Skočiť na obsah

Pribrzdení


Sniper

Odporúčané príspevky

 

Po tej ceste si siel stokrat - si predbiehal na tom useku? Je mozne v noci tam nevidiet vozidlo ako som mal ja(ako som to opisal)?

 

ak som spravne pochopil, google mapu si dal priblizne z miesta, kde si predbiehal a do smeru jazdy

v tom pripade je vcelku jasne, preco si neregistroval protiiduce auto

1. ono islo z kopca dole, t.j. svetla mu svietili "do vozovky" z tvojho pohladu

2. je tam zakruta, takze svietil niekde do pola

3. za tou zakrutou je taky maly "dolicek", priehlbina, okrem toho kriky, stromy (neviem kolko aktualne a ako su este olistene) -> dalsie faktory, ktore ovplyvnuju ci vidis/nevidis protiiduce svetla

4. niekde do tmy pred tebou svietil autobus - tiez znizuje moznost ze nevidis protiiduce svetla

5. svetlo z GPS - ako ju mas umiestnenu ? co ked si mal svetla protiiduceho auta v rozhodujucom okamihu - to je zlomok sekundy, kryte GPS-kou? mal si ju zapnutu na nocny rezim ? -> tiez mozna pricina

to su take "technicke" priciny,

a este jedna subjektivna

6. v noci sa horsie odhaduju vzdialenosti, vplyvali na to tvoje svetla, svetla autobusu, vselico...

 

tolko k tej analyze mozny pricin; ale netreba z toho robit velku vedu, v realnej situacii aj tak nie je cas nad tym spekulovat, ako a preco a kedy... soferovanie musi byt zautomatizovane

kto ho nema zautomatizovane, robi viac chyb, lebo rozmysla, co musi urobit a to su potom ti "pribrzdeni", nieco ako ziak autoskoly

btw - nerobim si iluzie, ze z autoskoly moze vyjst hotovy sofer, ale to, co denne vidim na cestach je katastrofa

 

a este k tomu jazdeniu v noci - casto jazdim po horsky cestach, neprehladne zakruty, kopce... niekedy sa spolieham na to, ze si mozem tu zakrutu "dovolit", lebo nevidim protiiduce svetla... lenze moze tam ist nieco slabsie osvetlene, pripadne je tam zver, alebo spadnuty strom (aj to sa mi stalo)

no a pred zakrutou vzdy preblikavam dialkove / tlmene, stlmim aby som videl lepsie pripadne protiiduce svetla a dialkove aby bolo lepsie vidiet mna (pruser je, ked sa mi stalo, ze som si svetla vypol pred zakrutou uplne :D )

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 rokmi...

Čo sa týka príhod z ciest, tak je to úplne normálne čo sa píše v prvom príspevku o tej bloncke na čiernom aute... Ja zase robím presný opak. Som príliš pozorný a chápavý vodič. Napríklad idem z vedľajšej uličky na hlavnú, z prava zabáča do uličky autobus, viem že má iný uhol otáčania, tak automaticky cúvnem aby som ho pustil, inák by mu to nevydalo. Ale ak sú za mnou autá tak nechápu prečo chcem cúvať aj keď vidia ten autobus. Proste nedocvakne. Ak som na parkovisku, a vidím že auto predomnou chce napr. zaparkovať, tak automaticky mu dávam dostatok miesta.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov