Skočiť na obsah

Písanie absolventských prác


Sniper

Odporúčané príspevky

Takže nie je inžinier ako inžinier, doktor ako doktor a ani PhD ako PhD...

náhodou som pred pár týždňami, pri gúglení nejakých info k tomu čo momentálne doma bastlím, natrafil na diplomovku nejakého absolventa Dopravy a spojov v Žiline. a ostal som v nemom úžase :jawdrop:

to čo pán absolvent napísal a obhájil po rokoch štúdia, som schopný napísať po večeroch za týždeň. s jediným drobným rozdielom, ja by som to dokázal napísať bez odborných a pravopisných chýb.

a to som to kvôli vrodenej lenivosti ďalej ako po maturitu nedotiahol, aj to ešte v inej oblasti elektrotechniky ako bola spomínaná diplomovka.

 

len teraz neviem. dali by mi titul aj bez štúdia keby im tam donesiem napísanú podobnú prácu?

 

jeden by sa pri takýchto pomeroch na VŠ pomaly bál ísť aj k doktorovi :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jeden by sa pri takýchto pomeroch na VŠ pomaly bál ísť aj k doktorovi :lol:

tiež som na to myslela, ale čo som ja počas môjho 10ročného pôsobenia v špitáli občas strážila medikov, aby neodpisovali pri skúškach z pediatrie, tak veru ich dosť vyhadzovali z tých skúšok, aspoň teda tí skúšajúci, čo poznám, boli na nich dosť tvrdí a tiež to zdôvodňovali  - a celkom správne - tým, že sú to predsa budúci lekári. Tiež pokiaľ viem, ani biochémiu nedostávali za pekné oči, chlapík čo to prednášal (netuším, či tam ešte je), bol riadny ras (ale mal veľký zmysel pre humor a vedel naozaj zaujímavo prednášať).

Ako to bolo s inými predmetmi, to netuším.

Ale je rovnako naprd, keď medicínu vyštuduje dajaký magor a dakoho svojou liečbou odpraví, ako keď dajaký magor naprojektuje napríklad elektrické rozvody pre obchodné centrum, ktoré spôsobia požiar, kde uhorí X ľudí.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no teda, neviem, ako ste "zname", ale tak by som ju vyhodil, ze by si to rozpravali este aj jej pravnuci pri taborovych ohnoch...

ja obcas robim ext. konzultanta aj oponenta a vraj som dost prisny :D

nie sme kamarátky. len sa poznáme a občas pre ňu a jej kolegyňu robím štatistické spracovanie nameraných dát, to sú veci, ktoré doktori a podobne zameraní ľudia málokedy vedia a väčšinou si to dávajú robiť dakomu inému, takže to je v poriadku, že to odo mňa pýtajú a ja im to rada urobím, a tiež rada vysvetlím, čo tam má aký význam a podobne, ale čo je moc, to je moc. ja nie som jej konzultant či oponent, ani šéf, ani nič podobné, môžem jej nanajvýš tak povedať, že nie a punktum. A nech si to ona už zariadi ako chce. Dúfam naivne, že tentokrát si to napíše sama, ale niečo mi v kútiku duše hovorí, že sa hodí maród a nejako si zariadi predĺženie termínu odovzdania a o pol roka či o rok ma zasa bude lámať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Práve sa ju chystám písať, mám pred sebou sylabus a požiadavky sú takéto:

 

 

Záverečný dokument (50-70 strán hlavného textu, t.j. 90 000 až 126 000 znakov, do ktorého sa nezapočítavajú titulné listy, abstrakt, obsah ani prílohy, t.j. počíta sa úvod, jadro, záver) odovzdávate v 2 kópiách (1x v tvrdej a 1x v hrebeňovej väzbe) na konci trimestra B, v ktorom ste sa registrovali na predmet DSM 593B, resp. DSM 594B, na študijné oddelenie. Riadkovanie textu je 1,5, písmo Times New Roman, veľkosť 12, okraje zľava 3,5 cm, sprava 2 cm, zhora a zdola 2,5 cm, píše sa len na jednu stranu (teda nie obojstranne). Prácu píšete v 1. osobe množného čísla v minulom čase. Čísluje sa od prvej strany, ale čísla sa zobrazujú až od obsahu, t.j. obsah je na str. č. 5.

 

Je to všade rovnaké?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tí. čo sa pýtali majú už diplomovku dávno za sebou, ale zasa ďalší budú písať a snáď to pomôže:

 

záverečný dokument/ diplomová práca

Štruktúra záverečnej práce je daná Metodickým usmernením  Ministerstva školstva SR 

č.14/2009-

  1. . 1, 2...)
  2. Resumé v slovenskom jazyku (ak je práca písaná v anglickom jazyku)
  3. Zoznam použitej literatúry – viď príloha 5

PrílohyR z 27.augusta 2009 o náležitostiach záverečných prác, ich bibliografickej registrácii, kontrole originality, uchovávaní a sprístupňovaní.

 

Nasledovné inštrukcie poskytujú prehľad náležitostí záverečného dokumentu vašej práce. Záverečný dokument/ diplomová práca, ktorý odovzdávate musí obsahovať jednotlivé náležitosti v nasledovnom poradí:

 

  1. Obal (vrchná strana) – viď príloha 2
  2. Titulná strana (vo vnútri) – viď príloha 3
  3. Oficiálne zadanie práce (obdržíte pred koncom druhého štátnicového trimestra, tzv. Bčka)
  4. Abstrakt v slovenskom aj anglickom jazyku (obidva na jednej strane)
  5. Obsah
  6. Zoznam ilustrácií, vysvetlenie pojmov, tabuliek, skratiek a značiek, obrázkov...
  7. Poďakovanie -  nepovinné 
  8. Hlavný text (úvod, kap

-----------------------------------------------------------------------------

 

Odporúčaný rozsah bakalárskej práce je 30 až 40 strán (54 000 až 72 000 znakov vrátane medzier), diplomovej práce 50 až 70 strán (90 000 až 126 000 znakov).

Do tohto rozsahu sa počíta len hlavný text, t. j. úvod, kapitoly, záver. Dôležitejší ako rozsah práce je kvalita práce a úroveň jej spracovania. Pri písaní je dôležité dbať na vyváženosť (proporcionálnosť) jednotlivých častí práce:

úvod má spravidla 2 – 3 strany,

teoreticko-metodologická časť tvorí spravidla jednu tretinu práce,

ostatné kapitoly tvoria približne dve tretiny práce,

záver má zvyčajne 2 – 3 strany.


Zle mi tam skočili tie očíslovania, má to ísť od 1,2,3 a pokračovať 4,5 až po 11

 

skusim skopčiť znova

 

--------------------------------------------

 

záverečný dokument/ diplomová práca

Štruktúra záverečnej práce je daná Metodickým usmernením  Ministerstva školstva SR 

č.14/2009-

 

1 - . 1, 2...)

2 - Resumé v slovenskom jazyku (ak je práca písaná v anglickom jazyku)

3 - Zoznam použitej literatúry – viď príloha 5

 

PrílohyR z 27.augusta 2009 o náležitostiach záverečných prác, ich bibliografickej registrácii, kontrole originality, uchovávaní a sprístupňovaní.

 

Nasledovné inštrukcie poskytujú prehľad náležitostí záverečného dokumentu vašej práce. Záverečný dokument/ diplomová práca, ktorý odovzdávate musí obsahovať jednotlivé náležitosti v nasledovnom poradí:

 

4 -Obal (vrchná strana) – viď príloha 2

5 -Titulná strana (vo vnútri) – viď príloha 3

6 - Oficiálne zadanie práce (obdržíte pred koncom druhého štátnicového trimestra, tzv. Bčka)

7 - Abstrakt v slovenskom aj anglickom jazyku (obidva na jednej strane)

8 - Obsah

9 - Zoznam ilustrácií, vysvetlenie pojmov, tabuliek, skratiek a značiek, obrázkov...

10 - Poďakovanie -  nepovinné 

11 - Hlavný text (úvod, kap

 

-------------------------

 

Tie prílohy síce nevidíte, nechce sa mi to celé kopírovať, je to dlhé, ale snáď ako vodítko pomôže.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

presne ako som si myslela, tá ženská si to zasa predĺžila, ani do roboty vraj nechodí, už nie je zamestnankyňou - a z interného štúdia prešla na externé, chlapík nad ňou zlomil palicu s tým, že určite jej to píše mama, ktorá je vraj nejaká vedecká pracovníčka v oblasti chémie. pre mňa za mňa, nech jej to píše hoc aj Martinko Klingáčik, hlavne, že s tým neláme mňa. Chlapík je z nej znechutený. No, čo chcel, to má.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

jedna perlička z písania bakalárky:

 

kamarátkina dcéra / obe bývalé kolegyne / odovzdávala bakalárku ... dostala ako "stavebný dozor" mladého dôležitého novopečeného docenta, ktorý nielenže vyškrtal všetko, čo písala podľa toho, čo im zadali, ako má oficiálne bakalárka vyzerať, vrátane okrajov a odsekov - on nechcel počuť námietky, chcel to podľa seba.

9 krát jej to vrátil a posielal späť k anketovaným osobám / konkrétne mníškam do Trnavy /, lebo podľa neho anketa nebola dosť obšírna, vždy mu niečo vadilo - že dámy mníšky jednoducho odmietli a nechceli na niektoré otázky odpovedať, pre neho ako argument neplatilo.

 

nakoniec už bol čas odovzdať prácu, ale on s ňou chcel ešte hovoriť ... ona ale ochorela /pravdepodobne z neho/, tak už len poslala bakalárku.

 

on nemohol vydržať, a napísal jej takýto mail - sledujte, toto je hodnotenie pána docenta:

 

"Praca je fayn, len ta hlnkova sonda je slapsia. Je malo hlboka."

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

on bol tureckej národnosti? :zubiska:

 

my sme mali kedy&si v 2.r. na  pružnosť a pevnosť takého mladého chalana, Bulhara. Mal takú zvláštnu výslovnosť a asi ani českú gramatiku ktovieako neovládal, lebo komusi napísal k nejakému zjavne blbému riešeniu akéhosi príkladu že "A jak ste na to přišly?" Vtedy sme z toho mali srandu, ale dnes si uvedomujem, že ten mladík rozumel a hovoril česky plynule a až na nejkaké tie nedostatky vo výslovnosti úplne super, a hlavne že nás nútil stále makať a tento predmet, ktorý bol kým to učili externisti, strašiakom, ale on a jeho rovnako mladý kolega (striedali sa) nás naozaj veľa naučili, super vysvetľovali, vždy boli ochotní vysvetliť, čo nám nebolo jasné, a skúšku veru zadarmo nedávali, ani pekným babám nie.

 

Mimochodom, môj školiteľ, čo som si rped pár rokmi dopĺňala vzdelanie, sa tiež na mne učil viesť záverečné práce. ja som bola jeho prvou doktorandkou. S tou mojou prácou som tiež mala úchvatné zážitky, hoci trocha iného charakteru. keď už som to mala napísané tak, že s tým konečne bol spokojný, bolo to treba vytlačiť a dať zviazať. Doma mi tlačiareň štrajkovala, a tak som poprosila prednostku, či by som nemohla u nej si to vytlačiť (koniec koncov, prednostke som v deň môjho prijatia musela sľúbiť, že si toto urobím, hoci vtedy som ani nevedela, čo to je, čo to obnáša a ako sa vôbec na to môžem dostať). Dovolila mi 2 výtlačky, a tak som teda mala 2 originály a zašla som do Copy-centra, nech mi z toho ešte spravia nejaké ´dalšie kópie, ale mi povedali, že nemôžu, lebo by sa mohol poškodiť originál, radšej že z USB kľúča. našťastie som ho mala pri sebe, a tak som im ho dala, s tým, že mi povedali, o koľkej asi si mám po to prísť. A tak som teda mala potrebný počet výtlačkov, už len zviazať tie, ktoré boli na odovzdanie, pre mňa, pre pani profesorku, ktorá mi fandila po celý čas a ktorá mala záujem o tú prácu, a ostatným len hrebeňovú väzbu. Spokojná som sa odobrala domov, že tuším o dva dni (to už sa presne nepamätám) budem mať  v rukách svoje veľdielo, ktoré odovzdám bez zbytočných stresov a včas, ba čo včas, s predstihom. Lenže ouvej, pýcha predchádza pád...keď som si o tých pár dní prišla rpe hotové výtlačky, kukám jak puk...krásny tmavý obal, krásne zlaté písmo, ale všetky dĺžne naopak...asi takto:  òùÙÀ - až mi z toho prechádzal zrak...bol tam len nejaký nový zamestnanec (zrovna on mi to robil, ako z neho vyliezlo), ale našťastie bol ochotný zavolať vedúcemu, že čo s tým má robiť, a vedúci, nakoľko býva kúsok odtiaľ, o pár minút doletel. jasné, že to museli rozlepiť a urobiť nové obaly...ale boli rýchli a hneď na druhý deň som to mala. Hneď na ďalšie ráno som odovzdala potrebný počet výtlačkov,  atak som si spokojne vydýchla. Večer som si sadla v obyváku, vyložila nohy na stôl, a kochala sa vo svojom diele :) :reading: , listovala v ňom...a kukám, hrôza ma obliala...pod jedným tým krásnym obrázkom chýbal jeho popis...listujem ´dalej, a takých obrázkov som tam našla asi 10...nechápala som, ako je to možné, veď som to tam mala. Zobrala som originál (pani profesorke som chcela dať originál, tak ten som mala jeden doma), a tam tie popisky samozrejme, boli, lenže už to bolo odovzdané...no skrátka, niečo sa muselo porobiť pri tlačení z toho kľúča v tom Copy centre. A tak som zasa len ráno s vyplazeným jazykom  letela na fakultu, pani, ktorá práce preberala, bola milá a ochotná, hneď mi tie moje vybrala, len čo som jej vysvetlila, čo sa pritrafilo, a tak som pekne krásne čiernou tenkou fixkou popisky ručne dopísala, kde to bolo treba vo výtlačkoch, kde to chýbalo. A až potom už som si mohla vydýchnuť...

...ale boli to fofry jak sviňa. Hlavne že nejak tesne predtým mi jedna vtedajšia kolegyňa rozprávala, ako jej v kníhviazačstve pobabrali titul tej práce a musela to celé dať viazať znova, vtedy mi ani len nenapadlo, že to zas nemusí byť taký zriedkavý jav...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jedna perlička z písania bakalárky:

on nemohol vydržať, a napísal jej takýto mail - sledujte, toto je hodnotenie pána docenta:

 

"Praca je fayn, len ta hlnkova sonda je slapsia. Je malo hlboka."

to ani nie je perlicka, to je na trestne oznamenie...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som si diplomovku celu napisal sam.

  Siel aj do podniku aj do kniznice.

 

S diplomovim veducim som sa stretol asi dvakrat  - ked som mu to dal - ked mi to vratil na prerobenie ci doplnenie - vtedy som bol zamilovany do zeny . Teda po nejakej prerabke - to bola otazka par hodin - som to dal do kopy(aj tej viazanej)  - a isiel zeleznicou co nebola za darmo za zenou.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

text som pisal aj ja sam - na pisacom stroji

ten stroj mam dodnes doma, je to historicky kus, mozno predvojnovy, kazdopadne s madarskou klavesnicou, takze nema ô, ale zato ma ő a podobne

no, vlastne kus diplomovky pisal (tlacil)  SMEP (system malych elektronickych pocitacov), ktory v nasej skole zaberal celu jednu miestnost ;)

ale v tom Assembleri som to vlastne tiez musel napisat ja sam (alebo to bol Fortran ?) :neviem:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

.

 

Ja....... - vtedy som bol zamilovany do zeny . .....

 

a vari už nie si?  :hmmm: :beer:  

 

Krišpic dolina, zasa sa mi ozvala tá osoba. Už pred vyše rokom som jej poposielala všetko, čo bolo treba, teda spracované dáta a asi 70 grafov k tomu, a myslela som si, že už budem mať od nej pokoj. Ale prd makový. ja neviem, či tie súbory s výsledkami a grafy baští na večeru alebo čo, a kam ich dala, hádam si nemyslí, že ja tu budem skladovať všetko, čo pre koho vypočítam a nahádžem do grafov a ešte že si aj budem do smrti pamätať, čo je čo a kde tam čo je&?!!!! Tá osoba chce, aby som jej poslala všetky súbory a aby som jej napísala, ku ktorým dátam ktoré grafy patria. Do prdeli, ve*ď som jej to dávno dala aj s popiskami , vysvetlivkami a všetkým, tak ja nechápem, čo zas do čerta chce!!!!! Čo ešte vymýšľa?!!!! kto si to má po viac ako roku pamätať?!!! Ešte sa ma pýta, že čo je to xxxxx(nejaká skratka), ve´d to má ona vedieť, mňa to vôbec nemusí zaujímať, čo to je!!! Ja nemám čas na to, čo už dávno mala mať zapracované, rok sedí doma a váľa si šunky, a len čaká, že druhí jej odmakajú jej prácu.

Fakt to vidím akože chce zneužívať moju ochotu, nepáči sa mi to ani zamak. Čo sa neopýta školiteľa, načo ho má? nech už mi dá pokoj.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov