Skočiť na obsah

Sniper

Odporúčané príspevky

Na výber mám tieto dva televízory, podstatné je či má niekto skúsenosť s podobnými značkami a typmi, čo by ste odporučili.

Samsung LE32B350
 

  • rozlíšenie 1366x768
  • DVB-T tuner (mpeg4)
  • HD Ready
  • 1080 24p Real Movie
  • zvuk SRS Trusurround HD
  • pamäť TXT 1000 strán
  • 2xHDMI


LG 32LH2010



  • rozlíšenie 1366x768
  • jas 500 cd/m2
  • odozva 5ms
  • technológia Smart energy saving
  • MPEG4
  • repro Mark Levinson 20W
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No my sme nedávno kúpili LG - ale iba 22" (22LH2000, HD Ready) do detskej izby...a zatiaľ spokojnosť - v pohode ovládanie, dobrý obraz a prekvapujúco kvalitný zvuk (na malú telku)...Samsung nemôžem posúdiť, ale aj ten by mal byť okay...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto zaujíma aj mňa

 

práve dnes som čítala článok o výbere televízorov, ale boli tam dosť všeobecné informácie, o väčších či menších plochách a o ďeťoch, veľmi mi to nepomohlo

náš má okolo 6 rokov, veľká obrazovka, tuším 78 uhlopriečka ? , ale ešte klasika, orava, a v poslednom čase neznáša bielu farbu ... vrčí na ňu, a pri veľkých bielych plochách vrčí dosť hlasno

takže je načase pomaly vymeniť tv.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mam skusenosti s kopou tv rôznych cenovych relacii, aj s tymito dvoma, všetko "testovane" v domacich podmienkach. Sused je obchodny manažer pre jednu elektro firmu a vozi jednotlive modely domov a skuša ich, aby vedel čo predava. A ja sa vždy prikmotrim a "testujeme" tak spoločne.

Samsung nie, tie maju problemy s farbami, ani spoľahlivosťou nevynikaju (holt Made in Slovakia :lol: ). Navyše tento model ma slabšie pozorovacie uhly. LG je celkom ok, ale je to najnižši model (rovnako aj Samsung), tomu odpoveda aj kvalita obrazu. Nemôžeš čakať zazraky, oproti CRT je to o ničom (zaleži na zdroji signalu). Neviem aky maš cenovy strop, ale v tejto kategorii ma podľa toho čo mam napozerane najlepši obraz Philips 32PFL5404H.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

My máme s bratom Sony (boli drahšie), ale on má väčšiu obrazovku než môj, on má krásny obraz, ale ja hnusný vraj je to preto že mám Digi, len tam treba nejaký iný kábel a on má nejaké Tango či Juice. Ale dvd ide dobre. Mám ho už rok.

 

Aj ja by som brala radšej Philips.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...mame LCD, Sony, cez 100vku uhlopriecku, a vobec si nestazujeme..je pravda ze mame ovela vacsie rozlisenie ako udavas ty vyssie

 

co sa tyka kvality obrazu, to je tak trochu otazne ci je potrebne sa zaoberat aj touto otazkou, kedze kazde tieto nove LCDcka maju ako tak kvalitny obraz /samozrejme zalezi "cez co" tahame signal, dalej aby nebola uhlopriecka obrazovky prilis velka v zavislosti od miestnosti a podobne..ale toho je na nete na tony/

 

..kamaratka si kupila Samsung, avsak este nie je zabehnuty, takze neviem povedat ci je spokojna a podobne

 

..pri vybere televizora by som sa urcite riadila recenziami, ci pripadne oslovila nejakeho odbornika..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

..pri vybere televizora by som sa urcite riadila recenziami, ci pripadne oslovila nejakeho odbornika..

To ja by som odporučal spoliehať sa na vlastne oči, každy z nas totiž vidi inak. Čo vyhovuje jednemu, nemusi inemu. Ano, je dobre si prejsť nejake tie testy a hlavne poznatky uživateľov, ale v prvom rade pozerať a pozerať, aj keď tie podmienky v predajniach nie su ani z ďaleka idealne (kvalita signalu, zle nastavenie tv, priliš veľa svetla...). Rozhodne neodporučam počuvať predavačov. Take hovadiny čo dokažu trepať...

 

Inak kombinaciu 2x Sony a Tango mam aj ja.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja so nemala na mysli pocuvat predavacov :lol: u nich je hned jasne ze chcu predat..za akukolvek cenu :) pri kupe sme sa teda napocuvali

 

ja som naopak pocula, ze oni tym ze nastavaju vedla seba lcd tv roznych znaciek, laik nema sancu zistit co i len malicky rozdiel v kvalite obrazu

ine by bolo keby vedla kazdej lcd dali klasicke, stare prijimace, tak by sa lahsie vyberalo, clovek by videl rozdiely okamzite

je to na jednej strane od predajcov aj ofaj, jednoducho ak clovek nejde s konkretnymi technickymi poziadavkami do predajne, nema sancu kupit to najkvalitnejsie len na zaklade "pohladu" .. samozrejme vtedy nastupuje predavac, aby "odporucil" to, co zakaznikovi a hlavne predajcovi najviac vyhovuje

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ono je to v podstate jedno či Samsung alebo LG, ja tam nejaký extra veľký rozdiel nevidím, len som potreboval názory od ľudí čo majú s týmito konkrétnymi značkami skúsenosti. Takže nejaké názory o vychvaľovaní Sony alebo Philips sú mi platné ako hadovi noha.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

potreboval názory od ľudí čo majú s týmito konkrétnymi značkami skúsenosti

Mne je jedno či to bude Samsung alebo LG ale keď mi niekto napíše že má Samsung a je to črep tak si kúpim LG, rozumieme sa už konečne??
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No osobne niesom moc isty, ci ma philips a sony vlastnu tovaren na vyrobu LCD panelov (u sony som na 90% presvedceny, ze ju nema), a ci nehodou obe spolocnosti nenakupuju panely od LG resp. Samsungu (od neho nakupuje dost vela vyrobcov). Ak kecam, tak sry :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A čo si tym chcel povedať? To že môžu mať 2 značky rovnaky panel ešte neznamena, že maju aj rovnaky obraz. Kvalita tv nie je len o paneli. Ten je druhorady. Ide hlavne o kvalitu elektroniky a o jej schopnosť spracovať obraz.

 

Pre uplnosť informacie: Philips ma spoločnu tovareň s LG, Sony bral do začiatku tohto roku panely od Samsungu, momentalne berie od Sharpu. Samsung ma vlastne, ale v niektorych modeloch je panel Sharp. A aby to nebolo take jednoduche, všetky značky beru ešte do niektorych modelov panely od tajvanskej firmy AU Optronics.

 

 

Mne je jedno či to bude Samsung alebo LG ale keď mi niekto napíše že má Samsung a je to črep tak si kúpim LG, rozumieme sa už konečne??

V tom pripade ber LG.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne je jedno či to bude Samsung alebo LG ale keď mi niekto napíše že má Samsung a je to črep tak si kúpim LG, rozumieme sa už konečne??

 

Samsung je crep, nemam ho, ale ho vyraba Horror
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mám lg 32lh2000 a môžem iba vrelo odporučať , som spokojný s kvalitou obrazu, menu

 

 

, a hlavne ma potešilo že na

webe som zistil, že sa dá odomknúť USB, ktoré je len "pre servisné účely" :)

po menších čachroch s firmware :) LG prehráva s USB kluča, či prenosného hardisku fotky, hudbu a hlavne filmy

 

Obrázok

 

 

 

ako na to:

 

 

 

PS: zvuk TV je kapitola sama o sebe vypol som repro domáceho kina :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

LED TV? Miliony asi za to dať nechce. Jedine ak by byval na zimnom štadione a tam pozeral na kocku. :lol:

 

No tak nakoniec to bude zrejme predsa len ten Philips.

Prečo? čo sa stalo?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Ja som si radsej kupil plazmu od panasonicu lebo LCD je nachylne na kvalitu signalu a aj v tej predajni je to vidiet..Ked LCD tak fullHD rozlisenie a s co najmensou odozvou..Urcite by som nekupil tie najlacnejsie TV co su hore opisane staci trochen priplatit a mas inu kavu..Inac kamos nedavno kupil samsung taky drahsi a bol na nom vadny panel takze zaruka :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nemôžeš posudzovať tv podľa toho, ako ho vidiš v predajni. Doma su uplne ine podmienky. Udaj o odozve tiež nie je dôležity, kedže TV nie je monitor a navyše realna odozva je uplne niekde inde ako udavana. Pokiaľ ide o plazmu suhlasim, ale ak potrebuješ (chceš) tv pod 37" tak ina možnosť ako LCD neexistuje. A pri cenach nad cca 20000 sa kvalita plazmy a LCD vyrovnava.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak aký teda televízor ?

za také tri štyri mesiace možno príde na rad aj u nás

Axel si už vybral ?

 

a teda LCD alebo plazma ? asi to bude pod 37´´, väčší mi príde do normálnej obývačky trochu priveľa, alebo ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Uhlopriečka zaleži na vzdialenosti odkiaľ to budete sledovať a od kvality signalu. Je to trošku rozdiel oproti starym crt televizorom. Pri širokouhlych televizoroch sa žiada väčšia uhlopriečka v pomere k vzdialenosti.

Pokiaľ ide o to či LCD alebo plazma, do 32" sa plazmy nerobia (najmenšie su 37"), takže vyber je jasny. Pri väčšej zaleži na cene. Do nejakych cca 20000 Sk sa LCD kvalitou obrazu plazme nevyrovna. Pri vyššich cenach už je obraz porovnateľny.

 

Ak ide o konkretne značky, tak u plazmy jednoznačne Panasonic. Samsung ani LG sa mu kvalitou nevyrovnaju, iny vyrobcovia plazmy nerobia. Iba Pioneer a Loewe, ale ceny začinaju nad 1000 €.

Z LCD by som odporučal vyberať medzi Philipsom, Sony, Sharpom a Toshibou. V každom obchode vam však budu vnucovať Samsungy ako naj, ale na tie maju obchody najvyššiu maržu, takže to kvôli tomu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov