Skočiť na obsah

aljak63

Odporúčané príspevky

Manžel zbiera slovenské nulové eurobankovky.
Strašne som zúrila keď to bolo aktuálne. 
Tento rok už našťastie predáva. Našťastie (to jeho) so ziskom.
 
Preco predava?

...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, chlapeczjuhu napísal:

Preco predava?

...
 

Lebo som na tom trvala 😁

Nedoverujem tomuto druhu investície z dlhodobého hľadiska. 

Takže minuloročné nakupoval, tento rok predáva 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak moja manzelka ma pre moje hobby nastastie pochopenie a keby nemala ani tak by som jej do toho nedovolil zasahovat- zhodnocuje sa mi rok za rokom a utesene.
Notafilia je uplne mimo moj zaber a o nulovych bankovkach som pocul prvy krat aj ja. Zaujimave. Mozno je to do buducnosti skoda, mozno nie.


...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako decko som zacal zbierat kamene. nemyslim tym makadam okolo cesty, ale take krajsie. Mal som celkom peknu zbierku vselijakych mineralov a krystalov, stryko robil v rudnej bani a malo to u mna vplyv aj na vyber strednej skoly. V inych casoch sa vsak zbierka zacala minat, lebo sused, co byva pod nami si kupil psa, ktory brechal cele noci. Netrafil som ho ani jednym :( 

  • Haha 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 27. 10. 2020 at 7:26, doll napísal:
Ja mám tiež pochopenie pre hobby, akékoľvek. Ale keď niečo robím, tak poriadne. Nie mať xy "projektov", a ani jednému sa nevenovat poriadne. 

[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]

Takze to flakal...

Nezabudni ze chlapi su vecne deti :-)

...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Povedal som si ze preco nie aj tu:

Mam zaujem o nemecke militarie do roku 1945. Sucasti vystroja, vyznamenania, atd- plati ako pre regularnu armadu tak aj ine ozbrojene zlozky. NEMAM zaujem o strelne zbrane a municiu v akomkolvek stave (delaborovana atd.). Ak niekto o niecom viete dajte mi vediet. Pripadne ak mate zaujem o ocenenie tak isto pomozem.

Nic nepropagujem, som zberatel.

@Hellé ty si z vychodu myslim, ak by si o niecom vedela ozvi sa spravou. U vas bolo v urcitom case dost veselo....

...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

https://gemer.korzar.sme.sk/c/22544277/skalni-cakali-tri-dni-a-dve-noci-betliarsky-kastiel-ma-svoju-bankovku.html?ref=trz

Ako dieta som zberal pivove etikety. Resp najprv vinove a palenkove. Lebo o 5 rokov starsi brat zberal pivovarske(on ich mal zozbierane z celeho ceskoslovnenska). Ja som zbieral vinarske a liehovarnicke. Neskor pivarske  ale zo sveta.

To bol prelom socializmu a demokracie. A som sa potesil aj vratenemu dopisu z Japonska - ze nenasli adresata. Ale prisli listy z europy vcelku spolahlivo vacsia uspesnost, aj so severnej a juznej ameriky, juznej afriky aj australii. Vtedy nebol internet, si sa nemal ak dostat k adresam tych fabrik,ale niekto urobil zoznam mozno na 20 stran kde si tie adresy mal. Asi z polovice mi poslali etiketi,podpivniky,nalepky, skatulky zapaliek.  Tie liehovari a vinarne v ceskoslovensku som vyhladal na etiketach,co vypili rodicia,ci v okoli, mal som ich dost,zas ten list som mohol pisat aj sa opytat na ich kolegov. Ci mi nemozu dat adresy zapadoceskych vinarskych zavodov. Uz si nepamatam vinarskych na slovensku kolko bolo,asi pezinok a nitra - ale to boli tucne obalky. Oni poslali aj po sest z jedneho kusu. Vtedy sa to zbieralo,aj medzi detmi. Deti to zbierali.

  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
Dňa 27. 10. 2020 at 9:15, dead napísal:

Ako decko som zacal zbierat kamene. nemyslim tym makadam okolo cesty, ale take krajsie. Mal som celkom peknu zbierku vselijakych mineralov a krystalov, stryko robil v rudnej bani a malo to u mna vplyv aj na vyber strednej skoly. V inych casoch sa vsak zbierka zacala minat, lebo sused, co byva pod nami si kupil psa, ktory brechal cele noci. Netrafil som ho ani jednym :( 

aj ty? Aj ja. V 9.triede sme mali za úlohu na geoógiu nazbierať 10 hornín a 10 nerastov a aj si ich pomenovať, a mňa to tak chytilo, že som zbierku potom aj rozšírila, tie, ktorými som si nebola istá, som si išla prekonzultovať do Prírodovedného múzea, a chlapík, ktorý tam bol a pomohol mi s určením tých, kde som si nebola istá, mi ešte venoval nádherný kúsok malachit. 

I pridám niečo zo záhrobia. Z tejto oblasti som aj na maturite z biológie (za celé 4 roky tam bola zahrnutá geológia, botanika, zoológia a biológia človeka) dostala otázku, nikto v triede nevedel, že kamene sú niečo, čo ma zaujíma, a učitelia už vôbec nie. Dodnes si pamätám, že keď predseda komisie dovliekol krabicu so šutrami a že "určite ich", chudák profesor ozelenel, moc mu nechýbalo do infarktu, zato ja som pookriala. Už sa dvíhal, že ma skúsi z toho vysekať, ale ja som mu naznačila, že netreba. Vraj to pre neho  bolo najväčším prekvapením, sa nechal počuť. 

  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov