Skočiť na obsah

lopata555

Odporúčané príspevky

Ako sa správate k životnému prostrediu ? Tento test vám približne ukáže že koľko planét by sme potrebovali keby všetci ľudia na Zemi žili tak ako vy. Samozrejme že z výsledky ukazujú že keby sa napríklad každý znás správal tak ako Američania tak by sme potrebovali viac ako štyri planéty :) ... napríklad priemer na Slovensku je 1,6 čo tiež nie je žiadna sláva.

http://www.ekostopa.sk/moja-ekologicka-stopa

Mne vyšlo číslo 1,51 takže musím na sebe ešte popracovať :) ale som rád že som podpriemerom :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:) tak to je dobra kravina. Ked clovek klikne na "ste vegetarian" nie, tak mu prida 0.2 zeme :lol: A preco ma nakup zahranicnych potravin vplyv na ekostopu?

Tak sme sa pobavili, a dalej nemam ani zmysel pokracovat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A preco ma nakup zahranicnych potravin vplyv na ekostopu?

sa ti zdá že by tie potraviny boli teleportované ? mne nie, takže ich sem z diaľky musia priviesť ... :)

Ked clovek klikne na "ste vegetarian" nie, tak mu prida 0.2 zeme

keby si vedel dačo o chove hospodárskych zvierat tak by si sa nesmial :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1,96 plánety

no zabaviť som sa zabavil, no otázka

kompostuješ? ma dostala

 

pre pobavenie dobré, no výpovedná hodnota

skreslená viac než dosť

 

a nedá mi nedodať

"Zem je najväčším znečisťovateľom seba samej"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sa ti zdá že by tie potraviny boli teleportované ? mne nie, takže ich sem z diaľky musia priviesť ...

Hej, pretoze kukurica dovezena z madarska, ktore vidim z okna je drahsia ako odniekial od Presova.

A to nehovorim uz o tom, ze dopestovanie potravin niekde inde moze byt narocnejsie ako niekde inde (Napr. pestovanie spominanej kukurice niekde na severe).

 

keby si vedel dačo o chove hospodárskych zvierat tak by si sa nesmial

Jasne, pretoze zivocisna vyroba je pre polnohospodarstvo uplne zbytocna. Co na tom, ze kvalitny "prirodny" hnoj je daleko lepsi ako tie svinstva co vyrabame synteticky. Alebo si nepocul ako v poslednej dobe nariekaju polnohospodari kvoli poklesu zivocisnej vyroby u nas a kvoli tomu ze musia pouzivat prirodne hnojiva, ktore su daleko menej setrne k ornici... Ono je dobre niekedy vidiet aj suvislosti.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

" Keby každý človek na Zemi žil ako ty, potrebovali by sme 1.75 planét. Máme však iba jednu!"

 

a mám sa nad sebou zamyslieť.

 

tak som sa zamyslela, a celá tá anketa je na dve veci ...

 

1.

separujem odpad už dlhé roky, nevyhadzujem potraviny, len minimálne zbytky, nemám kde kompostovať, kupujem veľké balenia, igelitové tašky by som rada vymenila za papierové ekologické, keby boli bežne v obchodoch, ale nie sú, aj papierové sáčky zmizli, rada by som kupovala minerálky v sklených fľašiach, ale to je rarita, ...

 

2.

nechcem ako korporácia zbohatnúť na vydolovaní posledného kúska čohosi zo zeme, zanechajúc za sebou spúšť,

nemám ropný tanker, ktorý sa kedykoľvek prevrhne a zatopí čierou mazlavinou všetko živé,

nie som kanadský drevorubač ani amazonský latifundista, ktorý ničí pľúca planéty ...

 

 

myslím že som úplne normálny obyčajný človek, zneužívajúci akurát elektriku a svoje nervy

 

 

a ukradli mi myšlienku... tú "jednu planétu" používam ako argument už roky, kde ich má zažalovať ?!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je to ekoteroristicky paskvil na urovni jehovistickej Straznej veze.

Trufam si povedat, ze sa chovam dost ekologicky. Ale aby na mna nejaky program vrestal ze vrazdim planetu, tak nech ide niekam.

To uz radsej nech polonahe ekoaktivistky oblievaju okozuchovane damy v centre farbou, to je aspon nejaka zabava.

 

Pripomenulo mi to jednu postpubertalnu clenku nemenovaneho diskusneho fora, ktora nadavala kazdemu do bezcharakternych netvorov, lebo nezdielali s nou myslienku, ze ludstvo zachrani jedine a len pomoc Afrike. Lebo to je jedine spravne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no zabaviť som sa zabavil, no otázka

kompostuješ? ma dostala

toto som dlhé roky robieval u dedka ... no ale teraz som už leniví :lol:

 

aby som moju lenivosť upresnil nechce sa mi organický materiál trepať cez celé mesto

 

Darkman

 

Jasne, pretoze zivocisna vyroba je pre polnohospodarstvo uplne zbytocna

.

 

toto si povedal ty nie ja :) ... súvislosti chápem ja až moc dobre a to že prírodný hnoj kvalitnejší mi nemusíš vravieť ja to veľmi dobre viem

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

čo je celkom logické, keď má človek kúsok záhrady a pestuje tam minimálne nejakú mrkvu :lol:

mama má záhradu v záhradkárskej osade a hádže sa tam na kompost kdečo, aj malinká záhrada povie ďakujem ... ale v krajine, kde polovica ľudí býva v bytoch, je otázka kompostovania ... teoreticky by to šlo, na balkóne v bedničke, a stromčeky v parku by možno povedali ďakujem, ale aj to ťažko, ale čo by na to povedali susedia, keby sa im za dažďa rozliezli dážďovky po ich okeniciach ... no nevim nevim :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale to je dávno známa vec, lenže kým texasania, juhoameričania a mcdonald budú radi mleté a pečené hovädzie, a kravičiek budú stále také milióny, nič sa na tom nezmení ... treba ich naučiť jesť sóju !!! :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no vcera som asi jednu utesnenu kravu stretla..vyzerala, ze kazdu chvilu exploduje :)

 

kde si mozem zalozit kompostovisko?

a ) v skrini

B ) pod postelou

c ) v akvarku /ale iba ked zdochne aj posledna rybka/?

 

 

inde nemam doma miesto :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1.87... a hlboko som sa zamyslel nad všetkým, čo mi pridávalo k tomu číslu a napríklad hneď pvá otázka: koľko členov má vaša rodina... no mať ich menej, hneď mi treba menej planét... to sa ako mám teraz púšťať do nápravy? ObrázokObrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Blahoželáme! Keby každý človek na Zemi žil ako ty, stačilo by nám 0.6 planéty.

 

Domácnosť - 43%

Stravovanie - 23%

Doprava - 10%

Nakupovanie - 10%

Odpad - 14%

 

kľúč k správnym odpovediam

1. Koľko členov má vaša domácnosť? 
Tvoja odpoveď: 1
2. Čím je vykurovaná vaša domácnosť? 
Tvoja odpoveď: obnoviteľné zdroje energie (slnko, voda, vietor, biomasa)
3. Koľko vodovodných batérií a toaliet máte vo vašej domácnosti? (v kuchyni, kúpeľni, práčovni, záhrade atď.) 
Tvoja odpoveď: menej ako 3
4. Kde bývate? 
Tvoja odpoveď:byt
1. Si vegetarián? 
Tvoja odpoveď:áno
2. Koľko krát do týždňa konzumuješ doma pripravené jedlá? (raňajky, obedy, večere) 
Tvoja odpoveď: viac ako 18
3. Uprednostňuješ pri nákupe v potravinách lokálne vyrobené produkty resp. slovenské výrobky? 
Tvoja odpoveď: áno
1. Čím cestuješ do práce/školy? 
Tvoja odpoveď: pešo
2. Koľko áut máte vo vašej domácnosti? 
Tvoja odpoveď: 0
3. Koľko krát do týždňa cestuješ autom? 
Tvoja odpoveď: 0
4. Kde si bol na svojej poslednej dovolenke? 
Tvoja odpoveď: nemal som dovolenku
5. Koľko víkendov počas leta chodievaš na chatu alebo kempovať? 
Tvoja odpoveď: 0
1. Koľko položiek spotrebného tovaru, okrem potravín, ste zakúpili do vašej domácnosti za posledný mesiac? (drogéria, čistiace prostriedky, oblečenie, kancelárske potreby a iné) 
Tvoja odpoveď: 1 - 5
2. Koľko väčších položiek ste zakúpili do vašej domácnosti za uplynulý rok? (auto, nábytok, elektronika - TV, počítač, prehrávače CD/DVD/VCR, elektrospotrebiče - chladnička, mraznička, práčka, sporák, vysávač, žehlička) 
Tvoja odpoveď: 0
1. Snažíte sa vo vašej domácnosti minimalizovať vznik odpadu? (napr. nakupujete v ekonomických/väčších baleniach, odmietate vhadzovanie letákov do vašej schránky, používate environmentálne vhodné čistiace prostriedky, nepoužívate igelitové tašky) 
Tvoja odpoveď: áno
2. Kompostuješ? 
Tvoja odpoveď: áno
3. Triediš odpad? (papier, sklo, plasty, hliník, železo a iné komodity) 
Tvoja odpoveď: áno
4. Koľko krát do týždňa naplníte vo vašej domácnosti smetný kôš do plna? 
Tvoja odpoveď: 0
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1.87... a hlboko som sa zamyslel nad všetkým, čo mi pridávalo k tomu číslu a napríklad hneď pvá otázka: koľko členov má vaša rodina... no mať ich menej, hneď mi treba menej planét... to sa ako mám teraz púšťať do nápravy? ObrázokObrázok

 

jednoducho, clenov rodiny, ktori su nad limitom, treba presunut do kompostu :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a prečo je problém ísť na chatu alebo kempovať ?

 

uvedomelý zelený občan sa aj tam môže správať presne tak zeleno ako doma, len ešte bude viac chodiť pešo, ozdraví si pľúcka a nebude potrebovať ani doktorov.

a môže ísť sám alebo teda dvaja akaždý bude robiť svoj bioodpad extra :lol:

a veľké balenia si donesie a bioodpad zahrabe pod stromom alebo na chatke založí kompost. a nebioodpad donesie domov do svojho prázdneho domáceho odpadkového koša.

 

nechápem :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Práve naopak. Čím menej členov, tým viac bodov ti za odpoveď priráta.

 

Aha, tak som asi zle na tie číselká pozeral :lol: ešteže som s tou "nápravou" nezačal.. :) ale inak je to haluz, dobre ma to pobavilo :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov