Skočiť na obsah

Písanie absolventských prác


Sniper

Odporúčané príspevky

Nepoznáte nejaký dôveryhodný zdroj, ktorý by mapoval kriminalitu rómskeho etnika? Potrebujem jednu pasáž potvrdiť zdrojom a čerpať zo stránok Slovenskej Pospolitosti sa mi akosi nepozdáva.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vašečka, M., a i.: Rómske hlasy, IVO, Bratislava, 2002,ISBN 80-88935-36-9

 

Kolektív autorov: Kriminológia– osobitná časť. I. a II. diel, APZ, Bratislava, 2001

 

Šúryová, E.: Rómovia a kriminalita. In Sociológia, 2001, r. 33, č. 5, s. 473 – s. 489.

to by mal byť časopis Sociológia

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jj dík. Máš tie zdroje nejakým spôsobom po ruke? Potreboval by som odtiaľ pasáže, ktoré analyzujú kriminalitu z pohľadu či má stúpajúci alebo klesajúci trend, stačí mi obdobie po roku cca 2000.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mám psychologickú otázku: Je to veľký prúser keď moja práca má 56 normostrán? Priamo v práci má (úvod, jadro záver) 51 strán, keď to prepočítam na normostrany tak 56. Rozsah nám bol určený na 35-50 normostrán.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie. Ja mam 105 a predpis je do 80. To je len ramcovo. Podstatne je to, co stoji na tych stranach, ktore su tam navyse. Ked to nemas take nadmerne zbytocne, tak by to nemalo vadit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Posudok od veduceho a od oponenta metodika, aplikacia, originalita, prinos, j*b, j*b, j*b, vsetko 100% a obidvaja ma uplne vychvaluju, ze si to asi dam zaramovat vedla diplomov. A pritom som si tri mesiace iba honil na vsetkom, na kazdom odstavci, grafe a vysekanom vypocte.

 

Ked clovek robi, co ho bavi, vsetko ide akoby same od seba a vsetko je dobre a spravne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 10 mesiacmi...

dobrý den, chcel by som vás poprosiť, či by ste mi nevedeli poradiť čo mám dať do praktickej časti bak. práce, lebo som už zúfalý a ani môj konzultant nevie čo by som tam mohol dať, téma: Starosta - rozhodujúca zložka manažmentu samosprávy, dakujem za odpovede

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No konzultant by to mal vedieť, inak už z toho popisu je jasné, že by malo ísť o analýzu práce starostu, teda čo všetko a akým spôsobom v obci (z)realizoval alebo po celé 4 roky len sedel na riti a bral starostov plat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

z takychto prikladov mi vychadza, ze outputy vysokych skol vo forme bc ci diplomovych prac stoja za ho*no

 

napisane len preto, aby napisane boli

ziaden ucel, ziadna vypovedna hodnota, jednoducho nic

 

aj nam povies na ktorej skole zamestnavaju ludi, ktori nevedia objasnit studakom co takeho by sa malo rozoberat v praktickej casti? :D

 

a ty si si naco vyberal tuto temu, ked k nej nevies nic napisat, nemas predstavu co by tam mohlo byt?

ci jednoducho nejaka zvysila, tak si vybral aj tu..ci ako mame tomu rozumiet?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Skus pouzit nieco z tohto referatu a vezmi si tiez na pomoc "priatela googla".

Tam nieco o starostoch urcite najdes.

Ale ze ta konzultant odbije s tym, ze nevie co tam mas dat, to je zvlastne.

Pripadne sa ohlas u najblizsieho starostu a porad sa s nim.

Ak sa s nim vopred dohodnes, urcite ta neodmietne a pomoze ti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jeden môj kamoš, a tuším sa mi zdá, že je aj tu na Fóre, keď písal diplomovku, potreboval spracovať jeden projekt, tak v jednej obci mu vyšli v ústrety, považovali to za možnosť prezentovať svoj projekt ako ukážkový príklad pre vypracovanie teórie. Takže nie je problém sa na niekoho nakontaktovať, určite nikto caviky robiť nebude.

Ja budem písať diplomku o multikulturalizme (okrem iného :D) a už som dostal prísľub od pár francúzskych moslimov, že mi pomôžu ako budú môcť :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

doll

 

ja som si vybral bakalarku tykajucu sa znizovania nakladov v e-shope. bolo mi jasne, ze tam bude co robit, pacila sa mi predstava prace na tuto temu. lenze vyskytol sa problem, ktory som necakal - nedal sa najst ziaden e-shop, ktory by bol ochotny pustit si ma do svojho knowhow. na poslednu chvilu som zohnal jeden maly, kvoli ktoremu som zase musel menit temu, pretoze nemal prakticky ziadne naklady. temu a zadanie som si pisal sam, pretoze moj veduci sa k tomu nemal. a to som na MUNI. uvedom si, ze svet nie je gombicka. ak si ty napisala bc alebo ing pracu bez najmensich komplikacii, tak kazdy take stastie mat nemusi.

 

hej a este k temam - u nas bola bitka o temy a do 2 minut boli tie dobre rozchytane. mal som obrovske stastie, ze IS ma zaregistroval a trafil som tu svoju, inak by som pisal riadne bludy, o ktorych neviem povedat ani mysi prd. vy ste asi mali volny neobmedzeny vyber, prip. styl 'pis o com chces, potom tomu vymyslime temu a zadanie', inak si tvoju reakciu neviem vysvetlit. zjavne nevies, ze aspekty VS mnohokrat nie su o vybere, ale o stasti. Nuti ma to uvazovat nad menom tvojej alma mater. Som zvedavy, ci existuje nejaka nesukromna VS, kde je vsetko o moznostiach a volbe.

 

a už som dostal prísľub od pár francúzskych moslimov, že mi pomôžu ako budú môcť :D

 

odpalia ta :D
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som mal aj inú tému, len tú som si zmenil, pretože to bolo z oblasti štatistiky a to ja moc nemusím, (ale na výber už nebolo toho tak veľa), potom som našiel túto tému a zdala sa mi lepšia, tak som si ju zmenil, myslel som si, že ma niečo napadne do vtedy, kým to začnem písať...rozmýšľal som aj nad tým, že by som dal dotazník, v tom zmysle ako sú občania spokojný s prácou starostu, čo by chceli zmeniť, vylepšiť a na základe toho dať odporúčania, ale vedúci mi povedal, že návratnosť tým dotazníkov by bola nízka, ako by som vlastne tie dotazníky rozdával a potom zbieral...tak neviem

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som si vybral bakalárku až na tretí pokus (pretože som prehliadol tú, ktorú som si vybral) a dobre som spravil. Diplomovkou v podstate pokračujem v téme, len v trochu inom smere, a keď sa zadarí, tak rigorózna práca bude vychádzať z jednej kapitoly diplomovky, ktorú rozviniem. Ale to je ešte predčasné, nerád takto plánujem do budúcnosti.

 

hej a este k temam - u nas bola bitka o temy a do 2 minut boli tie dobre rozchytane. mal som obrovske stastie, ze IS ma zaregistroval a trafil som tu svoju, inak by som pisal riadne bludy, o ktorych neviem povedat ani mysi prd.

 

Aj z toho dôvodu som si tému na diplomovku vymyslel sám, v pohode mi ju schválili, takže nemusel som sa triasť o to aké témy budú a akú si ne/vyberiem. Inak čo som pozeral témy pre tohtoročné štátnice, tak drvivá väčšina tém boli také haluze, že som len krútil hlavou. Tento rok to bolo lepšie, bolo z čoho vyberať, aj keď sa ma to už netýkalo.

 

odpalia ta :D

To sú známi :D a našťatie sú normálni, nie ako tí čo pochodujú ulicami Londýna a vykrikujú Aláh Akbar.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov