Skočiť na obsah

Písanie absolventských prác


Sniper

Odporúčané príspevky

ja len toľko, že asi ťažko študuje masmédia na TU, keďže TU je Trnavská uni, a na nej sa masmédia neštudujú... ak si myslel trnavskú vysokú, tak to potom UCM :lol:

hej, hej, na UCM je to.

 

k teme: zalezi zrejme od skoly, kde kto diplomovku robil. pre jednu niekde to mohla byt "byrokraticka formalita", pre ineho niekde inde vlastny prinos a prejav originality.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ach jaj, ostala som nepochopena :lol:

ved mne je jasne, ze je dolezite o com je diplomka, musi mat prinos ako prve, musi mat obsah ako druhe, musi mat ine veci ako dalsie...od nas, cca 100 ludi z 3 tried neobhajila stvrtina

a nech je prinosova cast aj neviem ako dobra, ak sa tam postavi clovek, ktory sa vie veci iba nabiflit, pripadne nema zrazu sajnu o co ide, tak taky nech si strci ten svoj prinos do riti

 

ja som reagovala konkretne na tieto prehnane slova Prinosova cast ked je uplna pecka, uplne vysekana, ktora honi vsetkych omackarov po hlavach, tak vtedy je to dobre a hodnotne. ... jediny kto si bude honit nad diplomkou je, tak to vyzera, leg

 

ja som zabsolvovala dvoje statnice, vedla mna stali aj suverenni ludia ktori pracu neobhajili, aky boli namakani, urcite si honili mysliac aki su tie ich prace vypeckovane, vysekane...a ako nimi otrepu vsetkych omackarov po hlave...a trt

ano, boli aj taki co obhajili samozrejme, a leg nepochybujem, ty urcite obhajis, urcite to bude prinos, minimalne pre teba, ci uz bude niekto honit, neviem, ale pokial su na vasej skole take individua ako ty, tak urcite

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes som volal s kolegom, ktorý bakalárku už viaže a dobre viem že možno nadpis napísal on sám. Nechal si bakalárku napísať, som zvedavý ako si ju obháji príp. odprezentuje. Kua ale na to že ledva prechádzal cez skúšky a už viaže a ja skúšky vždy v pohyode a furt len píšem (som v polovici) tak už by som mal začať niečo robiť :) :) :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:lol: Vsak ked si ju nechal napisat, tak ju moze viazat, aj ked skusky prechadzal ledva.

 

Ale inak ukazkovy pripad toho, ako to nema byt. No specialne nerad mam tych pripadov, ktori strasne pocitvo napisu 100 stran uplnych zvastov, a pritom keby nic nenapisali, vlastne keby vobec ani nestudovali, tak sa nic nestane. Proste prinos ich existencie cista nula. Takito nemusia mat vysoku skolu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Obhajoba práce aj keď si ju nepísal je absolútne v pohode ak sa téme ktorú si si vybral rozumieš.

S písaním, ja som mal tiež všetky skúšky v poho a ešte len pár stránok mám napísaných.

 

Proste prinos ich existencie csita nula. Takito nemusia mat vysoku skolu.

Velké takéto. Minimálne polka mojich spolužiakov potrebuje výšku kvoli postupu v práci. A je absolútne jedno z akého oboru. Bakalárka napísaná úplne povrchne, ale účtovník ťažko prinesie niečo nové do cestovného ruchu, napríklad.
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Proste prinos ich existencie csita nula. Takito nemusia mat vysoku skolu.

a akoze ked budes mat neviem ako prinosnu DP, a nebudes zamestnany, na co ti bude taka "kvalitna" diplomka ked budes vediet hovno o tom, ako sa mas "predat" ?

 

prinos ich existencie sa ukaze az v praxi

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ved prave. "Musia" mat vysoku kvoli postupu. Alebo "musia" mat vysoku, lebo chcu vyssi plat. A tak podobne. No ja vravim, ze nemusia, takito nemusia mat vobec vysoku skolu. Naco to komu je alebo co to komu da, ze oni budu mat skolu? Tak ako vyzera ich diplomovka, tak bude vyzerat aj ich praca. A takto by sme mohli pokracovat, az by sme dospeli k nulovemu prinosu celej ich existencie.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no tak nas oboznam, v com je prinosna, resp bude, ta tvoja DP :lol:

zabezpeci ti buducnost? zabezpeci ti plat aky si predstavujes? budes na zaklade DP robit to co si predstavujes? .. nemyslim teraz na studium, narazam konkretne na tvoju DP, ktorej prinosnost je tak neuveritelne dolezita

 

narazam na to, ze aj clovek, ktory vytvori dokonalu diplomku, moze mat nulovy prinos pre spolocnost, priam zbytocny...ano, ine je pokial si dokonalostou diplomky masiruje vlastne ego..tak to hej :)

 

mna zaraza, s akym presvedcenim to tu prezentuje :)

chlapec nevie nic o tom ako to funguje v praxi

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aky ma kto pristup k diplomovke, taky bude aj jeho pristup k praci. No a vysledky takej prace nestoja za nic. Co si myslis, ze ked niekto flaka alebo podvadza pri diplomovke, ze naraz jeho robota bude potom ina? To bude taky isty zebrak a vzdy ho budu viest len prospecharske pohnutky.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no pozor, ty tu hovoris o dvoch extremoch - niekto kto obslahne diplomku a niekto, kto si mysli, ze diplomka mu zaruci blahobyt do buducna, mysliac ze to jedine dokonale ma byt hlavne DP..

 

myslim si ze oba pripady su si rovne - pardon, naviac ma asi ten co DP obslahne, je vychcany a neposerie sa hned akonahle nezacne nieco vychadzat podla jeho predstav, zije v realite

 

 

 

leg, vsak vazne, daj nam strucne info k tvojej DP, co budes obhajovat :lol:

nech mame predstavu, my co sme vytvorili "standardne" DP

 

sranda, ja som bola uz na nejakom tom pohovore, a ani na jednom sa ma nepytali na temu DP, pripadne ako som obhajila, ci co bolo naplnou

vsade so mnou viedli dialog v ENG, chceli vidiet priebojneho cloveka, ktory sa vyzna a ma prehlad...nejake teoreticke sracky ich absolutne nezaujimali..

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale ved ja nevravim, ze zamestnavatel sa na nieco take pyta alebo ze diplomovka ma nieco zarucit ohladom zamestnania. Vravim, ze ked sa clovek da na studium VS a vyberie si nejaky odbor, tak nieco si vezme, ale nieco by uz mal tomu aj dat. "Vysoke vzdelanie" v zmysle VS titulu sa musi prejavit tym, ze clovek vytvori nieco hodnotne vlastnym pricinenim v danej oblasti. VS by nemala byt len nejaka vyssia maturita, kde clovek preukaze, ze viac vie. Ale mal by uz aj sam nieco vytvorit - nieco nad ramec toho, co sa naucil alebo co bolo uz predtym beznou vecou. A to je to, co si predstavujem pod pojmami prinos a originalita.

 

Inak nemyslim si, ze by standardna diplomovka bola odflaknuta, opisana alebo zaplatena. Standard je zrejme kdesi uprostred. No bolo by dobre, keby sa na prinos a originalitu kladol este vacsi doraz, nez aky je.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Číslovať by sa malo ako v bakalárke, ktorú si predpokladám sám poctivo napísal, tam to máš ukázané ako sa číslujú strany. Ale inak by malo platiť: Titulná strana má číslo 1, ale sa nezobrazuje. Zobrazuje sa až číslo strany úvodu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja urcite pridam podakovanie. Veducemu, dalsim ludom z katedry a ludom z praxe, ktori ma vsetci velmi podporili a diskusie s nimi boli pre moju pracu nesmerne podnetne. Velmi si to cenim a bez nich (a celkovo bez vsetkych, ktori ma kedy nieco naucili) by to nebolo take, ake to je.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja urcite pridam podakovanie. Veducemu, dalsim ludom z katedry a ludom z praxe, ktori ma vsetci velmi podporili a diskusie s nimi boli pre moju pracu nesmerne podnetne. Velmi si to cenim a bez nich (a celkovo bez vsetkych, ktori ma kedy nieco naucili) by to nebolo take, ake to je.

 

liška proradná :lol:

 

podakovanie som pichol do predslovu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bol som na škole za mojim školiteľom, na prácu ani nepozrel, 5 minút sme sa len tak všeobecne rozprávali o mojej téme a na konci povedal: "Vidím že sa v danej problematike orientujete veľmi dobre, tak ja si myslím, že tá práca bude bez problémov v poriadku."

 

No to je bohovské, som zvedavý na tú obhajobu :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov