Skočiť na obsah

aljak63

Budete pozerať finále Eurosongu v Oslo?  

9 členovia hlasovali

  1. 1. Eurosong 2010

    • áno, určite áno
    • áno, keď nezabudnem
    • nie, určite nie
    • len keď náhodou prepnem tv a zaujme ma :)


Odporúčané príspevky

eurovision.jpg


Rok 2010 sa nám začal, a ako inak - ani tento rok nebude chýbať EUROVISION Song Contest 2010

55.ročník celo-európskej spevácko-kultúrnej súťaže vyvrcholí koncom mája v nórskom Osle (Telenor Arena)

Minulý rok v Moskve jednoznačne triumfoval Alexander Rybak a jeho Fairytale, kto to bude tentokrát?

Tento rok sa nezúčastnia súťaže Andorra, Česko, Maďarsko ani Čierna Hora, vracia sa ale Gruzínsko.

O víťazstvo teda zabojuje 39 piesní z 39 rôznych krajín, máme sa teda na čo tešiť!

Motto tohto roku znie " Share The Moment "


eurologo.jpg

Program Eurovision Song Contest 2010:

  • 1.semifinále: 25.máj 2010
  • 2.semifinále: 27.máj 2010
  • FINÁLE: 29.máj 2010


slovakia.jpg

Kalendár kvalifikáce slovenského Eurosongu:

  • 1.štvrťfinále: 22.január 2010
  • 2.štvrťfinále: 24.január 2010
  • 3.štvrťfinále: 29.január 2010
  • 4.štvrťfinále: 31.január 2010
  • 5.štvrťfinále: 4.február 2010
  • 6.štvrťfinále: 7.február 2010
  • 1.semifinále: 14.február 2010
  • 2.semifinále: 21.február 2010
  • Národné finále: 28.február 2010
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Zo všetkých piesní som zatiaľ počula len Horskú chatu a musím povedať, že majú celkom v pohode song. :lol:

 

Tiez som najprv pocul Horsku chatu a az potom ostatnych ucinkujucich ale musim povedat ze Horska chata sa mala urcite dostat do prvej stvorky. 5. miesto si nezasluzia.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja to sledujem, a bolo tam zopár dobrých vecí čo sa mi zapáčili:

Horská Chata (Myslíš, že vieš kto som)

Free Voices (Z osnov)

Matka Guráž (Listobranie)

Hrdza (Taká sa mi páči)

 

a ešte okrem toho aj tieto, aj keď už nie tak veľmi ako tie štyri hore:

Mista (Emotions)

Funny Fellows (Obrázok)

Tomáš Bezdeda (Na strechách domov)

Dominika Mirgová (Cesta snov)

 

takže podľa mňa to až tak beznádejné neni, rád si to pozriem

je to pekná prehliadka štýlov a osloví ma kopu vecí z toho...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

No takže si myslím, že Kristína je jasná, keďže s takým náskokom vyhrala aj štvrť aj semifinále. :lol: Čo som čítala na jednom zahraničnom fóre, ktoré sa Eurovision venuje, mnohým Európanom sa tá pieseň páči, dokonca jeden tam písal, keby Kristína za ten týždeň skutočne vyhrala naše národné kolo, bola by to najlepšia pieseň akú zatiaľ nejaká krajina pre tento ročník vybrala a mali by sme veľké šance dostať sa aj do finále. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prečo presunuli slovenské finále Eurovízie na sobotu? :lol:

 

Vraj kvôli tomu, že v nedeľu 21:15 je hokejové finále OH

no ale aj tak si Suomi vs. Canada kukne asi málo ľudí :)

 

 

EDIT: po 1.tretine beriem späť :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Obrázok

Slovenské národné finále Eurovision Song Contest 2010:

P.REMENÁR, KLÁRA & LIQUID ERROR – FigaroKRISTINA - HorehronieFREE VOICES - Z osnovROBO OPATOVSKÝ - Niečo mášMARTINA SCHINDLEROVÁ - Môžeš ísťAYA - Do neba volámMARIÁN BANGO - Ty tu ticho spíšTOMÁŠ BEZDEDA - Na strechách domovMISTA - EmotionsMIRO JAROŠ - Bez siedmeho nebaSOŇA - Skús ma viesťMAYO - Tón


Dneska to vyvrcholí a vyberie sa kto bude reprezentovať v Osle
Koho tipujete? Koho by ste tam chceli? Čo sa vám páči a čo nie?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne sa najviac páči pesnička od Martiny Schindlerovej - takže by som bol najradšej keby postúpila ona. Ale aj Free Voices sa mi páči, aj ten Marián Bango, no a ani Bezdeda nemá zlú pesničku. Nepáči sa mi Horehronie, aj keď asi postúpia práve oni - proste mi to príde moc balkánske tie rytmy a na Slovensko to moc nesedí, čiže nieje to práve ideálna voľba.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nepáči sa mi Horehronie, aj keď asi postúpia práve oni - proste mi to príde moc balkánske tie rytmy a na Slovensko to moc nesedí, čiže nieje to práve ideálna voľba.

 

Horúca favoritka Eurovízie Kristína kopíruje s Horehroním macedónsky hit Oj, devojče

„Je veľmi vážne, na čo ste prišli,“ vyjadrila sa pre Plus 7 dní docentka Yvetta Kajanová, CSc. „Ak sa Kristíne podarí prebojovať na Eurovíziu, čo je dosť pravdepodobné, môžu nás Macedónci žalovať. Ide o totožnú základnú melódiu a harmonický pôdorys - dokonca ešte aj na presný počet taktov -, ktoré sú presnou kópiou macedónskej predlohy.“ Tým sa však podľa expertky na hudobnú vedu podobnosť oboch piesní nekončí. „Dokonca je odkopírovaný aj aranžmán - macedónske flauty sú nahradené u Kristíny syntetizátorovou imitáciou fláut, ktoré majú evokovať slovenskú dvojačku. Backgroundové vokály na macedónskej nahrávke tria dievčat nahrádza u Kristíny speváčka, ktorá robí ‚křoví‘ v pozadí.“

Ukradnuté horehronie

1.semifinále:

1. polovica

  • Bosnia and Herzegovina
  • Estonia
  • Finland
  • Latvia
  • Moldova
  • Russia
  • Serbia
  • Slovakia
2. polovica

  • Albania
  • Belarus
  • Belgium
  • Greece
  • Iceland
  • Macedonia
  • Malta
  • Poland
  • Portugal
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tu sú obe, pre citlivejšie uši :lol:

 

Oj, devojce - Horehronie

 

na Topky.sk uverejnené s povolením stv.

 

ináč pre nejakých sedem či koľko tónov použitých v pesničke z inej pesničky po tridsiatich rokoch nedávno vyhral ktosi v austrálii súd, medzi kopírovaním pár tónov a vykradnutím pesničky tak veľký rozdiel nebude, zrejme ... nerada by som zažila pre slovensko zasa jednu blamáž, ešte na eurovision

nepovažujem priveľmi za ospravedlnenie, že oj devojče je ľudová pieseň inej krajiny, ako hovorí manažér :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne ako dobry napad a zaujimave prevedenie pride piesen Figaro od P.REMENÁR, KLÁRA & LIQUID ERROR

 

Horehronie je zaujimavy song, v mojich usiach vsak uz opocuvany a v podstate viac nepocuvatelny..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

podľa mna sa to viac ako na 20% nepodobá

Hmm... podľa mňa ledva tak na 5%. Neviem, čo chcú týmto docieliť.... Odmietla im rozhovor, tak sa do nej asi novinári pustili. :lol:

 

Dnes, jasné že tipujem Kristínu. Dúfam, že to dá, tá pieseň má veľké šance. :) / ...ak nás ovšem Macedónci nezažalujú... :) / Najprv sa mi veľmi nepáčila, no postupom času, keď ju bolo počuť odvšadiaľ, sa mi dostala pod kožu ;)

Okrem nej sa mi ešte páčili z tých prvých kôl Horská chata, Družina a z toho, čo je vo finále sú aj Schindlerová a Mayo celkom slušní. ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No tak to je škoda :lol: Kristína zase dostala najviac hlasov, ale u poroty vyhrala Mista. Napokon rovnaký počet bodov, ale pri rovnosti rozhodujú hlasy divákov. No tak Slovensko vysiela do Osla song s balkánskymi rytmami! No a to už sa postupne ľudia učili aj kde je Slovensko na mape Európy - teraz si zase všetci budú myslieť, že táto krajinka je niekde medzi Srbskom a Chorvátskom pichnutá. Martina Schindlerová sa mi páčila najviac, a dosť hlboko v poli skončila - škoda!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov