Skočiť na obsah

Majstrovstvá sveta vo futbale 2014 (Brazília)


aljak63

Odporúčané príspevky

Včera by si Irán zaslúžil minimálne tú remízu, miestami mi až do smiechu bolo z nemohúcnosti Argentíny. Messimu by mali zo zlata odliať sochu. Ghana tiež dobrý výsledok a ešte lepší zápas. Bosna vpredu jalová, neuznaný gól zabil celý zápas.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nj ...

tak ideme na to :       Belgicko - Rusko   vs  rozhodcovia

 

post-3-0-81132600-1403452657.gif

 

-------------

 

na poslednú chvíľu Belgicko - Rusko  1:0  ... situácia v tabuľke pre Rusov týmto veľmi vážnaaaa. tak.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A comu nerozumiem uz vobec, najprv napises ze u to len omyly a potom ze vlastne nie, lebo pomahaju tym lepsim. Tak co teda?

 

predpokladal som podobnu otazku

aj ked to moze vyzerat protirecivo

stale vychadzam z rovnakeho zakladu a to snahy chranit rozhodcu pred obvineniami

ze tie chybne vyroky robia umyselne

"nadrzanie" silnejsim taktiez pokladam za omyl,

vyplyvajuci z tlaku, pod kt. su vystaveni

(duplom po nafilmovanych penaltach)

 

co je smutne a co hovori proti mojim predoslim slovam je fakt,

ze tychto chyb sa dopustaju aj skuseni sudcovia,

kt. by sa ich mali vyvarovat a bezvahania ich piskat spravne

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

rozhodcovia sú pod drobnohľadom. a že tam nie je práve rozhodcovská vyššia škola, alebo len samý rozhodcovský krém, to rozpráva kdejaký futbalový odborník od prvého zápasu.

doteraz bolo len minimum zápasov, kde nebol nejaký rozhodcovský problém, ale na druhej strane to nie je novinka, mám taký pocit, čím väčší zápas a čím väčšie podujatie, tým viac problémov s rozhodcami ...

isteže nie sú ani podplatení, ani nie nestranní, len pod tlakom a omylní, a pre niektorých je to vrchol ich kariéry  ... keď je to omyl čistý krásny neuznaný gól, a takých už na MS bolo ... tak je ten problém vypuklejší.

a človek sa rozčuľuje, divák sa rozčuľuje, a o mužstve, ktoré kvôli blbému pískaniu vypadne, ani nehovoriac.

 

lenže je to na rozhodcoch -človekoch, a patrí to k futbalu ... asi ako k akémukoľvek športu, kde rozhodujú ľudia, a nikdy, skutočne nikdy to nie je rozhodovanie úplne spravodlivé.

 

 

 

a začína nám Južná Kórea - Alžírsko  ... a rozhodcovia :)

post-3-0-86106000-1403463676.gif

---------

 

Južná Kórea - Alžírsko   2:4

veľa gólov, skvelý zápas :klobuk:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Včera ten záver USA - Portugalsko bol neskutočný. Prísť pár sekúnd pred koncom o postup na jednej strane a na druhej strane si zachrániť nádej, to je proste taký šport.

 

A tu sa ukazuje, aký význam má konečné poradie na základe skóre a nie vzájomných zápasov. Ak by išlo o vzájomné zápasy, tak postup Portugalska by bol nemožný a v poslednom zápase by im už o nič nešlo. Ale teraz sa budú musieť snažiť proti Ghane vyhrať a streliť čo najviac gólov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A tu sa ukazuje, aký význam má konečné poradie na základe skóre a nie vzájomných zápasov. Ak by išlo o vzájomné zápasy, tak postup Portugalska by bol nemožný a v poslednom zápase by im už o nič nešlo. Ale teraz sa budú musieť snažiť proti Ghane vyhrať a streliť čo najviac gólov.

opäťraz

toľkokrát skloňovaná atraktivita na úkor spravodlivejšieho modelu

(osobne som len rád)

 

podobne je to aj v EPL, kde o konečnom poradí, pri rovnosti bodov, rozhoduje skóre

a ak je rovnaké, tak sa hrá zápas na neutrálnom ihrisku

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...::: Výsledky MS 2014 - 23.jún 2014 :::...

Brazília a Mexiko včera slávili víťazstvá a spečatili svoj postup do osemfinále

Holandsko uspelo aj v 3.zápase na MS a po triumfe nad Čile ovládli celú B-skupinu

S majstrovstvami sa včera lúčili Chorváti, Kamerunčania, Španieli a Austrálčania


Poznáme už aj prvé dve osemfinálové dvojice:

  • BRA.pngBrazília vs. CHI.png Čile
  • NED.pngHolandsko vs. MEX.pngMexiko

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

musím doštudovať, mne to včera všetko uniklo,

tak ma trápila neskutočne zapálená mandľa, / a ako dnes vysvitlo - pekne silná angína /, že som to vzdala ... a to už je čo povedať :(

post-3-0-20833700-1403595015.gif

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak chce Uruguaj postúpiť, tak nad Talianmi dnes musia jedine vyhrať. Remíza by ďalej posunula Talianov. Aj keď obom teamom veľmi fandím (vlastne najviac z celých MS), tak postup doprajem Uruguaju. Veď sú takmer doma, a hlavne by som si ešte rád pozrel Suaréza a spol. v akcii aj v ďalších zápasoch. Som zvedavý, čo predvedie dnes. Tlak bude určite na oba teamy enormný, ale tak uvidíme. Snáď to bude dobrý a zaujímavý zápas.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

opäťraz

toľkokrát skloňovaná atraktivita na úkor spravodlivejšieho modelu

(osobne som len rád)

V čom konkretne akože spočiva ta vyššia atraktivita?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ujovia komentatori asi nesleduju anglicku Premier League. Pretože keby ano, tak by vedeli že rozhodca až tak hrubo zapas neovplyvnil a že to vylučenie nebolo určite takou chybou pana v žltom ako sa pol zapasu dušovali. Ano, bola to prisna červena ale v Anglicku sa za take zakroky červena bežne rozdava.

 

Šľapak na koleno je zakerny faul. Jasna karta. A či žlta alebo červena je už len na rozhodcovi. Sice prehliadol to uhryznutie ale nasledne aj oplacanie, lakeť do tvare takže von mali isť obaja. Každopadne Suarez už asi dohral.

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V čom konkretne akože spočiva ta vyššia atraktivita?

- že mužstvo s jedným bodom stále žije,

keďže môže postúpiť na úkor svojho štvorbodového premožiteľa

a v poslednom zápase má stále o čo hrať

(aj keď tá šanca sa môže pohybovať v rovine teórie,

stále tam je)

 

+ v EPL sa dávajú redky aj vtedy, keď hráča netrafíš

stačí ak ideš do súboja oboma "vystretými" nohami

 

++ https://vine.co/v/MtJwm0p3Jwh

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Atraktivitu to ale zvyšuje ta len jednina situacia, ktora môže eventualne nastať pri určitej zhode okolnosti. Ta o ktorej pišeš. Lenže môže aj nastať aj opačna, keď obom mužstvam ktore hraju posledny zapas spolu môže stačiť uhrať remizu aby mali skore ake potrebuju. Resp. jednemu ako dnes Talianom. Do toho vylučenia to bola dnes brutalna nuda.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov