Jump to content

Mgr. L.E.G. von Trips
 Share

Recommended Posts

• Replies 28
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• game

13

• tyso

3

• David

6

• Vilma Flinstonova

2

no.... maďar by snahu ocenil, dokonca ten inteligentnejší aj pochopil, to sa počíta :) :thumbsup:

ovšem píšem tam, že môže byť aj x iných príčin, prečo povedať sliepková - dokonca to slovo používajú doma aj slováci, z kdejakých, aj recesistických príčin :)

u Tomáša som len predpokladala, že to môže byť jednoduchý doma používaný otrocký preklad :)

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

• Similar Content

• Tomáš
      By Tomáš
      Mnoho ľudí kvôli dlhému nevyužívaniu jazyku už väčšinu zo školy zabudlo, alebo sa chystajú učiť nový jazyk. Ale ak to nepotrebujete súrne kvôli ceste do zahraničia či zamestnaniu tak sa pridajte sem :-)

Uvažoval som aj ja na d učením sa jazyku ale vlastne do zahraničia nechodím a na takú pracovnú pozíciu kde ho treba sa ajtak nedostanem takže viacmenej ide o to aby som rozumel ak sa ľudia rozprávajú a semtam niečo povedať.

V mojom okolí sa vyskytujé 3 najčastejšie používané jazyky a to maďarčina, slovenčina a rómčina. Prvé dve ovládam ale ten tretí absentuje. Aké sú možnosti učiť sa rómsky jazyk?

Kedysi sme chytali aj nemecky a anglicky hovoriace TV programy ale kvôli vysielacím štandardom sa už vytratili takže už opäť sledujem len jazyky krajin V4 ktorym rozumiem.

Takže základy nemčiny, rómčiny, angličtiny... Lašo džives je pozdrav len neviem presne aký. Taves bachtálo tiež niečo také. Čitrobuj je že nepotrebujem. Máres je bitka. Vakerel je hovoriť. Kájdžas je kam ideš a kašuko je hluchý. Dröste hörs du mich je Dröste počúvaj ma. Kleine Maus je malá myš. Computerliebe je počítačová láska.

Čo znamená ich bin doch nicht blöd? Videl som to v reklame na Media Markt.

• game
      By game
      k téme o udržaní čistoty slovenského jazyka agilným ministrom a jeho cerbermi je tento test priam dar z neba :)

urobila by som ho povinným pre agilných ministrov, hapkajúcich hovorcov, jachtajúceho Slotu a vôbec pre každého správneho fórumáka :)

žiadny strach, tradičné y / i tam nie sú ;)

tak prosím, potom vám poviem, ako som dopadla s boľavou hlavou ja :lol: skúste si ho :

testík - slovenská gramatika

test č. 1
    • Nokia
      By Nokia
      Ahojte, nema niekto z vas pls vycuc z nemeckej gramatiky v schopnej elektronickej forme?
      dakujem :lol:
    • tomassi
      By tomassi
      Téma o pravidlách najpopulárnejšej hry na svete

najdiskutovanejšou témou je momentálne istotne
      používanie videa

no nezabúdajme ani na to, čo futbal robí futbalom
      a to teda offside

svojou troškou do mlyna sa snaží prispieť aj Luis van Gaal
    • Lydži
      By Lydži
      Mám rada jazykolamy, ale zatiaľ poznám iba 2, ktoré som musela trénovať:

Pes spí, psy spia

Najvyrukavičkovanejší

Nie žeby som mala taký šikovný jazyk, len som sa k iným "kvalitným" jazykolamom nedostala. Ešte aj:

Na klavíri hrala Klára Králová

je celkom dobrý, ale pri troche sústredenia sa dá zvládnuť aj bez cvičenia. Nuž, keď poznáte jazykolam, pri ktorom ste si skoro zlomili jazyk :lol:, vykričte ho sem.

A rada by som sa pobavila (verím, že aj Vy) i na slovách a z toho vzniknutých situáciách, keď sa Vám jazyk trochu zauzlil :) . Občas mávam dni, kedy trepem piate cez deviate a chcela som tu hodiť zopár inšpirácií, ale momentálne si neviem spomenúť. Keď to zase príde, sľubujem, že o to neprídete.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy