Skočiť na obsah

Bitka


slimak

Odporúčané príspevky

snad sa to nebude brat ako propagacia nasilia, ale clovek sa s tym stretne, ja som tri krat dostal raz som si udrel, bolo to uz davno vsetko ale teraz ak si na to spominam je to smiesne. Smiesne prihody. Aj ked moja prva bude nesmiesna.

Isiel som z horskeho parku - intrakov na dolnu zem.Siel som pesi asi az po hodzove, zrejme nic neslo tak som zasiel na pivko do podniku kde som bol uz viackrat. dnes si jeho nazov nepamatam, ale na hodzovom boli asi len dve, ponize toho mojho je astorka. Hned za zastavkou autobusov, smerujuce do pretrzalky, v ulicke(steps). Podnik uz bol zavrety,neboli hostia, ja som si to samozrejme nevsimol, kopol do kosa co bol v ceste do lava(kde sa sedavalo) po vchode.

Takto podnik vyzeral ako inokedy, otvorene brany a ja som tam vbehol, ze si sadnem a objednam. Ak som prevratil kos zacal som mal maler. Chlapci ma vytiahli k baru(na druhej strane), mozno som si aj svoje pivko dal, ale som vedel ze mam problem(necheli ma pustit), tak som sa pokusil utiect. Aj sa mi to podarilo na ulicu,kde ma schytili(skopla banda) a asi zmlatili(teraz si nepamatam ze som mal nejake bolacky, ale je to uz davno), ukradli hodinky a retiazku, doklady a peniaze. Na dalsi den som do podniku isiel za barmanom, ze ma tam okradli, o nicom nevedel.

 

Je to uz davno, ci si nato nepamatam, napisal som to tak, ale neokradli ma na zastavke safarikovej kde som sa zobudil o dve ci styri hodiny, len v tricku a kratasoch(tie som mal aj povodne).

 

Este dam ked som ja udrel cloveka, tiez to bolo v tom obdobi ako vsetky moje scenky. Bolo to v petrzalke, na pive sme sedeli a v nieco si nerozumeli v diskusii. Resp. zahorak sa mi zdal divny. Aj som ho upozornil nech ma neserie, ze mu vypalim, a on ze neveri, a pred krcmou jednu dostal, otocil sa o 180 ale bol vedla zabradlia tak sa pridrzal. Na druhy den som sa mu musel(vlastny pocit, vtedy kamarat) ospravedlnit, a chalanisko sa cudoval, ze to este nezazil aby mu niekto sluboval ze mu streli a mu ju naozaj aj dal.

 

Ak niekto nieco napise dam dalsie svoje dve.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pár rokov dozadu tiež som mala svoje obdobie nahromadenej agresie a veľkej chute udrieť si... a stalo sa.. myslím, že ak človek nie je dostatočne diplomatický v istých častiach mesta (nehovorím zámerne o Bratislave, lebo všade sa nájdu kúty a podniky, kde je viac-menej bitka v ovzduší a nebudeme tu nasilu robiť z !BA strašne prehnanú stoku a Bronx ako v BRATISLAVAfilme), skôr, či neskôr si "príde na svoje"

Raz som dostala strašnú nakladačku na Disco TV na Zlatých pieskoch, keď som značné podgurážená fyzicky prerazila dvojicu násťročných slečiniek, nasledovalo pár kopačiek kolenom do tváre, od jednej z už spomínaných vtedy rovnako starých slečien, za účasti držača rúk a minimálnej šance vrátiť čo-to z obdržaných kopancov, aj tak sa mi na záver podarilo pár fasa ešte karate kopov (môj niekdajší tréner sa asi v hrobe teraz obracia)

Druhýkrát sa mi pošťastilo vyfasovať v Sade Janka Kráľa (miestnych asi tieto lokality prekvapovať nebudú), kedy som si opäť raz za to mohla sama...

 

A na záver: asi to bude znieť neviemako úchylne a naivne, ale má to niečo do seba cítiť v ústach krv a nechať sa pohltiť čistým amokom (som si istá, že po tomto sa už so mnou nikto z tohto fóra nebude chcieť stretnúť osobne :lol:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

(som si istá, že po tomto sa už so mnou nikto z tohto fóra nebude chcieť stretnúť osobne :))

 

Bijou, ukazem ti fotky svojich nepriatelov, poriadne ta rozhecujem a pojdes na to :) Ty by si si uzivala chut svojej krvi vo svojich ustach a ja chut tvojej krvi v tvojich ustach :lol: Ale asi na tom nieco bude.

 

Inak, neviem, co v tejto teme robim, v zivote som sa nepobila ;) Este na zakladnej som zvykla mlatit spoluziakov, lebo ma prilis urazali, i ked fakt si nie som ista, ci to v takom veku mozno oznacit za bitku... Plus to ani bitka nebola... Len som ich schmatla pod krkom, buchla o zem a vrhla sa na nich... Ale inak... Inak nic, fyzicky som nekonfliktny clovek, bitkam sa radsej vyhybam a amokom sa nechcem radsej nechat unasat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som mierumilovný človek, nenávidím násilie a teda ani bitky. Takže to ani nerobím! Nikdy som nebol agresor a nikoho by som len tak nenapadol, ale keď som bol malý som sa občas pobil, teda v škole na telesnej, alebo na obede :lol: No a potom na gymply mi raz dal spolužiak cez hubu, keď som sa smial že Slováci vypadli na MS - tak to sú moje "bitkárske" skúsenosti.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kedysi, ešte na základej v prvom stupni. Neboli to ale bitky, skôr také "junácke" pasovačky.

 

Skôr sa snažím prípadného súpera udolať svojím intelektom... :lol: :) :)

Podľa možností sa snažím bitke vyhnúť. Vyhráva ten, čo sa problému vyhne.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kedysi na základke, v piatej či skôr šiestej triede som mala bitkárske obdobie, ale tuším len preto, lebo tam bol spolužiak, ktorý bol príliš slušný, aby mi to vrátil, tak som ho vždy zmastila ... mala som na neho taký grif, že keď na mňa nechcel použiť vyslovene násilie, tak bol bezmocný ... a to on nechcel ... ďakujem Janko, potom sme sa prestali mlátiť, ale potajomky sme to ešte chvíľu robili tuším ...

triedu sme mali v takej nízkej vedľajšej budove, a okná otočené na hlavnú budovu, tri metre od okien riaditeľne ... až raz sa nám riaditeľ objavil vo dverách triedy, keď sme sa práve bili ... bola to zložitá situácia, ale nakoniec sa pod fúzy usmieval, ako tak, tuším pochopil, že my sa na seba nehneváme, len sa bijeme :)

 

ešte jedna bitka bola, o hodne rokov neskôr /10 - 12/, stretla som sesternicu, že s kamarátmi chodia v piatok v sobotu kdekade sa zabaviť, že mám ísť aj ja ... tak som išla, stretla som tam pár starých uličanov a bývalého spolužiaka, a ešte tam hrala aj hudba, tak sme šli s niekým tancovať, už neviem s kým, parket malý, kopa cigánov, tradične, a jednému nestačil partnerkin zadok, siahol aj na môj ... ja som predtým vypila pol striku, to mi stačilo, aby som bola hrdina, spakruky som cigánovi jednu vylepila, a v tom momente sa strhla všeobecná bitka ... sranda bola, že nikto nevedel prečo, / ani môj partner si to nevšimol /, len sa cigáni začali biť medzi sebou a cigánečky po sebe vykrikovať, mňa si nikto nevšímal, a pri úniku z parketu som sa náhodou dostala do rany jednej päste ... ešte väčšia sranda bola, že kým sa podgurážení opitučkí záchrancovia kamaráti z druhého konca miestnosti spamätali, ja som už ležala pod stolom, partner ma kriesil a celý podnik sa mlátil ... mno. ale ja som za to skutočne nemohla :lol:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

okrem toho, že som tĺkla brata keď mi liezol na nervy, chalanov v družine som tĺkla flautou, sama som si tĺkla ťažké veci o hlavu alebo hlavu o stenu, tak som dvakrát v živote dala facku, boli to spolužiačky na gymly a v oboch prípadoch to nebolo myslené ako bitka/odplata alebo niečo také, išlo skôr o zúfalstvo alebo moju zlú psychiku...

pokiaľ viem, mňa nik nezbil /ak nerátam brata/...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Game :) Ja z teba nemozem, to by bol fantasticky namet na nejaky komedialny film :)

 

Teraz som si spomenula na jednu velmi primitivnu bitku... No, "bitka", skor by som to nazvala takym handrkovanim, ked som sa este na zakladnej pochytila s jednou spoluziackou, ktora si z nejakeho mne dosial neznameho dovodu myslela, ze ma moze donutit zdvihnut zo zeme papier, ktory ani nepatri mne, a ze mi za moje "nie" moze dat facku... Och, poviem vam, ten moment, ked som sa postavila a taku jej vrazila cez hubu, ze ju svahlo o lavicu za nou... Nadhera. Cely den potom chodila po skole s mojou rukou odtlacenou na jej tvari ;) Potom sme sa tam iba tak svacali a buchali...

 

A este stale na zakladnej... Mala som fajn spoluziacku a este za mladi sme sa len tak na seba vrhli, valali sa po zemi, po kriede a mlatili... Zo srandy. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja si len na tri bitky pamatam...ak si odmyslim mlatenie sa so sestrami a bratrancom, ale to je v kazdej rodine uz taka klasika..

 

obe boli este na zakladnej skole, jedna asi v nejakej 2. triede, ked som sa uz ani neviem preco pobila s jednym spoluziakom...bolo to bez nasledkov, nejak sme s tym prestali sami

 

s tym istym spoluzakom sme sa zacali bit aj v piatej triede, opat si uz nepamatam dovod :lol: ale to nas uz od seba trhala ucitelka a riesilo sa to v riaditelni

 

moja posledna bitka bola v nejakej 7. triede, iny spoluziak mi provokacne kopal zozadu do stolicky, vtedy to byvalo zvykom, ze nas baby chalani takto provokovali a my sme ich potom nahanali po triede

akurat ani neviem ako, z nahanacky sme skoncili na zemi, bijuc sa a kopuc do seba. A tma pred mojimi ocami, nic viac si z toho nepamatam, len na konci spoluziaka sediaceho na parapete, s rozrhanym trickom a zlatou retiazkou, ja sediac na stolicke, hovoriac babam, co sa prave vratili zo zachoda, ze som sa pobila s Lubosom...

nakolko mi ale krvacalo ucho, co mi v bitke natrhol, tak zavolali mamu, ta ma hodila k lekarovi a ucho mi museli prisivat...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

teda skóre je zatiaľ podivné ... a to si zakladateľ myslel, že sem budú písať páni, aj podnadpis dal v mužskom rode pôvodne.

páni sú dokonale mierumilovní a dištancujú sa od akejkoľvek bitky, bitkári sú dievčatá ... pekná spoločnosť, dámy ... ale tuším sme nakoniec z toho vyrástli :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nuz neviem, mozno mal slimak na mysli take tie brutalne bitky, ked uz naozaj ide o zlomeniny, otras mozgu a zivot :] Nastastie som take nieco este nezazila a ani to nechcem zazit, od bitiek samotnych je lepsie sa distancovat :lol:

 

Inak niekde som citala, ze zeny sa skor viac biju, zatial co chlapi sa strielaju :) Take divne veci to boli... Na jednej strane som pocula, ze chlapi si jednu dve vrazia, takto chlapsky si to vyriesia a potom sa uz nestaraju, zatial co zeny si este budu roky robit zle... A na druhej strane pocujem, ze zeny sa viac biju ako chlapi, ktori na to idu rovno so zbranami. Tiez by som si mala overit svoje zdroje :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ja som mala cca tri tyzdne dozadu taku chut si udriet :) ..

 

v jednom podniku sme sli s kamoskami na parket, trsnut a priplietli sa tam kocandy, ocividne ten typ, co ma velku potrebu tvarit sa ako slecny dospele, ake su dokonale pipky, no a davali to najavo aj taneckami, rozmetali rukami, kade tade, a samozrejme si sem tam "udreli" aj do mna (neviem ci schvalne provokacne, ale fakt omylom)..

 

mna to vsak zacalo privadzat do takeho stavu zurivosti, ze by som bola schopna sa v ten vecer fakt pobit

otocila som sa, pozrela na nu, ze nech sa ukludni...dalsi krat som sa otocila, stuchla do nej, ale dievca si toho asi nevsimlo, kedze hudba hrala nahlas, kopec ludi okolo ...

 

a ja som sa radsej ukludnila a zmenila lokal...

 

inak som sa nikdy nezucastnila ziadnej bitky, a ani som nebola nejakym iniciatorom ci podobne .. avsak tiky mavam dost casto... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

teda skóre je zatiaľ podivné ... a to si zakladateľ myslel, že sem budú písať páni, aj podnadpis dal v mužskom rode pôvodne.

Tak tema je ziva, naozaj som necakal ze sa zapoji tolko zien. Neslo mi o decke bitky,moj najkrivilacnejsi faigt ale bol v tom veku(9-10 rokov), chlapec pri zbesilom behu po skonceni vyucovania vletel satni do mojej zeny(dnes aj zakonnej,aj podla boha), tak som sa snim zacal bit - pasovat a premohol som ho viem ze som vtedy sa asi nevedel ci kopat ci udierat pastami, ale z jeho hlavou ako baranidlom som narazal na stenu.

 

Suhlasim z whiskym, ze najrozumnejsie sa je vyhnut, raz sa mi to podarilo, chlapec ma vytiahol von z diskoteky, aj som siel, potom vonku chcel aby som ho udrel, to som odmietol a vratil sa na diskoteku. Vtedy to nezvladol. Potom mozno o dva roku ma vonku dvaja sopliaci, nepoznal som ich boli to sopliaci tak ma aj zaujimalo co chcu, tam vysli za nimi dvaja co ma uz chceli zmlatit aj predtym. Dali mi 4 rany na hlavu, striedali sa. Berem to humorne. lebo vtedy som naozaj videl hviezdicky, aj ked som ostal na nohach. Triafali ma niekde nad oci lebo som nemal ani monokle,asi len bolest hlavy. V podniku som sa vyzvracal(mal som aj dost vypite) a siel domov.

 

Dam aj poslednu bitku ktora bola akcna(resp.cely dej),ale vtedy som si to aj zasluzil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:lol: mám okolo toho veľmi bizardnú asociáciu...

 

akú? :)

 

ešte som si spomenula, že som kopla vyučujúceho do nohy v snahe hodiť ho do rieky /aby som už nemusela bežať po hrádzi/ a on potom, chudák, hodnú chvíľu kríval...

 

či som z toho vyrástla, to neviem, ešte nedávno som bývalého kopla medzi nohy keď mi neveril, že sm toho schopná...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

wysky

ale veď ja som bola krehká a touto bitkou som sa aspoň postarala o kultúrny zážitok, lebo som vybrala flautu, začala hrať počas naháňačky s chalanmi, a potom som ich tĺkla...

tá flauta ale krehká určite nebola /súdiac podľa modrín na chalanských chrbtoch/ :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

koľko krát si dostal/a, či si aj udrel/a ?

Tak toto je otazka pre sviatocnych bitkarov, ktori si mozno niekdy dali po pysku kvoli nejakej holke alebo kvoli politike v krcme. Bitiek som zazil veeeeelmi vela, veeelmi velakrat s biednym vysledkom pre mna (nastastie bez trvalych nasledkov). Ale nikdy som sa nepobil s nejakym konkretnym clovekom (v zmysle jeden na jedneho). Ak hej, tak to som bol este maly, tak to nestoji velmi za rec. Vsetko boli hromadne bitky proti ciganom. Ked som mal asi 18 rokov, rozbili sa mi okuliare na nose (nie v bitke, ale pri futbale), a odvtedy som to zacal vnimat ako isty handicap. A tak som sa kvoli tejto slabine zacal drzat bokom. Neskor sme sa (rodina) prestahovali do inej mestskej casti, takze so starou partou som uz nebyval tak casto ako predtym. A ked sme sa stretli, uz sme nebloumali len tak po uliciach, kedze sme neboli vonku cely den ako za starych cias. Stara partia sa pozamestnavala, ja som riesil este skolu. Celkovo - ine vizie, starosti, priority. Preto aj potycky s ciganmi pomaly prestali. Dnes uz, kde som, prakticky ziadne ciganske hlavy nevidam (iba nahodne) a antipatia k ciganskemu etniku sa u mna nijako neprejavuje - ak, tak iba prilezitostne, ked som so spravnymi ludmi.

 

Urcite nepodnecujem nejake rasove ideje v tych nagelovanych ruzovych motylikoch, s ktorymi teraz travim cas. Ktori su inak v pohodicke, ale to nie su proste ludia na to. Tych by male, trosku tmavsie ciganciatko polamalo uplne na atomy a oni by ani nechapali, ze co sa vobec deje, ze v ktorom vesmire sa im nieco take mohlo prihodit.

 

Nasilie je v zivote dolezite. Clovek by mal poznat nasilie, aby bol taky triezvejsi, rozvaznejsi, aby ziskal urcitu pokoru. Slovom, aby sa nespraval jak j**ko.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nasilie je v zivote dolezite. Clovek by mal poznat nasilie, aby bol taky triezvejsi, rozvaznejsi, aby ziskal urcitu pokoru. Slovom, aby sa nespraval jak j**ko.

 

Tuto teoriu som uz pocul, aj ked sa v nej pokora nespominala. Bitiek som absolvoval primerane mnozstvo, pricom vsetky boli solove, nikdy nie v skupine. Aj ked som vyrastal vo stvrti kde bolo dost ciganskych rodin, tak s nimi sme sa kupodivu nebili, nebol dovod.

 

Nasilie ma naucilo to, ze je dobre si zachovat chladnu hlavu a ze je vhodne ho pouzit, ak sa vycerpaju vsetky ostatne moznosti riesenia, lebo samotne nasilie riesi velmi malo veci.

A aj to, ze je dobre nechat prvu ranu niekedy na protistranu Obrázok

 

BTW ked uz sme pri tom nasili, zvlast skupinove je v dnesnej dobe aktualne, lebo silni jedinci v tomto vymieraju. Asi niekde tu to zacina:

 

V košickej zoo uhynul ďalší tučniak. Tentoraz zvlášť brutálnym spôsobom. Na smrť ho ubili kameňmi tínedžeri. Dôkazom je kamera, ktorá incident zachytila. Hrozia im až tri roky väzenia.

 

Čítajte viac: http://korzar.sme.sk...l#ixzz0ntStLYRu

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V tej košickej ZOO je to drsné :lol:

 

Začína mi to pripomínať nejakú reality show typu Survivor (Kto prežije)

... alebo žeby to bola tučniačia verzia Final Destination (Nezvratný osud)?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Spomenul som si este na dve priznacne prihody, co sa bitiek tyka. Su odlisne, ale dokumentuju spravanie sa ludi vo vyhrotenych situaciach.

 

Prva sa udiala na vojne. Mal som za sebou prijimac a ako kazali zvyklosti v ceskoslovenskej ludovej samoznicitelnej armade, tak po pol roku mazaci povysovali holubov. Formy povysovania sa lisili od utvaru k utvaru, ale sluzil som u delostrelcov, co neboli zrovna intelektualne typy, tak podla toho to aj vyzeralo.

 

Ked prisli za mnou prvy krat, tak som ich rovno vyhodil. Jeden dostal pri tom aj po papuli, lebo nevedel pochopit, ze sa jednoducho povysit nenecham.

Druhy krat si ma vystriehli vecer a uz ich bolo viac. Cakal som ze sa nieco bude diat a ked mi vysvetlovali ze je to ich pravo a musim sa tomu podriadit, tak som im len oznamil, ze s tym jednoducho nesuhlasim a ked sa o nieco pokusia, tak sa budem branit. A nazorne som im ukazal skalpel, co som mal pri sebe, s tym ze ich podrezem. Na to sa zacali smiat, ze ich je viac a pojdem do basy, ak sa niekomu nieco stane. Odpoved bola, ze mi je to jedno a kludne pojdem do basy, ale pojdu tam aj oni, teda okrem tych, co to schytaju.

Ked videli ze to myslim vazne, tak zacali vyjednavat a nakoniec sme sa dohodli na symbolickom povyseni, aby obe strany nestratili svoju tvar. Odvtedy som mal od mazakov pokoj cele roky, co som tam sluzil.

 

Druha prihoda sa udiala neskor o par rokov. Sedeli sme spolu so zenou, aj malym synom v kociku, vecer v Pionierskej zahrade. Boli sme na lavicke v dost odlahlom kute, navyse to bolo este pred rekonstrukciou zahrady, tak tam nebolo osvetlenie.

 

Po nejakej dobe sa objavili dvaja mladenci s tym, ze ci im nemozeme dat cigaretu. Bolo by to v poriadku, len jeden vytiahol z vrecka vyskakovacku a cvakol s nou. Boli to bieli, ziadni cigani, aj ked vtedy este stale fungoval cigansky konzulat na Suchom myte. Prvy isiel k zemi ten s vyskakovackou a po nom jeho kamarat, lebo kvoli kociku sa nedalo nejako spekulovat co sa bude diat dalej. Vysvetlil som im, ze cigarety sa za tmy nepytaju s otvorenym nozom v ruke.

Malo to aj komicku dohru, lebo nozikar, ktoremu vyskakovacka odletela niekam do kopy listia sa nakoniec rozplakal s tym, ze ho starsi brat, ktoremu ju zobral bez dovolenia, asi zabije, ked ju nevrati a ci mu ju nepomozem hladat.

 

Nasilie je niekedy pouzitelne, ked nie je vyhnutia, je to ale ten posledny prostriedok. A v bande, kde sa navzajom hecuju, dokaze byt hrdinom aj slaboch ... nielen pri kamenovani tucniaka v ZOO.

Ako povedal jeden mudry clovek, "nasilie je zbranou slabych".

BTW Aby som nevyzeral ako nejaky velky frajer, po hube som tiez par krat dostal, ale stalo to vacsinou za to Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ukamenuju tucniaka, zlyncuju kona, zapalia maciatka, tyraju spoluziaka a natocia si to na mobil. Mna z toho mrazi, som zhrozena preco si niekto takymto sposobom ziskava pozornost.

 

Bitky patria k zivotu, citam... Ja som sa naposledy mlatila so starsou sestrou ked som mala 13 -14 rokov a mama nad nami zalamovala rukami, ze sme horsie ako chlapci. Asi som sa s nikym inym nebila. Bola som sivy priemer, ani som nikoho nenasierala ani nikto koli mne nepadal do mdlob.

 

Asi je rozdiel medzi dievcenskym a chlapcenskym svetom co sa bitky tyka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov