Skočiť na obsah

Vaše hobby


cizy

Odporúčané príspevky

Aby sme sa v tom offtopice nestratili tak Vilmine hobby je preplavanie jazera ktore je dlhe ako medzera medzi dvoma zatavkami mestskej dopravy... A je to velmi zdrave hobby.

:-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

off topic

prepac Vilmuska, joke... "dlzka autobusovej zastavky" = dlzka nastupneho ostrovceka

ty si mala urcite na mysli vzdialenost medzi dvoma zastavkami ;)

pravdaže!!! To som sa tedy skvele vyňadrila! :)

 

A zajtra sa chystám zabiť 2 muchy 1 ranou. Zoberiem si so sebou detektívku :) čítanie je tiež super!

Aby sme sa v tom offtopice nestratili tak Vilmine hobby je preplavanie jazera ktore je dlhe ako medzera medzi dvoma zatavkami mestskej dopravy... A je to velmi zdrave hobby.

:-)

tak čo Tomáš, chceš sa pridať? Môžeš aj u vás, kto dá viac?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vilma preplavam Vah z jednej strany na druhu u nas je taky rozsireny. Urcite ma minimalne tych 800m. Ty si kolko dala rekord kolko dlzok siork? Ze kolkokrat si to otocila? Ja nepotrebujem ani detektivku stacia mi tvoje prispevky na fore, rad ich citam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V bazéne 2 km, to som chcela a aj ked by som bola mohla, mne to stačilo ku šťastiu.

 

Na našom jazere bez problémov urobím obvod (šírka - dlžka - šírka - dlžka), alebo cik-cak - kratšia strana, uhlopriečka (cez stred krížom), druhá kratšia strana, druhá uhlopriečka a vyleziem tam, kde som vliezla (cca v rohu). Dala by som aj viac, ale zas takú potrebu necítim. Pred rokmi som bola na jazere s "jedným" (to bol forumák s takým nickom že jeden, ktorý sem neprispieva, chodil na PF), a to bol panečku plavec! ten bol rýchly jak delfín. Ešte aj Flinstone čučal jak pero z gauča.
To obdivujem, ked dakto vie tak rýchlo plávať. ja som pomalá, ale vytrvalá a vydržím dlho. A je to zdravé.

 

Ak teda máš kde, PLáVAJ, A NEPREJEDAj SA - a určite sa to odrazí aj na tvojej postave.  Plávať sa dá aj ked je "pod mrakom" - ved vo vode je fajn, a ked vylezeš z vody, prezlečieš sa a ideš preč.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano vsak da, na tie kaskady (ludovo sa tomu tak u nas hovori) je Vah taky rozsirenejsi ako Gabcikovo len v mensom prevedeni a tam sa kupavaju, plavaju, lebo neni tam taky riecny prud pri brehoch sa da niektori to aj preplavaju sirkovo tam a spatky.

 

Takze nasa zaluba:

0962c0cedc8695f6125637391daa217c.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

len sa neutop, pozor na víry,  ja neviem, ako to je vo Váhu. na jazere u nás bývajú vlny - podľa vetra, dajaké tie prúdy na niektorých miestach, ale je to tam pohodové, super plávania, a proti kúpaliskám s bazénom to má výhodu, že sa nemusím báť, že mi nejaký magor zboku skočí na hlavu a nemusím sa nikomu vyhýbať, plávam si, kam sa mi zachce. Oproti behaniu je v tom rozdiel aj v tom, že ak sa mi už nechce bežať, tak prestanem a odídem preč, ale tu inak ako doplávaním ku kraju sa von nedostanem. :)

Včera som bola už asi tak v 1/3 mojej trasy, ked som videla, že sa tam na hladine niečo topí, vzala som to na ukazovák, no, včela...sedela mi na tom prste úplne pokojne, len občas pohýbala krídelkami, a tak som s jednou rukou v lufte doplávala na breh, vyliezla von a vyložila tú chudinku na nejakú kvitnúcu rastlinu, čo tam rástla pár metrov od brehu. ešte som si ju poprezerala - a ono to bola osa. Ale nech, aj to je živý tvor, a vôbec mi neublížila. Potom som vliezla do jazera a pokračovala v mojej obľúbenej činnosti...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na takych miestach kde nedociahnem na dno, pripnem na spagat nieco plavajuce coho sa mozem chytit keby nieco, a robievam to aj tak ze nejdem do hlbky ale kopirujem kraj. Bezpecnost pri praci mam vyriesenu. Potom mame aj krytu plavaren ale malo ludi tam chodi takze vzdy sa da.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:) práve som si všimla Rear Admiral 

 

ale fakt! medzi moje hobby patrí aj 

Fórum FreeSpace, na ktorom som vďaka Post Fórum .. na PF som začala svoje prispievanie, tam som z Vás už niektorých , tak trošku spoznala ..  :)

                                 :flowers: Ďakujem

post-2385-0-46278600-1469688624.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne to neprekáža, že nedosiahnem na dno. Už sa mi aj stalo, že som dostala kŕč do nohy, ale ľahla som na chrbát a chvíľu tlačila chodidlo k píšťale, chvíľu som počkala a len tak ležala na vode, prešlo to a svoju normu som si odplávala. Dúfam, že nič horšie sa nestane.

Môj dedo umrel ako 87-ročný na plavárni...mohla by som aj ja, a tiež v takom veku ako on :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...
  • Pred 2 týždňami...

niekedy tam vídavam partiu dôchodcov, sú celkom vitálni a zjavne ich baví tam byť, plávať, hrať spolu karty či klábosiť. Aj ja už tam mám takých jazerných kamošov, po asi tak 3 letách na jazere sme si potykali :)

Vždy ked končí leto a vyzerá to, že je to naše posledné stretnutie v tom roku na jazere, sa rozlúčime a poprajeme si šťastný rok a že nech sa aj dalšie leto stretneme v zdraví :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Uz dlhsie rozmyslam, ze si kupim kladkovy luk. Nevenuje sa tu niekto lukostrelbe? Som amater, ktory s tym este ani nezacal a potreboval by som pomoct s vyberom.

 

Na zaciatok som sa doklikal k tymto dvom, parametre maju podla mna porovnatelne, akurat je tam dost velky rozdiel v cene. Okrem zakaznickych hodnoteni nemozem najst ziadne relevantne recenzie a vobec netusim, co by som mal, okrem sily natahu sledovat

 

https://www.municak.sk/ek-archery-luk-kladkovy-exterminator-15-70-lbs-camo

 

https://www.municak.sk/ek-archery-luk-kladkovy-axis-30-70-lbs-cierny

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jedno leto som po nociach ohadzovalaa kamienkami vtakov... bol to jeden zvlast operny spevak samcek, ktory dosiel na to, ze ked si sadne na beton pred vchod, jeho mohutny skriekavy hlas sa odraza trojnasobne od betonu, od dutiny vchodu a od stien baraku... a v noci, o pol stvrtej zacinal koncert.

 

Najprv som ho ohadzovala kolikmi, potom som si povedala, ze stop, nazbierala malicke kamienky... zvysoka na ohadzovanie kaslal... nikdy som ho netrafila, ked padol kamienok dvadsat centi pred neho, pohrdavo nan pozrel, odskocil desat centi dozadu a vyspevoval s este vacsou vervou...

 

 

Lukostrelba je na susedov? :-)

To by bolo dobre najst nejaky klub, trebars take stredoveke funguju kdekade... aj u nas mame, predvadzaju kdeco na kdejakych slavnostiach. Urcite su aj ucitelia, ci treneri?

To mi pripada zato nebezpecnejsie hobby ako ohadzovanie prakom alebo kamienkami :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

už mi dolámali plot, až zlezie sneh uvidím, čo všetko zožrali. a stále o pol noci behať s čelovkou po záhrade je už riadne otravné. aj tak odbehnú len kúsok na pole a tam ostanú stáť a čumia na mňa. tak im chcem dať trochu príučku, než spravím nový plot a streľba prakom mi pripadá celkom vhodná.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dead, preco kladkovy ?

 

na rekreacnu strelbu maju vsetci kamarati skladacie luky 30+ lb, nieco ako https://www.municak.sk/luk-reflexny-wildcat-plus-cierny-70-30-lbs

 

predpokladam, ze ked si nad tym zacal uvazovat, tak na nejake zakladne otazky si si odpovedal

http://www.luk.sk/sk/eshop/luky-1-profesionalny-lukostrelecky-obchod-od-2008/o-lukostrelbe-a-kupe-luku-v-1-lukostreleckom-obchode-luk-sk/41

 

zopar uzitocnych odkazov sa da najst aj na stranke http://archery3d.sk/ mam kamaratov, co robia 3D strelbu na top slovenskej urovni; ale ti pouzivaju tradicne luky, ktore ja natiahnem 2-3 krat a koncim...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

Ja sa uz dlhsi cas snazim najst znova cas na to 3D modelovanie ale nejako nejde. Jar, leto, jesen praca okolo domu a na zahrade. 

V zime zase to skor praca naplni ,kedze snazia sa sithnu deadline do konca roka... 

Takze ani tak ani tak no ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vlastne to zbieranie harabúrd nieje len účelové ako živobytie ale aj ako hobby. Mám už 4 bicykle, takže nebola to nutnosť ale pri susednom činžiaku bol vyhodený horský bicykel celá kostra, sedanka, kormidlo, brzdy, len kolesá chýbali a pedále. Tak som sa pustil do kutilovanie pri slovinskej hudbe a zostrojil som ďalší bicykel. Predné koleso som mal z iného kontajnera ale bolo to originál na horský takže pasovalo a zadné z esky ale veľkosť pasovala t.j. eska boli tie komunistické bicykle čo malo taký stred že dopredu sa jazdilo a dozadu brzdilo. Takže nefunkčné prehadzovače som zrušil, a pedále som namontoval z ukrajny (to sú tie na čom jazdia starí dedinčania podobné ako favorit len mestský nie galuskáč) a kluky pasujú do horskej kostry. Reťaz som mal na poličke z iného vraku tak som skompletizoval. Baví ma to tvoriť z vyhodených vecí. Je to ekologické a hlavne lacné riešenie. Napríklad aj dielničku som si (okrem náradia) vybavil z vyhodených vecí: poličky som si zostrojil z vyhodeného nábytko, stoličku som našiel komplet celú pri kontajneri, stolík mi darovali, neónovú lampu vyhodili susedia keď prerábali kuchyňu... Pre mňa je to relax hobby.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

U nás sme tiež raz takého mali, čo mal ako hobby zbieranie železných harabúrd. Na internete je veľa článkov o ňom. Napr. tento https://m.topky.sk/cl/10/114257/Zelezny-muz--Pride-o-tony-odpadu a ako ho čítam, ako keby som čítal o tebe. Teraz je dom už vyprataný a on neviem či neskončil na psychiatrii. Tak si užívaj svoje hobby, pokým ťa ľudia ešte považujú za ako tak normálneho. Zatiaľ.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomas robi celkom bohulibu cinnost :-) 

Nakoniec vsetko zelezo konci v zberni, to je lepsie miesto ako za mestom na divokych skladkach :-)

U nas tiez chodia okolo kontajnerov, maju to podelene... niekto zelezo, niekto handry, ked tam niekto vylozi laty, drevo, nejaky nabytok, zmizne ani nevieme kedy...

Toto jeho hobby mna akosi neirituje,  aspon nesedi pred telkou a nepozera blbosti :-)

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Však práve. Teraz veľmi idú do módy všelijaké eko aktivity a ja to nerobím ako tí kadejakí podivíni. Ja keď napr. vidím vyhodené veľké stereo rádio, tak si z neho vymontujem reproduktory, káble, nejaké odpory čo sa zídu, a zvyšok pozbieram a zahodím. Nenechám bordel na zemi. Potom tie reproduktory skončia v dverách auta k autorádiu, alebo zmajstrujem si reprobedne z dreva ktoré mám opäť z vyhodených poličiek, alebo z vyhodeného nábytku si zmontujem regál na náradie atď. Dávam veciam druhý život. Z troch vyhodených bicyklov poskladám jeden pojazdný. Ja na tom nevidím nič zlé. A smeti niesu len nehygienická smradľavá žbrnda, to si tak nepredstavujte. Tie dobré veci sú obvykle položené vedľa kontajnera. Si nemyslite že sedím na stoličke ktorá bola v zhnitom kuchynskom odpade. Napríklad bohatší ľudia si zmyslia že ratolesti vymenia komplet detskú izbu, idú do möbeloxu nakúpia všetko naraz a ten pôvodný nábytok (ktorému nič nieje) kompet šup von vedľa kontajnera. Písací stôl, komoda, kancelárska stolička, šuflíkové skrinky... a v takom stave že nebol roh obitý alebo tak. Oni proste neriešia nejaké darovanie, naťahovanie sa cez inzerát, najjednoduchšie je to vyhodiť. V našom chode (pri rodičoch) býval zubár s rodinou. Bohatí boli, dve luxusné autá mali, byt nakompletku zrekonštruovaný, a to oni vyhadzovali také veci že kúpili novší model telky, tak starý šup a ocitol sa pri kontajneroch. Nič mu nebolo starší typ LCD telky aj s ovládačom. Mal som ho v pivnici potom som ho daroval susedovi. On ho používa dodnes. Deti omrzeli hračky tak šup vyhodiť. Vedľa kontajnera kartónová krabica a plná školských pomôcok, hračky a nie hocijaké ale autá na diaľkové a pod. Funkčné! Ja som to nanosil do bazáru a ešte som to speňažil. Minule bola vyhodená tlačiareň so skenerom len náplne chýbali, skener som ešte dlho používal. To bolo komplet funkčné keby zoženiem náplne tak viem aj tlačiť. Raz pri gymnáziu v kontajneroch bola položená krabica a v nej asi 15 klávesníc aj myší + rôzne USB káble atď. Asi obmenili výbavu v informatickej triede. Som pohľadal najlepšie vyzerajúce dva kusy a doteraz mám jednu ja a druhú synovec. Tým klávesniciam absolútne nič nebolo! Len škola dostala od EU grant tak obnovili.

A teraz mi povedzte že čo je na takomto hobby zlé? Ja to už beriem ako hobby lebo aj bežne keď idem po meste schválne sledujem kontajnerové stojiská či tam nieje niečo zaujímavé. Bezdomovci také veci nechajú napokoji lebo im by to bolo načo. Ja tie veci viem hocijako zúžitkovať či už pre seba, alebo z nich ďalej tvoriť, alebo speňažiť. 

  • Páči sa mi to 1
  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov