Skočiť na obsah

Váš obľúbený Tv seriál


littlewitch

Odporúčané príspevky

Cez víkendy na obed (AXN blbý čas) chodí seriál DR. WHO (pán času) podľa mňa je to celkom dobré.

Nahrávam si to na USB disk ale v pc mi to nejde prehrať, iba na satelite.

 

Aj Torchwood sa mi páčil (bolo to skoro ako Akty X) ale asi to už nemá viac častí.

 

Inak, keď už maš tak rada sci-fi "hratky" s časom, odporučam serial Day Break. Vyborny serial, ktory ma len 13 epizod, takže pri tom nestraviš dni. Scenaristi tak nestihli vyčerpať namet a aj kvôli tomu je asi taky kvalitny. Dosť dobry je aj Journeyman.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hlavne tie časové hratky typu 200 tis. rokov do budúcnosti (zatiaľ bez chyby serál).

 

Dneska bolo, jak chcela zachrániť otca ale dokafralo sa to, stále tam chodilo to auto čo ho malo zraziť, nejaké lietajúce praveké jaštery sa im tam dobíjali. Zmenila tým budúcnosť a museli to ponaprávať)

 

Torchwooda som nevidela od začiatku, škoda.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Inak, nespomenul som môj uplne naj serial, a sice MacGyver. To je moja srdcovka, na ktoru nedam dopustiť. Viem ho temer naspamäť a je to jediny serial, ktory môžem stale a stale dokola a nikdy sa mi nezunuje. :cem:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Taka menšia uvaha (možno nevhodna do tejto temy, ale suvisi) s otazkou za všetky prachy: prečo dokaže byť v Amerike serialova tvorba minimalne za poslednych 4-5 rokov na takej kvalitnej urovni, originalna, dobre spracovana, s atmosferou, dobrym dejom, napadom, bez gyču a kliše, no filmova tvorba ďaleko, ďaleko zaostava???

Je obrovska kopa vysoko kvalitnych serialov, hoc aj len s jednou kvalitnou sezonou, ale je. No dobrych filmov je žalostne malo. Čim to?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mojou dlhodobou jednotkou, na ktorú nedám dopustiť je Grey's Anatomy. Seriál z lekárskeho prostredia, momentálne chodí aj na STV. Každú časť som videla prinajmenšom trikrát a mám pocit, že sa mi nikdy tento seriál nezunuje. :cem:

Ďalej sa mi v poslednej dobe veľmi zapáčil aj seriál The Good Wife, v podstate seriál z právnického prostredia, aj keď hlavne je to namierené na hlavnú hrdinku, ktorá sa vyrovnáva s neverou svojho manžela, slávneho politika. Potom začína pracovať v jednej právnickej firme a prípady, ktoré rieši sú nevšedné, zaujímavejšie od tých, ktoré sú v podobných seriáloch tohto typu. Seriál má na konte mnoho ocenení, a myslím, že zaslúžene.

A ešte jedna moja obľúbená oddychovka - Glee. Muzikálový seriál, ktorý sa v USA stal veľkým hitom. Prostredie strednej, decká zo zboru sú absolútni vyvrheli spoločnosti, ale spievajú o to lepšie. Je to klasický teenegerský seriál, ale teda so spevom, no veľmi ho mám rada, ide z neho taká dobrá atmosféra a tie decká su fakt talentované. ^_^

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Taka menšia uvaha (možno nevhodna do tejto temy, ale suvisi) s otazkou za všetky prachy: prečo dokaže byť v Amerike serialova tvorba minimalne za poslednych 4-5 rokov na takej kvalitnej urovni, originalna, dobre spracovana, s atmosferou, dobrym dejom, napadom, bez gyču a kliše, no filmova tvorba ďaleko, ďaleko zaostava???

Je obrovska kopa vysoko kvalitnych serialov, hoc aj len s jednou kvalitnou sezonou, ale je. No dobrych filmov je žalostne malo. Čim to?

 

hm

môže to byť tým,

že v seriály môžu dej natiahnuť a ísť viac do hĺbky,

čo vo filme(komerčne úspešnom), až tak možné nie je

ľudia poväčšine chcú strhujúci dej - proste žiadna rozvláčnosť, ale nech to odsýpa

to vie zariadiť seriál, keď jednu-dve časti venuje príprave na ďalšie tri,

ktoré Ťa pohltia

 

inak

Dexter S05 dopozeraný

škoda, že táto sezóna mala asi najslabší koniec

mohli sa s tým viac vyhrať a nielen ľuďom dať to,

čo prvoplánovo chcú - šťastný koniec

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Problem je ale v tom, že v mnohych pripadoch aj samotny pilot stači na to aby bol veľmi dobrym filmom.

 

Ad Dexter: Mne vadi najmä to, že sa to v podstate od prvej epizody 5. serie nikam neposunulo, nič zasadne nestalo. 601 začne v podstate presne tam kde 501.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Inak, nespomenul som môj uplne naj serial, a sice MacGyver. To je moja srdcovka, na ktoru nedam dopustiť. Viem ho temer naspamäť a je to jediny serial, ktory môžem stale a stale dokola a nikdy sa mi nezunuje. :agree:

 

MacGyver bol seriál seriálov, celé krajiny sedeli pri tv a pozerali ...

pre minimálne celú generáciu, alebo dve ... sa označenie macgyver stalo dodnes synonymom manuálne šikovného vzdelaného človeka, ktorý jedným švajčiarskym nožíkom zachraňuje potopu v dome, opravu kotla, kúrenie v mraze, opraví neopraviteľné, zachraňuje lesy, mení šrot na fungujúce dačo, proste macgyver :D

 

kedysi v tých časoch som čítala o tvorcoch seriálu, ktorí si všetky jeho kúsky overili, odskúšali, a uznali funkčnými, až potom pustili do seriálu ... pri výrobe výbušných zmesí z práškového cukru a čistidla na podlahy vždy trochu zámerne zavádzali, aby nedávali zloduchom správne návody ... zloduchovia na to v skutočnosti aj tak došli sami ... :rolleyes:

 

označiť niekoho ty si MacGyver - to je dokonalá pocta :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kedysi v tých časoch som čítala o tvorcoch seriálu, ktorí si všetky jeho kúsky overili, odskúšali, a uznali funkčnými, až potom pustili do seriálu ...

Tak ako vraviš, všetky veci funguju. Samozrejme niečo bolo zveličene, prikrašlene ale v zasade funkčne. Dokonca aj na Discovery v Mythbusters bola epizody venovane macgyverizmom: http://www.youtube.c...s+macgyver&aq=0
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

práve som mierne v mdlobách :thumbsup:

 

prečítala som si článok, ktorý mi vyrazil dych.

 

Markíza vrátila na obrazovky TELENOVELY, dokonca do večerného vysielania.

momentálne medzi najobľúbenejšie "seriály" patrí soap opera tureckej výroby Tisíc a jedna noc. Šeherezáda, ktorou sa tv Markíza znovu vyšplhala na prvé priečky sledovanosti, má "len" 190 dielov, a vysiela sa vraj v hlavnom vysielacom čase a je ...

 

seriál, kde 190 dielov, ktoré ohúrili po balkánskych tv a balkánskych krajinách aj slovenskú divácku obec, sa dá popísať takto - to nevydá ani na poviedku, nieže na 190 večerov:

 

Príbeh chudobnej ženy, ktorá smeruje na vrchol spoločenského rebríčka ...

Krásna architektka Šeherezáda je matkou päťročného chlapca s leukémiou a potrebuje urgentnú pomoc.

Šéf jej peniaze dá, len ak s ním strávi noc. Tradične nasleduje láska s množstvom prekážok a zákerností.

Emotívny dej.

 

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/5744500/turci-obsadili-slovenske-vecery.html#ixzz1CdVo3YEe

 

pardon, idem pokračovať v odpadnutí.

Markíza sa obhliada po ďalších telenovelách z Turecka.

 

:D
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

geniálny ťah zo strany markízy

minimálny vklad a neskutočné peniažky sa im z toho sypú

 

film dokonale vystihuje tento koment z csfd.cz

Luqi

 

Markíza je schopná vysrať sa na tanier a ponúkať to divákom ako najlahodnejšiu čokoládovú tortu.............

Toľko reklamovaný a ospevovaný, vraj svetovo úspešný a vínimočný seriál je len obyčaná turecká primitívna telenovala.............

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja neviem čomu sa čudujete. Veď o tom je cela tvorba Markizy (a nie len ich). Spolu so všetkymi Ordinaciami, Modrymi z neba, Mojsejovymi, Reflexami, Smotankami atd. Kulturna uroveň nulova. Pokrytectvo, povrchnosť, plytkosť, hyenizmus. Je len smutne, že to Slovač žerie a že su z toho mienkotvorne media. Veru, naša spoločnosť sa ubera veľmi zlym smerom. A potom sa čudujeme akaže to je naša mladež, keď im deň čo deň tymto vymyvaju mozgy. :thumbsup:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jasné

už sa to tu písalo

markíza je vidiecka TV

(bez urážky vidieku ako takého)

 

vedia,

že sledovanosť budú mať takmer rovnakú,

bez ohľadu na to

akú sumu dajú za vysielacie práva

 

absolútne nevysielajú seriály,

kt. patrí medzi Top sťahované z netu

resp. kt. by boli ocenené nejakou tou cenou

(nepočítam Ruskom zakúpené: ALF, Priatelia, . . .)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Přátelé, mohu vás uklidnit, že v tom nejste sami. Od 6.2. začíná Tisíc a jednu noc vysílat i Nova!!! :thumbsup:

To jsme dopadli!!! :D

 

Takto situaci vtipně okomantovala paní Spáčilová v MF DNES: zde

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale chyti. Tak ako sa piše v tom komentari, keď tam boli (su) uspešne take podradnosti ako VKV, Ordinace atd. bude aj toto.

 

absolútne nevysielajú seriály,

kt. patrí medzi Top sťahované z netu

resp. kt. by boli ocenené nejakou tou cenou

(nepočítam Ruskom zakúpené: ALF, Priatelia, . . .)

 

To je ale často dvojsečna zbraň. Novych divakov je malo a ti čo tie serialy poznaju, už ich videli v originale a nadavaju na dabing (tak ako ja :thumbsup:). Veď vieme ako dopadol Dexter na Jojke. Samozrejme su aj vynimky (House, či niektore serialy na Prima Cool), ale tych je veľmi malo.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

práve tu je jeden zásadný rozdiel

Rodinné Pouta - VKV, Ordinace, . . .

sú české seriály s českými hercami - moderátormi

 

myslím,

že by to sledovanosť malo

pretože nemôžeš pozerať všetky seriály

ak by v TV išli (nielen v jednej) sledovanosť by bola

a diváci by sa čo to aj dozvedeli - naučili

(jasné, je to prehnané, ale istá edukatívna zložka v týchto seriáloch - House, kriminálky, . . ., je)

+ trošku kultúrnosti a pod.

to všetko v porovnaní so slaboduchými telenovelami,

o ktorých sme si mysleli, že s príchodom J@J+ a DOMA,

budú odstavené na druhú koľaj

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov