Skočiť na obsah

tomassi

Odporúčané príspevky

samozrejme by sa muselo presne špecifikovať čo by sa za pomoci videa rozhodovalo

určite to neje nejaký hrrr skok dopredu, veď o videu sa hovorí dlho

niečo iné je ak zle posúdi o pár centi offside alebo jemný kontakt v 16-ke neodpíska..z toho ešte nie je jasné či by sa dosiahol gól

ale ak dá mužstvo regulárny gól a rozhodca ho len tak neuzná, to je proste niečo neskutočné

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Technika by mala byť imho vylučne len na posudzovanie či lopta prešla za brankovu čiaru. Ofsajdy a ostatne veci by som ponechal tak ako su. Ono tych chyb pri posudzovani ofsajdov zas nie je veľa v pomere k dobrym rozhodnutiam. Len škoda, že prichadzaju v takychto dôležitych zapasoch.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

odporcovia techniky vo futbale to stavajú do polohy

akoby zápas rozhodoval kompjúter

 

To nie, aspon nie teraz, ale dlhodoby trend k tomu smeruje. Nielen vo futbale.

 

Mna spravodlivost (napr. v zmysle neomylnych rozhodnuti) prilis nelaka a preto ani nepocitujem nutnost to riesit. Sucasny stav mi vyhovuje a som za to, aby sa tvar tohto sportu velmi nemenila.

 

Okrem toho je tu este postavenie rozhodcu (rozhodcov), ktore by bolo zavadzanim technologickych prvkov oslabovane - rozhodnutie by sa odvijalo od zaznamu tech. zariadenia namiesto od toho, ako to videl sudca. To mi nie je sympaticke. Mam rad, ked rozhoduju ludia, ludskym sposobom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To nie, aspon nie teraz, ale dlhodoby trend k tomu smeruje. Nielen vo futbale.

Napr?

V hokeji namiesto rozsierenia videotechniky zaviedli druheho rozhodcu. Rozsah toho, naco sa da video pouzivat je velmi obmedzeny, a to sa v hokeji pouziva videotechnika roky rokuce.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

včera sme opäť raz mohli vidieť "božiu ruku"

tentoraz bola však aj potrestaná,

no napriek tomu sa dá povedať,

že práve tento zákrok-moment zariadil Uruguaju postup do semifinále

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Veď prave. Suarez sa nakoniec stal hrdinom zapasu. Uruguaj nikdy nemal lepšieho brankara. :lol: Tie pravidla by mali zmeniť. Po takej ruke by mal automaticky nasledovať technicky gol.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No to nie. Že ide hrač sam na branu, ešte neznamena, že trafi branu. Ale lopta letiaca do brany, ktoru hrač zastavi na brankovej čiare je trochu o inom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie som si istý, ale zdá sa mi,

že v hokeji raz sudí uznal gól aj bez toho,

aby puk prešiel bránkovou čiarou,

pretože brániaci hráč hodil hokejku - bola prázdna brána

 

raz? :lol:

tak je to vždy

 

už som nepozeral záver, neostal čas, ale niekde som čítal že to ešte mohol zachytiť hlavou keby nemal ruku

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Presne tak, on tam mal za rukami hlavu (ono skor vyzeralo, ze instiktivne zdvihol ruky, aby si branil tvar pred prudkou strelou), preto ta moja otazka. Pokial nieje lopta v branke, tak nieje v branke a davat rozhodcom do ruk 'technicky gol' mi prijde ako silne kafe. Kto a kedy rozhodne, ci to skutocne bolo na 'technicky gol'?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie som si istý, ale zdá sa mi,

že v hokeji raz sudí uznal gól aj bez toho,

aby puk prešiel bránkovou čiarou,

pretože brániaci hráč hodil hokejku - bola prázdna brána

 

Veď rozhodca v hokeji to musi posudiť ako gol. Je to normalne v pravidlach.

 

Strana 103: http://media.szlh.sk/pdf/hokej-pravidla-2007.pdf

 

Vo futbale take pravidlo neexistuje.

 

Kto a kedy rozhodne, ci to skutocne bolo na 'technicky gol'?

 

Veď je to jednoduche. Ak lopta smeruje do brany a hrač ju zastavi rukou. Neviem, čo je na tom take zložite?!
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Veď je to jednoduche. Ak lopta smeruje do brany a hrač ju zastavi rukou. Neviem, čo je na tom take zložite?!

V tomto pripade, hrac trafil loptu rukou, ale je dost mozne, ze ak by ju netrafil rukou, tak by ju trafil hlavou. To ako by sa lopta od hlavy odrazila netusi nikto. Tak ma to byt technicky gol, alebo nie?

 

edit: Postrehne to ten rozhodca, ci tam bola moznost zasahu hlavou, alebo nie? V hokeji ma video, kde moze videorozhodca celu situaciu vidiet z viacerych uhlov, napr. posudit, ci puk skutocne smeroval do branky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tu sa video rozhodca nevyužíva

 

:lol:

Ak bol súperov brankár odvolaný z Ľadovej plochy a hráč tohto družstva na ľadovej

ploche hodí smerom k puku svoju hokejku, jej časť alebo akýkoľvek iný predmet, aby

zabránil vystreleniu puku na prázdnu bránku, hlavný rozhodca v prospech družstva,

ktoré sa neprevinilo, prizná gól

tu je celkový problém v posudzovaní rúk

keď je pri tele, nemalo by sa pískať

ak je od tela mala by sa pískať

(hráč je za ruky zodpovedný rovnako ako hokejista za hokejku)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

(hráč je za ruky zodpovedný rovnako ako hokejista za hokejku)

 

Nie tak celkom. Ono totiž funguje aj niečo, čo sa vola biomotorika. Nie vždy dokažeš ruku ovladať. Napr. ak padaš, ruky davaš podvedome pod seba, to neukontroluješ.

 

V tomto pripade, hrac trafil loptu rukou, ale je dost mozne, ze ak by ju netrafil rukou, tak by ju trafil hlavou. To ako by sa lopta od hlavy odrazila netusi nikto. Tak ma to byt technicky gol, alebo nie?

Nerozumiem otazke. A čo že by ju trafil hlavou? Tak ju tak trafiť mal a nepchať tam predsa ruky. O čom sa bavime? Nechapem...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ryan

to je pravda, ale ak pravidlo nebude nastavené čo najpresnejšie,

tak bude len a len, viac a viac dohadov

 

preto

ruka pr tele - nepískanie

ruka od tela - priestupok

úmyslená ruka - žltá karta

úmyslená ruka zabraňujúca gólu - červená karta

 

samozrejme, že tu ostáva pohľad rozhodcu,

ale presnejšie vymedzenie pravidiel mi nenapadá

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

šak to

preto by si mali jasne stanoviť hranice

a nie každú ruku posudzovať jednotlivo

 

ale o vymedzenosti pravidiel hovorí

posudzovanie preskakovania mantinelov

jeden kartuje iný nie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...

Myslim, že dlho to trvať nebude. FIFA sa sice brani, ale kedže sa toho chopila taka big firma, ten tlak bude veľmi silny. A biznis je biznis. Blatter to neustoji. Tou firmou je totiž Sony a ako všetci dobre vieme, je to hlavny sponzor LM (Playstation). Takže najskôr sa to da očakavať tam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

neviem celkom presne, kam to dať, asi mu tu bude dobre, ide o pravidlá ... asi.

 

jeden článok:

Hráčovi, ktorý kopal penaltu pätičkou, hrozí trest

 

Awana si nabehol na jedenástku počas víťazného stretnutia SAE proti Libanonu (7:2) v priateľskom zápase a po otočke ju trafil pätou, pričom lopta skončila v sieti za prekvapeným gólmanom Libanonu.

 

Ako Rashed povedal novinárom, takto kopnúť pokutový kop je ponižujúce a stredopoliarovi hrozí zaň finančná pokuta, prípadne dočasné pozastavenia činnosti.

 

Čítajte viac: http://futbal.sme.sk/c/5983710/hracovi-ktory-kopal-penaltu-patickou-hrozi-trest.html#ixzz1SaO3qK00

nie celkom tu chápem pravidlá. prečo ? :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pretože sa to považuje za zosmiešnenie supera a teda nešportove spravanie. A nešportove spravanie v pravidlach ukotvene je. Teoreticky za to mohol vidieť žltu kart a rozhodca ho mohol penaltu nechať opakovať. To je na jeho posudeni.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov