Skočiť na obsah

Postarik

Odporúčané príspevky

geniálne. doteraz sme vedeli houbelec, Slovania tu boli už minimálne tisíc rokov pred Kristom,

a vyzerali presne tak, ako na tom idelaizovanom obrázku: krásni, vysokí, ladní, svetlovalasí, zelenookí, samý svarožič:

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

ale teraz vážnejšie, na začiatku kdesi sme boli tiež trochu vážnejší, to konšpirátorom prekážať nebude, oni aj tak veria len tomu svojmu :)

 

takže:

Masarykova univerzita v Brne robila rozsiahly výskum, nakoľko sme Česi, Slováci, a okolité slovanské národy vlastne Slovania - výsledky sú takéto:
 

post-3-0-80642300-1511618784_thumb.png

https://www.noviny.sk/slovensko/279610-genetika-prekvapila-testy-preukazali-ake-percento-slovakov-ma-slovansky-povod

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

pamätáte na tento článok... bol citovaný tu https://www.freespace.sk/tema/4396-vlastenecké-konšpirácie/?p=234336

 

...
Ak by sme skúmali pôvod slova Sloven a Slovák, mali by sme si uvedomiť, čo je koreňoslovný  základ a čo prípona. V slove „slovenský“ je v dnešnej („produktívnej“) slovenčine slovný koreň „sloven“, dnes už nerozložiteľný. Lenže v staroslovъenčine  je dnešný slovný základ „sloven“ rozložiteľný na staroslovenský (staroslovъenski)  a súčasne praslovanský slovný koreň „slov“ a na príponu „en“.  Takže označenie nášho (dávneho) národa so znalosťou dávneho jazyka rozložiť môžeme ako Slov-en (slovъ-en), či Slov-an  a dnes aj Slov-ák.
Cyril Hromník rozdelil slovo Sloveni nie ako Slov-en-i, ale na Slo-veni. Do takejto nekoreňoslovnej deľby potom asi v objavnom nadšení v podstate umelo dosadil dravidské významy slov, pričom ako základné mu prekvapivo poslúžilo množné číslo domnelého prídomku „veni“, a nie prirodzené jednotné, takouto deľbou dosiahnuté „ven“. (Navyše, pri porovnávaní s dravidštinou asi nenarazil na skutočnosť, že to v tej dobe neboli "Sloveni", ale "Slovene", ako by sa to dnes povedalo po východoslovensky - nie "Čehuni", ale "Čehuňe". Odhliadnúc od tejto koncovkovej chyby, týmto, pre slovenčinu, aj starú slovančinu, neprirodzeným delením slova, vylúčil možnosť koreňa „slov“ zo „sloviť“, či „slovo“. Zdôvodnil to tým, že tí, čo narábajú so slovom, by sa volali po slovensky Slovári, tak, ako ten, čo narába s kovom, je kovár. Z tohto zdroja tiež čítame, že ľudia od dreva sú drevári, a nie drevani. Hej, ale vieme, že drevo súvisí s  drevnosťou a teda dávnosťou a s týmto koreňom poznáme naozaj skutočne v dejinách mnohokrát  menovaný staroslovanský kmeň Drevľanov (a s prepáčením, nie Drevárov). A teda koncovka u remesla je bežne iná (-r), ako koncovka u národa (-n, -k).  Takže, v slovenských nárečiach to môže byť nielen kovár, ale aj kovaľ a kováč, čo sú remeselne vzaté rovnoznačné slová (synonymá).  Vôbec však nie je pravda, že slovenská jazykoveda nepozná koncovky ako –en, či –in. Ba práve naopak, práve  na označenie národov takéto koncovky“  radi, ba až spravidla, používame.. Spomenuli sme Drevľanov... Od slova, či „slovenia“  je prirodzená odvodenina Sloven a Slovák. A to prirodzenou slovanskou a slovenskou koncovkou,  tak isto, ako Rusín, či Rusnák, Turčin (Turek), či Kozák , tiež Talian (nie Ital, či Taliár). Koncovka –in, -ín,  je v podstate tá istá, len inak vyslovená, ako –en (Rusín, Sloven) - porovnaj východoslovenské Slovinky.  Doložiť to môžeme napríklad len nárečovou odchýlkou v slovinských dialektoch , kde je možný tvar „Slovenec“ tak isto, ako „Slovinec“. Prekvapivá „doplnková“ koncovka po Sloven v tvare Slovenec má aj inú, staršiu podobu z našej oblasti – Slovъen ako Slovъenin (z toho množné číslo Slovъene).

...

Sloveni nie sú z Indie

 

takje dobre si to pripomenúť, bo vlastenecké konšpirácie sú nádherná vec... a toto nie je prvý, ktorý sa zoberá podobnými záležitosťami, dávno pred internetom som čítala čosi z knihy jedného zo slovenských konšpirátorov, ktorý myslím, ešte podrobnejšie prisudzoval slovanov a starých slovákov do celého sveta...

 

tak teraz z druhej strany, toto je rovnako krásne ...
textu netreba roumieť, hovorí sám za seba, a mapa tá je nádherná sama o sebe :)

 

MAG Népe • - MAGi - MAGia - MAGas - MAGos - MAGus - MAG Ős - MAGog - MAG Őr - MAGor - MAGur - MAG Ár - MAGar - MAGyar - Megyer - Meder - Méd - MediCus [Medi Kus] MagiKus... KozMiKus REND MAG UR RA.

....

https://www.facebook.com/search/top/?q=hun%20nemzetis%C3%A9g

 

post-3-0-90887900-1514572969.jpg

 

vlastenectvo je krásna vlastnosť :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 mesiacmi...

už v tom ale robia fakt títo vlastenci zmätok... najnovšie sa objavuje dokonca aj släviän... čo je moc je moc, vlastenectvo je krásna vec, ale tak teda

slovan  -  sloven  -  slovien  - släviän?

alebo aký je aktuálny rebriček slovanstva? :hmmm:

 

post-3-0-22967400-1545316006.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

ale Slovieni a Slavieni aj vedeli, veľmi jednoducho nám nehodným potomkom vysvetlia, že tu boli už pred Matuzalemom a angličtina je len výhonok släviänskeho jazyka a dokážu to dokonale odvodiť, pašáci.

 

post-3-0-79913700-1546350819.jpg

 

B)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 3 týždňami...

otázka do pléna: má niekto nápad, radu, čokoľvek, ako prežiť v zdravom rozume na pracovisku plnom konšpiračných teoretikov? lebo som tam pár týždňov, ale už z toho začínam cvokovatieť - to je v jednom kuse: zem a vlek, infovojna, slobodný vysierač, rošťák eliot/idiot, sputnik a iné π-čoviny podobného druhu ... najnovšie už sa objavil aj sionizmus, to doteraz nebolo, čiže novinka ... chodia mi na firemný mail prapodivné prezentácie a pamflety, priebežne to síce mažem, horšie je, keď sa niektorý z kolegov spýta čo na to hovorím ... čo im mám povedať? lebo jediná rozumná odpoveď by bola: "chlapci, vy ste všetci k***ti!" lenže to by som tam potom nevydržal ... už mi z toho pomaly ****

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

otázka do pléna: má niekto nápad, radu, čokoľvek, ako prežiť v zdravom rozume na pracovisku plnom konšpiračných teoretikov? lebo som tam pár týždňov, ale už z toho začínam cvokovatieť - to je v jednom kuse: zem a vlek, infovojna, slobodný vysierač, rošťák eliot/idiot, sputnik a iné π-čoviny podobného druhu ... najnovšie už sa objavil aj sionizmus, to doteraz nebolo, čiže novinka ... chodia mi na firemný mail prapodivné prezentácie a pamflety, priebežne to síce mažem, horšie je, keď sa niektorý z kolegov spýta čo na to hovorím ... čo im mám povedať? lebo jediná rozumná odpoveď by bola: "chlapci, vy ste všetci k***ti!" lenže to by som tam potom nevydržal ... už mi z toho pomaly ****

 

na toto nie je taká jednoduchá odpoveď, si myslím, záleží od partie... koľko ich je, nakoľko sú ich konšpirácie súdržné, podobné, rovnaké, je to jedna uznávaná konšpirácia či si každý nedá kafrať do tej svojej? 

je tam ešte vôbec niekto, kto je ... normálny? niekto, kto nekonšpiruje?

 

ľuďom, ktorí majú niečo konšpiračné zažraté v hlave, z ktorejkoľvek strany spektra, to odtiaľ vytĺcť nejde.

to sa jednoducho nedá.

 

čiže my sme mali nájsť nejakú všeobecne platnú odpoveď, čo ich nerozdráždi, neurazí, a nebudú od toho vidieť červeno...

niečo neutrálne... áno, čítal som, pozriem si to, keď budem mať viac času, alebo porozmýšľam nad tým, alebo neviem, nejako sa mi to nezdá.... ... to by prešlo?

 

ono totižto vlastenecké konšpirácie majú hodne pevný korienok... našla som jeden blog, ktorý hovorí o tom,  že čínsky múr bol postavený onoho času pred 7 tisíc rokmi preto, lebo Číňania sa báli Slovanov... slovanský kalendár je starý mnohé tisícročia a jednoducho nám ho ukradli kresťania, aby slovanov poškodili, a MOngoli neexistovali a DŽingischán - to predsa každý vie - mal hnedé vlasy a zelené oči a bol to Slovan!

http://majka7.blog.pravda.sk/2014/12/23/ukradli-nam-krestania-tisicky-rokov-minulosti/

 

to by ešte šlo... človek si povie... dobre, magor...

ale čo je hrozné, to sú komentáre... ktoré s tým súhlasia, a ešte pripentlia, a všetko, čo nám rozprávali svojho času v škole, je len a len na zatajenie dejín Slovanov a Slovákov zvlášť! :nono:

 

tak s takýmto niečím sa dostať do krížku... ja ti nevim karle :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mal som kolegu, ktorý bol schopný naučiť v priebehu roka dva jazyky, slovom, písmom a gramatiku. Konkrétne nemčinu a ruštinu. Je mladý a ruštinu a azbuku sa už neučil. Prakticky som si jeho ruštinu overil pri jednaniach v Rusku. Z angličtiny má snáď už všetky certifikáty. Jeho sestra sa presťahovala do Francúzka, kde jej pár mesiacov pomáhal. Keď sa vrátil, tak tvrdil, že sa už celkom dobre dohovorí... Kúpil si elektronický organ. Nie som odborník, ale keď hral v kostole Bachove fugy, nechcel som veriť, že do hudobnej školy nikdy nechodil. Prečo to píšem? V tomto ohľade bol pre mňa géniom. Keď však začal hovoriť o tom, že Slovania žijú pod Poľanou už minimálne 7000 rokov, spozornel som. Nakoniec som sa od neho dozvedel, že Egyptská civilizácia vďačí za svoju kultúru a písmo práve Slovanom. Vzorom pre gréckych hrdinov boli „urastení“ Slovania. Aj keď Slovania nie sú dosť výstižným názvom. V skutočnosti to boli „Starí Slováci“. Nuž čo s tým... Inteligencia môže mať rôzne prejavy. Niekto má talent na jazyky, iný na hudbu, existuje aj pojem sociálna inteligencia atď... Kto som ja, aby som mu oponoval.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes len stručne, som príliš unavený na nejaké dlhé písanie...

 

@ D'Ady - mne sa do nejakého extra vyhraňovania nechce. to obnáša hádky a konflikty, a tie ma nebavia ale unavujú...

 

@ Game - dá sa povedať, že na našom pracovisku konšpirujú všetci, niekto viac, niekto menej. a potom sa ešte aj spolu hádajú o to, čia konšpirácia je tá pravá... a samozrejme, aj slovanské konšpirácie tam tiež idú - napríklad som sa nedávno dozvedel, že Ježiš sa narodil niekedy kolo roku 1000, a bol zo slovanskej rodovej línie, ako inak :cotisisi:

však toto nie je firma ale spolek podivínú ...

 

chlap zo susedného pracoviska ich cez kafe-pauzu dnes upozorňoval: "Chalani, ale Soroš už je starý!" na prekvapené pohľady reagoval: "No, lebo keď vám raz umrie, tak nebudete mať na koho nadávať..."

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sociálna inteligencia je zrejme to, čo súvisí s prostredím, v ktorom sa formuje osobnosť. Podobne, ako sa človek už nikdy nenaučí jazyk, ak bol v rannom období izolovaný od spoločnosti, tak sociálne deformované prostredie sformuje osobnosť, ktorá už v neskoršom veku nemá šancu akceptovať racionálne argumenty. V živote takto postihnutého jedinca rozhoduje skôr amygdala. To nesúvisí s inteligenciou, rozum používa  takýto jedinec iba na to, aby pseudoracionálnymi argumentmi, alebo konšpiráciami, obhajoval rozhodnutia svojej amygdali. Selektívne si vyberá vždy tie "racionalne" argumenty, ktoré korešpondujú s jeho emóciami. Ak sa nezmení prostredie, v ktorom sa formuje osobnosť, nedá sa očakávať, že tento problém vyrieši nová generácia. Politici často zneužívajú tento fakt v záujme získania hlasov a útočia na tieto rudimentárne emócie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 2 týždňami...

Začiatok židovského letopočtu je odvodený z mýtického biblického stvorenia sveta. Ortodoxní židia a kresťania, by mali veriť v to, čo je napísané v Starom zákone. Neviem, z čoho odvádza pán Blaško začiatok letopočtu Slovanov. V každom prípade je počiatok letopočtu 7528 popieraním Biblie. Pán Blaško, hlásiaci sa k tomuto dátumu, sa buď hlási k pohanskému náboženstvu, alebo židovský a kresťanský boh stvoril Slovanov 1749 rokov pred stvorením sveta. A to by bol fakt, na ktorý by Slovania mali byť naozaj hrdý! Slovania by už mali konečne prestať s tou svojou "holubičou" povahou, neadekvátnou "skromnosťou" a ukázať svetu, čoho sme naozaj schopní... Bohužiaľ, vždy nám niekto bránil, aby sme dokázali naše kvality. Teraz by sme to už mali konečne svetu dokázať. Alebo nám zase niekto bráni? Možno áno, ale nie sme to my sami navzájom???

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

týchto 7500 cca rokov existencie nielen Slovanov, ale často samotných Slovákov - pravidelne straší vo vlasteneckých konšpiráciách...

vonkoncom sa mi nechce pátraš, ako k tomu došli, ale niekto niečo iste myslel, až vymyslel....

 

rovnako ako bývalý osvätoplukovaný predseda Matice slovenskej, ktorý maľoval neexistujúce dejiny Slovákov aj s ich kráľmi a princeznami a všetkým ansámblom, samozrejme vo vlčích kožuchoch a krpcoch...

 

to je samý cvok.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov