Skočiť na obsah

Sniper

Odporúčané príspevky

Cim to asi je, ze ludia - ci uz v clankoch, blogoch, alebo prispevkoch - maju taku potrebu sa "akoze familierne" prihovarat znamejsim osobam? Oslovovat ich zdrobnelinami a v prvej osobe? Este tu na fore OK, nemozeme na ludi klast privysoke naroky...ale ak ide o novinarov, tak to je uz pokles aj tak nizkej urovne.

 

A k teme - Sarkozy pripustil, ze mozno prehra a ze nebude mat velku sancu sa v politike uz dalej udrzat a hlavne ze to ani nema v plane, pretoze chce oddychovat a pripadne dobre zarabat. Uz vidim, ako by si ty, alebo ktokolvek iny tlieskal, ak by Dzurinda (abo iny politik) vyhlasil, ze je nepopularny, tak konci a ide zarabat 5-nasobok prednasanim :)

Ano....urcite by tu dostal pochvalu, ze je "velky". Neverim.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dzurindovi stále nedochádza, že strane už škodí. Chápem, že sa chce udržať v čele ako predseda. SDKÚ založil, je to jeho dielo, ale problém je v tom, že už naozaj nemá čo ponúknuť. Dzurinda bol dobrý premiér, ale neskôr v opozícii už bolo vidieť, že je za zenitom. Strana musí napredovať, ponúkať alternatívy, ale v SDKÚ je to celé akési skostnatené. Radičová mala veľkú šancu zdvihnúť preferencie strany, ale jej vyplonkovaním SDKÚ stratila aj poslednú šancu výraznejšie zamiešať s percentami. Pokým v čele strany bude naďalej Dzurinda a šancu nedostanú nové tváre, ktoré prinesú energiu a charizmu, tak SDKÚ čaká osud HZDS.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ono to nebude len problem Dzuringu, ako jednej osoby. To, ze je stale c.1 je zaroven aj rozhodnutie a vola inych ludi - a to sa tyka aj odstavenia Radicovej. Nejaka pro-Dzurindovska frakcia je proste prilis silna.

Co sa tyka novych tvari, tam je potom vzdy riziko, ze ked sa zmenia osoby, zmeni sa aj urcite smerovanie strany. Len samotny novy ksicht nepomoze a nestaci. Zrejme by to mohlo pomoct, ale nie je to nic samospasitelske. A nakolko je vela ludi zviazanych s Dzurindom, tak by to asi chcelo vymenit skoro cele vedenie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To, ze je stale c.1 je zaroven aj rozhodnutie a vola inych ludi

 

Koho? Iných členov SDKÚ, ktorí sa nechcú postaviť Dzurindovi, tak ako sa v HZDS nechceli postaviť Mečiarovi? Keď strana vidí, že prichádza o voličov, tak treba s tým robiť niečo viac ako len to prenechať na vôľu "iných".

 

Co sa tyka novych tvari, tam je potom vzdy riziko, ze ked sa zmenia osoby, zmeni sa aj urcite smerovanie strany. Len samotny novy ksicht nepomoze a nestaci.

 

Ja som nepovedal, že na to treba iba nový ksicht, ale ten ksicht by mal zároveň priniesť energiu a charizmu, čo napr. v prípade takej Radičovej na chvíľu zafungovalo.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tazko povedat, ci sa boja. Alebo len nemaju ambicie? Nemaju podporu od ostatnych, ktori im natolko neveria? Alebo nie je nikto s dostatocne vyraznou viziou a silou, aby strhol ostatnych?

Radicova svojim prejavom dokazala zaposobit na ludi VONKU - niektorych. Ale pri stranickom systeme je problem, ak niekto nedokaze ziskat podporu zvnutra, a tu Radicova proste nemala.

 

Nevravim, ze to nemoze pomoct, alebo ze to je nemozne. Ale strana funguje inac ako firma - a ani firme nemusi vzdy pomoct, len ked sa vymeni CEO.SDKU ma dost problemov a nizka popularita Dzurindu je len jeden z nich.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

dobrá rada nad zlato, zrejme len vtedy, keď ju poslúchneme :)

v poslednom čase okolo poklesu preferencií sdkú hodne rezonuje meno Mikuláša Dzurindu, o jeho vyhorenosti v politike už píšu aj vlastní, voliči pravice a skalní, ktorí nezbúdajú, že sdkú prispela k stabilizácii krajiny a urobila svojho času hodne dobrého, aj zlého, ale viac dobrého ... keď teraz upadnú, stratí sa to v nenávratne

ostatní napriek snahe a poznanosti a menu nemajú to renomé, aby ich ľudia prijali na čele sdkú

 

preferencie pred voľbami s odchodom Radičovej klesajú, Radičová pred rokom a pol zapôsobila ako živá voda, nech už to pre akékoľvek príčiny dopadlo akokoľvek.

Dzurinda, ako to vyzerá, stranu nevie natriasť do gatí, nič od neho nevidieť, nič nové, sdkú nie je konkurencia pre smer ...

 

Poradcovia politických kampaní by radili SDKÚ odstúpenie Dzurindu aj tak krátko pred voľbami.

Zaoberá sa poradenstvom pri predvolebných kampaniach a bol aj hovorcom a poradcom Mikuláša Dzurindu v jeho prvej vláde či SDĽ v roku 2010 v prvej fáze kampane.

 

Svojmu bývalému šéfovi by teraz poradil, aby odstúpil.

„Na jednej strane Dzurindu chápem, pretože SDKÚ urobila viac dobra ako zla.“ Situáciu strany vidí už ako ťažko zvrátiteľnú a hrozí jej podľa neho slabý výsledok.

„Ja by som odstúpil s celým vedením a na kolenách by som poprosil Ivetu Radičovú, aby aspoň na rok prevzala vedenie strany.

Za ten rok sa strana obrodila a bola znova relevantná,“ poradil by dnes SDKÚ.

 

Čítajte viac: http://volby.sme.sk/...l#ixzz1ma8uyIFK

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak. Veru tak, ako im radia. Ak sdku tak s Radičovou. S Dzurindom to veru nie, aspoň u mňa. Viem, že osobné sympatie- nesympatie to nie je to nejlepšie pre rozhodovanie, ale nie. Nepáči sa mi celý ako je a to teraz nemyslím výzorom. :)

Neviem mu uveriť ani jedno slovo. Aj keby vravel, že červená je červená a modrá je modrá neverím mu. Keď mi niečo na sdku vadilo, tak to bol jednoznačne Dzurinda.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kdesi som videl názor, že Dzurinda sa vlastne "viezol" na Mečiarovi

"dobrý" Dzurinda a zlý Mečiar..

ale Mečiar je už nejakú dobu preč, a "dobrému Dz." sa nepodarilo túto schému napasovať na nového "partnera" Fica

akosi sa medzi nimi nimi stratil rozdiel, a ani voličovi "pravice" ako náhradka za pravicovú politiku, už jednoducho nestačí iba nejaká iluzórna "rétorická odlišnosť"

 

Dzurinda sa nezmenil, zmenilo sa "prostredie", a on nie je schopný túto zmenu zachytiť a spracovať.

.....................................................

 

inak objavili sa špekulácie o Žitňanskej, ako "neoficiálnej líderke" ("dobrý" Dz. za ňou "ťahá za nitky")

lenže obávam sa, že po skúsenosti s Radičovou, ktorá vlastne tiež pôsobila iba ako "ikona" (stranu stále riadila "stará garda"), na takýto trik, už voliča nenachytajú

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neviem ako vám, ale mne ten Dzurindov postoj a neochota stiahnuť sa z vedenia strany, zaváňa doslova vydieraním jeho voliča..

situácia je taká že ak "jeho" voliči, k voľbám nepôjdu, SMER bude môcť naozaj zostaviť vládu sám

Dzurinda a jeho klika, teraz asi dúfajú v to, že sa "ich" volič" zachová "rozumne", a bude voliť "menšie zlo", a poslušne vhodí do urny, hlas pre nich, keďže mu nie sú ochotní poskytnúť, miesto seba alternatívu

 

lenže je to vôbec "menšie zlo"?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

http://www.sme.sk/diskusie/dpl/17996940/Prieskum-MVK-posiela-SDKU-mimo-parlamentu.html

 

Mne sa zda celkom rozumny tento napad

Volby ako referendum .....

 

čo by som urobil ja ako Dzurinda? Prinútil by som celé predsedníctvo k jednoduchému kroku. Každý z predsedníctva strany, ktorý nezíska aspoň 10% preferenčných hlasov sa zdá svojho mandátu (aj ak bude zvolený) a odíde zo všetkých politických funkcií. A ako predseda by som povedal, ak nezíska najviac preferenčných hlasov odíde ... na jednej strane by mobilizoval svojich podporovateľov, ale prinútil by voliť SDKU aj nerozhodných pravičiarov, ktorým sa súčasné vedenie SDKU nezdá....

 

 

Je jasne ze by po volbach musel uvolnit stolicku,ale aspon by SDKU volici mali srandu, mali motivaciu tu stranu volit, mozno ciastocne ovplyvnit buduce vedenie strany.

Fico bude mat tazko ustavnu vacsinu, to by musela byt velka zhoda nahod. Aj ked, ten posledny prieskum MVK.

preferencie(kresla)SMER 40,6(84),KDH 12,7(26), OL 7(15),6,1(13) a MOST 5,9(12) , keby sa do parlamentu nedostal ani MOST, tak by mozno tie poslanecke lavice so 6 - 7 poslancami obsadili Smeraci.

Ale na druhej strane ak by sa dostali do parlamentu dostali aj SMK,SDKU a 99%(prepadlo a prerozdelovalo by sa uz len 10%) moze mat len 66 poslancov. a tom som zabudol este na SNS.

 

Tazko sa to tipuje. Trapi ma, ze som stavil na Miklosa proti Zitnanskej. resp. ci to opravovat. je to len za 10 eur a vysledny kurz je 4,3. riziko tam je len ten manekin. Takze by sa to dalo( lahko odvratit).

SDKU aj Miklos budu mat do volieb si myslim, velky pruser s danovym systemom, kto vie na com sa zajtra v tom Zvolene dohodnu ale ta Zitnanska tiez nieje ziadne terno. Velmi tazko sa pocuva.

 

Bude to este zaujimave.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

osobne by som radsej Fresa, ako Zitnansku.

 

detto... dnes bolo pre mna utrpenie pocuvat hodinu zitnansku v diskusnej relacii... osobne mi dzurinda nikdy neprekazal, aj ked aj jeho pocuvat je dakedy tiez o hubu, hlavne, ked sa viac pyta ako odpoveda...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"najanticharizmatickejším" politikom na slovensku je Dzurinda

hnonline.sk/slovensko/c1-54784920-politiku-najviac-nici-dzurinda-myslia-si-slovaci

Respondenti odpovedali aj na otázku "Ktorí politici spôsobujú vážne problémy a politiky u nás?" Najvyššie negatívne skóre získal predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda (52,6 percenta) pred lídrom národniarov Jánom Slotom (34,4 percenta), podpredsedom SDKÚ-DS Ivanom Miklošom (27,1 percenta), predsedom Smeru-SD Robertom Ficom (21,1 percenta), päticu "problémových" politikov podľa MVK uzatvára predseda SaS Richard Sulík (20,7 percenta).

 

ježiši kriste

"Vložili ste link odkazujúci na stránku, na ktorú administrátor zakázal odkazovať. Pravdepodobne sa snažíte odoslať príspevok reklamného charakteru, čo je v rozpore s pravidlami Fóra. Kontaktuje administrátora pre viac informácií. "

 

ja sem dávam nejakú "reklamu"???

fakt sa sem nesmie odkazovat na hospodárske noviny?

to je čo za volovina?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tiež som pozeral tú debatu zo Žitňanskou. ako diskutérka ma zrovna nepresvedčila, možno je to snaživá politička snažiac sa dostať na dzurindovu funkciu ale podľa môjho názoru nemá šancu. niečo jej chýba, taká nejaká charizma politika. ja ju dávam tak na úroveň mikloša. taký nadradený technokrat presvedčený o svojej pravde a neschopnosti ostatných tú pravdu pochopiť. ešte raz nemá šancu svojou postavou posilniť SDKU.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Lucia Žitňanská 103 517

Ivan Mikloš 56 771

Mikuláš Dzurinda 27 242

Pavol Frešo 21 768

Magdaléna Vášáryová 19 816

Miroslav Beblavý 15 067

Ivan Štefanec 13 591

Ľudovít Kaník 13 509

 

Martin Fedor 11 435

Viliam Novotný 10 134

Jozef Mikuš 9 524

 

Poslanci za SDKu aj ako ludia kruzkovali. Jediny co sa mi "paci"je freso. Dzurinda, Miklos,Vasaryova,Novotny,Fedor.nesympaticki Pre mna nedoverihodni ti ostotni maju u mna aj plusy ci minusy,alebo ma vobec nezaujimaju. Vlastne tie +/- su len kanik a beblavy ostatni na odstrel.

Je vidiet, ze s tou stranou nemam nic spolocne. Ani s ich volicmi.

 

Inak raz som vo volbach do VUC volil Mikusa. dal mi aj gastany a zapalovac.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

táto téma bola otvorená 2.februára 2010..

museli prejsť doslova dva celé roky, a SDKU takmer vypadnúť z parlamentu, aby si to uvedomili straníci, a aj sám Dzurinda

a názov tejto témy

Dzurinda nepovedie SDKÚ

 

sa premenil na skutočnosť

http://www.sme.sk/c/...-zitnansku.html

 

http://www.youtube.com/watch?v=4Fu8YIG8uyQ

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem, neviem, či Žitňanská je práve tá najlepšia voľba ... :hmmm:

... stranu mohol naďalej viesť Dzurinda a zdarne by ju doviedol tam, kde svoje strany doviedli Mečiar a Slota.

Pred časom bola určitým osviežením strany Radičová, ale Dzurinda svoju politiku robil aj naďalej, v zákulisí "ťahal motúzikmi" ako chcel ... a aj dosiahol čo chcel. Ak mu všetko čo sa teraz deje okolo SDKÚ ešte stále riadne neotvorilo oči, tak si nezaslúži nič iné, iba aby sa riadne "natĺkol".

 

 

BTW ... prečo je to video v tejto téme?! Aký to má zmysel?! :neviem:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Som rad ze SDKU na druhej strane som nasiel. absolutne sa mi nechcelo zakladat temu.

http://blog.etrend.sk/miroslav-beblavy/2012/04/09/4-intelektuali-a-pes/

 

Len taky pribeh. Pred volbami sa kolegovi ozval brat(z Bratislavi) a smial sa, ze mi ako dedina mesto, okres kraj ci.. bude volit smer. Nam to bolo jasne. A ten kolega mu len povedal,len si daj pozor. A brat sa mu doteraz neozval.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov