Skočiť na obsah

Vaše hobby


cizy

Odporúčané príspevky

tu nie, toto je téma o inom, na maľovátka sú v príslušnej kategórii iné a staré témy, a je tu hodne šikovných ľudí, píšu, kreslia, maľujú, dokonca skladajú hudbu - všetko je tam :)

majú svoje témy.

 

... zostaňme tu len pekne pri zábavnej a zabávacej téme hobby v náznakoch obrázkov  :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

čo už tam moje hobby, ale Flinstone, toho hobby je pilný domajší a poľný hospodár.

Rozhodol sa, že si zoberie dajakú dovolenku zároveň so mnou (mimo tej, čo ideme spolu), aj na doma. A výsledok je,  že dnes sme vymaľovali obývačku a položili sme tam zánovný koberec...veru som sa aj ja činila, bola to celkom sranda, len to vynášanie vecí a vnášanie naspäť je desná otrava...ale už sa ma aj pýtal, že a čo budeme robiť zajtra, tuším keby som mu navrhla vymaľovať ešte aj spálňu, chytil by sa toho...radšej som si zakúsla do jazyka.

Ale samotné maľovanie je super.

:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to ano ... ale to sťahovanie predtým a potom ... pred dvomi rokmi som to absolvovala s komplet celým bytom, chvíľu nechcem počuť o maľovaní - ani cez deň, ani v noci :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

veru maľovanie obyváku mi naháňalo hrôzu, pretože tam máme rohovú sedačku a od Flinstona vystane namiesto aby si prizval na pomoc suseda alebo zaťa alebo skrátka nejakého chlapa, chcieť, aby som to dvíhala s ním ja. A tiež môžete hádať, kto túto opachu vybral? Ánom, uhádli ste, naše ockove princezničky.  Ja som vtedy chcela malý 3-miestny gauč, rozťahovací, s úložným priestorom, ale vtedy šli s nami nakupovať aj naše princezničky, a tie vybrali to, čo aj máme...teda veľkú rohovú sedačku a obrovské kreslo cez pol obyvačky...a ani to nie je na sedenie až také pohodlné, lebo operadlo nie je dosť vysoké a bolí z toho krk...a o 2 roky nato sa odsťahovala staršia a mladšia už vtedy bola v ZA, vtedy síce plánovala návrat do BA, ale prakticky tu nebývala.

A dnes ma skoro ohlo, lebo Flinstone si nedávno kúpil rebrík, ale ho požičal dajakému kolegovi, a tak sa v prípade potreby pri maľovaní staval na rozgehanú stoličku, a na našom rebríku si bahní kolega.

No ale uiž máme vymaľovanô, koberec leží (zavolal si k tomu suseda), ešte pár vecí treba preniesť, ale to už počká. pri tom, ako sme niesli koberec z chodby, sa nám zadarilo rozbiť kvetinový stolík, takže ešte s tým bude treba dačo spraviť...eštšžš je leto a fialky a citrusy snáď na balkóne prežijú.

No a mačky boli celý deň vo vytržení, bol to pre ne zážitok ako hrom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie, malovanie nie... resp. vypratavanie a vpratavanie... ale ked sa mlady definitvne odstahuje, tak ma to neminie :(

zatial mi uplne stacilo, ked manzelka strepala na chate z poschodia jediny maly stolik co tam bol, takze v prizemi mame teraz stolikov 5 :cotisisi:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

v poslednej dobe (x mesiacov) bojujem so stratou zaujmu o niekedy oblubene cinnosti, resp. si na ne neviem najst cas a ked si ho najdem nejak ma to nenaplna tak, ako cakam ze bude. to je samozrejme asi prirodzene tym, ako cas plynie a clovek sa meni/vyvija, len problem je, ze miesto tych povodnych zaujmov nenahradzaju ziadne nove.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja si roky vravim, ze zacnem malovat. Vzdy bol nejaky problem. Nebol cas, nebol priestor....

Teraz bude priestor, aj cas. Este aby prisla fantazia, a vlastne odhodlanie, lebo treba kupit stojan a farbicky.

 

Buduci rok sa snad podari...ehm.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

segra krásne maľuje, máme to v rodine, aj bratranci z otcovej strany krásne maľujú (vlastne jeden už len maľoval). Aj ja som zdedila nadanie v tomto smere, ale moc som ho nerozvíjala, sestra je oveľa lepšia v tom ako ja; mňa bavil viac klavír, gitara, skladanie a podobne. Sestra si sadne niekde so stojanom a farbami a výsledok je krásna scenéria niekde v dedine, kde žije. mne sľúbila mačence už pred asi 8 rokmi, ale zatiaľ som sa ničoho nedožila, mačence mám akurát tak vyfotené v mobile...mala aj také krásne vlčie maky, ani neviem, komu ich dala nakoniec.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Moje hobby?

Všetko čo sa pokazí...

Teraz vážne.

1)vylepšovanie auta ( celkom slušne sa vyznam v autoelektrike), skratka dorabal som veci, ktoré by podla mňa mali byť v každom aute a nie sú.

2)záhrada, tam obyčajne pridem o kríže, ale je to asi jediná vec, kde som bez manželky, takže psychický oddych, a pri manualnej praci sa mi regeneruje mozog, keďże vymýšlam a zabezpečujem v praci zákazkovu vyrobu a mam na starosti aj taku maloseriovu vyrobu. Vždy niečo niekto poondie a ja to zachraňujem. Viem rychlo najsť riešenie zo zdanlivo bezvýchodiskového stavu.

3)dopravné predpisy = analýza nezmyslov, nedomyslených paragrafov, zavádzajúcich interpretacii.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alarm vies zapojit denne svietenie tak ze ak sa nastartuje motor tak sa to rozsvieti ale ak zapnem normalne H4 svetla tak sa to vypne? To sa nejak kombinuju kable. Vies tak zapojit oroginal svetla auta aby sa rozsvietili pri starte a zhasli pri zakapani motora?

 

Ja mam taky problem ze na tomto type auta je osvetlenie interieru iba ked sa otvoria dvere. Neni tam ten spinac co mava obvykle 3 polohy teda 1. nesvietit vobec, 2. svietit len pri otvoreni dveri, 3. svietit vzdy... To bolo uz aj v MB-cke a v Daewe to neni. Tak som chcel ze spojim kontakty pri tych cuplikoch co otvaras dvere aby to stale svietilo a pri lampu na pluskovy privod spravim vypinac.

 

a k téme:
ce7bbe5bff4dfec1c90ca4f39e36319b.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Denne svietenie: dva týžne po vyjdení zákona som už svietil...auto bolo ešte v zaruke.

System je jednoduchý, jeden kabel sa pripaja na plus parkovačky. Ak zapneš svetla, toto plus ti vypne denne.

Na osvetlenie vo vnutri pozor. Väčšina aut to ma urobené tak, že trvaly plus ide pod strop do žiarovky, a otvorenim dveri uzemňuješ. To je ten lepši pripad, lebo by ti malo stačiť umiestniť pri svetlo vypinač a dať na neho zem. Treba ale premerať, či je to tak. Ale v pripade, že to zabudneš vypnuť,budeš mať problemy pri rannom štarte. Chcelo by to ešte nejaky časovy obvod, napr. na 5 minut, ktory to vypne, keď zabudneš.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vďaka. Aj toto je napríklad záľuba ktorú som praktizovával. Len na to ani neviem nájsť obrázok keďže to zahŕňa viac úkonov. Ale s kamošom sme dokázali celé robiť to čo alarm doslova vystihol. Do starších áut montovať to čo tam neni a chceme aby tam bolo. Náš najväčší úspech bola Škoda 120 kde bol centrál, alarm, predné okná sťahovanie na elektrinu, prídavné kúrenie z favorita, pri motore v zadu konzola na druhú baterku, v interiéri osvetlenie na neón, USB konektory, 12V zapalovačové konektory, 1200 watt audiosystém... Potom sme podobne prerobili staršiu KIU a Škodu Favorit... Potom záľuba skončila, kamoš v tom ešte čiastočne pokračuje.

 

A téma je vyjadriť záľubu obrázkom. Napríklad kto chodí na ryby pridá obrázok rybára chytajúceho ryby. Nemusí to byť vlastná fotka, podstata je aby na obrázku bolo jeho hobby. Takže moje úplne najobľúbenejšie voľnočasové aktivity:

b71e82a20be90227988808f8e0f90b45.jpg

e7fbe26e7d3e6cc94a5a4bb97097ca83.jpg

 

Zatiaľ nič príjemnejšie nepoznám...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a rôzne iné...nechce sa mi hľadať nejaké fotky sudoku, krížoviek, knižiek a podobne...

keď som ešte dobre videla, tak som rada aj šila, vyšívala a štrikovala/háčkovala. Klasické ženské práce :)

A druhý obrázok zaberá dokonca 2 moje hobby: klavír a mačky :)  škoda, že na obrázku je len jedna.

post-2441-0-28276800-1461443046.jpg

post-2441-0-35148500-1461443054.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Toto som si urobil radosť naposledy. Spätné zrkadlo s androidom (navigacia),nahravanie dopredu, dozadu, cuvacia kamera.Lepšie ako hamburger :)

to si tusim kdesi pisal, ze si to objednaval... asi v teme o autach

 

predpokladam, ze to mas napojene niekde priamo do elektriky a nie cez zasuvku zapalovaca...

lebo to ma irituje, ked som pozeral napr. kamery (teda, nie ze by som ju potreboval), ze napajanie bolo zo zapalovaca; mam pre taky pripad rozvodku, ale zaroven to znamena zmaet kablov na pristrojovke, lebo standardne tam mam napbijacku na telefon pichnutu a este bluetooth (teda, ten je bez kabla :D)

pritom mi kamarat autoelektrikar neodporucal vacsiu zataz na tu zasuvku, ze su tam prilis tenke kabliky :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov