Skočiť na obsah

Sniper

Odporúčané príspevky

pani, evidentne sa vyznate viac nez ja, takze by som tu uviedol poziadavky:

 

1) kvalitny obraz (tzn aspon 100Hz, idealne 200, ale nerobim si iluzie + co najnizsia svietivost pri ciernej)

2) uhlopriecka 42+

3) bolo by pekne, keby vedel prehravat MKV 1080p bez sekania a mal DLNA

 

poziadavky su v poradi podla dolezitosti, tzn radsej obetujem palce nez kvalitu obrazu.

 

investicia max 800E s DPH.

 

este k bodu 1) - na ktorychsi testoch ukazovali peknu hodnotu - kolko riadkov dokaze LCD zobrazit pri pohybe. u slabych (!= lacnych) TV to vychadzalo na 300. tuto hodnotu by som mal velmi rad na 1080, alebo aspon na 900. povazujem to za taky maly etalon kvality obrazu, kedze smuhy neprosim.

 

mam kandidata, ale nesplna cenu, tzn ak mate ideu, necham si poradit.

 

SAHARA

blikanie plaziem vidi tak 1/10 ludi, co pozorujem z okolia. nie si slepy, naopak, stastny clovek .. keby mi plazma neblikala, o LCD ani neuvazujem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

200 Hz za 800€ bude mať snaď jedine Sony 40HX750. U ostatnych to bude drahšie. Resp. potom nejaky minuloročny model kde je ta cena padnuta.

 

Motion resolution v 1080 nema nativne žiadne LCD. Iba s tymi zapnutymi udělatkami (CMR, MCI, PMR... - to je tych 400, 800 Hz...), potom ale môže obraz pôsobiť neprirodzene ("telenovelovy" efekt) a asi to budeš mať aj tak väčšinou vypnute. Maximalne to zapneš pri športe, či dokumentoch. Na filmy to dobre nie je, obzvlašť keď tie HD su 24p.

 

Pozri na vyššie spominane Sony (s mkv tu ale nepochodiš), Sharp LC-40LE830E, PANASONIC VIERA TX-L42ET50E (všetky maju aktivne 3D), s pasivnym TOSHIBA REGZA 42VL863G, Philips 42PFL6007K.

 

Čo za kandidata maš?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

PANASONIC VIERA TX-L42ET50E bol zrovna ten moj kandidat, ktory mi ale trha predstavu o cene o cca 80E .. tazky vyber ..

 

Sony isto ceknem ale 40'' je uz kua malo. ano, vtipny rozdiel, 2 palce, ale 10% plochy naviac. neviem, preco to vobec vyrabaju ..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

40" budu robit stale. Je to totiz iny typ panela ako 42". 42" je IPS, 40" VA. To iste 46" vs 47". Samsung, Sony a Sharp v 42" (47“) neexistuju, detto nenajdes LG a Panasonic v 40" (46"). Taky Philips ci Toshiba pouzivaju aj aj. Oba typy panelov maju rozdielne vlastnosti. IPS lepsie pozorovacie uhly a lepsie podanie farieb. VA zas lepsi kontrast a lepsi ciernu.

 

 

ET50E maju v niektorych shopoch za 750€.

 

Ten Sharp LE63x je o triedu nizsi model ako ostatne za cenu vacsej uhlopriecky. Teda aj obrazovo horsi a so slabsou vybavou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

RYAN

 

dnes som videl ET50E. so zapnutou interpolaciou to vyzeralo famozne, ziadny blur, a ked bola na polovicnom nastaveni, aj film vyzeral ako film. aj by som ho vzal, ale ..

 

.. ma IPS, a kedze som ho videl len v prostredi obchodu, hodne sa obavam ciernej, ktora bude fialova a mna to bude vytacat. v testoch mal 0.16cd pri totalnej tme a normalnom jase, co mi pride formalne dost, ale v skutocnosti netusim, ci je to vela alebo malo.

 

doma mam stary Samsung, model 2005 alebo 2006, ktory ma ciernu fialovu a tam to riadne vidno. neviem, ake mas skusenosti so starymi LCD versus novymi, ale vies mi povedat, ci sa to za tie roky zlepsilo? (edit- doma je cosi taketo http://www.amazon.com/Samsung-LN-R328W-Widescreen-HDTV-Ready-Flat-Panel/dp/B0009612H0 )

 

VAcka maju zase divne farby (aspon ten Sharp LE830, ktory si mi odporucal, ma s nimi v testoch problemy), aj ked uroven jasu pri pitch black maju 2-3-4x nizsiu.

 

proste neviem, co vybrat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Fialova nebude, ale nebude natoľko tmava ako u VA. Modrieť bude až z veľkeho uhla. U VA zas odchadza z uhla kontrast uplne.

 

S takym starym tv to neporovnavaj ani nahodou, dnes je to niekde inde. Navyše v tom Samsungu je ešte zrejme nejaky TN panel.

 

Sharp s farbami problem nema, a ani ine modely s VA panelom. Samozrejme po patričnom nastaveni. Aj v grafoch zo sondy je to farebne podanie u Sharpu ok. Inak v obchode je NUTNE vypytať si diaľkove a nastaviť to na "ľudske" hodnoty. Televizory (všetky) su tam totiž nastavene v prezentačnych modoch a všetky nastavenia su uplne mimo realitu (max jas, presaturovane farby, pozapinane dynamicke kontrasty a podobne ######itka). Z toho nevyčitaš vôbec nič.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Moze to byt aj PVA, ale ze je to stare a ze dnes je to inde stale plati.

 

V inych recenziach (napr. flatpanelshd.com, avforums.com) sa na to u toho Sharpu nijako nestazuju a aj grafy su ok. Moze to byt aj vec konkretneho kusu. Preto je lepsie raz vidiet ako milionkrat citat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 7 mesiacmi...

ozivim tuto temu, lebo potrebujem poradit a v tych TV sa uz nejako neorientujem.

 

Chcel by som daku TV, velkost asi 42, nebranil by som sa ani vacsej, ale tam uz su v mojom cenovom limite nizke vybavy (resp. ziadne LAN a prehravanie mkv z usb)

 

co by som teda chcel:

 

- velkost 42'' a viac

- tenky ram

- moznost prehravat filmy z usb vratane mkv a aby neboli problemy so stredoeuropskymi titulkami

- minimalne LAN

 

mam nejakych dvoch favoritov, ale nemam v tomto obdobi prilis vela casu to nejak detailne skumat a zhanat testy, preto by som chcel poprosit tych, co sa do toho rozumeju o nazor na tieto mnou vybrate, pripadne nejaku alternativu.

 

Vdaka!

 

http://www.alza.sk/42-panasonic-tx-l42e6ek-cerna-d397097.htm

http://www.alza.sk/42-lg-42ln575s-d408584.htm

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nenapisal si rozpočet.

Z tychto dvoch jednoznačne ten Panasonic. VA panel, takže podstatne lepšia čierna a oveľa vyšši kontrast ako u toho IPS v LG. S väčšou uhlopriečkou potom nejaku 50" plazmu kde bude ten obraz niekde inde (v zmysle lepši).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Z tychto dvoch tv by som bral LG uz len koli dizajnu ten podstavec ma zaujimavejsi :) V uhlopriecke je to rovnake,a ze ma Panasonic nejaku tu funkciu navyse nic moc ;) LG sa mne osobne paci viac.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov