Skočiť na obsah

Výnimočné dary zvierat


tomassi

Odporúčané príspevky

možno sa to presunie do vedy, ale zatiaľ to dáme sem

 

Päťročný kocúr je nespoločenský, adoptovali ho ako mačiatko v Ústave Steere House, rehabilitačnom centre v americkom Providence na Rhode Islande, kde sa špecializujú na demenciu. Oscar sa prechádza po chodbách z izby do izby, málokedy s niekym trávi čas, avšak okrem tých, ktorým už veľa života neostáva. Ak sa náhodou nachádza mimo izby, v ktorej má k úmrtiu prísť, Oscar škriabe presne na tie dvere.

 

tvnoviny.sk

 

takže ak sa Vám mačka začne obšmietať kolo nôh alebo Vám skočí do lona

a následne začne drapkať nábytok,

mali by ste sa mať na pozore

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne to macka robi stale, avsak na nabytok skriabe vtedy, ak chce pozornost, pripadne ak sa jej nepaci jedlo, ktore sme jej dali, a do lona mi skace proste preto, ze je to ciganka a rada sa nechava skrabkat pod hlavickou. Cize svojej blizkej smrti sa neobavam, pretoze to by sa blizila uz vyse roka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

za vynimocny dar zvierat povazujem aj to, ked dokazu priniest cloveku klud, priniest usmev na tvar, ...zbierata, ktore sa pouzivaju pri terapii .. hladenie zvierat, citenie ich tepla, ich tepu /macky, psy, morcata, ../, pripadne hybat sa s nimi /hypoterapia/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

husy, ktoré zachránili rím ... : )

 

mačka, ktorá kedysi dávno u nás doma vycítila mierne zemetrasenie ... bola celý deň strašne nekľudná, a po tom, čo padol obraz zo steny a zacinkali poháre, a bolo po tom, sa zázračne ukľudnila a v pohode po čase zaspala

/ bola som malé decko, z toho celého si pamätám padnutý obraz - bezdôvodne mravčiacu mačku, ktorá všetkým dospelým liezla na nervy, už nie, to mi spomínali rodičia /

 

 

pes, ktorý gazdinú upozornil na rakovinu kože ... prípad, ktorý sa stal tuším v sedemdesiatych rokoch, neustále jej od istého času oňuchával materské znamienko na jednom lýtku, až sa dopracovala sama k tomu, že jej to nedalo pokoj a navštívila lekára namiesto odháňania psa

čítala som o tom pred rokmi, a asi pred dvomi rokmi som videla o podobných prípadoch dokument

odvtedy sú špecializované pracoviská, ktoré pracujú so psami, vycvičenými na neinvazívne vyhľadávanie ložísk rakoviny kože

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

nedávno som pozerala na Animal Planet taký dokument (niečo Miracle...neviemaký...???), kde si nejaká pani, ktorá trpela na epilepsiu, zaobstarala dvoch psíkov, a tí jej nielen zmenili, ale aj zachránili život. Vedia vycítiť, kedy na ňu má prísť záchvat, a tak má čas zareagovať. Toto ale nie je jediný prípad, kedy pes (alebo aj iné zvieratá) zachytili včas blížiaci sa záchvat.

Tiež tam bola nejaká diabetička, ktorú zas jej mačka upozornila svojím správaním na hypoglykémiu, raz hypo dostala v spánku a tá mačka toľko mňaukala a hrýzla ju a snažila sa ju prebrať, až sa jej to aj podarilo.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov