojom fachu, s profesionálnym prístupom, ľudskosťou,  ochotný, s  láskou liečiť.. aj slušne oznámiť pacientom, ak sa lekár nemôže dostaviť za objednanými klientami.. môže sa stať, že sa termín preloží,

ale viackrát... a bez slova vysvetlenia?

neviem, nepoznám tohto spomínaného lekára, ale zo spomínaného vyššie,  by si moju dôveru takto lekár nezískal.

 

ja  našťastie pred 14 rokmi, keď mala som zdravotné problémy... mala som  veľmi dobrú skúsenosť s lekárom, s lekármi, s celým zdravotným personálom.. nechýbal im profesionálny prístup, ľudskosť... vedela som nielen meno lekára, a nielen ja, ale aj ostatní pacienti, čo sme sa stretli v nemocnici, mali sme  aj kontakt na lekára, viem dobre,  aké to bolo fajn, že som mohla lekárovi  zavolať vtedy, keď to bolo potrebné.. bolo to v KE ... patrí im  vďaka.

 

prajem Ti game, aby si aj Ty stretla dobrých lekárov, ktorým by si dôverovala,  ktorí by Ti pomohli, aby sa Tvoj zdravotný stav zlepšil...,  držíme palce,  a tiež myslím na Teba aj v modlitbách.

  :ahooj:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aj piatok aj včerajšok aj dnes som prežila vcelku v zdraví siahodlhé cesty za lekármi, a bum!
nechváľ deň pred večerom, u susedov som došľapla na zlú nohu, a už som bola zasa na zemi.
 

 

potešujúce správy nemám, ale potešujúci je, že lekár je potešujúci. za posledných mnoho rokov jedna perla medzi lekármi.
aj keď mi furt niečo zakazuje :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

uzdravenie to už nebude, zdravenie asi, ale dnes to dopadlo skutočne senzačne...

 

nie že mi lekári niečo zakázali... priamo lekári sa zakázali, sami.

 

aby som to vysvetlila, pán doktor týždenne raz pricestuje, má objednaných klientov z pol Slovenska, a je úplne bežné, že sa nedostaví...

to sa stalo aj tento týždeň, a ako sme počuli, aj minulý aj predminulý týždeň...

 

bez slova vysvetlenia - pani na vrátnici hovorila, že ho už x krát prosili, aby im nechal nejaké číslo na mobil, alebo nech im napíše mail, alebo nech im pošle sms či čokoľvek, nech vedia, čo tým čakajúcim pacientom povedať... nie. pán doktor, jeden z najväčších odborníkov vo svojom fachu, takto nie je ochotný fungovať.

 

takže asi tak.

pokračovanie neviem, lebo toto bolo stretnutie dohodnuté medzi lekármi, takže k môjmu nefrológovi idem v stredu, a čo povie, a kam ma pošle, je vo hviezdach... pritom ten zákrok už potrebujem.

 

takže nervy pracujú naďalej, a to sme ešte len na začiatku :klobuk:

nedá sa ti zmeniť lekára? načo ti je taký doktor, ak aj je dobrý vo svojom fachu, čo chodí hore-dolu kadetade a venuje sa všetkému možnému, len nie svojim pacientom? Vari nie sú aj iní a tiež nie zlí odborníci danej špecializácie? :(  iné je, ak musíš dlho čakať, a nakoniec sa ti naozaj venuje a nič nenechá na náhodu, ako keď x-krát nepríde a šak nech tí pajáci tam čakajú, šak prídu aj druhýkrát ak dovtedy neodplávajú do večných lovíšť...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

žiaľ nie.
mám ďalší termín... môjho lekára hodne prekvapilo, že sa nedostavil... povedala by som, že nepríjemne a osobne.

dotklo sa to aj jeho.

 

ten lekár chodí po celom Slovensku, ordinuje kdekade, a nie je za neho priveľmi náhrada... no uvidíme.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pre pána kráľa, kam sme sa to dopracovali, keď v celom štáte existuje jeden odborník na nejaké ochorenie...ke´d nebodaj sa mu dačo stane, čo bude s ľuďmi, ktorí na tú chorobu trpia, to budete chodiť do Čiech, rakúska, do maďarska, alebo kam? Až ma mráz prešiel po prečítani si, že ten lekár cestuje po celej republike zas pacientmi.

 

Ja už som sa rozhodla, len čo vybavím tie záležitosti pre otca, čo ešte mám vybaviť, začnem riešiť svoj akútny stav, lebo tie nepoľavujúce  tlaky v hrudi, v bruchu a v hlave nie sú v poriadku a rpestávajú byť znesiteľné, v posledných 2 mesiacoch  už sa mi v robote 2x stalo, že z ničoho nič ma pochytila sťahujäúca bolesť za sternom, nič nepomáhalo, ani zmena polohy, musela som to v sede predýchať, trvalo to niekoľko minút, kým to poľavilo, a ak to takto pôjde ďalej, tak ma klepne buď pepka, alebo infarkt. Môžem uzatvárať stávky, čo príde skôr.

Možno to ešte nie je so mnou úplne beznádejné, ked ešte mám vôľu riešiť svoj zdravotný a psychický stav?

Mne už lekári ani nemajú čo zakázať...nepijem, nefajčím, donedávna som aj pohybové aktivity mala...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pre pána kráľa, kam sme sa to dopracovali, keď v celom štáte existuje jeden odborník na nejaké ochorenie...ke´d nebodaj sa mu dačo stane, čo bude s ľuďmi, ktorí na tú chorobu trpia, to budete chodiť do Čiech, rakúska, do maďarska, alebo kam? Až ma mráz prešiel po prečítani si, že ten lekár cestuje po celej republike zas pacientmi.

a to nie je všetko: je mladý, má asi dva metre, sebavedomie môže rozdávať chudobe,

a pozor: nikto mu neberie vzdelanie, vysokú odbornosť a jedničku na rebríčku jeho zlatých rúk a vedomostí v jeho fachu... keď je raz najlepší, je najlepší.

a keď môžem mať najlepšieho, ok.

 

ovšem úplne prvé, čo behom prvej minúty pri jeho ironickom haha humore, posede a pohľade a prvých vetách k pacientovi človeku napadne: oprsklý fracek.

 

len mi tak napadlo: včera na neho už čakalo asi 20 - 25 pacientov.

cestuje cez pol slovenska, ok, meškal pol hodinu, to je úplne v poriadku, keby meškal na našich cestách aj hodinu, bude to v poriadku.... ale aj so svojím asistentom /obaja mladí okolo dvoch metrov živej výšky/ sa prihrnuli veľkými krokmi, ľudia si vydýchli...

sedela som chrbtom, zazrela som z neho pri príchode asi sekundu... ale čo mi tak napadlo už v tom momente:

 

čo by sa mu stalo, keby namiesto vysoko dvihnutej brady a blahosklonného pohľadu zvrchu na ten čakajúci dav dokázal povedať:

" tak ľudia, dva týždne som na vás nemal čas, tak sa do toho za chvíľu pustíme."

napríklad.

ubralo by mu to z odbornosti, či ega?

 

to mi len tak napadlo. a to ani nespomínam nejaké skutočné ospravedlnenie či nebodaj nejakú inú nehoráznosť.

 

 

Mne už lekári ani nemajú čo zakázať...nepijem, nefajčím, donedávna som aj pohybové aktivity mala...

 

Vilmuš... nechcem ti brať ilúzie, ale nefandi si.

ešte tam máš komplet celý jedálny lístok, kávu, čaje, minerálky, .... zakázať ešte môžu toho mraky :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je fakt, ešte cukor...keby mi zakázali kávu, tak by som si dávala bezkofeínovú, aj tak si takú robievam poobede akože kafíčko na stole. To by som sa z toho určite nezbláznila. :)

Ale keby mi zakázali napr. mačky, tak to už by bol vrchol. Našťastie, na zvieratá alergiu nemám . aspoň dajaké potešenie môžem doma mať.

naozaj, v poslednom období sa moja stará černuľa Šiva, správa neobvykle, ona vždy mala rada moju spoločnosť, ale na kolená a už tobôž na ruky, to nechcela, skôr si  vyložila na mňa labky alebo si ľahla tak, aby sa ma dotýkala, ale teraz v poslednom čase sa mi sama hocikedy vydriape na kolená, tam sa zloží, natŕča sa mi na hladkanie a pradie o 106, skúsila som ju zdvihnúť a ani z rúk sa mi nedriapala dolu, nebola síce tak v pohode ako Viki, ked ju vezmem na ruky, ale ostala mi v náručí...nikdy sa takto nesprávala, neviem, čo mi tým signalizuje. Och, viem, že toto by patrilo niekam inam, ale tak nejak mi to vyšlo s tým, čo keby mi ich lekári zakázali. Brr, ani pomyslieť.

 

by ma naozaj zaujímalo, čo za špecializáciu ten chlapík má, či náhodou som o ňom nič nepočula ešte v mojich medicínskovýskumníckych časoch...poznala som aj v odbore, ktorému som sa v tých časoch venovala, rôzne typy mladých doktorov. ja som to vtedy vnímala z hľadiska zamestnanca s iným postavením. Hoci som mala tak isto VŠ ako oni, a po čase som získala aj III. stupeň, čo bolo viac ako mali oni, niektorí sa pozerali na nelekárov s dešpektom. Ešte čakali, že ja, stará baba, ich budem prvá zdraviť. A iní zas boli milí a zdvorilí a dalo sa s nimi aj vážne, aj posrandovať. To je od povahy tej osoby. Ak je niekto raz nafúkaný, bude nafúkaný furt, muselo by sa toho veľa stať, aby sa zmenil. je rozdiel medzi suverénom, ktorý jasne dáva najavo, že v tom, čo robí, má istotu, a medzi nafúkancom, ktorý dáva najavo nie, že on je dobrý, ale že ostatných považuje za nuly. Ak je niekto raz dobrý, a pritom toto ukazuje len po tej profesionálnej stránke a inak je celkom normálny, je to ok. Ale vadia mi ľudia, pre ktorých je dobré len to, čo oni spravia, vymyslia, povedia, atd, a na názory iných nedajú a za každú cenu si presasdzujú len to svoje bez ohľadu na všetkých okolo seba.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...

dnes mi zakázali približovať sa k malým deťom a tehotným ženám... takýto zákaz sa dá vydržať, trvá len deň :)

 

práve by som mala žiariť od rádioaktívnych kontrastných látok... ale vraj nemám svätožiaru, škoda :innocent:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

ked som tvoj príspevok začala čítať, game, nyjprv som si myslela, že to si robíš srandu. Po dočítaní viem, že nie. Takže nový poznatok. Aj kontrastná látka znamená vzdialiť sa od detí a tehotných žien. To som nevedela.

Už je odvtedy skoro mesiac. Ako pokračuješ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

ani odlaktozovane mlieko nemozes?

nie laktóza prekáža, veškeré bielkoviny. to sú takmer všetky syry, tvaroh, mlieka, jogurty, mliečne výrobky, mäsá, ryby, vajíčka....

plus  všetky strukoviny a výrobky z nich kompletne

všetky konzervy, zeleninové pestá, jadierka, orechy, mak, kakao, čokoláda,

a hodne prvkov, ktoré obsahujú mnohé zeleniny a ovocia, a ešte kdečo... a to je šialená kombinácia.

 

 

 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

 

Podľa mňa o tom, či sme zdraví a dožijeme sa vysokého veku v dobrej kondícii, na 99% rozhoduje genetika. Je to síce kruté konštatovanie, lebo za vlastnú genetiku nie sme zodpovední. Ja nepatrím k tým "šťastlivcom", takže mi nič nezostáva, iba sa stým vyrovnať. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

týmto sa ja nezaoberám... neviem, či človek môže byť pripravený na smrť, ale liečba choroby je liečba choroby, smrť je smrť...
choroby sme si my deti podelili a ešte pridali svoje, tie mali základ kdesi v prarodičoch. to je kdesi v génoch.
 

sme mimo zahradkárčenia, ale nevadí, na chvíľu,  potom to preložíme.

babka, ktorá za celý život nebola chorá, zomrela v 70 na emboliu, babka, ktorá bola chorá celý život, sa dožila 80
dedko zomrel v 61, dovtedy mu nič nebolo, druhý v vo svojich rokoch medzi 57 a 62 prekonal 3 infarkty - a zomrel ako 87 ročný.

dcéry starých rodičov, ktorí zomreli mladí, sa dožívajú nad 85 rokov.
syn starých rodičov, ktorí sa dožili nad 80, zomrel 68 ročný.

celé je to ešte zložitejšie, než si myslíme.
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Imunitný systém ľudí, ktorí boli celý život zdravý pracuje ako vorkoholik. Nakoniec takého jedinca skôr, alebo neskôr čaká syndróm imunitného vyhorenia. Môj otec, ktorý sa v zdravý dožil 92 rokov bol hypochonder. Stále sa na niečo sťažoval, bol pesimista a každú epidémiu chrípky absolvoval v posteli. Mama, ktorá sa o neho starala, nikdy nebola chorá a nedožila sa ani 70 rokov. Zomrela na rakovinu. Ak chce byť niekto zdravý, mal by byť predovšetkým "zdravo egoistický". Znie to síce paradoxne, ale človek by mal milovať iba seba, aby jeho imunitný systém dobre fungoval. Treba sa ráno zobudiť a pri pohľade do zrkadla si opakovať, som najlepší a ostatní sú iba hlupáci. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

 

Ak má človek zdravotné problémy a navyše bolesti a nezapríčinil si ich sám, napríklad životosprávou, nezodpovednosťou... cíti sa tak trochu podvedený prírodou. Ja také pocity nemám. Ak problémy prídu, tak si ich svojou životosprávou určite zaslúžim. Je to síce malá útecha, ale aspoň nebudem riešiť problém, prečo to postihlo práve mňa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak taký problém ja neriešim tiež... je to najzbytočnejšia činnosť pod slnkom... :)

riešim ako z toho von, ako to zlepšiť, ke´d to zlepšiť ide, robím neuveriteľnú spústu vecí, ako si podľa možnosti pomôcť,,, aj keď to všetko je doteraz tak na dve veci...
je to aj kus mojej viny, aj dedičnosti, aj dlhoročnej práce.... a meditovať nad tým, prečo práve ja? nie.
niekedy sa spýtam, zo žartu, komu som čo urobila... ale to je tak všetko.

pripomenulo mi to matku jednej mojej kolegyne, myslím, že som tu o tom už kdesi písala kedysi... stará pani, hodne veriaca, celý život rozprávala, že si nevie predstaviť, aby sa to náhodou aj jej stalo - že niekto si ide večer ľahnúť a d rána je mŕtvy, už nevstane... bola to jej mantra, neskutočne to odsudzovala, báa sa toho a modlila sa, aby sa jej to nestalo.... okrem mnohých iných mantier, bola to hodne bigotná trochu obmedzená pani, v mnohých ohľadoch.

potom prišli roky a veľké ťažkosti... priveľa času nevládne v nemocnici, utrpenie, bolesti, nevedla ani hovoriť, len naznačovať... koniec príbehu je taký, že v jedenj trochu jasnejšej chíli, kým sa dcéra a vnučka pri nej a za ňu modlili, im naznačila, že nie za život a zdravie, ale za smrť... už chcela zomrieť.

mám zakázané tri štvrtiny bežných potravín, a bčas chuť na čosi iné, a som len človek občas, zriedkavo to trochu poruším, aj tak nevidím priveľmi kladný výsledok a aj tak môžem nadávať len na seba. no ni? : )


 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

 

Máš silnú vôľu a dokážeš bojovať  Keď si kedysi prestala fajčiť, písala si, už nefajčím mesiac,,,potom rok,,, potom dva,,, Človek dokáže veľa, aj znášať bolesť, ale musí veriť, že na konci tunela je nejaké svetlo. Ak stratí aj túto nádej, zostáva iba nezmyselná bolesť a otázka, aký to má zmysel?  Nie je to tak, že vždy je dôvod pre niečo, alebo niekoho žiť. Príliš veľké a neprespávajúce bolesti človeka paralyzujú. Stráca záujem o bežné aktivity, blízkych, je mrzutý, často cynický a depresívny. Ani náboženstvo nenašlo odpoveď, aký zmysel má dlhé utrpenie, ak výsledkom je smrť. A tak hľadalo odpoveď na druhom svete. 

 

 ...stará pani, hodne veriaca, celý život rozprávala, že si nevie predstaviť, aby sa to náhodou aj jej stalo - že niekto si ide večer ľahnúť a d rána je mŕtvy, už nevstane... bola to jej mantra, neskutočne to odsudzovala, báa sa toho a modlila sa, aby sa jej to nestalo.... 

 

 

Nevedela, čo hovorí, kým bola zdravá. Ale takých hrdinov je veľa. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov