Jump to content

game

Recommended Posts

akákoľvek hudobná kritika sa sem zmestí  :)


ale ... je tu jedna kritika, ktorá skutočne tvrdo a nekompromisne odsúdila jednu z najznámejších piesní sveta ... a hlavne autora :)
tento článok našiel dead, ale je pridobrý na to, aby sme ho nechali len tak zapadnúť

úbohý John Lennon konečne vie, čo napísal ...
to je presne ten kritik, na ktorého Lennon celý život čakal ... až napokon dorazil pod dvojkrížom slovenskej obrody, z pera mladého mysliaceho muža, ktorý myslí a len myslí a to je jeho prekliatie / nájdite si jeho blog na sme ... pochopíte /... a John už môže v pokoji odpočívať ...

tak prosím : Predstavte si - Imaginelen aby to náhodou nezmizlo z netu, to by som neprežila :


Skladba Imagine je z ideového hľadiska racionalistickou utópiou. Racionalistickou preto, lebo sa tu presadzuje vízia sveta v politike oprosteného od emócií a náboženstva. Áno, aj v prípade takých anarcho-komún sa vlastne dá hovoriť o politike, teda o správe vecí verejných, pričom „verejné“ by tu bolo to, čo sa týka celej danej komúny.
Pesnička Imagine sa nám môže zdať hodnotná z hudobného hľadiska, môžeme dokonca oceniť aj možnú ušľachtilosť zámeru prezentácie samotných myšlienok, ale myšlienky samotné musíme odmietnuť. Tvrdo a jednoznačne.

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 0
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • game

    1

Popular Days

Top Posters In This Topic

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy