Skočiť na obsah

Národný futbalový štadión


slimak

Odporúčané príspevky

No neviem ci by sa neuzivil.

http://www.profutbal.sk/spravy/?id=102184

Ktovie kolko zarobia v Ziline na jednom zapase s Chelsea.

 

Ale ine som chcel. Antosik sa mi nepozdaval ako reagoval na situaciu s fanusikmi Splitu, potom s vysielacimi pravami. Aj ked pri tom druhom pripade som ho chapal. Ak bola cena listku na lovec 10 euro a mal tam 8000 ludi zarobil 80 000 a STV mu ponuka 10 000 ci 20 000.

Tak sa na to moze vykaslat keby mu prislo o 2000 ludi menej. Ale 400 eur? Je len super ze myslel na svojichfanusikov, dal aspon 50% zlavu aj tak je to drahe.

 

Ja som videl chelseu za 250 Sk na Slovane, par krat som bol na reprezentacii do 300Sk za branou tehelneho pola. Ale za futbal(listok) by som nedal viac ako 20-30 euro. Mozno keby mi odpadli ine naklady viac. Preco ma byt a pre koho 20 000 stadion? Ma sa ozaj volat narodny? A mam to platit ja?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes sa na to pozriem z inej strany. Podla mna ak Antosik vypreda pri tej cene stadion, spravil dobre. Maximalizuje prijem. A urcite to zvladol lepsie ako SFZ pri predaji vstupeniek na Slovinsko.

Vlastne je to argument, ze 20 000 stadion je pre potreby atraktivnych zapasov velmi malo. A potom sa ceny listkou mozu vysplhat do astronomickych vysok. Je jedno ci uz pri pokladni ci pri priekupnikoch. Ak by som mal listok za 30 a vedel predat za 300, nevahal by som.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 8 mesiacmi...

Ked som bol na dovolenke sledoval zapas svetovej ligy BUL - JPN. Hrali to pre mna v nedostojnej hale, starej, ani vypredane nebolo, ani zapas za vela nestal. Na druhy den hrali opat uz som to ani nepozeral.

Ale hla.

http://sofiaecho.com/2011/07/14/1123747_dutch-bid-to-build-bulgarias-new-national-football-stadium

Na tej fotke za chlapikom maju novu sportovu halu. Pre 12 500 divakov. Stala cca 47 milionov euro. A ako citam chcu futbalovy stadion do 2,5 roka za 105 milionov eur pre 50 000ludi?

 

Tiez pekne tuneluju. Ale ta krajina ma o polovicu nizsie celkove HDP ako my. A polovicne ci tretinove platy.

 

Kedy to uz zacnu stavat na Slovensku?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pre objektivitu treba povedať, že u nas to nie je len o tunelovani. Veľke problemy su najmä s byrokraciou a vysporiadanim pozemkov. Viď automobilka KIA, ake cirkusy boli okolo toho.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

vo včerajšom zápase, AUT:SVK, bolo pekne vidieť

ako by mohol fungovať náš 30000 stánok

spodný ovál 15tis. + horný 15tis. na veľké zápasy (resp. rozlozenie 50:20:30, 66:33, . . .)

 

ale počet miest je len ten najmenší problém :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

tiez som napisal do siskusii na sme

 

 

 

 

Co vyhviezdickuje je stary ujko.

 

Ja som z gemera.

 

je to dost daleko na zapas by som ajtak neprisiel. Mozno do BB. Ked som bol student v bratislave som bol na juhaslaviu, spanielov,portugalcov, chelsea a par 10 ligovych zapasoch a jeden pohar v dubravke myslim KE-TT.

Este na ME 20 na pasienkoch. Aj na trotlov z holandska co hrali s interom . Inter ich vyradil.

Aj na hokej som chodil. A boli skvele zazitky.

 

Mna by to armensko zauijimalo byt z okolia. Ale iny priklad, vraj Slovan nebude hrat zapasy UEFY v ZILINe. A manazer ze urcite nie ze to ked nebude na pasienkoch, ak tak vo Viedni. Co to je za hlupaka?

NIe som fanusik Slovana,ale aby som sa delikal do viedni?, Ze Zilina nie? Viem ze aj Spartak Trnava ma aj u nas fanusikov(u nas v Revucej), viem to ,ked boli prenosy este okolo 98 vzdy som tam videl vlajku(s nadpisom Revuca) a viem aj kto tam chodil, nostalgia, mozno..

Ale iste Slovan ma aj na severe Slovenska vela fanusikov. kagaju na nich. Ze vieden je lepsia. Nechapem.

 

vravim ani korunu na narodny stadion. V podstate nikde to nieje. Futbal aj narodny ma byt po celom Slovensku nielen v Bratislave, na zapade sa ani neda napisat. keby v BA bol stadion inde by ani nebol. Mozno 5.6.kvalifikant v dubnici.

 

Inak viete preco trnava nebola s levski ci lokomotivom v STV, lebo sa na tom dohodli antosik s kmotrikom.

 

A chcel som to vidiet a vobec niesom fanusik trnavi a vlastne ich muzstvo som nikdy za 10 rokov nevidel.

 

Ste mladsi a nepamatate si ani to co znamenal Slovan 1992.Ak to nebolo(priamy prenos) v TV ste mali len zostrihy v TV. Ja si to pamatam. Ja som si kupoval sport(cital pocas vyucovania), tam boli informacie, ziaden internet.

Samozrejme som to pocuval v rozhlase.

Ale priklad na zapas Slovan Sparta kde bolo 43 000 divakov a Sparta vyhrala 0.3, bol aj moj 13 rocny kamarat. Nesiel do skoly, nikomu nic nepovedal v rodine len nasadol na vlak a isiel na zapas 300 km.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

téma Národného futbalového štadiónu ožila.

má byť pre 15 tisíc - 20 tisíc sediacich divákov, bude spĺňať kritériá UEFA, najvhodnejšie miesto na výstavbu je tradičné športové bratislavské Tehelné pole

/ prečo mi pri spomínaní Tehelného poľa vždy napadne Karol Polák ? /

a otvárať ho bude v tomto volebnom období - teda v priebehu nasledujúcich štyroch rokov - súčasný pán premiér, aj napriek finančnému marazmu krajiny.

je to fajn.

z eurofondov sa postavia ďalšie regionálne štadióny.

ja to chcem ešte zažiť ... nielen zatváranie nemocníc ... obávam sa, že nedožijem :niee:

 

http://www.sme.sk/c/...vy-stadion.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

15000 Slovanu - Kmotrikovi daleko staci aj je az prilis. Papalasom tiez staci. Dnes sa futbal pre ludi nehra. A teda tam ani nechodia. Som si spomenul na finale Trnava - Kosice - plny stadion v Dubravke. Ani som si to tak nepamatal, nasiel video na nenete. Uplne plny stadion nebol ale cca 8000 ludi. Bolo 1998. Bol som tam. Asi tobol rok ked mala trnava vyhrat titul, resp. bola nablizsie, len v poslednom kole on prisla a v pohari po poslednom kole vyhrali 2:0. Mozno sa v niecom mylim. pamatam nedavno dozadu. Na tehelnom poli pri derby bolo necelych 5 tisic fanusikov Trnavi. Vcera ich ani dokopy nebolo tolko na zapase.

 

Ja mam Slovan rad, resp. velmi rad si nan spominam. Na Dubovskeho Slovan. Neviem ci rocnik, pred ci vtedy ked boli majstri 1992 ale tie roky mali priemernu nastevnost cez 15 000 . Na "nejake" vitkovice 22 000(to cislo si pamatam), ked prisla Sparta bolo 43 000(to bol absolutny rekord nastevnosti celkove co sa tyka ligy). Na tom zapase bol a nesiel do skoly kamarat od Roznavi, vtedy nemal ci mal asi 15 rokov. vtedy som kupoval mozno kazdy druhy den dennik Sport a rozhlas pocuval aj dlho rokov este potom stale. S mikrofonom za sportom.

 

Dnes je ina doba.

Vcera siel dokument o krasokorculiaroch. Ked ste mali doma len jeden televizor a nebol internet a nemali radi ten sport a mali v rodine nejake zeny museli ste ho nenavidiet. Ale ten vcerajsi dokument som si velmi rad pozrel. Bolo to o 50 - 100(200,500) ludoch? v dokumente ste videli tak 10. Na Bratislavskom stadione. Zanietencoch. Pritom vychovali olympijskeho zlateho, strieborneho aj bronzoveho(Nepela,Divin,Sabovcik) a dalsich uspesnych sportovcov ci trenerov. Len taka poznamka a mozno sa mylim Mudra a Divin st. neboli slovaci.To je len dojem z dokumentu. Lebo Mudra prisla do bratislavi z rakuska a sa zalubila do Slovaka a st. Divin(otec olym. medajlistu) bol svetobeznik. Hral ligu vo futbale v Madarsku a ked mal uz 20 rokov mu ucarovalo krasokorculovanie a chcel to robit a robil to "prostrednictvom" syna.

 

Na Slovensku je sport o jedincoch - zanietencoch, je aj bude. Mozno v minulosti mali aj lepsiu podporu ale hlavne tuzbu nieco dosiahnut. Z jedna motivacii bola, ze ti najlepsi mohli ist do zahranicia. Pr. Biatlon dnes, mozno keby nebolo par sanitrovcov ziadna zlata ani ten sport by tu nebol. V niektorych sportoch, vlastne vo vsetkych su ti zanienci,ale bud nemaju podmienky,alebo je spicka daleko pred nami.

Je sport nohejbal. Kde su slovaci najlepsi. A tohto roku prvy krat po cca 20 rokoch vyhrali slovensky pohar nie kosicania ale chlapci z revucej. Samozrejme aj v reprezentacii je nejaky nasinec. Na ME vyhrali vsetko.

 

Na zaver dam nieco k stadionu. Ficovi sa mi nechce. Ani k stadionu, ani k velkemu mestu,ani letisku. Koncesrty :-).

 

Bol som na sevillskom stadione. Na zapase FC. Z vonka ten stadion vyzeral horsie ako ich toreadorske areny. Starsi asi nebol. Alebo aj tie bycsie zapasy u nich koncia. Bol to stary podla mna aspon 50 rocny betonovy stadion. Ale na futbal podla mna idealny. Sedel som v tretom rade na patke a stvrtinu ihriska som mal ako na dlani. Ale bol to aj skvely futbal. Aj ked prisiel posledny a bol stadion zaplneny minimalne na 80%. Hladal(mal aj miestne noviny) som na google a presny pocet som nenasiel. Skuste dat Sevilla - granada 1:2 asi 1. novembra 2011. Inak v odvete vyhrala sevilla 3:0.

Ked pisu o skvelych anglickych spievajucich fanusikoch. Nevravim, ze nic lepsie si od tych sevillskych neviem predstavit( oni spievali cely zapas, dva minuty boli ticho ked dostali druhy gol,ale aj potom po tych dvoch minutach spustili, on to bol velmi zaujimavy zapas, lebo sevila dala gol hned v prvej minute a prisla o body v poslednej.A neviem ci to nebolo granadske prve vitazstvo, mozno prve nie ale asi druhe)). Ale oni maju ozaj radi futbal a bavia sa. Minimalne tych 2 - 5000 za jednou branou kde som blizko sedel ja spievali cely zapas. vstupne je mozno pre nich aj drahe, len kvoli tomu citam, ze tam kde bolo najlacnejsie bolo uplne plno. Najlacnejsie 40 najdrahsie 120 eur. Tam kde som bol ja bolo zaplnene na polovicu,aj to granadskymi fanusikmi. Dievcatami, detmi. Tam minimalne 10% su deti a strasne vela deti okolo 5 rokov. Aspon na takom zapase, na Barcelonu je to iste ine. Inak je zazitok aj vidiet tie deti po prehratom zapase plakat. Tam aj dve hodiny pred zapasom ked pride granada na autobuse ich plno ludi okukuje a ked pridu domaci? Inak ludia su tolerantni, u nas v sektore boli deti aj jedneho aj druheho sektora. Podnapity mladik maximalne bucal. Zas nadavky nepoznam. Ale ked bucal priamy kop jeho supera ci fanusicky granady sa na seba milo usmiali mozno si aj nieco naznacili ci poedali. Bavili. To bolo 6 viac ci menej podgurazenych sevilcanov(podgurazeny bolasi jeden ale ten bol mily,ako prejavujuci, buciaci maximalne falosne spieval, ale mily) a dve 14 rocne do zastav zaodete granadcanky. Ale zas vedla nas sedeli tiez granadcania. To ste videli len kvoli reakcii na goly. Granadcanov tam bolo dost vela. Reakcia bola skvela.

 

To je zazitok, radost, udalost. A pritom hral 6.ty s poslednym.

 

Ma napadla myslienka. Mat svoj ozaj narodny stadion. Neviem ci to bude parodia, ci realne dielo. Mozno by sa bolo vykaslat aj co postavi kmotrik. Inak tam budu len buracie prace nieco stat a preto stat a Fico aj Siroky.

Postavit si "narodny" stadion vo Zvolene. Kludne by som na to obetoval aj 5000 euro.

 

Sam antosik v Ziline nieco vybudoval a vladarom sa to nepaci v sione mate nieco velmi podobne. Antosika nemusim,ale nieco spravil. Ale aj dalsi V ruzomberku, dubnici. Ale ak Antosikov stadion nieje dost dostatocne narodny som velmi zvedavi co spravia na tom tehelnom poli slavnem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

ŠK Slovan Bratislava - MFK Košice 1:1 (0:0)

Góly: 55. Halenár - 82. Karaš, ŽK: 31. Halenár, 64. Milinkovič - 75. Ostojič, 90.+ Sekulič, rozhodovali: Jaška - R. Sluk, Košecký, 750 divákovČítajte viac: http://futbal.pravda...8#ixzz1v3ZuavBb

 

Nieje tych 15 000 az prilis? Nie ze nam futbalovy Slovan pojde o par rokov bojovat o nemecky , ci taliansky titul.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Slovanu fandi pol Blavy, reprezentacii cely narod. A tiež inak vyzera ligovy zapas Slovana s Košicami, keď už o nič nejde a inak kvalifikačny zapas.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

LM na Slovane? mali sme vedla ten 26 000 stadion(kapacita 32 000) a do predaja dali 10 000 listkov(vypredane za 10 minut)? Neviem za aku cenu a o tri dni za hranicou na 40 000 polskom stadione bolo 1000 slovakov a 3000 poliakov?

 

Rayn Slovan hra(hral) o titul. Teda aj o tu LM. Preco nikde nebala nizsia nasteva ako na Slovane, V TT 5500 a v BB 950, hrali so Zlatymi Moravcami.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kedže Žilina mala naskok, Slovan by titul ziskal len zazrakom.

 

Ten štadion bude Narodny, pre potreby repre, nie slovanisticky. To či na ňom budu hrať aj oni a koľko na nich pride ľudi je irelevantne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Narodny? 15 000 na konci Slovenska? Pre Slovan? Jedinu logiku ma uz iba to letisko(vlastne ani to nie, lebo ten robbie wiliems aj tak pristane vo Viedni) a koncerty. Ak si pamatam tabulku, nieze by ma zaujimala, keby dnes prehrala Zilina bola by prva Trnava a Slovan by mal tolko isto bodov pri vyhre. A kedze sa dnes v Ziline neoslavuje sa hraju odhadujem este dve kola.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je jedno. Na ligu už dlho nikto nechodi. Ale aj tak, neviem prečo ťahaš nejaky Slovan do temy o Narodnom štadione. Čo ma navštevnosť na ligovom zapase spoločne s reprezentaciou?

A že na konci Slovenska?! No a? Je to hlavne mesto. Kde asi maju ostatne krajiny narodne štadiony? V lese či hlavnom meste?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ten narodny stadion budes mat v Bratislave len a len kvoli kmotrikovi,ak bude, inak by nebol. A teda Slovanu a teda vraj nejake vyuzitie. ked uz vyuzitie preco nedotovat radsej trnavsky Spartak? Kde ma narodny stadion ktora krajina? Trebars v okoli?

 

Inak bola europske finale euroligy a predtym bitka v Kluzi. Pekny 30 000covy, novy stadion. Ten v Bucuresti mal 50 000? Co sa na nieco chystaju ci stavaju len nejake narodne stadiony?

 

V hospodarskych novinach som cital, ze ten majitel Senice ide stavat stadion? Ma firmu(y) co stavia vyrobne haly takze to nemusel byt plany poplach. Ale co je zaujimave. nalial peniaze ked zacinal so Senicou, dnes dava cca 10%(ostatne sponzori). Ale stadion postavi zo svojich.

A do troch rokov, ci piatich rokov chce mat titul. priznal sa ,ze doteraz na to nepomyslal. teda aby kmotrik nemal problemy.

 

Beblavy mal blog na Trende, ze Sirokeho deti uz maju dost. Bolo to na narazku, ze dnes Fico z eurofondov na podporu ekonomiky a zamestnanosti mladeze da 340 milionov euro. A tam spominal, ze grafobal aj plastika nitra dostali na stroje v 2008 ci 2009 po 4 miliony eur(o tom sa asi nepisalo,ked som to nezachytil). Oni si to vedia vybrat.

 

A k stadionom. Mne je Bratislavi luto. Ale rayn, ja za to nemozem. Ked chces odomna 1 euro ja ho musim dat potom aj dalsim 3500 obciam.v Trnave bolo 5500,ale v nedelu cez hokej aj na derby v miestnej casti proti Sirku bola 100 divakov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes som si spomenul opat na Dubovskeho za jeho ery to bola pycha a radost pre slovaka - SLOVAN.

http://www.youtube.com/watch?v=5-234qDrdUg&feature=related

 

Zdiskusie

 

v tom case to na Slovane vyzeralo uplne inak, ako dnes :o( dnes je Slovan na tom velmi zle... zaciatkom 90tych rokov bola radost chodit na Slovan (a nielen na neho)... bol to nadherny fotbal, ked na Tehelne pole chodilo pravidelne 20tisic divakov a ked prisla Sparta, Slavia, Ostrava alebo Olomouc, tak prislo aj cez 30 tisic... na Spartu raz prislo cez 40 tisic divakov (to bol aj rekord)... vtedy tam hral aj Peto a spol... zial, momentalne uz mozeme len spominat... uz nic take nebude (asi)

Statistiky co si pamatam. Nastevnosti. 42 000 na spartu a posledny zapas na vitkovice 22 000. Priemerna a to si tiez pamatam bola 16 000(teda niekedy muselo byt o hodne menej). To nebol Bratislavsky klub. Ak chodili vacsie nastevy tak to bolo z celeho Slovenska. Vtedy sa na futbal chodilo.

 

Zas moj otec chodil na Lokomotivu Kosice a tam tiez bolo husto. Tam kde dnes hraju kosice. 16 000 ludi mozno vtedy aj 30 000.

 

Pre mladsich,kapacita tych stadionov, bola niekedy dost velka lebo sa stalo. Najvacsi bol slovanisticky, 60 000,mozno na nejakom medzistatnom aj bolo a zo statistik si pamatam nejaky podobny mali aj v Brne.

Oficialne v 1992 na Slovane, ked hralo ceskoslovensko voci francuzsku, myslim papen dal gol bol 54 000 ludi.

 

Dam pre mladych statistiku ci co som nasiel v historii. V kosicoch boli dve silne kluby, mozno krtko ale tam bolo aj VSS(stadion kde dubovsky dal tri goly proti rumunom),V nejakom 198. boli dobri a skoncili druhy presov tam mali vypredane 16 000. Zilina bola tiez nejaky rok dobra, neviem ci nemala v prvej lige aj dva kluby. Trencin, nieco podobne ,preco by asi ten stadion aj stavali,keby tam nebol futbal. Trnava. Zrejme najlepsi klub. A Slovan aj Inter asi raz ziskal titul. A v jednom roku bola dobra mozno najlepsia na Slovensku aj Dunajska Streda a v inom roku Banska Bystrica.

 

Ja si pamatam priamy prenos z Povazskej Bystrici proti Dukle praha.Dam ruku do ohna ze to bolo a mal som mozno 10 rokov.

Este pikoska,neviem ci prvy,mozno este jeden bol ale ja o nom neviem. Neviem lebo si nepamatam ,lebo som bol mali chlapec. Ale viem , to tiez neviem ci aj za komunistov. Ale Vitkovice mali vyhrievany travnik. Mozno sa mylim, ale mal by to byt stadion, kde cesi maju zlatu tretru. Bol tam asi viackrat aj Bolt.

 

Nieco podobne PTS . Pravda televizia Slovnaft. Ale to je uz o inom.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Najdite 1992/1991/1993 navstevnost na Slovane. Lebo mi to nejde do hlavy. Ale tie cisla ja mam hlave na Spartu 42000, na vitkovice 22 000 a priemer bol 16 000.

 

Spomenul v tom "mojom" prispevku Olomouc. Vtedy bol dobry olomouc, hral tam jeden dobry hrac. Zname meno. Cesky velmi dobry reprezentant. Spomenul Hapal.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Okolité krajiny? Ktoré konkrétne? Poliaci teraz postavili nový vo Varšave. Este sa aj volá Narodowy. Maďari hraju tiez na jednom v Budapešti na Puskasovom. Rakúšania tiez majú vo Viedni svoj, štadión Ernesta Happela. Ukrajinci hraju vždy v Kyjeve teraz ho vynovili. Volá sa to tuším národný olympijský komplex. Jediné Česi nemaj ú žiaden neutrálny, lebo vsetky patria klubom či mestám a nie štátu. Tak ktoré okolité štáty? Môžem pokračovať. V Británii hraj tiez na štadiónoch v hlavných mestách, Rusi detto, Francúzi atď.

 

A este taká otázka. Stat na štadión peniaze nemá. Musi hľadať sukromnika ktorý ho postaví. Tak mi povedz ktorý normálny podnikateľ investuje do štadióna ktorý bude stat v nejakej Bystrici, Trnave, Žiline atď? Žiadny, ktorý má rozum. Ekonomicka sila je v Blave, tak preco byvmal stavať v nejakej diere? Veď sa stačí logicky zamyslieť. Veď to by bol idiot.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Poliaci postavili minimalne 4 stadiony kvoli euro 2012. warsava, poznan, Wroclav a gdyna. velke mesto je aj krakow, nehraju sa tam ME,ale ma dve kluby wislu a nejakych policajtov. Inak poliaci hrali kvalifikaciu hocikde, najvacsi mali v tom Chorzow(inak tam nehralo miestne Chorzow, len nejake derby, na normalne zapasy vyuzivali iny miestny stadion, takze oni mali narodny stadion v Chorzowe), mestecko v katoviciach(oblast). Ma do 200 000 obyvatelov. Ziadna warsava.

 

Madari ci ine krajiny nech si hraju kde chcu. ukrajinci pochybujem ze hrali vsetko v kyjeve. Ked v Donecku mali krasny stadion davno postaveni a v kyjeve nebol.

V rakusku mali tiez kvoli euro postavene 3 nove stadiony, v Klagenfurte sme uz nejaky pripravny zapas hrali a v Salzburgu maju 30 000, to si mohol vidiet pri zapase Slovana, inak mestecko ma 100 000 obyvatelov, klagenfurt mozno aj menej.

 

keby neslo o statne peniaze tak tu nemas ani tuto diskusiu. kmotrik ked si to bude stavat za vlastne, kludne nech si to postavi aj v breclavi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov