Skočiť na obsah

Cactales
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

Diskusia o rusko-ukrajinskom konflikte prebieha v téme

Rusko - ukrajinský konflikt

Odporúčané príspevky

Viktora Orbána oponenti práve vyzývajú, že po niekoľkotýždňovom mlčaní by už mal zaujať postoj v otázke Ukrajiny.

podľa Fideszu je na druhej strane opozícia vrcholne ľavicovo zaujatá prípadne doslova klame, keďže podľa hovorcu z poverenia ministerského predsedu už Lázár J. informoval členov výboru národnej bezpečnosti o ukrajinskej situácii, a preto nechápe, čo opozícia vlastne požaduje.

 

http://mandiner.hu/cikk/20140302_mesterhazy_orban_foglaljon_allast_ukrajna_ugyeben

http://mandiner.hu/cikk/20140302_a_fidesz_szerint_vagy_tajekozatlan_vagy_hazug_az_ellenzek

 

jednoduché, hádajú sa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zaujímavé ako sa Orbi s naším Fikom "zhodne", obaja prejavujú "hlboký nenázor"

toto ak by dakto uchopil správne, mohlo by Ficovi uškodiť aj viac, ako kedysi "nenázor" na grécko

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Alamo, pokiaľ ide o inšpiráciu, tak Orbán by sa už dávno inšpiroval, keby chcel, na príklade Kosova. Členstvo nás všetkých v Európskej únii trochu tlmí možno takéto tendencie, ale ak by vzniklo napríklad nepriateľstvo medzi Maďarmi a Slovákmi na juhu Slovenska, tak určite ten silnejší zvíťazí bez ohľadu na akékoľvek predchádzajúce dohody a možno by to bol aj krvavý konflikt. Lebo v mozgoch dnešných ľudí "straší" čosi primitívne, čo som v dobách socializmu zďaleka tak nepozoroval. Za socializmu som býval asi dva roky v takmer čisto maďarskej dedine na juhu Slovenska a v zamestnaní vo fabrike sme boli napol Slováci a napol Maďari a aj zopár Nemcov od Medzeva.  Nespomínam si na najmenší národnostný problém. S Maďarmi som vychádzal dobre a maďarky sa mi páčili ešte viac. (Ja im už menej, ale vôbec im to nezazlievam  :)  . )

Pred komunistami dávam ešte aj teraz dodatočne klobúk dolu aj preto, že všetci sme svorne pracovali, nebol široko ďaleko ani jediný nezamestnaný a ani vo sne nám nenapadlo vymýšľať nejaké národnostné škriepky. Nakoniec nebolo ani času, a keď bolo po práci trochu času, to sme radšej išli spolu na pivo. (Zarábal som tam ináč ako novopečený priemyslovák veľmi dobre, dostal som od firmy pekný rodinný byt, atď, čo dnešní demokrati určite pracovníkom neposkytujú.) Komunisti by iste neboli schopní napríklad takého hlúpeho neuváženého kroku, aký urobili na Ukrajine demokrati, keď zakázali používať  menšinám svoj jazyk, hlavne na vyslovene ruskom Kryme. Darmo teraz budú títo všetci "osvietenci" podporovaní EÚ a USA bubnovať na Majdane a rozháňať sa pravoslávnymi krížami a nadávať na Rusko. Násilie plodí len väčšie násilie.

 

Zrejme ani v ostatnej Európe to celkom bez problémov nemusí byť v budúcnosti. Ale dúfam, že sa to zaobíde bez krvavých zrážok, keď sa budú chcieť osamostatniť Škóti, Katalánci. Ani neviem, čo zamýšľajú španielski a francúzski Baskovia v takom prípade. Lužickí Srbi na území bývalej NDR z okolia Bautzenu a Cottbusu patria k pokojneším, tak od nich konflikt nehrozí, že by sa chceli pripojiť k Poľsku či Česku. Nuž, a ako to dopadne s maďarskými menšinami na území Slovenska, Rumunska a Srbska, neviem. Len mám pocit, že veľmi hlúpych a agresívnych ľudí je čoraz viacej po svete, tak najskôr nič dobré nás nečaká.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Bohus

A aj napriek tomu nas po 40rokoch safarenia komunistami predbehlo v zivotnej urovni aj Rakusko. Si myslis, ze na zapade sa po druhej svetovej vojne nebudovalo? A ze nam nenapadlo vymyslat nejake narodnostne skriepky :D Ved bodaj by sme vymyslali, ked velky brat vzdy pribehol na 'pomoc', ci uz v Polsku, Madarsku, alebo aj u nas.

 

To co teraz robi Rusko sa neda nazvat inak ako invazia zvrchovanej krajiny. Krym je autonomia patriacia Ukrajine, s tym suhlasilo donedavna aj Rusko (napr. zmluva zarucujuca uzemnu celistvost Ukrajiny z roku 1994). Na Kryme sa do invazie nic agresivne voci Ruskemu obyvatelstvu nedialo (preto to nie je mozne prirovnat ku konfliktu v Osetsku). Rusi len vyuzivaju chaos, ktory momentalne v Ukrajine je, aby ziskali uplnu kontrolu na Krymom a pristavom v Sevastopole. Batuska Putin sleduje len svoje mocenske zaujmy...ak si niekto mysli, ze ide o nejaku ochranu majoritneho obyvatelstva, tak je, s prepacenim, naivny hlupak :)

A ze obyvatelia vitaju ruskych 'mierotvorcov'? Aj v sudedach vitali Hitlera....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

okrem toho sa uz v komentaroch z Unie (konecne, lebo to je vsetkym davno jasne) ozyvaju hlasy, ze v hre je najma boj medzi bohatym vychodom Ukrajiny a jej chudobnym zapadom.

no a ruska obyvatelka Krymu na plne hrdlo povedala "Rusi nas nedaju"

 

ako vravim, vsetko je tak, ako ma byt ...

 

 

Som zvedavý ako dopadne "boj" o Krym. Pre Rusov ide o kľúčové územie dôležité z vojenského aj geopolitického hľadiska. Kto vládne Krymu, ten vládne Čiernemu moru.

áno, v podstate je všetko ako má byť. rusi si nemôžu dovoliť prísť o ukrajinu, skôr zorganizujú jej rozpad a chudobnejšiu západnú časť hodia únii ako ohlodanú kosť psovi.

celá záležitosť okolo ukrajiny nie nič iné len obyčajné brnkanie na nervy rusov, skúšanie čo ešte dokážu tolerovať, a v podstate tiché pokračovanie studenej vojny (aj keď to žiadna zo zúčastnených strán samozrejme neprizná).

súdružke únii išlo o nové trhy a o lacnú pracovnú silu do svojich montovní, americkým súdruhom zrejme o to aby mali kam rozmiestniť svoje systémy protiraketovej obrany (keď už ich teda češi nechcú) ktoré sú určené samozrejme výhradne proti Iránskym raketám a preto musia byť čo najbližšie k ruským hraniciam :P

inak ani tá pôvodná dohoda s EU, ktorej nepodpísanie celú záležitosť údajne spustilo, nebola pre ukrajinu až taká dobrá kúpa ako to pôvodne bruselské politbyro tvrdilo. oficiálne tlačové orgány najvyššieho sovietu únie podrobnosti dohody nikdy príliš neanalyzovali, ovčanom stačilo keď napísali že je to pre ukrajinu výhodné.

nejaké podrobnosti som našiel tu: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2014012601

 

 Asociační smlouva je šťavnatý text o spolupráci mezi Ukrajinou a Bruselem. Sám o sobě je nelehce k nalezení, a od oficiálních zdrojů nabízen buď v neúplné a přeložené verzi, nebo jakožto originál pouze ve své obecné, nic neříkající části používající typické eurounijní obecně prázdné výroky jako dynamika, prosperita, synergie nebo solidarita. Tím podstatným jsou však především přílohy, které ostatně tvoří tu větší část celého textu a upravují podmínky pro každé jednotlivé hospodářské odvětví. Jsou napsány jazykem bruselského kmene, ve kterém se jen stěží orientuji i jakožto osoba tímto zainteresovaná, a proto je dle mého názoru poměrně pochopitelná zapálenost za EU demonstrujících mas, ať už v Kyjevě nebo v Praze

Pomineme-li jako záměr smlouvy nasrat Rusko, pak čisté z ekonomického hlediska je to dle mého skromného názoru ještě zajímavější případ. Brusel se dušuje tím, že Ukrajina získá 400 milionů EUR. To je číslo, ke kterému došli jednoduše selským rozumem, když sečetli celní poplatky, které dle současných podmínek Ukrajina při vývozu zaplatí, ale s Asociační smlouvou už by neplatila. ... Já bych si však dovolil autora výroku, pana velvyslance Jana Tombiński, čelního představitele delegace EU k EUkrajině, opravit, a tedy od tohoto čísla odečíst pro začátek jen poplatky na clu, o které Ukrajina přijde v souvislosti se zbožím, které do ní proudí z EU. Nebo o odhad ztráty domácích podniku, které dle smlouvy příjdou o současnou podporu pro podnikání a export.

Všude se tedy hovoří především o zrušení cla. Svým způsobem je to fajn, zlevní se Mercedesy a BMWčka, který jsou teď nechutně drahý. To rolník Valerij ze svého pole ocení.  Ale v přílohách pak nalezneme kvóty a další podmínky. Do jaké míry je fajn to, že dojde ke zrušení cla, nastíní pohled na vzájemnou bilanci obchodu těchto dvou stran. Jedna strana v minulém období vyexportovala za 15 miliard eur, vesměs zemědělských produktů a surovin, zatímco druhá strana do té první vyvezla za 24 miliard, především statků s vysokou přidanou hodnotou. Čtenáři, tipni si, která je která. Při zrušení cel dojde, kromě snížení příjmů z proclených statků v hodnotě 24 miliard, ke stimulaci exportů Ukrajiny a nárůstu dovozu hotových výrobků z EU, jednoduše protože tyto budou po zrušení cel levnější a konkurenceschopnější, což se neblaze podepíše na produkci domácích Ukrajinských firem, zaměstnanosti, a státní pokladně. Zavedení kvót pak povede k tomu, že i když už teď nebude clo, a tudíž by Ukrajina moc ráda vyvážela více metalurgických výrobků či pšenice a rajčat, protože by je také mohla nabízet za levněji, tak nebude moct, protože kvóty EU ( protože EU má už teď přetlak jak v ocelářství, tak v produkci polských shnilých rajčat). Nicméně lépe než můj jednoduchý popis s rajčaty, to vystihuje komentář analytika Státní dumy, Innokentija Adjasova, cit: ‘‘Evropa povolila bezcelně dovážet 20 tisíc tun drůbeže, ale Ukrajina musí nakoupit 10 tisíc tun kuřecího masa z Evropy, přičemž sama země produkuje 1 milion tun ročně. Na sýr je velmi nízká kvóta 1,5 tisíc tun, což je zhruba pět procent celkové ukrajinské produkce. Jediné, co Evropané povolili, je bezcelní dovoz slunečnicových a řepkových semínek, tedy plodin, které velmi vyčerpávají půdu a které se snaží uvnitř EU nepěstovat“.  K tomu ještě poznámka, tyto plodiny je možno dovážet jen v surovém stavu, tedy nezpracované, aby nepřišli Eurounijní zpracovatelé zkrátka. Dokonalost. Komu je to málo, nemusí smutnit. Všechny tyto domácí výrobky by pak ještě měly být vyráběny v souladu s EU normami, což klade nároky především na výrobní faktory a tedy celkově – náklady.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No je to zaujimave a smutne. Mna Putin neprijemne prekvapuje - ale ja nemam informacie. Podla mna Putin straca podu pod nohami. Straca spojencov. A vyraba si len nepriatelov - ci odporcov aj medzi svojimi.

Ako to nezvladol janukovic to nezvladol ani on.

 

Teraz k par cislam v ekonomike.  Porovnanie nas a ukrajincov. HDP ukrajiny ako vidim na sme(nechce sa mi hladat, budem davat cisla co som videl asi nejak zapamatal) - niektore budu v Eurach niektore v dolaroch. Ukrajinske HDP 180 miliard nase slabych 100 miliard dolar.  Export ukrajiny cez 50 miliard nase cez 60 miliard. 

U nas sa na mzdovej obalke prerozdeli 20 miliard eur na ukrajine kolko? Potom su este zisky podnikatelov a dochodky(davky). U nas priemerna mzda 800 eur, u nich cca 260 eur. Ja vyplatim za plyn mesacne cca 100 eur - ak ma ukrajinec rovnaku cenu kolko mu ostane? To je trh pre koho?

 

Bolo by zaujimave najst cisla predanych novych aut? U nas je to cca 60 000 rocne. Kolko je ich na ukrajine aspon 60 000? teoreticky by malo, ci aj moze byt - ale kupuju si ich ludia? Ci firmy? U nich auta su  o 20-30 % drazsie ako u nas.

 

Ich ekonomika je slabsia asi 4 nasobne, ako mzdy tak vsetko - ako pozeram aj na zbrojenie do armady davaju relativne menej ako SK. A rusi este relativne ovela menej ak su tie cisla na sme pravdive. Podla vydvkov na armadu pre SK by nemalo byt problem obsadit podkarpasku rus a v rusku aj raz tak velky region.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak tu mame ultimatum, do 4SEC sa maju Ukrajinske osadky vzdat, inak.... to vie len batuska Putin.

A neskutocne ma fascinuje, ako su niektori jedinci schopny aj sucasne dianie davat za vinu EU a USA....niektori ludia asi skutocne vidia USA aj vo svojom kredenci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

očuj Darkman

máš nejaký návrh, čo s celou touto p.j.b.n.cou narobiť, ako Putina zastaviť?

nemáš..

zamysli sa nad tým prečo, kto za to môže, že nás Putin nachytal s "gaťami dole"?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

s gatami dole mas na mysli, to, ze vsetci verili, ze Rusi budu respektovat medzinarodne zmluvy ku ktorym sa zaviazali? To viac hovori o samotnych Rusoch, nez o tych, co tymto zmluvam (hlavne z Budapestianska z roku 1994) verili.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no, hlavne v civilizovanom svete nemaju co cudzie vojska vstupovat (bez dovodu a medzinarodneho mandatu) na zvrchovane uzemie cudzieho statu

jaj, Putin, Rusko... beriem spaet slovo civilizovany svet... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A neskutocne ma fascinuje, ako su niektori jedinci schopny aj sucasne dianie davat za vinu EU a USA....niektori ludia asi skutocne vidia USA aj vo svojom kredenci.

neviem Dark či touto vetou narážaš na môj predošlý príspevok, v prípade že áno, potom USA vo svojom kredenci vidia aj slovenské médiá:

 

Nulandová v nej telefonuje s americkým veľvyslancom v Kyjeve Geoffreym Pyattom. Rozhovor mal prebehnúť v januári a jeho autenticitu Američania nespochybnili. Skúsená kariérna diplomatka sa zverila ambasádorovi, že by bolo dobré nejakou cestou pomôcť trvaniu demonštrácií. Tiež uviedla, že chce, aby do Kyjeva prišiel vysoký diplomat OSN, ktorý by podporil americkú predstavu o novom kabinete. „Bolo by skvelé to s pomocou OSN zlepiť a, však viete,... vyj*bať s EÚ,“ uviedla Nulandová.

http://www.cas.sk/clanok/272520/americka-diplomatka-na-tajnej-nahravke-bolo-by-skvele-vyj-bat-s-eu.html

citujem z prvého odkazu čo mi vyhodil dar pana gúgľa, ale +/- to isté pred necelým mesiacom písali aj SME, Pravda...

 

s gatami dole mas na mysli, to, ze vsetci verili, ze Rusi budu respektovat medzinarodne zmluvy ku ktorym sa zaviazali? To viac hovori o samotnych Rusoch, nez o tych, co tymto zmluvam (hlavne z Budapestianska z roku 1994) verili.

možno by stačilo keby všetky zúčastnené strany dodržiavali to čo pred časom dohodli a podpísali, a ruskí vojaci by dnes sedeli doma v kasárňach na zadkoch a pili vodku

 

Bude sa však stupňovať napätie aj v ďalších oblastiach Ukrajiny a celé sa to môže skončiť jednou veľkou medzinárodnou konferenciou, ktorá bude znamenať stiahnutie ruských vojsk. Zároveň to však bude znamenať návrat k nešťastne vyrokovanej dohode, ktorú vo februári vyjednali ministri zahraničných vecí Poľska, Nemecka a Francúzska. Znamená, že sa zvrátia výsledky revolučného procesu na Ukrajine a vznikne koaličná vláda a prípadne medzinárodný patronát.

http://www.sme.sk/c/7120367/analytik-duleba-o-ukrajine-ak-niekto-na-vas-zautoci-nemate-na-vyber.html

nedokážem posúdiť nakoľko je vyrokovaná dohoda šťastná alebo nešťastná, ale ak sa pod niečo podpíšu ministri zahraničných vecí Poľska, Nemecka a Francúzska, bolo by od nich prinajmenšom slušné ak by dohodu aj dodržiavali.

 

nedodržať svoje slovo si môže dovoliť Jano z lazov, ktorý sľúbil pri pive Jožovi že mu príde poorať pole, keď pre značný stupeň opitosti nie je schopný šoférovať traktor. od ministrov zahraničných vecí Poľska, Nemecka a Francúzska by som ale taký prístup k dohode rozhodne neočakával.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Akym sposobom nedodrzali svoju dohodu Poliaci, Nemci a Francuzi? Dohodu nedodrzala cast opozicie, ale to je dovod, aby do krajiny, bez predchadzajucej provokacie, bez diskusie v OSN, vtrhla cudzia armada (ktora tam v konecnom dosledku nie je kvoli nejakemu Majdanu, ale kvoli tomu aby si Rusi vzali nazad Krym)?

Keby tam miesto Rusov prisli USA tak by ti to tiez prislo v pohode?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuž minimálne by som očakával že Poliaci, Nemci a Francúzi budú tlačiť na tú časť opozície ktorú spomínaš, aby dodržala to k čomu sa zaviazala.

 

nikde som nepísal že mi pripadá byť v pohode ak na územie suverénneho štátu prídu cudzie vojská, a je nepodstatné či je to armáda RF, USA, alebo trebárs Burkiny Faso. ale písal som že rusi si nemôžu dovoliť prísť o ukrajinu (prinajmenšom o jej východnú časť) už z princípu. pre najväčších hráčov v tejto partii (ani nie tak šachovej ako skôr pokrovej) sú záujmy samotných ukrajincov niekde na poslednom mieste, aj to som si nie celkom istý či ich vôbec berú do úvahy. navyše, vyzerá to tak že záujmy obyvateľov západnej a východnej časti ukrajiny sú asi dosť rozdielne.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Přátelé. Historie se opakuje. Na Krymu opravdu žijí Rusové. Ale cožpak je tam někdo utlačoval, byli tam snad občany druhé kategorie, bez nároku na jazyk a pravoslavnou víru? Před kým je musí chránit vojáci ruské armády? Kdo je napadl? Vstup cizích vojsk na území jiného státu bez jeho souhlasu - je agrese. Obsazení parlamentu osobami v uniformách neoznačeném - to je nehoráznost. Jakákoliv rozhodnutí krymského parlamentu jsou za těchto okolností fraškou. Napřed obsadili parlament, premiér nahradili proruským a pak tento nový premiér požádal Rusko o pomoc, když pomocníci již jsou zde a již celý den ovládají poloostrov... Jako vejce vejci podobné anšlusu v roce 1938. A dokonce i referendum - plebiscit proběhne až za měsíc, pod ochranou spřátelených bajonetů. Tam - 10. dubna, zde - 30. března.

Ruský historik, profesor Andrej Zubov publikoval na stránkách ruského deníku Vedomosti tento článek, který vyvolal řadu bouřlivých reakcí.

http://dialog.ihned.cz/komentare/c1-61786700-uz-to-tady-bylo

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Rôzne naše "objektívne" názory sú silne poznamenané tým, ktorej strane fandíme. Pre ilustráciu uvádzam typické protichodné názory diskutujúcich na českom Sezname.cz

 

Jan Kokoška, Ústí nad labem
Úterý, 4.března 2014, 09:15:08  |  
Souhlasím  | 
Nesouhlasím  | 
+4

Milan Čihák, Kadaň
Úterý, 4.března 2014, 09:07:11 | 
Souhlasím |
Nesouhlasím |
Nahlásit |
+1

Radek Hotový, Ostrava

Myslím si, že je po všem. Krym je fakticky Ruský a jinam Ruská armáda nepůjde, ani k tomu nemá důvod. Pokud se k AR Krym 30.3. v legitimním referendu vysloví občané AR Krym pro samostatnost nebo připojení k RF, budou ruské jednotky na ARK i legalizovány a k ARK se připojí i zbylé JV regiony na Ukrajině. Vše košer. Tečka, je po všem.... Jaceňukovi/Kličkovi/€U zbudou jen pastviny na západě UA a dluhy :-)
----------
Přesně jak píšete.
Rusák si zase nakrade jen to nejcenější a dluhy nechá na krku obyčejným lidem a zdejší komunistický stádečko tomu tleská, jak nad tím Putin vyzrál.
--
Rusák si nenakradl, kradla Tymošenkové familie a její káma oligarchové v miliardách a když byli vzati k zodpovědnosti za okradení země, tak je ČR vzala pod svá ochranná křídla i s EU a USA:-)))Kradli tí co se dostali pučem k moci na hromadách mrtvých Ukrajinců:-))Je smutné, že lidé jsou hloupé stádo a pro moc , peníze a bohatství jiných pokládaají své životy:-)))Takže jak napsáno je přesné, a tí co tento zločin v česku podporovali se budou velice divit:-)až do česka budou přijíždět ukrajinci po statisích:-))protože tam o práci nezavadí,protože západ Ukrajiny je bídaa, svarb a neštovice:-)))) Tož jsem zvědavý co na to budete říkat:-)))

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Bohus

"Nefandim" nijakej strane (ved to nie je futbalovy zapas kua...), pozeram sa na udalosti, nie na to, ci za nimi stoji USA, EU, alebo Rusko. A prave pri tomto pohadle ma zarazaju ludia, ktori penili pri Kosove, ale pri Kryme uz problem nemaju (a naopak). Len kvoli tomu, ze jedno spachalo USA a druhe Rusko.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja si teda presne nepamatam, ako to bolo - ale zda sa mi, ze pocas frmolu v Juhoslavii sa tam vojska NATO dostanovili na zaklade medzinarodneho mandatu

Rusaci obsadili Krym na zaklade pozyvacieho listu zvrhnuteho prezidenta

 

a to sa mi zda byt dost podstatny rozdiel

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a len tak bokom, v kosove boli prvi rusi,  a ciste teoreticky tam ziadne vojska NATO neboli,  NATO robilo bombardovanie ale umiestnenie vojsko bolo pod mandatom OSN  ako KFOR,

prakticky tam boli vyuzivane NATO struktury.

Ale  podobnost viac ako kriva,    pred kosovskou vojnou boli viacere, ked sa bojovalo o chorvatsko a nasledne o bosnu.  A predchadzala tomu Srebrenica a etnicke cistky v Kosove. 

A obecne,   viem si predstavit aj stav ked by Krym urobil referendum a po dalsich rokovaniach s Ukrajinou a Ruskom sa stal nezavislym.   Ale toto je viac ako jasna agresia ruska, ktora navyse neberie do uvahy  krymske mensiny.  A navyse tento smiesny rusky sposob ked tam poslu namornikov bez oznacenia a tvaria sa ze to vlastne nie su ruski vojaci ?  Kakoj tiger.  

Ved to je navrat do breznevovskych cias ked sa rusom neda verit ani nos medzi ocami,   ziadna konspiracia nie je dost divoka na to co robia.  

 

A kedze vieme ze rusom sa na Kryme nic nedialo, tak  ani nema zmysel sa bavit o tom co tvrdia. Ale v podobných pripadoch sa pouzivaju pripadne modre prilby, teda vojska OSN ( napríklad aj ruske v kombinacii s polskymi )  ktore dostanu mandat ist na miesto a zabranit stretom znepriatelených skupin.  Ale rusi odmietli aj pozorovatelov KBSE, co je uplne jasny znak toho ze dobre vedia ze o ziadnu pomoc nejde a ani sa tak netvaria,  beru to ako ruske uzemie a mozmee teraz cakat provokacie KGB,  vsetci mrtvi na Kryme budu obetou ruskej politiky

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"We need to use the United Nations Security Council....the law is still the law, and we must follow it whether we like it or not."

(musime pouzit bezpecnostu radu OSN....zakon je stale zakon, a musime ho dodrziavat, ci sa nam to paci, alebo nie)

 

-Vladmir Putin, September 2013, ohladom Syrskeho konfliktu.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Celkovo sa na to, čo sa deje treba pozrieť z hľadiska globálnej politiky a tak tiež aj do histórie. Krym vždy bol pod vplyvom Rusov a nikdy reálne Ukrajine nepatril ako plnohodnotné Ukrajinské územie.

Rusi si proste nemohli dovoliť stratiť Ukrajinu a je to proste celé tlačené západom. Keby sa do toho nemiešali Amíci a EU, tak by to už mali dávno vyriešené.

 

Dobre to vystihli v tomto článku... kde proste narovinu vysvetlili, že proste je to boj o moc. 

 

http://www.xytraders.sk/archiv/2116#.UxXwMfmwa4I

 

A za všetko hovoria samotní obyvatelia Krymu a taktiež aj počty ľudí, ktorí z Ukrajiny odišli a žiadajú v Rusku o azyl...presné čísla si nepamätám, ale v článku je presne uvedené koľko za posledné dva týždne to bolo. A bolo to v státisicoch!!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

si proste nemohli dovoliť a je to proste celé tlačené, proste narovinu vysvetlili, že proste je to boj 

 

 

Ak styrikrat napises "proste", este to nemusi znamenat, ze je to take proste :)

 

Argumentovat nejakymi narokmi plynucimi z historie je dost nestastne, ak by sa taka optika bezne uplatnovala v medzinarodnej politike, mali by sme tu permanentny celosvetovy konflikt.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Celkovo sa na to, čo sa deje treba pozrieť z hľadiska globálnej politiky a tak tiež aj do histórie. Krym vždy bol pod vplyvom Rusov a nikdy reálne Ukrajine nepatril ako plnohodnotné Ukrajinské územie.

Rusi si proste nemohli dovoliť stratiť Ukrajinu a je to proste celé tlačené západom. Keby sa do toho nemiešali Amíci a EU, tak by to už mali dávno vyriešené.

 

Na kryme boli tatari kde si vladli aj boli niekedy pod vplyvom rusa. hlavne v tedy ked ich vsetkych prestahoval do kazachstanu?

Rusi stratili ukrajinu. Mozno ziskaju Krym.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

fotoreportaz z Krymu, kde nielen mierumilovne (a utlacane) ruske obyvatelstvo nadsene vitalo uniformovanych ochrancov

btw - ak je tam Rusov 55%, kto chrani zvysnych 45% ludi ?

 

faklovy pochod, heilovanie, palenie ukrajinskych knih (ale aj Haškovho Švejka)

 

textu je tam len kusok, pre neznalych rustiny mozno pouzit G-translator
zdroj: http://npubop.livejournal.com/1817959.html#cutid1

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov