Skočiť na obsah

Týranie zvierat a ľudí


weirdo

Odporúčané príspevky

Davam do placu jeden link, ktory mi pride naozaj surovy .. to uz nie je mozne, co ludia pre zvierata vymyslia ..

 

Tu je video s rybou, ktoru upiekli spolovice zabalenu v uteraku aby mohla dychat .. mne to pride ako nenormalne, chore, len idiotski cinania sa na tom schuti bavia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

príšerné

dokonale šialené ...

 

o nič idiotskejšie, ako zábavky našich pubertiakov, natáčaných mobilmi o podpaľovaní mačiek,

prípadne odrezávaní labiek, chvostíkov, alebo vešaní šteniat na drôtené slučky ... živé pochodne z túlavých mačiek sú častejšie než sa zdá ...

 

po celom svete ide týranie zvierat vo veľkom, v oveľa väčšom, než si dokážeme predstaviť.

keď nás raz táto guľa kopne do zadníc, nemôžeme sa tomu čudovať ... čo my ľudia na nej robíme iným živým tvorom ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som ho ťava v noci pozrela, ťažko, ale pozrela ... a doteraz si nadávam, je mi stále viac z toho zle. už peknú dobu mi začína byť aj fyzicky.

 

asi si to odtrpím ako pred pár rokmi jeden viac než dvojhodinový dokument ... je to nejakých desať rokov, ale nie som schopná vymazať ho ...

čo sme schopní robiť zvieratám, to je ... na to nie je slov

pardon, už zasa sa mi dvíha žalúdok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...
  • Pred 2 týždňami...

to video s rybou je fakt hnusné, niektoré čínske zvyky ma odpudzujú rovnako ako ich vláda

 

toto bolo nedávno v správach http://tvnoviny.sk/spravy/regiony/otrasne-romovia-ubili-kona-na-smrt.html

ježišmária, nemám nič proti rómom, ale ak chceli tí dementi na videu žrať, mohli s tým koňom ísť na bitúnok a dať ho "utratiť humánnym spôsobom" a pritom by si mohli zobrať mäso bez obmedzenia a nie ho umlátiť k smrti ako to tí dementi nenažraní urobili, priviazali mu nohu o kôl a mlátili ho, kým to ten chudák už nemohol vydržať

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takéto veci mi vždy pripomenú ten príšerný film, x krát som o ňom písala, preplakala som ho pred nejakými desiatimi rokmi, ale vyše dvoch hodín sa od toho nedalo odísť.

ľudia sú beštie, nenažrané príšerné zhovadilé tvory, hanby vesmíru, a s prepáčením, číňania v tomto bohužiaľ extra, ktoré si nezaslúžia existovať. ešte dnes mi je z toho nevoľno.

nemôžem povedať zvery, lebo by som ublížila zvieratám.

 

aj z každého kúsku videa, ktoré dávajú sem tam na odstrašenie v tv, kde sa pubertiaci zabávajú zapaľovaním mačiek a vešaním psov, mlátením a znásilňovaním spolužiakov ... a to sú decká z dobrých rodín, všakže ...

 

kto mu mal povedať, že to nerob ? ísť na bitúnok ? načo ? veď poruke boli palice, je to jednoduchšie. videla som asi tri sekundy z toho videa kdesi, teraz ho pozerať nebudem.

 

toto je v človeku. že človek.

 

každému jednému vrátane detí by mali vymerať také tresty, že v živote by nepomyslel ani len na to, aby chytil myš do pasce.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a súhlasím s tým, že by mali vymerať poriadne tresty, už sa mi hnusí to, ako je mládež "ospravedlňovaná", že nie sú právne spôsobilí alebo také hlúposti, a na to aby takto týrali zvieratá, spolužiakov alebo aby banda chlapcov znásilnila iba jedno bezbranné dievča - to čo?? na také činy už proti ľudskosti zrejme sú spôsobilí, polepšovne v takomto prípade nepomôžu, neverím, že by sa v nej mohol taký nečlovek zmeniť

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslim ze utyranie toho kona nebolo o jedla ale len o tyrani bezbranneho. najest sa da aj inym spsobom.

 

mrazi ma aj z toho dievcata co to natacalo.

 

Fakt je ale ze to nie je o ciganoch, mozno len viac na nich regujeme. ked je niekto svina, na farbe nezalezi

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zaujimavy clanok o ludskej prirodzenosti. Predpokladam, ze do tohto experimentu nevyberali ludi z marginalizovanych skupin, ale skor beznych obcanov.

Kazdy clovek ma v sebe agresivitu, je to atavisticky relikt z minulosti, kedy mu tato vlastnost pomahala prezit. Dokonca si dokazem tvrdit, ze aj ti, co tu nariekaju nad neludskostou ludi, by boli schopni sa chovat rovnako, rozdielom je len kde maju polozenu tu ciaru zlomu.

 

Je rovnako zaujimave, ze ludia su schopni sa pohorsovat nad nasilim pachanym druhymi, nedokazu ale velakrat nepozerat na take nasilie a dokonca su nim aj velakrat fascinovani.

Ludia su casto v tomto pokrytecki a hoja si vlastne zle svedomie.

 

http://www.sme.sk/c/5291139/dokument-o-experimente-s-mucenim-si-pozreli-tri-miliony-ludi.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Milgramov experiment - ten pôvodný pokus som tuším kdesi opisovala, neviem už kde, ale niekomu som o tom písala pred pár rokmi

tento televízny bol oprášený experiment zo 60. rokov, ktorý bol pôvodný, takmer identický, len bez kamier / len pre vlastné účely / a vysielania, čiste len pre vedecké účely

presne pre zistenie tých prastarých atavistických pozostatkov v mozgu človeka

 

Milgramov experiment bol v drobnostiach iný, ľudia pozbieraní z rôznych povolaní a vzdelania

 

neviem, či je niekde spomenuté, že prebehol aj experiment so psom, pes dostával mierne elektrické štipance, aby kňučal.

 

popis pôvodného experimentu je tu: Milgramov experiment

 

v tom článku sa píše, okrem iného, že pôvodné filmy sú ktoviekde

keď som o tom čítala pred mnohými rokmi prvýkrát, bolo tam zopár informácií, ktoré v tomto článku chýbajú - napríklad že žena z domácnosti, ktorá sa prihlásila na experimenty, sa chválila svojou dobročinnosťou, alebo ďalšia, ktorá síce omdlela, ale smrteľnú dávku do pacienta pustila

 

všade tu však vystupoval ten prvok autority ... a viacerí z účastníkov precitli, a zistili sami na sebe, k čomu dotlačení môžu byť.

bola to vlastne odpoveď na veľkú vojnovú otázku, ktorá v tých rokoch hlodala po plynových a spaľovacích komorách dosť silno: prečo.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prvok autority nemusi byt dominantny, staci ked je v pozadi. Jednoduchsi clovek na to nepotrebuje vela, pomenovat vinnika a ukazat ktorym smerom je. Pri inteligentnejsich treba uz viac, ti potrebuju vnutorne odovodnenie, aby sa mohli s dacim stotoznit, ale zvycajne postaci vedecka teoria. Nejaky mix darwinizmu, nietzcheizmu, teorie o nadradenosti a nutnosti udrziavat svoj zivotny priestor cisty. A v konencom dosledku ti druhi ani nie su ludia, tak sa vlastne robi prospesna sluzba spolocnosti, lebo co uz narobia, ked su postihnuti vyvolenostou a silnejsi maju pravo, ba aj povinnost prezit.

 

Ked sa to skombinuje s latentnymi fobiami, nejakym tym komplexom, snahou nebyt na porazenej strane, a popripade este aj dacim inym, tak hned tu je kopa vysoko inteligentnych, sympatickych a usmievavych esesakov, ktori s usmevom aplikuju benzin do krvneho obehu, alebo robia pokusy na vyskumanie kolko vychudnutych zien je potrebnych na zahriatie jedneho podchladeneho havarovaneho pilota, alebo do akej miery vycerpanosti je este clovek schopny pohlavneho styku

Dr. Mengele, ktory je vludny k detom a vo volnom case hra na klavir klasicku hudbu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prvok autority nemusi byt dominantny, staci ked je v pozadi.

....

 

jeden malý rozdiel, v v milgramovom experimente nešlo o život ... nešlo priamo o život, len o niečo v bielom plášti, čomu tí ľudia dôverovali. autorite sa dôveruje, zvyčajne.

v skutočnosti o život išlo, a autorita tam bola dosť výrazná. možno nádej, aj keď úplne mizivá, urobím, čo chcú, a možno ma už nechajú. nenechajú. to sa týka každého týrania.

dokonca sa to stupňuje. čím viac sa nechám týrať, tým viac ma týrajú.

 

človek sa aspoň pýta prečo.

zviera len trpí ako zviera a nechápe ... ako keď pes dostane od gazdu za rozhryzenie jeho milovaných papúč, a on len zbožňuje svojho pána, a len sa nemo pýta, pán môj, bol som zlý ?

ubližujeme si vedome. a veľmi radi. zaujímavé, že vyjadriť ľútosť vo vzťahu k zvieraťu je jednoduchšie.

to jednoducho tak funguje.

 

je to niečo ako mačka keď sa hrá s myšou, aby mala krehšie mäsko ... to my robiť už nemusíme, napriek tomu opekáme rybu dopoly, lebo je to úžasná zábava a delikatesa, a keď neodsekávame chvostíky mačkám, tak týrame sa keď už nie fyzicky, tak psychicky jeden druhého

 

zábery na zranené vychudnuté tvory na hospodárskych dvoroch sú vysielané s dôrazom na to, že nie sú vhodné pre deti.

ale posielané, vysielané s posvätnou hrôzou, že aha, aký je niekto neľudský ...

a haldy mŕtvol vychudnutých na kosť zhrňovaných na kopy v lágroch sú pomaly popierané ... akoby ani neexistovali.

som mierne frustrovaná, lebo som mala mizerný deň včera ... takú dokonalú ukážku, akí vedia byť najbližší ľudia týrajúci, a zrejme im to ani nedôjde.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

od najblizsich je to najhorsie, mne ked sa to stane a idem sa branit, mam na druhej strane zacudovany pohlad.

 

Psychicke tyranie ... viem. Blízky nemusi byt ten dany rodnym listom alebo uradnym dokumentom.

 

Najblizsi moze byt ktokolvek iny. Zvazuju nas stare navyky a zvyky. Odstrihnut sa oslobodit a sam si vybrat ludi.

 

Ine je to ak clovek bezpodmienkovo lubi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Iny paradox je clovek, ktory je schopny pre lasku k zvieratam ublizit druhemu cloveku, ktory s nim tu lasku nezdiela

Daco o tejto problematike vypoveda aj instinktivna reakcia, cloveka, ktory ma fobiu z hmyzu, prva reakcia, ked lezie po podlahe, je ho zaslapnut

Coho sa boji, to chce hned zabit ... pre istotu

Na zaklade tejto sablony spravania sa vznikli viacere literarne dielka, ktorych zapletka je postavena na fakte, ze velkostne proporcie oboch stran deja sa nahle vymenili a tym tvorom, beziacim po podlahe, bol clovek

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

a pridávam týranie ľudí ...

 

rozdiel je snáď len vo vnímaní trpiacich, celé je to z jedného vreca, z prastarých zákutí mozgu, niečo, čo v človeku proste je.

človek vraždí a zabíja nielen z hladu, aj zo zábavy.

 

Mladíci zapálili chlapcovi nohu, nahrali si to na mobil

Mladíci poliali v garáži benzínom chlapcovu pravú nohu a podpálili ju. Neskôr mu horiacu končatinu uhasili a pustili ho domov. Chlapec utrpel popáleniny na chodidle, členku a lýtku.

 

Útok podľa portálu vyšteruje polícia. Mladíkom, ktorí sa na utrpení chlapca zabávali, hrozí väzenie na jeden až tri roky.

zdroj: pravda.sk

 

jeden až štyri roky.

kde sú náklady na liečenie. mládenci sa zabavili, popálený bude trpieť, a zaplatíme to všetci. ešte aj ich prípadné hosťovanie vo väzení.

 

je tam len zopár komentárov, už sme pekne otrlí, ale tie žiadajú od ufaklenia prirodzení až po použitie klincovačky za trest všetko.

je z tohto nejaké rozumné riešenie ?

 

spoločnosť, ľudská spoločnosť je brutálna už v biblii, celými dejinami ľudí sa ťahá neľudskosť ako červená čiara, zdá sa, na povrchu, že sa civilizujeme, ten náter tam je ... nestrieľame sa na stretnutie, alebo takmer nie.

tie požiadavky trestov tam ...

 

je to len klasické oko za oko, zub za zub

 

v človeku brutalita zakódovaná je, a v takýchto prípadoch sa postupne objavujú priania starý biblický trestov a v smrteľných prípadoch volania po treste smrti ... aspoň v komentároch a rečiach

tie biblické tresty sa mimochodom občas realizujú v islamských krajinách - a potom tí istí ľudia, ktorí po nich teraz volajú, pri čítaní o nich ich s hrôzou odmietajú a volajú islam brutálnym ... a odmietajú ich

 

tak ako to je ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

myslím, že ľudia hoci majú sklon k agresivite, tak svoje zohráva aj vplyv kultúry, spoločenských pomerov...ak sa v kultúre nepovažuje ani ľudský život za nejakú veľkú hodnotu, potom sotva možno očakávať, že k zvieratám bude ten postoj lepší, tresty smrti, odtínanie končatín ako trest, vojny, vysoká úmrtnosť atď, to všetko môže mať vplyv. v Číne aj inde sú ešte často chované zvieratá, deti vidia ako napr. rodičia zabíjajú zvieratá a potom to pre nich nie je takou brutalitou. Na Západe ľudia majú často zvieratá už len ako domácich mazlíčkov a tak je ten postoj celkom iný. Deti možno ani nevedia, že za baleným mäsom v supermarketoch sú tiež aj veľkochovy a bitúnky, zvieratá sú často antropomorfizované v rozprávkach, príbehoch, tak ľudia sa s nimi identifikujú atď.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ľudia majú sklon k agresivite, kdesi hlboko zakódovaný a je na danej spoločnosti, jej vývoji, filozofii či náboženstve, ako s ňou naloží.

dieťa, ktoré nevidí bitúnok a ako sa dostane sliepka na dedine do polievky, si odchytí mačku a podpáli ju

v británii roky prebieha boj za humánnejší chov hydiny, z ktorej by spotrebitelia mali najradšej len prsíčka. chované na obrovských farmách neschopné chodiť a natlačené neskutočné čísla na meter štvorcový.

anglickí gentlemani boli a sú preborníci v školskej šikane

čínske mlsné jazýčky zjedia všetko živé, a je jedno, ako to ulovia, či je to mačka či šváb, a či to pečú zaživa

budhista v kláštore obuje obrovské huňaté čižmy, aby tlak jeho nohy bol čo najmenší, aby nezahubil ani chrobáka

sme zdesení týraním zvierat, neľudskosťou ľudí, zvykmi domorodcov, ktoré priniesla potreba

v ľuďoch je v atavistických najstarších častiach mozgu agresivita zakódovaná, ako tu bolo spomenuté, keď už som nadradený, tak to musím ukázať, šikana, týranie, nacimus, a v širšej súvislosti sem patrí aj momentálne moderné potieranie existencie koncentrákov a pokusov na ľuďoch

máme určité normy, zákony, podľa časti sveta a zvyklostí, ale agresivitu to nezlikviduje

meníme sa, máme svoje zásady, odsudzujeme zlo v druhých a máme svoje kladné predstavy o sebe, a príde milgramov alebo stanfordský experiment a predstavy o nás sa rozplynú stlačením príkazu na pridanie prúdu, lebo sa buď cítime nadradení alebo nám to prikáže autorita

nehovorím tým, že každý jeden z nás na prvý pokus dokáže robiť šialenosti a týrať živé tvory, ale kdesi je to v človeku.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Agresivita u ludi je v podstate ukryta tuzba po moci a prestizi. Preto tyranstvo je reakciou, akymsi dosledkom tejto pohnutky. Zvacsa sa prejavuje u jedincov, ktori maju nizky prah sebaovladania. V kazdom cloveku sa ukryva vrah. To som kedysi davno niekde pocula, len na kazdom z nas zalezi, ci sa prejavi, alebo ho dokazeme v sebe potlacit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov