Skočiť na obsah

tomassi

Odporúčané príspevky

niekto by mohol argumentovať hokejovými otočkami, hokejka pomedzi nohy, . . . pri samostatných nájazdoch,

no tu je to iné, keďže samotný blafák už vyžaduje technickú zručnosť

a pri futbalovej penalte sa do lobdy """len kope"""

 

ale čo taký

nie je to niečo podobné?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Už neviem kde som to čítal (mám aj knižku spomienok Seppa Meiera), či videl... ale Nemcom sa ten vršovický dloubák nepozdával a aj sa snažili protestovať. Vraj Panenka porušil pravidlá, lebo údajne prerušil pohyb atd... Podľa mňa by tú pätičkovú penaltu nemali zrušiť, ani toho hráča potrestať. Je to kreativita v priamom prenose. Futbal by si mal vziať príklad napríklad plážovej hádzanej, kde sa góly, ktoré dávajú hráči z rôznych otočiek a premetov, oceňujú za 2 prípadne 3. Netreba to síce vo futbale hneď tak vysoko oceňovať, stačí keď bude platiť taký gól ako je na tom "pätičkovom" videu.

 

To by mali potrestať aj Rabaha Madjera za to, čo sa odohralo roku 1987

 

http://www.youtube.com/watch?v=C4B--qYWIKs

 

Bol som vtedy na strednej a dosť sme sa "rozplývali" nad tým gólom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Niečo ine je ale dať gol z hry, keď si chrbtom k brane ako z penalty. U tej penalty by sa aj dalo polemizovať o jej regularnosti. Je taka otočka prerušenie pohybu alebo nie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hm, ked hrac kope penaltu v priebehu zapasu (nie penaltovy rozstrel), tak rozhodca dava pokyn. Ak hrac netrafi a lopta sa odrazi do pola, pokracuje sa v hre. Spoluhraci mozu pripadne dorazat, alebo super zacat protiakciu. Z toho dovodu si myslim, ze aj keby sa hrac nerozbiehal, ale robil kotrmelce a potom nejakym sposobom kopol penaltu a dal gol, mala by platit. Ved z hry padaju prapodivne goly. Je ale pravdou, ze pri exekucii nesmie prerusit pohyb, to by ale ten akrobat zachoval...

 

Co sa tyka paticky, ja by som to klasifikoval ako nesportove spravanie iba v pripade, ak by sa utocnik dostal za obranu aj brankara a ocitol by sa sam pred prazdnou branou a vtedy by sa otocil a dal patou gol.

 

A co sa tyka zosmiesnovania, staci spomenut na zapasy Slovenska so San Marinom, ako sli sanmarincania prosikat tusim Muchu, aby nekopal penaltu. A to udajne nebola o nich ojedinela epizoda.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Spoluhraci mozu pripadne dorazat,

To môže aj exekutor. Teda ak sa lopta neodrazi od žrde ale vyrazi ju brankar.

 

To je ale otazka, či taka otočka nie je prerušenim pohybu...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Otázkou je ale, čo je prerušením pohybu. Ak telo prejde z priamociareho pohybu do rotacneho, tak potom ukoncilo jeden druh pohybu a preslo do ineho pohybu. Pri tom ale nesmie nastat nejaky kludovy stav (zastatie, lahnutie, sadnutie)

 

Ak niekto prerusi na kratky cas pohyb a prejde na urcity cas do nejakeho kludoveho stavu a potom pokracuje v pohybe tak je to myslim jasne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak som si dal tu namahu.

 

Citacia z pravidiel futbalu. Pravidlo XIV, Výklad k pravidlu XIV, bod 4 h):

"Hráč, ktorý vykonáva pokutový kop, neporušuje pravidlo, ak bez prerušenia rozbehu na loptu,

zmení tempo behu alebo rytmus krokov, prípadne ak urobí klamavý pohyb telom. Nesmie však

zahrať loptu pätou alebo v rozbehu sa pri lopte zastaviť, naznačiť kop, aby sa brankár vrhol do

jednej časti brány a potom loptu kopnúť. Nie je tiež dovolené, aby sa hráč, zahrávajúci

pokutový kop, pri lopte sklonil, akoby chcel loptu rukou posunúť a pritom neočakávane

vykonal kop. Podobný čin hráča, ktorý pokutový kop vykonáva, je nešportový. Rozhodca ho

za to musí napomenúť. Ak bol pritom dosiahnutý gól, pokutový kop sa musí opakovať.

Ak sa gól nedosiahol, v hre sa pokračuje nepriamym voľným kopom z miesta priestupku,

proti družstvu, ktorého hráč sa previnil."

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a už je to tu

"IFAB vysloví záverečné rozhodnutie na budúci rok. Ak bude technológia na bránkovej čiare spoľahlivá, je možné, že ju zavedieme už na svetovom šampionáte 2014. Aj ostatné národné zväzy majú právo použiť ju vo svojich ligových súťažiach," uviedol Blatter, ktorý sa v sobotu zúčastní na žrebe kvalifikácie o postup na MS 2014, a dodal: "Môže to byť veľký krok na ceste pomôcť rozhodcom."

http://futbal.sme.sk/c/5994947/blatter-zmenil-nazor-avizuje-zavedenie-technologie.html

 

- myslím, že v sezóne 13/14,

teda tej predmajstrosvetovej budú PremierLeague, PrimeraDivision, Serie A, BundesLiga, Ligue1,

tako ako LM a EL, týmto systémom vybavená

pri FA by som to videl už aj na finále domáceho pohára v sezóne 11/12

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

dam to sem, lebo nevidim inu moznost. potrebujem odbornu radu.

 

vo vcerajsom zapase Barca - Porto padol druhy gol nahravkou Lea Messiho na Cesca Fabregasa. nahravka prebiehala, ked bol iny hrac Barcelony davno medzi poslednym hracom Porta a ich brankarom, ale Fabregas v offside nebol. gol bol uznany, co sa mi moc nepaci. otazka znie - pokial padne gol takym sposobom, akym padol, znamena to, ze ak sa hrac nachadzajuci sa medzi brankarom a poslednym hracom supera nedotkne lopty, nie je offside a gol moze byt regulerne uznany? pre ilustraciu video (gol na 2-0)

http://www.youtube.c...h?v=ZEfgxYA7mT0

 

pytam sa preto, lebo ja (ako relativny lajk) by som povedal, ze gol platit nemal.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

niečo podobné sme rozoberali v téme o EPL

https://www.freespace.sk/tema/5008-fa-premier-league-sezona-20112012/

 

...

- inak pri oboch góloch ťažili REDs z ofsajdov,

ale tesných, pri kt. sa má zvýhodňovať útočiaci hráč

 

 

...

Kde pri druhom gole si videl ofsajd?

 

 

...

- pred prihrávkou na Meirelesa, ťažil Suaréz pri góle z ofsajdového postavenia

 

 

Ale toto sa za ofsajd nepovažuje, kedže prihravka nesmerovala naňho. Aj keby bol v 5-metrovom takom "ofsajde" tak to rozhodca nemôže odpiskať.

 

 

no neviem, ale môže byť

mne sa to ako ofsajd videlo, keďže ťažil z postavenia v mŕtvom ofsajde

no ako som už písal, bolo to tesné, čiže útočiaci hráč sa zvýhodňuje

 

a teraz to najdôležitejšie

Ale prave toto bolo pri poslednej uprave z pravidiel vyňate. V ofsajde je len hrač na ktoreho smeruje prihravka. To že tam je iny hrač, ktory z toho neskôr ťaži sa za ofsajd nepovažuje. Je to problem obrany, že si to neustraži. Bol to regularny gol.

 

Tu treba rozlišovať postavenie mimo hry a hrač mimo hry. To je v pravidlach rozdiel.

 

Aby sme boli korektni, tak pravidla hovoria toto:

Hráč mimo hry je definovaný podľa pravidla XI nasledovne:[1] 1. Hráč je v postavení mimo hry, ak je bližšie k súperovej bránkovej čiare ako lopta, s výnimkou: ak je na vlastnej polovici hracej plochy alebo ak nie je bližšie k súperovej bránkovej čiare ako najmenej dvaja hráči súperovho družstva. 2. Hráča, ktorý je v postavení mimo hry, považuje rozhodca za hráča mimo hry, ak v okamihu, keď sa niektorý z jeho spoluhráčov dotkne lopty alebo ju zahrá, podľa názoru rozhodcu: ovplyvňuje hru, ovplyvňuje súpera, pokúša sa z toho postavenia získať výhodu.

 

Pričom:

Definície

V súvislosti s pravidlom platia pre jeho interpretáciu nasledovné definície pojmov:

„Bližšie k súperovej bránkovej čiare“ znamená, že časť hráčovej hlavy, tela alebo nohy je bližšie

k súperovej bránkovej čiare ako lopta a predposledný hráč súpera. V súvislosti s touto definíciou sa

paže (ruky od ramena dolu) neberú do úvahy.

„Ovplyvňuje hru“ znamená, že hráč v postavení mimo hry:

- s loptou zahrá alebo

- sa jej dotkne potom, čo mu ju prihral alebo sa jej dotkol jeho spoluhráč.

„Ovplyvňuje súpera“ znamená, že hráč v postavení mimo hry:

- prekáža súperovi v hre alebo

- bráni súperovi hrať s loptou tým, že mu jasne prekáža vo výhľade, bráni v pohybe alebo sa snaží

svojim pohybom, či gestami hráča súpera oklamať alebo rušiť.

„Snaží sa zo svojho postavenia získať výhodu“ znamená, že hráč, ktorý bol predtým v postavení

mimo hry:

- hrá s loptou, ktorá sa k nemu odrazí od bránkovej žrde, brvna, či rohovej zástavky alebo

- hrá s loptou, ktorá sa k nemu odrazí od hráča súpera.

Nič z toho sa však v tomto pripade nestalo. A aby som bol uplne dokonaly, tak: http://www.referee.s...o%20zmenami.pdf, Pravidlo 11, Diagram 13. Tam je presne tato modelova situacia.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tu treba rozlišovať postavenie mimo hry a hrač mimo hry. To je v pravidlach rozdiel.

Tak ako je v tych pravidlach, bol to regularny gol. Aj v tom pripade ak by Fabregas ešte prihral Iniestovi, ktory bol v postaveni mimo hry (nezamieňať za ofsajd=hrač mimo hry). V ofsajde je vždy len ten hrač, na ktoreho smeruje lopta resp. ak napr. brani vo vyhľade brankarovi. Ale podľa starych pravidiel by to ofsajd bol.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

takže štart futbalového oka sa zatiaľ odkladá

IFAB (The International Football Association Board; mezinárodní orgán, který se zabývá fotbalovými pravidly; 4 hlasy v něm má FIFA, po jednom fotbalové asociace Spojeného království) nepovolí žádnou změnu pravidel dříve než po skončení konečné fáze EURO2012.

 

Horne říká: „Domnívám se, že pro zavedení v sezóně 2012-13 je již pozdě. Zřejmě začneme v sezóně 2013-14, protože se jedná o velké a důležité rozhodnutí pro každou ligu či soutěž, která se rozhodne tuto technologii používat.“

no, vyzerá to tak, že si na tom dajú skutočne záležať

Horne uvádí: „Nebude zde jediná technologie pro celý fotbalový svět. Procházíme fází testování, která bude trvat do března 2012. Výsledkem bude určení, které z řešení dosáhne požadované přesnosti – ta může být 90%, 95 % nebo 100%.“

 

„Testujeme reálné podmínky na stadiónech po celé Evropě. Simulujeme různé varianty osvětlení, pohyb míče po brankové čáře, střely vyslané z mnoha různých úhlů.“

 

http://gunners.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=15468:fa-technologie-pro-kontrolu-brankove-ary-nebude-piti-sezonu-zavedena&catid=198:napsali-o-nas&Itemid=100179
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je prave ten problem. Všetci nadavaju na FIFA, ako odmieta to či ono, ale FIFA nerozhoduje o zmene pravidiel sama. Ale toto vie už malokto. Na zmenu akehokoľvek pravidla aj treba 6 hlasov z 8. Ale Briti su konzervativny, tadiaľ preto cesta vedie len veľmi ťažko. Neradi menia pravidla ich hry.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Nejako špeciálne som to neskúmal, ale ktoré pravidlo určuje kedy môžu hráči rozohrať po inkasovanom góle? Videl som zápas, že brankár kopal penaltu, dal gól, pokým sa vracal do brány, tak sa musel vyobjímať so všetkými spoluhráčmi a medzitým niekto zo súperových hráčov rozohral, a drb ho - lopta skončila v bráne, tak boli tam kde aj boli predtým.

 

Tu je podobná situácia

 

http://www.mojevideo.sk/v/6e7b3d433d3b3e384338

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pokyn dava rozhodca pisknutim do pišťalky. A dava ho vtedy, keď su všetci hrači na svojich polkach. V tomto pripade stači, že je brankar na svojej polovici. V brane byť pritom nemusi. To že tam nie je je totiž jeho problem. Nesledoval hru, bola to jeho chyba. To, že rozhodca s tym počkať mohol je samozrejme o inom. Ale pravidla neporušil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No tak som si aj myslel. Ale čo ak nastane situácia, že za nerozhodného stavu dá jedno mužstvo 2 minúty pred koncom rozhodujúci gól a budú sa všetci od radostí válať pri súperovej bráne? Rozhodca musí počkať až sa všetci vyválajú a až keď sa vrátia na svoju polovicu, tak potom môže súper rozohrať? Takto sa pekne dá získať čas a zápas nakoniec vyhrať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

Vrta mi hlavou vcerajsi gol spanielska proti chorvatsku, nebol to offside?

post-32-0-10648400-1340083246.gif

Iniesta, na ktoreho isla lopta, v offside nebol, ale co Navas? Podla mna v offside bol a kedze javil zaujem o hru, tak mal byt offside odpiskany... ci? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pravidlo by sa dalo vysvetliť tým, že bežať si môžeš kam chceš, keď na teba nesmeruje lopta....

Medzi najdôležitejšie pravidlá tejto hry patrí, že ak sa ťa protihráč dotkne na lavom pleci, treba sa skácať na zem z bolestnou grimasou a držať si pravé koleno....

Začínam nenávidieť tento pekný šport práve kvôli takýmto scénam....alebo...ako môžu obaja hráči zdvihnúť pri outovej čiare ruku, že práve oni majú vhadzovať.Jeden z nich evidentne klame, a mal by byť potrestaný......

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov