Skočiť na obsah

Test zo slovenského jazyka


game

Odporúčané príspevky

Z toho testu slovies som dosiahol 73,3%, velmi slusne. Uz prva otazka ma zarazila, resp. pocitat tie palicky.

Nerozumel som niektorym vyrazom- gramaticke pomenovanie. 11. otazku absolutne, len som nieco zaskrtol, mozno vyslo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 51
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • game

    14

  • Nox

    5

  • slimak

    4

  • lopata555

    3

Top prispievatelia v tejto téme

slimak,

tam sa pod vyhodnotením objavia odpovede, ktoré si mal nesprávne, aj s označením, čo je správne, keď si ovšem pamätáš, čo si zaškrtol, ja som s tým mala pri pár otázkach spätne problém, ale klobúk dolu :lol:

napriek tomu že gramatika a slovenský jazyk a spol bol môj obľúbený predmet / lenže to bolo skutočne veľmi dávno /a že sem-tam aj tak urobím v rýchlosti nejakú chybu, nie je to až taký ľahký test

myslím, že je to hlavne o tom pamätaní si jednotlivých výrazov a označení, čo je v podstate pre bežné používanie dosť zbytočné

pre tých blízko strednej školy je to zrejme jednoduchšie, v škole nás tým morili dosť

 

preto skutočne klobúk dolu pred každým úspechom a pred každým, kto si ho skúsi :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takto, pisal som dlhsi text, mozno len dopisoval, ale mi to nezobralo.

Ja testy pisat viem. Viem si vybrat spravnu odpoved. Aj v tom teste boli lahsie a tazsie otazky. pri niektorych(1,2) som nemal sajnu. Ja som robil testy a uspesne(nad 50% - samo jednoduche na akych som bol, primacky a skusky ) aj v cudzich jazykoch(eng, nem), hlavne tie gramaticke(vyznam slov), ale tie jazyky neovladam, neviem pouzit.

 

Malokedy si vsimnem nejaku hrubku v cudzom texte. To musi byt extrem a o pisatelovi si tiez nieco pomyslim.

 

Pri pisani si velmi casto mylim s a z(U a V), pisem hrubky v i-ckach, diakritiku ani nepouzivam, lebo by sa to nedalo citat(ciarky). ked opravujem, ked si to vsimnem co pisem, vsimam si dost casto, ale nie dostatocne, nieco je aj nad moju kapacitu, je to ho vela. Slovosled, chelo by sa vam vkuse robit CTRLX a CTRLV? Nieco prehodim a vymazu sa vam pismenka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

test č. 3

 

 

toto by malo byť podstatne ľahšie ... Bohemizmy v slovenčine

 

 

 

 

aj tak som jedno capla vedľa :lol:

 

Počet správne zodpovedaných otázok 18

Počet nesprávne zodpovedaných otázok 1

Celková úspešnosť 94,74

 

 

 

kto ich ešte nerobil, kľudne sa pustite do všetkých, zatiaľ sú tri :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Počet správne zodpovedaných otázok 18

Počet nesprávne zodpovedaných otázok 1

Celková úspešnosť 94,74 %

 

Divim sa, fakt sa divim. Vtipne, ze este i takyto test ma v jednej otazke chybu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

test CUDZIE SLOVA bol jednoduchy

 

Počet správne zodpovedaných otázok 25

Počet nesprávne zodpovedaných otázok 0

Celková úspešnosť 100 %

 

horsie som dopadla s BOHEMIZMOV, hmm...6 nespravnych odpovedi :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Kedze som tuto temu este iba nasiel dneska. Tak som si spravil prvy test. A hned ma nasralo ze VODZKA ??? To tak volali mozno pred 50 rokmi. Vsak este som nikoho nepocul povedat zober vodzku a chod vonku so psom. ESte aj v predajni Vam povedia ze mame tu 5 alebo 10m voditko. TO co je za blbost ?

 

Inak mal som spravnych 10 odpovedi co bolo tusim nieco cez 65+ percent ci ako. Nespominam. Vacsina chyb bola na tych slovach co som si myslel, ze su obe spravne kedze vela ludi hovori pridem o hodinu alebo za hodinu alebo dochodci, dochodcovia. Kto ma z toho byt mudry ked pocujete aj to aj tamto. hmm...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...
  • Pred 2 rokmi...

aj sme.sk sa snaží otestovať v malom úplne nenáročnom testíku znalosti národa slovenského zo spisovného jazyka -

- slovenčiny našej milovanej :)

 

skúste si a nezabudnite sa pochváliť ! :)

 

Test zo slovenského pravopisu

 

 

 

/ priznávam bez bitky, jednu chybu som tam mala / gramatický test /, ale aj tak mi dovolia ísť robiť Chucka Norrisa slovenčiny, vraj je to na Slováka excelentný výkon :D /

 

 

edit.

po Adyho vzore pripíšem všetky výsledky :

 

gramatický test : 1 chyba / tiež deti /

lexika : 1 chyba / rola /

morfológia ma dorazila : 4 chyby

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

gramatika 1 chyba (detiská nevychované...)

lexika potencionálna 1 chyba

morfológia 4 chyby :( nooo, za to ja nemozem, to ti zli, zli jazykovedci, ktori nas presviedcaju, ze nieco, co sa 100 rokov pouziva je nespisovne :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...
  • Pred 1 rokom...

máte chuť maturovať?

 

kompletný test zo slovenského jazyka - maturanti mali na test 90 minút.

je tam zopár vecí, ktoré sme sa my neučili v praveku, ale na prevetranie závitov dobrý ... práve sa s tým borím, na etapy ...

 

dajte si maturitný test zo slovenského jazyka a literatúry, deťúrence :)

 

Maturitný test 2015 zo slovenského jazyka a literatúry

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 1 rokom...

úplne jednoduchý a predsa mierne chytákový test zo slovenského jazyka :)
myslela som, že haha, toto bez problému, potom som doslova nedávala pozor a je z toho 13/15...

 

pritom jedna otázka je... teda odpovede na ňu - trochu čudné, ale možno len pre mňa :innocent:

 

Otestujte sa: ovládate bezchybne slovesnký jazyk?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov