Skočiť na obsah

Vaše hobby


cizy

Odporúčané príspevky

Ja si skor myslim, ze to robis preto, ze nemas peniaze. Resp. Zacal si s tym preto, ze si nemal peniaze, kedze si vsetko prejedol. No a teraz z toho mas hobby, alebo si to chces iba ospravedlnit. Ale vsak dobre, ked si spokojny takto. Jedina dobra vec na tom je asi to, ze zbavis okolie bordelu. 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 10. 2. 2019 at 14:22, sahara napísal:

...to mi pripomína, že si musím kúpiť nejaký festovný prak. už ma nebaví naháňať jelene po záhrade, tak ich budem iba ostreľovať.

FUJ!

 

Dňa 2. 4. 2021 at 19:36, Tomáš napísal:

....

A teraz mi povedzte že čo je na takomto hobby zlé? Ja to už beriem ako hobby lebo aj bežne keď idem po meste schválne sledujem kontajnerové stojiská či tam nieje niečo zaujímavé. Bezdomovci také veci nechajú napokoji lebo im by to bolo načo. Ja tie veci viem hocijako zúžitkovať či už pre seba, alebo z nich ďalej tvoriť, alebo speňažiť. 

vôbec nič, aspoň vidíme, že nie si zas až také ohreblo. Možno že si dokonca šikovnejší ako môj exkolega Truhlík. Hoci čo sa otázky ženských týka, by ste si mohli ruky podať. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som si dnes nakompletku prerobil dieľničku. Suseda prerába byt a mala nábytok na vyhodenie tak mi to rovno dala, také šikovné skrinky s úložnými priestormi. Tak hneď niektorý starý nábytok šiel het, urobil sa komplet poriadok, a osadil sa nový + reorganizácia. Úplne super. Môžem kutilovať.

Napríklad iná suseda mala na vyhodenie rúru. Rozmontoval som to a z kábla som vyrobil predlžovačku, vymontoval som svetlo, to sa zíde niekam, zvyšok dám do zberu s ostatnými železami a niečo zarobím. Vymontujem si z toho rôzne pliešky, panty, lišty, získam rôzne skrutky, čo môžem využiť inde. Naposledy som využil skrutky z nejakej vyhodenej veci čo som dávnejšie rozoberal na posilnenie stolíka. Takto to funguje, hobby prepojené so zárobkom a ekológiou.

  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak áno, keď zbieranie harabúrd je pre teba zábavou a vieš si vďaka nim zariadiť bratov byt, tak proti gustu žiadny dišputát.

Nemusíš kupovať veci a ušetrené peniaze môžeš s chuťou prežrať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hneď ako mi to pán premiér dovolí, začnem sa venovať druhej naj záľube. Cyklistike. Na Váhu silno budujú cyklotrasy, tak pôjdem objaviť aké úseky sú už hotové a tak.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 9. 4. 2021 at 14:33, Sniper napísal:

Tak áno, keď zbieranie harabúrd je pre teba zábavou a vieš si vďaka nim zariadiť bratov byt, tak proti gustu žiadny dišputát.

Nemusíš kupovať veci a ušetrené peniaze môžeš s chuťou prežrať.

ale no tak, určite je toto užitočnejšie ako vyplakávanie a naháňanie divných ženských či divné kamarádšafty s cigánmi z okolia.  Ved nech si majstruje, lepšie ako plniť skládky. 

Flinstone kedysi spravil zo starého kočíka, ktorý našiel kdesi pri kontajneroch (skoro som ho s tým vtedy vyhodila) peknú skladaciu stoličku, kovový rám pochrómoval v robote. A tá stolička nám stále slúži, ešte aj deti sa o ňu ťahajú. 

  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vilma im šlo len o princíp že tam kde iní nešetria, ja šetrím až príliš a tam kde by som mal šetriť (na strave) tam nešetrím vôbec. Ja mám finančné možnosti na to aby som si tú stoličku kúpil v nábytkárstve, ale ajtak radšej sedím na takej čo som zohnal alebo vyrobil, a radšej sa najem. Určite aj Flinstone mal na to aby kúpil novú ale je to hobby, radosť že si niečo vyrobil... Chcel niečo vytvoriť. To je o tom že zbadáš niečo a už máš predstavu čo by sa z toho dalo vyrobiť. Vidím odhodený blatník tak ho vezmem, viem si taký aj kúpiť ale tam sa to vála tak to odložím a aké dobré bolo keď som potreboval práve taký a zrazu ho mám v inventári. Skladanie niečoho z vyhodených vecí ma bavilo celý život. To neni kvôli financiám alebo tak. Veď už počas študentských čias z vyhodených poličiek som vyrobil reprobedne a tak.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 21 minútami, Tomáš napísal:

Vilma im šlo len o princíp že tam kde iní nešetria, ja šetrím až príliš a tam kde by som mal šetriť (na strave) tam nešetrím vôbec. Ja mám finančné možnosti na to aby som si tú stoličku kúpil v nábytkárstve, ale ajtak radšej sedím na takej čo som zohnal alebo vyrobil, a radšej sa najem. Určite aj Flinstone mal na to aby kúpil novú ale je to hobby, radosť že si niečo vyrobil... Chcel niečo vytvoriť. To je o tom že zbadáš niečo a už máš predstavu čo by sa z toho dalo vyrobiť. Vidím odhodený blatník tak ho vezmem, viem si taký aj kúpiť ale tam sa to vála tak to odložím a aké dobré bolo keď som potreboval práve taký a zrazu ho mám v inventári. Skladanie niečoho z vyhodených vecí ma bavilo celý život. To neni kvôli financiám alebo tak. Veď už počas študentských čias z vyhodených poličiek som vyrobil reprobedne a tak.

ano, tvoje prežieranie som v príspevku zabudla spomenúť. A ano, presne tak to je, my si môžeme dovoliť kúpiť stoličky, a aj sme si dovolili, pred asi rokom, ale staré sme nevyhodili, lebo sú dobré, nič im nie je. neskôr ich možno ponúknem darovať niekde na fasbúku. Len sme ich dali do inej izby. A naozaj Flinstona baví robiť kadečo a majstrovať. Kedysi dokonca sám vyrobil nábytok do detskej izby, komplet. skriňové zostavy aj skladací gauč s úložným priestorom.  A stôl doniesol nejaký starý vyradený z roboty, ale pekne ho ošmirgloval a nanovo natrel, dosku na bielo a šuflíky na červeno, v izbičke bol červený koberec s čiernymi prskancami, a sám im vyrobil aj nočné lampičky, bielo-červené. mali to tam pekné. Výroba celej detskej trvala rok, ale vtedy to nevadilo, boli sme mladí a vedeli sme obaja, že skôr či neskôr to bude hotové. 

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Také majstrovsnie je záľuba. Proste niečo si vytvoríš a tešíš sa z toho. Lebo dá sa kúpiť ale že si vyrobíš podľa seba, podľa svojich predstáv, jedinečný kus, čo je tak prispôsobený ako tebe vyhovuje. Proste kutil hobby.

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 27. 3. 2021 at 12:07, Sniper napísal:

Ja už dlhší čas si snažím nájsť nejaké hobby a čo je horšie, nič mi nenapadá.

vyskúšaj vreckový gulečník :biggrin: nepotrebuješ k tomu drahé vybavenie, a hrať môžeš prakticky kdekoľvek a kedykoľvek :laugh:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aké konkrétne? Výrobca?

Dňa 10. 4. 2021 at 23:31, clovek2 napísal:

vyskúšaj vreckový gulečník :biggrin: nepotrebuješ k tomu drahé vybavenie, a hrať môžeš prakticky kdekoľvek a kedykoľvek :laugh:

Gulečník netreba, už som si našiel.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...
Dňa 9. 4. 2021 at 19:22, Tomáš pridal:

Hneď ako mi to pán premiér dovolí, začnem sa venovať druhej naj záľube. Cyklistike. Na Váhu silno budujú cyklotrasy, tak pôjdem objaviť aké úseky sú už hotové a tak.

Pán premiér dovolil ... a pomaly to už budú tri roky, čo sa @Tomáš priznal k svojmu hobby, tak by som veru bola zvedavá, či sa už venuje svojej druhej záľube, alebo či náhodou tú cyklistiku nepreskočila iná záľuba. Taká, ktorá "nestojí" až toľko fyzickej námahy ... :smile:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov