Skočiť na obsah

Prečo by mal muž za rozvod platiť?


Sniper

Odporúčané príspevky

Pred chvíľou som čítal headline jedného článku, že Pálffy sa bude s nejakou Andreou či s kým rozvádzať a chudinka dostane "bolestné" 3 500 000 €. Nerozumiem tomu, prečo by mala za rozvod dostať tie peniaze a už vôbec tomu prečo až 3,5 milióna eúr. Prečo to vlastne tak funguje, že muž najmä bohatý musí za rozvod platiť? Ten rozvod potom musí byť dobrý biznis a ľahká cesta ako prísť k peniazom (viď stará Trumpová I. a pod.). Potom chápem zmysel predmaželských zmlúv keď muž chce mať na papieri poistku, že ho žena neošklbe o JEHO peniaze. Ja by som určite spravil to isté. Manželstvo a rozvod nemá byť biznisom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 43
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • elfant

    14

  • game

    7

  • majuska

    6

  • Sniper

    4

Top prispievatelia v tejto téme

lebo na to má. nad týmto som meditovala často pri čítaní kdečoho, čo sa týkalo trebárs rozvodov v usa, knihách, krimi, vo filmoch, kdekade

a nejedna žena z toho krásne vyžila

naopak, socistické zákony to robili práve opačne, žene s deckami zobrali a musela sa doprosovať.

ale tie obrovské odstupné či bolestné sú aj tak zaujímavé.

životný štandard si musí dáma zachovať, pri manželovi nepracovala, tak nezačne len preto, že sa rozvedie. viac sa to vypláca ako namiešať riskantne manželovi arzén do polievky.

predmanželské zmluvy nie sú nakoniec ponižujúce, len praktické. a nedávno sa s tou andreou brali tuším. šikovné dievča.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prečo to vlastne tak funguje, že muž najmä bohatý musí za rozvod platiť? Ten rozvod potom musí byť dobrý biznis a ľahká cesta ako prísť k peniazom (viď stará Trumpová I. a pod.). Potom chápem zmysel predmaželských zmlúv keď muž chce mať na papieri poistku, že ho žena neošklbe o JEHO peniaze. Ja by som určite spravil to isté. Manželstvo a rozvod nemá byť biznisom.

 

Preco ? mozno aj preto, ze bohatych muzov si zeny beru zvycajne z cistej lasky a nezistne.

Alebo je to dokaz pravdivosti ludovej mudrosti, ze za hlupost sa plati.

 

BTW Urazena a nastvana zena dokaze ine veci, ako len osklbat svojho byvaleho. Zigo mohol dopadnut horsie, ako tot nedavno jeden nestastnik, ktoremu jeho milovana skoro odtrhla testes, ked dosiel od frajerky v noci domov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Preco ? mozno aj preto, ze bohatych muzov si zeny beru zvycajne z cistej lasky a nezistne.

 

No tak potom nech z čistej lásky sa zoberie a nezištne za sebou zavrie dvere. Muž nemá dôvod jej na cestu ešte pribalovať nejaké "bolestné".
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pravdu vravis, az na to, ze to nie je bolestne, ale vyzivne na dieta a odskodne za znizenu spolocensky rating, ktory jej Pallfy privodil tym, ze ju podvadzal, a vraj aj zmlatil, pokial sa da blvaru verit. Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jemu sa už stihli aj kolená šmyknúť? No tak potom to už je o inom, to úplne mení situáciu, potom tých 3,5 milióna € by malo byť schopných pokryť všetky náklady na stravu a ošatenie dieťaťa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zaujímavé. Keby Žigo bol bežný človek napr. ako Jano z Očovej, tak by tým mrchám asi klapli zuby naprázdno. Som zvedavý koľko by potom dostali bolestné. 30-40 €? :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zaujímavé. Keby Žigo bol bežný človek napr. ako Jano z Očovej, tak by tým mrchám asi klapli zuby naprázdno. Som zvedavý koľko by potom dostali bolestné. 30-40 €? :lol:

 

Mrchy su zeny ktore mlati Zigo, alebo Jano z Ocovej???

 

Andrea bola televizna moderatorka a vzdala sa kariery, vychovavala ich chore dieta.

nevidim dovod aby nedostala odstupne, nemyslim ze to bolo z jej strany planovane.

Nikdy nemala rada bulvar a snazila sa zit v ustrani.

Ak ju aj stihol podviest nevidim dovod na to aby neplatil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemame aj my nejaky zakon o bezpodielovom vlastnictve manzelov? Takze Axel, ak sa ozenis, zacnes podnikat a zbohatnes, tak pri rozvode budes platit.

A potom - asi z toho isteho dovodu Pallfy platil, ako Madonna (ŽENA) svojmu ex Guyovi (MUŽ)- a pokial viem, slo o desiatky milionov dolarov. Nejde o to, či si muž alebo žena.

 

Navyše, kedysi som čítala článok, kde rozoberali práve problematiku toho, prečo by mali muži platiť ženám, ktoré nechodili do práce a celé dni si "váľali šunky"... Zistili, že keby im muž mal platiť ročne za tie práce, ktoré vykonávali, tak by museli platiť za (v rôznych kombináciách):

- upratovačku (domovníka)

- kuchárku

- animátora

- baby-sittera

- prevádzkara

- záhradníka

- šoféra

- CEO manažéra

- psychológa

 

Evidentne v niektorých prípadoch aj za prenájom boxovacieho pytla.

Zároveň v tom článku zohľadnili pracovnú dobu takejto ženy, a zistili, že to nie je viac ako 168 hodín týždenne :lol: . Dovolenku si akosi zobrať nemôže, pretože aj na dovolenke pracuje minimálne ako manažér a baby-sitter.

Takže som si dala tú prácu a zistila, že v podstate pracovala za 8 dolárov za hodinu (5 rokov) - čo keď rozpočítam tých 3,5 mil na hodinovú mzdu - tak je nejakých 1280 dolárov mesačne, keby pracovala ako bežný človek 8 hodín 5 dní v týždni.

Hm, to mi zas tak veľa nepripadá.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To by potom ucitelky v materskych skolkach mali pracovat zadara - kedze praca s detmi sa nerata. Takisto ucitelia na zakladnych skolach.

Nic osobne, ale vacsinou je to zena, ktora nauci deti odmalicka

- samostatne sa najest, obliest, vycurat, vykadit, ucesat, skladat kocky, kreslit, robit hrady z piesku apod.

- medzitym si odskoci poprat, pozehlit, nakupit, varit, upratat, behat s deckami po lekaroch

- sledovat vsetky dolezite rodinne sviatky a primerane podla nich manazovat rodinu

 

To len baj očko. Teraz som si uvedomila, že do výpočtu zamestnaní nebola zaradená činnosť sexuálnej pracovníčky :lol: Nemám predstavu, po čom idú baby pri Slovnafte, ale 8 dolárov za hodinu ... no neber to.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

LOL, ze sexualnej pracovnicky, tak to sa uz vobec nepocita :lol:

alebo takto by som to poopravil - praca s vlastnymi detmi a vo vlastnej domacnosti sa nepocita. lebo to vlastne robi na svojich vlastnych veciach, a preto sa to nepocita.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vdychovanie výparov opitého manžela, naprávanie opravených opráv po nemtavom manželovi, a tú sexuálnu pracovníčku a vychovávateľku a kuchárku by som určite nevynechala :lol:

nedávno som čítala kdesi prípad, kde manžel trval na sexuálnej zmluve, každý deň večer sa mu venovať minimum hodinu / presný čas si už nepamätám / a manželka z toho manželstva utekala akonáhle sa dalo ... to neni len tak osem dolárov za hodinu, to je trýzeň :)

upratovačka berie šesť eur za umytie dvoch okien, a to ešte šúrovanie záchoda a podobné radosti sú kde ...

nie je to také jednoduché, v miliónoch eur nemusíme premýšľať, to asi nie náš prípad, ale je tam čo platiť :)

 

síce aj udržovanie si fasády, dekoratívnosť, a podobné veci, prestíž, a tak ... no spočítaš a je to moc miliónov ...

 

čo dostal robotník Larry Fortensky od Liz Taylor, keď ho zunovala ako siedmy manžel ? vyprávalo sa , že nič ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game: V tom prípade ten chlap do manželstva nepriniesol žiadne aktíva :lol: Ani len ten výzor...

 

Prečo by sa práca na "vlastnom" nerátala? V tom prípade by všetci živnostníci či podnikatelia nemali mať tiež žiaden zisk z práce, keďže pracujú na vlastnom. Viesť rodinu je ako viesť malý podnik.

Ale proste pôvodný topic. Ak teda Žigo počas ich spoločného života zarobil určitú sumu, mala jeho žena aspoň podľa našich zákonov nárok na polovicu v tom čase nadobudnutého majetku.

Takže - ak ste bohatí, chlapi, buď sa nežeňte, alebo sa nerozvádzajte.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alebo takto by som to poopravil - praca s vlastnymi detmi a vo vlastnej domacnosti sa nepocita. lebo to vlastne robi na svojich vlastnych veciach, a preto sa to nepocita.

 

Na Slovensku je priblizne pat zakladnych typov rodin.

 

  • patriarchalny - muz je ten, ktory chodi "lovit", nosi domov peniaze a zena sa stara o to aby nevyhasol ohen a deti nechodili so spinavymi zadkami. najdolezitejsia osoba v rodine je muz, lebo on zabezpecuje existenciu rodiny a zena je vlastne len pomocnica v domacnosti na plny uvazok
  • vyrovnany - muz zaraba, zena sa stara o domacnost a vychovu deti, pricom sa to povazuje za rovnocennu starostlivost o spolocnu rodinu
  • zmiesano patriarchalny - muz zaraba, zena zaraba a popritom sa stara o domacnost a aj vychovu deti, pricom oboje sa povazuje za rovnocennu starostlivost o spolocnu rodinu. tento typ je obcas, aj ked zriedkavo, obrateny, kedy ulohu muza prevezme zena, ktora ma vyssi zarobok a muz robi zenu v domacnosti
  • dominantno - patriarchalny - muz zaraba, zena niekedy tiez zaraba, pricom muz zarobene peniaze deli na vlastne a na rodinu, starostlivost o domacnost zabezpecuje zena, a muz, ked ma nahodou cas, sa obcas pohra aj s detmi
  • dominantno - vyrovnany - muz zaraba, zena zaraba, kazdy povazuje zarobene peniaze za vlastne, o deti a domacnost sa im stara matka jedneho z nich, alebo platena pracovna sila
Inak je zaujimavy nazor, ze zena robi s vlastnymi detmi, doteraz som si myslel ze na vyrobu deti treba minimalne dvoch ludi opacneho pohlavia ... Obrázok

Par mesiacov som robil muza v domacnosti na plny uvazok a velmi ochotne som sa vratil do pracovneho procesu s pevnou pracovnou dobou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak,

to by mal absolvovať každý muž

nie pre to klasické, aby vedel, čo to obnáša doma s deťmi, ale aby si to skutočne odskúšal.

viem si predstaviť tie patriarchálne typy, ktoré by sa pýtali, či ženám preskočilo, alebo by sa ani nepýtali.

dopadlo by to horšie. ani v dobách chlapov na materských sa toho veľa nezmenilo, hlavne nie všade, myslím geograficky a zvykovo

 

vlastných detí - mala som skúsenosť, kde zle spávajúce dieťa a permanentne nevyspatá matka bola vykázaná do patričných medzí: je tvoje, celý deň si doma, staraj sa. vtedy nebolo "naše" : ) myslím, že ešte stále sú hlavy, kde toto zahniezdené je.

akosi automaticky sa predpokladá, že o vlastné dieťa sa žena musí a bude starať.

trochu sme mimo tých veľkých bolestných : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nemyslim, ze je to az tak mimo, staci sa pozriet na zadanie.

Mrcha zena zlatokopka, ktora sa chce nabalit na chudakovi bohatom manzelovi. V tomto je vseobecne ponimanie stavu dost pevne zakotvene v nasich hlavach, pricom v Amerike by sa nad tym mozno nikto nepozastavoval, lebo tento uzus je zakotveny v zivotnom style.

 

Preto su aj manzelske zmluvy a vysoke rozvodne vymahane cez pravnikov. Tu sa to este stale berie, ako nieco importovane a nastepene na domace realie.

V tomto sme este stale v obdobi prvotnopospolnych podnikatelov vo fialovych sakach s pruzkovanou podsivkou a bielymi ponozkami v ciernych poltopankach.

 

A Pallfy moze zapalit sviecku v kostole z vdaky za to, ze sa nenarodil v Albansku, lebo tam by ho rodina nevesty ocesala mozno este viac, ak by ho rovno nezabili za zneuctenie celej ich rodiny ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prípadne ona sa môže modliť že sa nenarodila kdesi v pakistane, lebo by dopadla horšie : (

 

americké knihy a filmy sú týchto odstupných bolestných a právnych peripetií plné, staré knihy Gardnera aj s jeho advokátom Perrym Masonom ich spomínajú tuším v nejakej súvislosti takmer všetky, o hromade filmov z každého obdobia a modernom blvári už ani nehovoriac

myslím, že ani nejde o to, že je to pre nás nové

sú to nenormálne sumy, to po prvé, a je to v podstate výnosné zamestnanie pre ženy istého typu, dobre sa vydať a rozviesť, prípadne to opakovať s vyššími ambíciami

záleží od nej a na šikovnosti advokáta

neviem, ako dopadla nakoniec Anna Nicole Smith, ktorá si vzala svojho času deväťdesiatročného milionára na vozíčku z čistej lásky, a zakrátko ho pochovala, tej to tuším nie celkom vyšlo, ale aj tak neobišla na prázdno, jeho rodina jej dala na frak

to tým vlastne chcem povedať, že je aspoň v teoretickej rovine rozdiel medzi dlhoročným manželstvom, a lovcami majetkov

 

hoci ako čítam, žiga sa to pre jeho avantúry nie celkom týka : )

tú s bitkou z emeriky si pamätám, boli toho plné správy svojho času : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Myslim ze aj v Pakistane by sa bratia nevesty nepozerali so zalozenymi rukami, jedna vec su prava zeny a druha vec je cest rodiny.

V podstate si mozeme vsetcia povedat ze mozeme byt radi, ze sme sa vobec narodili Obrázok

 

Vzhladom na to, ze vyskyt milionarov na meter stvorcovy, je na Slovensku podstatne mensi ako v Amerike, tak toto zamestnanie asi nebude vseobecne rozsirene. Aj ked poznam pripad zeny, ktora si nasla frajera murara, ked prerabala byt, soferka nakladiaku, ked sa stahovala, podnikatela ked jej rastlo dieta ... a takto si odfinancovala v podstate cely svoj zivot. Tento sposob bartru je skor aplikovatelny na nase pomery.

 

Co sa Ziga tyka. to zlatokopectvo by som skor prisudzoval Zore, ako tej terajsej. Je to vsak ale vsetko postavene na overenych informaciach z blvaru.

Tak ma napada paralela s Tiger Woodsom. Jeho ulety stali skoro celu karieru a majetok, verejne sa ospravedlnoval a aj na odvykacku isiel, u nas je Zigo skor hrdina a samec Obrázok

A zaujimave je, ze ked bol Mojsev kopnuty do zadku, tak to take ohlasy nezaznamenalo. Mozno je to ale tym, ze nie je tak dobry v hokeji Obrázok

 

BTW Este k tomu Pakistanu. Nahodou som narazil na opis slovanskej tradicie nakladania so zenou. Miesto Rusko, cas 19. storocie, vierovyznanie krestanske.

Nech stale tych moslimov netahame do tem.

"Vyvedenie manželky“ - hrozný trest za neveru

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alebo takto by som to poopravil - praca s vlastnymi detmi a vo vlastnej domacnosti sa nepocita. lebo to vlastne robi na svojich vlastnych veciach, a preto sa to nepocita.

Ale to niesu len jej deti, to nieje len jej domacnost, to niesu len jej veci...ona robi a stara sa tak isto o vlastne, ako o manzelove.

 

Ludia vstupujici do manzelstva si musia uvedomit, ze peniaze co zarabali uz nezarabaju pre seba, ale pre rodinu. Rovnako aj starost o domacnost nieje starost o vlastnu domacnost, ale o rodinnu. Inak mozu vsetky vydavky delit na polovicu, kazdy po sebe upratovat, kazdy sa v rovnakom pomere striedat pri starani sa o deti...ale to potom nieje manzelstvo, ale spoluzitie na private.

Ak potom pride k rozpadu, tak je absolutne nelogicke, aby clovek, ktory sa v prevaznej miere staral o domacnost/deti (t.j nematerialne povinnosti), a tym umoznoval partnerovi viacej sa venovat praci nemal narok na istu formu kompenzacie (samozrejme, ak je rozvod nim nezavineny)... a je uplne jedno ci je to muz/zena...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

iste, je načase, že niečo z toho sem prišlo

keď zamilovaný milionár nemá dosť rozumu, aby napísal predmanželskú zmluvu, jeho problém.

tie milióny sú aj tak za krátke manželstvo niekedy omračujúce.

 

to mi totiž pripomenulo doby nedávne, keď rozvádzajúci sa muž predpovedal svojej manželke a deťom, že bez neho aj tak čoskoro pokapú od hladu, a súdil sa o každú korunu za výživné detí. také niečo že manželke, lebo spolu odžili dvadsať rokov, starala sa, nehovoriac o x iných veciach, sa nechyrovalo.

 

ale ľudia si nie vždy uvedomujú prirodzené veci, aj keď sa veci pomaly menia. ženská práca, výchova detí, bola vždy niečo, čo sa jednoducho urobilo, akosi samo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov