Skočiť na obsah

Prečo by mal muž za rozvod platiť?


Sniper

Odporúčané príspevky

Problémom takýchto vzťahov je, že človek ako Žigo je často obletovaný inými "obežnicami". Myslím, že Gabriela si to nezaslúžila. Videl som ju niekoľkokrát v Košiciach a pôsobila veľmi milo, ba až placho. Poznám to napríklad aj z prípadu iného hokejistu, môjho bývalého suseda, ktorý je už druhýkrát rozvedený.

 

Rovnako by som nehovoril o zlatokopectve ani v prípade Zory. Zora Coborová je úspešná žena, takže nemá potrebu zaväsiť sa na muža kvôli prachom.

 

Myslím, že nejaké finančné odškodenenie zo stany Žiga by bolo galantným vyriešením. Rozpad manželstva nastal z viny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 43
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • elfant

    14

  • game

    7

  • majuska

    6

  • Sniper

    4

Top prispievatelia v tejto téme

to mi totiž pripomenulo doby nedávne, keď rozvádzajúci sa muž predpovedal svojej manželke a deťom, že bez neho aj tak čoskoro pokapú od hladu, a súdil sa o každú korunu za výživné detí. také niečo že manželke, lebo spolu odžili dvadsať rokov, starala sa, nehovoriac o x iných veciach, sa nechyrovalo.

 

ale ľudia si nie vždy uvedomujú prirodzené veci, aj keď sa veci pomaly menia. ženská práca, výchova detí, bola vždy niečo, čo sa jednoducho urobilo, akosi samo.

 

a za kazdych dalsich 100 korun bolo treba absolvovat vzdy nove pojednavanie ...

 

uloha zeny v tradicnej slovenskej domacnosti bola submisivna, zena sa obetovala pre rodinu a tak sa to bralo vsetko tak nejako uz automaticky

ci uz staranie sa o domacnost, alebo vychova deti

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

presne.

 

jednoducho žena aj robila, aj deti mala akosi sama, aj sa starala, aj pracovala zarovno s mužom za almužnu, aj prišla domov v rovnaký čas, ale muž by nebol dbal, keby obedovečera už bola na stole, po sobotách stíhala všetko ostatné a v nedeľu ešte po návštevách byť dobrou manželkou, pripraviť deti do školy, .... toto všetko nebolo tak dávno, a ešte kdekade aj je.

nehovorím tým, že všetky ženy boli či sú sväté, to nie.

a pretrvávalo to rovnako aj keď ženy začali bežne pracovať, počas celého socizmu, a bralo sa to automaticky

nuž, u milionárov je to iné : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

u milionarov je to podobne

zena musi byt atraktivna, inteligentna, reprezentativna, tolerantna, dobra matka, a navyse aj pripravena ze bude vymenena za mladsi model po urcitom case

 

aj ked poznam milionara, ktory je verny, stale zenaty s tou istou zenou a dokonca ani nema nejake afery. Mozno je to tym, ze si majetok vydrel sam ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na druhej strane poznám milionára, ktorý si majetok vydrel sám, za pomoci manželky, on ťahal firmu, ona domácnosť a deti, aby ju nakoniec aj tak vymenil za iný model, keď už bol v egále a dostal sa tam, kam sa štveral, a potreboval len repre a ukázať, čo má ...

odvtedy ukazuje už tretiu :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

u milionarov je to podobne

zena musi byt atraktivna, inteligentna, reprezentativna, tolerantna, dobra matka, a navyse aj pripravena ze bude vymenena za mladsi model po urcitom case

 

aj ked poznam milionara, ktory je verny, stale zenaty s tou istou zenou a dokonca ani nema nejake afery. Mozno je to tym, ze si majetok vydrel sam ...

 

elfant, a co laska? mozno ma to stastie ze nasiel svoj naprotivok, vzajomne sa doplnaju, kazemu vyhovuje jeho uloha a navzajom sa podporuju a lubia. :lol: Videla som uz take nazivo. Ludia na ktorych je vzajomna laska a ucta stale vidiet, aj ked maju 100 rokov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

laska je v tych troch bodkach a nikde som tuto moznost nevylucil. to je to najlepsie riesenie pre akterov a najhorsie pre blvar a tuto temu :lol:

 

vies si predstavit ze by Axel, alebo niekto, zalozil temu o tom ze Juro Kulifaj a Marika Kalafusova oslavili 45. vyrocie spolocneho zivota tym, ze sa isli prechadzat ruka v ruke po novom nabrezi v BA, kde si nezne sepkali slova lasky do ucha a slubili si, ze kazdy treti zarobeny milion Eur daju na vyskum rakoviny, a kazdy stvrty na vystavbu dialnice z Rukolaboviec do Onofrejova ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tri bodky som si ani veelmi nevsimla,

 

asi ba to nebola najcitanejsia tema, ja kupujem roky jediny casopis ktory som na trhu nasla kde pisu aj o takych pribehoch, kedysi za socializmu som musela mat podplatenu aj tetu v stanku aby som sa k nemu dostala.Fakt je ze na titulnej strane vzdy bulvar je ale pise pribehy obycajnych neobycajnych ludi.Je tam pravdaze aj o celebritych ale tak 1:1.

 

Bulvar som prestala uz uplne citat aj pocuvat od tohorocnej Pohody.

 

Kulifajovi a Kalafusovej by som urcite drzala palce. Bolo by to carovne citanie ale asi nie pre davy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to vies, ked sa dvaja lubia ako kone, tak ziaden z nich nebude vykrikovat o kolko osklbe toho druhehe. Blvar stavia na negativnych emociach. Ludia radi vidia ked ti uspesni slapnu do niecoho, dava im to dobry pocit zadostucinenia, ked uz sami tam nepatria.

 

Bodky su niekedy v texte najdolezitejsie :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

keby ich Kulifaj rozhadzal na hodinky a stetky v Bangkoku, to by bolo ine kafe :lol:

Vyskum rakoviny je nezaujimavy, aspon pre toho kto ju nema.

 

Blvar o matke Tereze pisat nebude, aj ked skusali ked zobrala peniaze od mafianov. Rychlo ich ale usadila, ze aspon sa tie peniaze pouziju na prospesne ucely a bolo po ptakach.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prachy su starost.. ja prachy nemam, a preto sa so mnou nikto nechce rozviest... :lol: ...a ani ozenit.. :) :)

 

a lopata??? ;)

 

ok k téme

zaujímavé to je s prerozdeľovaním majetku celkovo

a o to špecifickejšie s prideľovaním detí

samozrejme zvyčajne do starostlivosti dostane dieťa matka

zaujímavá je však iná vec

 

zánikom funkcie manželky/manžela akoby zanikala funkcia otca/matky

keď je dieťa zverené do starostlivosti jednému z rodičov,

druhý o strávenie pár dní s dieťaťom musí bojovať

 

prečo súdy neprisudzujú druhému rodičovi povinnosť

brať si dieťa k sebe a starať sa oň?

rozvodom predsa status otca/matky nezaniká

(hovorím o prípadoch keď sú dôvodom rozvodu nezhody, nevera, . . .

nie týranie, alkoholizmus, . . .)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vstah otec/matka sa da sudom prikazat, co ak dieta nechce? co ak nechce otec/matka a budu sa stretat na zaklade rozhodnutia sudu? Sud predsa nemoze z cloveka co kasle na deti urobit zodpovedneho otca. Ak je zodpovedny otec, nepotrebuje nariadenie sudu. Najhorsie, ak by mali deti aj otec spolocny cas odtrpiet

 

Pri rozvode sa ma pytali kedy moze byt otec s detmi, ked som povedala ze kedykolvek bude chciet, chceli terminy, co mi prislo ako totalna hlupost. Sme od seba 400 km. Deti chodia vzdy, ked mozu mat obe strany volno.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To rozhodnutie sudu ma sluzit skor v pripade ze jedna strana styk s dietatom umoznovat nechce.

Aj ked sud rozhodne, ze sa otec bude s detmi stretavat kazdy treti vikend, pokial tento nebude mat zaujem, tak sudu je to u huby, lebo moznost mu poskytol a ked ju nevyuzil, je to jeho vec. Rovnako ho k tomu nemoze donutit ani matka, tej niekedy viac vyhovuje ked pravidelne posiela peniaze.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 rokmi...

prachy su starost.. ja prachy nemam, a preto sa so mnou nikto nechce rozviest... :lol: ...a ani ozenit.. :) :)

to je uzastne. este co som tu nieco rozumne cital bolo od darkmana.

 

MOzem to prerozpravat - co bolo pred mayelstvom bolo a je moje - co pocas manzelstva sa samozrejme deli. Zena ci ma vie oholit? MOzno aj ana.

 

 

Priklad - takych isto mate vela. MOj otec sa royviedol -  a az si kupil televiyor - tak si ho kupil jeho kamarat - on ich aj zarobil - resp. dostal.

 

Otec nemoho ani zarobit a asi mat televizor - tieto o######i sa robili cca 1970. Iste ja predtym a potom.

 

vzyivovacia povinost je blbost - ak sa rozvedu nech sa zenska zivy sama. Ine je na dieta ak sa zena nevie postarat o dieta nech ide ktomu co sa vie. 

Ak ma zaujem. Ak nema tak nech plati nehorazne.

 

Mam kolegu este som sa snim o tom nerozpraval - ale v podstate viem co chce. Zamestnankinu predat do inej firmy a sa mi to nepaci. Kludne nech tam robi - ale nemoze jej diktovat kde ma zit. Proste on chce aby sa tam prestahovala - ja nechcem - kludne nech tam dochadza na mojom aute, ak bude chciet.  ono neviem ako to bude fungovat - pre mna to auto nema nejaky zmysel. jeho je aby jazdilo - ale ja u zamestnankinu potrebujem aj vo firme- ak nebude- pre mna nema vobec zmysel a nebude. Ja potrebujem aby robila cast mojej prace. Nie vela aspon trosku. Tri dni mojej prace.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vyzivovacia povinnost tak nejak existuje aj opacne, ak chlap nie je financne na tom dobre, tak moze poziadat sud o vyzivovaciu povinnost a zena ma na neho platit. je to zvratene ale existuje taky zakon..myslim, ze az po dobu 5 rokov od rozvodu existuje takato moznost

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov