Skočiť na obsah

Sniper

Odporúčané príspevky

Rozdiel tam je, najväčši je v povrchovej uprave panela, G30 ma lepšiu antireflexnu vrstvu a kontrastny filter, S30 sa dosť leskne. Ak maš nejaku tmavu miestnosť, tak to problem nie je, ale ak nie, tak tie odrazy by mohli prekažať. G30 ma aj viac možnosti nastavenia obrazu, takže sa tam da dosytosti vyhrať a tym padom to podanie farieb a obraz vieš nastaviť realnejšie a teda lepšie.

 

Nejake tie recenzie pre porovnanie:

G30: http://www.hdtvtest....01104091079.htm, http://hdtelevizija....p42g30e-107-cm/, http://www.flatpanel...l&id=1308122639

S30: http://www.hdtvtest....age=Calibration, http://hdtelevizija....p42s30e-107-cm/

 

Ventilator problem nie je, ten je tichy, čo ale môže byť problem je trafo. To u plaziem zvykne bzučať. To ako intenzivne zaleži na konkretnom kuse. Niekde to nepočuješ už par cm od TV, na inom kuse môže byť počuť aj ďalej od tv. Zaleži na aky kus naraziš. Keď to ale kupiš cez e-shop, da sa to vratiť. Pri nakupe v kamennom shope je to na ochote predajcu či ti to vymeni za iny kus.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no kedze to chcem v obyvacke a zboku mam balkon s velkym oknom, tak radej tu G30 nech aj cez den viem na to kukat :) pri tej S30 ma lakala cena, ale fakt si radsej priplatim ako potom nadavat :)

dik za info

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Takze od vcera som cerstvym majitelom TX-P42G30, po tom malo co som mal zatial moznost vyskusat maximalna spokojnost. Obraz uplne super, tv prehral vsetko co som mal prave na disku od nekvalitnych dvd ripov (Godzilla vs Biolante nikdy nevyzeralo lepsie :D ) po 1080p avicka. Standardny TV signal v nizkom rozliseni tiez vyzera super (ale ten na tv pojde asi najzriedkavejsie :D).

 

Mam teraz otazku ohladom kalibracie obrazu, ma pre mna vyznam riesit nejaku user-kalibraciu obrazu? Ak ano, tak aky tool pouzit?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

gratulujem, mam ju mesiac a tiez si neviem vynachvalit :) co ale telka nevie su titulky s diakritikou, alebo obcas vlozene titulky do mkvcka :) preto sa ku nej oplati kupit nejaky media player :)

 

ale to s tou kalibraciou zaujima aj mna...zatial som si len menil tie nastavania normal/kino/dynamicke atd...neviem ci ma vyznam nejak viac sa s tym hrat

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Titulky to vie aj s diakritikou, len je treba nastaviť patrične kodovanie.

 

Skalibrovať to samozrejme môžete, nie je ale zaruka, že obraz vam sadne. V tych recenziach vyššie su aj nastavenia po kalibracii, stači to nastaviť podľa toho. Alebo zvoliť mod THX, ten ma hodnoty veľmi blizke skalibrovanemu obrazu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Titulky som cital, ze mava problem s win1250 kodovanim, ale to som nejako neriesil. Jednak titulky pri anglickych filmoch nepotrebujem, a pri inojazycnych mam aj tak radsej anglicke titulky a druhak TV planujem prepojit s PC, takze vacsinu filmov budem asi kvoli pohldnosti prehravat cez komp :)

 

@Ryan Giggs

Ok, vdaka :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ryan praveze to som cital, ze nevie win1250 a treba to hodit do utf8...tak som ich skonvertoval a telka mi ich potom na usb kluci odmietla najst a ukazala ze no subtitles :)

tak som to vzdal, zapojil na to mediaplayer evolve infinity a mam vybavene :)

 

ale tiez musim podakovat, som s nou velmi spokojny :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vychodoeuropske jazyky funguju tušim len v ISO 8859-2. Každopadne na taketo prehravanie je ako pišeš najlepšie multimedialne centrum, resp. PC. Žiaden tv nezvladne to čo tieto externe pristroje.

 

Tie vaše nebzučia?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no zatial som ziadne bzucanie nepozoroval...a to ho mam pusteny aj do noci, ked je vsade ticho...a akurat co pocujem je ked si chladnicka zopne kompresor v kuchyni :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja mam pocit, ze som jemne bzucanie pocul, ale to muselo byt absolutne ticho (chladnicku z kuchyne bolo pocut daleko viac).. Takze to nijako nerusilo. Ale ruku do ohna by som za to nedal, na to mam este malo 'odpozerane' :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Cim viac ten TV pouzivam, tym viac si ho neviem vynachvalit. Pred kupou som myslel, ze vsetky tie serepeticky spojene s Viera Connect su uplne zbytocne, a tazko vyuzitelne, ale teraz... Ja v podstate regularnu TV uz ani nepozeram...radsej si na youtube pozriem nejake video zo subscribnutych kanalov. Este keby bola Twitch.tv aplikacia, tak uplna nirvana :)

 

Jedine problemy na ktore som zatial narazil je : V jednom filme nefungoval zvuk (AAC audio, co by malo), v dalsom 1080p zas dekoder ocividne nestihal, pretoze obraz nepozeratelne trhal. Ale to mfp...prepoji sa s PC a ziaden kodek uz nebudem musiet riesit.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ono už sa o tom pisalo vyššie, na nejake seriozne prehravanie je fakt treba MMC, alebo PC. Tie prehravače v tv su len taky doplnok. Hlavne tam chyba nejaka serioznejšia podpora od vyrobcu (aktualizacia fw).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zaujimalo by ma, ci niekto na plazmach vidi to co ja - blikanie. vo vsetkych elektopredajniach dokazem na zaklade toho z 20 metrov ukazat, ktore je LCD a ktore je plazma, vratane tych najlepsich. vraj to nevidi kazdy, ale ja som to naposledy videl na 50hz CRTckach a neuveritelne mi to vadi. ostatne parametre su ale oproti LCD skvele, takze ani to neprichadza v uvahu .. clovek aby cakal na OLED.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Blikanie je bezna vlasnost plazmovej technologie. Ja to vidim tiez, ale ako pises nevidi to kazdy. V predajni je to vsak vacsinou znasobene nevhodnym osvetlenim (neonky). Doma je ta intenzita ovela mensia. A tiez zalezi co sa zobrazuje, na jednoliatej svetlej ploche to blika viac ako na tmavsej. Taktiez sa to da ciastocne korigovat nastavenim. S blikanim na 50 Hz crt to vsak nema nic spolocne.

Oled sa budu predavat koncom roka (55" LG a Samsung). Cena ma byt cez 3000 eur.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

LM620 ma len 50 Hz panel, preto zobrazenie pohybu tam nie je nijako extra dobre. Proste je to rozmazane, otazka je nakoľko s tym dokažeš žiť. Za tie peniaze su aj 100 Hz modely, alebo lepšie plazma. U tej bude ten obraz o triedu lepši oproti LCD. Za obrazovo porovnateľne LCD treba vyryhať raz toľko. Akurat, že plazma pre teba kvôli blikaniu nie je to prave.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak mam byt uprimny tak LG ako znacka nic moc,ale sto ludi sto chuti.Skor by som uprednostil znacky ako su napriklad: SONY,PANASONIC A SHARP.aspon mne sa pacia. A ta uhlopriecka no neviem,ja mam uhlopriecku 127cm a uz mi je ten telkac maly :zubiska: Chcel som tym povedat ze ked uz kupujem telku tak si radsej priplatim nejake to euro navyse a doma mas kino :thumbsup: Ved televizor sa nekupuje kazdy den ako chlieb,takze jeden a poriadny.Este si skus pozriet toto http://www.stv.sk/online/archiv/test-magazin?date=2011-12-03&id=47209

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kde zistis, ci ma 50Hz alebo 100Hz? Vyrobcovia pri tom uvadzaju 400Hz a ja uz neviem kolko co realne ma/nema.

 

Zistiš to len z špecializovanych recenzii/for, i keď niektori vyrobcovia to uvadzaju. LG medzi nich nepatri. Tych 400, 800 Hz atd. s tym nema nič spoločne.

 

Zaleži čo všetko od toho tv čakaš, nejake tie funkcie (3D atd.), vlastnosti a na čo všetko to chceš použiť. Ten LG ma veľmi dobru a relativne funkčnu vybavu, s obrazom je to trošičku horšie.

 

Ak mam byt uprimny tak LG ako znacka nic moc,

V dnešnej dobe keď ma všetko životnosť rovnajucu sa zaručnej dobe sa už na značky nehra. Ide o porovnanie konkretnych modelov, nie značiek.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov