Skočiť na obsah

Mozilla Thunderbird


Sniper

Odporúčané príspevky

Rozhodujem sa opustiť Outlook Express a vyskúšať Mozilla Thunderbird. Potrebujem však nastaviť to, aby mi všetky správy ukladalo do mojej zložky, ktorú si zvolím a nie niekam do Program Files. Dá sa to? Zatiaľ som nič nikde nenašiel :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja to používam , z núdze cnosť, ale ponastavované to mám za pomoci cactalesa, už som si zvykla, ukladá len na jedno miesto, ale neviem, ako sme to dosiahli.

ale je to celkom fajn.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No práveže pri inštalácii tá suka neponúka nič a naimportuje si to kam ona chce. A to zase nie som taký masochista aby som to nechával niekde zašité na C:

V Nastavení účtov zmením cestu k mojej zložke a dám to nanovo importovať. Potom zmažem pôvodný import na C: a reštartujem to. Po reštarte priečinok Doručenej pošty je prázdny. Buď sa z Mozillou nerozumieme alebo nedokáže spraviť to čo ja potrebujem. Bohužiaľ v tomto prípade je to pre mňa nepoužiteľné keďže nedokáže spraviť takú triviálnu vec ktorú Outlook Express dokáže spraviť jediným kliknutím.

 

Teraz som si všimol, že to naimportovalo do zvláštnej zložky, kde mám aj všetky ostatné priečinky z Outlooku. Keď na to kliknem tak to nič nerobí len akože načítava. Takže nefunguje to.

 

Thunderbird je možno použiteľný pre nové kontá, ale nedokáže spracovať poštu od iných klientov, v mojom prípade nedokáže otvoriť a zobraziť emaily importované z Outlooku, hlavne keď ich je veľa a ja ich mám naozaj veľa (niekoľko tisíc). Tým pádom je to pre mňa nepoužiteľné. Odinštaloval som to a vraciam sa k overenému a spoľahlivému Outlooku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ešte som sa s tým trochu hral, pravdepodobne ten presun musí zahŕňať aj nejaké prepisy v ini súboroch, preto mi tam niečo haprovalo. Takže ak niekto má spoľahlivý návod ako to presunúť tak môže ho sem napísať, ja teraz už nemám čas sa s tým hrať a o tretej nad ránom sa mi už ani nechcelo s tým sr... hrať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kamoska to tiez pouziva a po tom,co mi Outlook uz pekne velakrat blbol,zacinam uvazovat tiez nad tymto tu. Ak tu bude navod, precstudujem aj ja :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mám linux, ale snád to nastavenie môže byť všade rovnaké, ale neviem či to je ono čo chcete:

 

klikni na Edit, Preferences, Attaschments, Save file to .... cez Browse si vyber kde to chceš.

 

Edit, Account Settings, Lokal folders, Local directory ... a zase browse ....

Neviem či to tak stačí :lol:

Tu pod Local Folders je Junk Settings, Move new jung messages too, Other, a vybereš čo chceš, pod jednotlivými účtami je adresárový strom priečinkov.

Je tam treba všetko poklikať je to pekne vidieť. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako vravím, skúšal som aj to, rozdiel medzi Outlook Express a Thunderbirdom je taký, že v Outlooku úplne jednoducho nastavím cestu ku zložke v ktorej mám databázy emailov a Outlook si to automaticky ťahá odtiaľ, v Thunderbirde to nastavujem ako chcem, tie emaily mi nezobrazuje, všetko je prázdne, takže nebudem sa s tým srať, odinštalujem to a myslím si o tom svoje. Čakal som od toho rozhodne viac. Software, ktorý neobsahuje takúto triviálnu ale dôležitú vec nemá u mňa miesto. Odkladanie emailov na C: som už raz riskol a prišiel som o tisícky emailov, nein danke. Developerom som poslal šťavnatý feedbeck, make things easier and better.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

OK, takže predsa mi to nedalo, keďže bývam nerád keď je niečo nedoriešené.

 

Takže postup pre tých čo chcú zmeniť klienta napr. z Outlook Express na Thunderbird a chcú si zachovať všetky pôvodné emaily.

 

  • Nainštalovať Thunderbird, na konci inštalácie nechať kompletne naimportovať všetko z Outlooku (kontakty, kontá, emaily)
  • Zavrieť Thunderbird
  • Preklikať sa do zložky (platí pre XP) C:\Documents and Settings\[nejaké meno]\Application Data\Thunderbird\Profiles\xxxxxxxx.default (tie xxx je nejaké nezrozumiteľné číslo, zakaždým iné po každej inštalácii)
  • Všetko čo nájdete v zložke xxxxxxxx.default presuňte do novej zložky, napr. D:\Email
  • Otvorte súbor profiles.ini lokalizovaný v C:\Documents and Settings\[nejaké meno]\Application Data\Thunderbird\Profiles\
  • Nájdite položku Path= a tam napíšte novú lokalizáciu, v našom prípade D:\Email
  • Zmeňte IsRelative=1 na IsRelative=0
  • Spustite Thunderbird a už by malo všetky emaily ťahať z novej zložky
  • V Thunderbirde v ohľade účtov netreba nič meniť, všetko sa automaticky nastaví

Chybu som vyriešil systémom pokus - omyl, novú zložku som mal totižto lokalizovanú na adrese D:\#FSP\Email no a práve ten # robil problémy, prečo mi Thunderbird nechcel natiahnuť dáta.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Môže mi niekto vysvetliť prečo každú chvíľu sa mi dole na paneli vysvieti ikona, že mám nový email, ale žiadny nový email nemám? Tento nepodarok od Mozilly už mi ide na nervy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

To už mám vyriešené, bolo treba zafajknúť Automaticky prevziať novú poštu.

 

 

Ďalšia vec, z ktorej mi už tečú nervy a asi celý ten Thunderbird vyhodím (to fakt už nie je možné aký je to ťažkopádny soft) je pridanie nového poštového účtu. To je vlastne v pohode, ale prečo mi doboha pridáva pod zložku Doručená pošta ďalšiu zložku s názvom toho nového účtu?

 

Keď som prechádzal z Outlook Express tak som pôvodné kontakty naimportoval a v zoskupení priečinkov to vyzeralo takto:

 

-Doručená pošta

-Návrhy

-Odoslaná pošta

-Spam

-Odpadkový kôš

-Pošta na odoslanie

-Lokálne priečinky

-Pošta na odoslanie

 

Po pridaní nového účtu to vyzerá takto

 

-Doručená pošta

--novy.email@server.tld

--Lokálne priečinky (zobrazuje duplicitný obsah zložky Doručená pošta)

-Návrhy

-Odoslaná pošta

-Spam

-Odpadkový kôš

-Pošta na odoslanie

-novy.email@server.tld

-Lokálne priečinky

-Pošta na odoslanie

 

Načo ten idiotský Thunderbird to takto zbytočne komplikuje a pridáva mi tam zložku s tým istým obsahom? Načo mi tam pridáva zložku s názvom emailovej adresy? Zmizne to len vtedy keď zmažem nový účet. Dá sa to nastaviť tak ako som to mal pôvodne alebo mám sa vrátiť k Outlooku? Fakt s takýmto natvrdnutým softwarom som sa ešte asi nestretol, toto nedokáže prekonať ani Office 2007.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je vlastne v pohode, ale prečo mi doboha pridáva pod zložku Doručená pošta ďalšiu zložku s názvom toho nového účtu?

Skús si pozrieť v Nastavení účtov pri danom účte

Nastavenie servera > Pokročilé

 

Pokiaľ máš označenú možnosť Doručená pošta pre tento účet, bude ti novú poštu pridávať pod názov mailového účtu. Pri voľbe Globálne doručená pošta by ti doručenú poštu zo všetkých takto označených účtov malo ukladať pod Lokálne priečinky

 

Lokálne priečinky ako voľbu pre daný účet potom môžeš nastaviť aj v Nastavení účtov > Kópie a priečinky

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Dajú sa v Thunderbirde nejako exportovať nastavenia?

 

Keď si vytvorím konto, tak na disku sa mi vytvorí zložka prílušná k danému kontu (teraz ich tam mám asi 20). Ako Thunderbird pochopí, že tá-ktorá zložka má patriť práve k ten-ktorému kontu, pre prípad, keby som potreboval Thunderbird reinštalovať?

 

To isté platí aj pre zložky do ktorých sa mi filtrujú emaily. Predstava, že všetko by som musel nanovo nastavovať ma mierne desí.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na to možno existuje nejaký doplnok. Ale malo by postačiť zazálohovať si adresáre s konfiguráciou a s uloženými mailami a v prípade potreby ich znovu skopírovať na príslušné umiestnenie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Už som po niečom pátral, zatiaľ to vyzerá celkom nádejne. Najprv si však musím spraviť poriadok. Včera som vytrepal okolo 7000 emailov a databáza sa hneď zmenšila o nejakých 300 MB ;).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov