Skočiť na obsah

Bitka


slimak

Odporúčané príspevky

Tak to urcite. Inak, vidi sa mi, ze je aj v tom, ze chalani o bitkach velmi nerozpravaju (vid pomer ch/d v tejto teme):lol:

 

Teda okrem elfanta, ktory tu velebi seba, coby silenho jedinca a vyznavaca vylucne soloveho rytierskeho zapasu, a pohrda hecujucimi skupinovymi slabochmi (kam patrim ja, ak som spravne pochopil jeho vyvody) :)

 

Na zaver este prepojenie na tych, co kamenovali toho tucniaka, a dalsi dokonaly elfantizmus je na svete :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

o týraní zvierat a ľudí ako psychologickom probléme ... alebo psychickom - je téma tu :

 

týranie zvierat a ľudí

 

 

na vojenčine to išlo kedysi vo veľkom, o šikane ako takej tu máme tému ...

nebol to len problém vojenčiny, ale učňovských škôl a kdečoho ...

 

a bol to nástroj slaboduchých, jednoznačne. a slabých, tých, ktorí si to pretrpeli a ostaným mladým to vracali dupľom .

 

bol to dokonale nezvládnuteľný problém, a s bitkami ako takými to nemalo veľa spoločné. so psychikou ano.

pohľadám tú tému.

 

tu : násilie na školách

téma týkajúca sa všeobecne šikany

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslim ze je to vzdy o nedoceneni, nepohladeni, nepochvaleni.

 

Nevidim zle deti ....

 

Ak je hlad po povsinmuti, a strach zo samoty a jedine ocenenie je v partii, je chyba uplne inde.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

bol to dokonale nezvládnuteľný problém, a s bitkami ako takými to nemalo veľa spoločné. so psychikou ano.

pohľadám tú tému.

 

tu : násilie na školách

téma týkajúca sa všeobecne šikany

 

bitkami to malo dost spolocne, lebo to bolo prevazne aj o fyzickom tyrani

 

s tou zvladnutelnostou to tiez nie je vzdy tak, kupodivu nas rocnik a aj ten po nas sikanu nepestoval, kruh naslednosti sa im podaril pretrhnut

ale to bolo skor preto, lebo neinklinovali k tomu sami

 

aj ked sa v krcme pobili tiez obcas

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Šikana nie a v krcme sa "vyjasnovali nazory", bolo nejake promile.

 

Este si pamatam ze na zabave sa vzdy pomlatili susedne dediny, teda mladenci z dedin o miestne dievcence. To mi pride ine,aj ked tiez hlupe a zbytocne. Bitku nemusim. Nikde. Uz vobec nie deti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano, fyzické týranie, ale nie bitky, o ktorých si myslím, že je táto téma ... trochu sa nám to prelína, vlastne bitka, šikana, násilie sú z jedného súdka, ale tu sú predsa len trochu iné bitky

možno je tam jemný odtieň, ale medzi krčmovou bitkou a šikanou a násilím v škole je trochu rozdiel.

malý, ale je.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano, aj ja som to tak myslela.... Krcmove sa so sikanov nemozu porovnavat, myslim ze po bitke krcmovej sadnu k jednemu stolu a je vsetko OK.

 

Sikana je podla mna iny level. Najma koli tomu ze moze byt dlho utajovana. Myslim ze je stale vela deti, co sa boja priznat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je to prepojene, v 5o a 60. rokoch bola este v BA rivalita medzi jednotlivymi stvrtami a dvormi a boli partie mladych co sa pravidelne stretavali a mlatili, zvlast znamy bol Cigofeld v tomto, ale aj okolo Unitasu a Legiodomov to fungovalo :lol:

 

Na Podhradie a Vydricu policajti ani radsej nechodili a v Engerau dostal po papuli automaticky kazdy cezpolny :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vyzera to ze pre nedostatok sportovisk si deti nasli inu zabavku, len to nebolo take zakerne ako sikana. Ak si dostal po papuli vedel si preco :-))) (co mas co chodit po cudzich uliciach??)

 

podobne ako na dedinskych zabavach, ak nebola bitka, vyvolalo to mnohe otazniky :-)))

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vymedzenie si teritoria a uplatnovanie domovskeho prava zbit cudzich co mali tu drzost ze im tam liezli.

 

Kazdopadne, bitka je nezvladnutie riesenia problemu normalnym sposobom, popripade ventilovanie problemov cez vlastnu agresivitu.

Aj ked ... niekedy dobra po papuli zaberie argumentacne viac, ako dlhe reci :lol: Komunikacia ludi moze fungovat len sposobom, ktoremu rozumeju obe strany a ked je to len brachialne nasilie, tak to asi nejde inak.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vymedzenie tritoria je velmi stara zalezitost, dolezita je zrelost ludi, ci skor nezrelost. V tom veku sme pouzivali vselico, ale rozum nastupoval malokedy, skor vynimocne :-)))

 

Neboli sme asi lepsi, len mi to teraz pride drastickejsie, silnejsie. Desne.

 

Mozno sa zmenil len moj pohlad na vec, pozicia matky, pozicia dospelaka...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Komunikacia ludi moze fungovat len sposobom, ktoremu rozumeju obe strany a ked je to len brachialne nasilie, tak to asi nejde inak.

Suhlas, bohuzial niektori ludia rozumeju len hrubej komunikacii. Bitka (nasilie) je uz len krajne riesenie. Smola je, ze niektori ludia dokazu vyhrocovat situaciu, pretoze vidia za kazdou malichernostou vlastne ohrozenie.

 

Co sa tyka toho vymedzovania priestoru, je to aj o tom, ze niektori ludia si jednoducho nedaju povedat. To uz potom zavana obtazovanim a tych prikladov je XY, napriklad nedavny pripad Dary Rolinc, ci Katky Knechtovej. Obe obtazovali nejaki "tiezfanusikovia".

 

 

ad bitka)

Vcera ukazovali na JOJke zabery z nejakeho vidieckeho futbalu, kde doslo ku bitke. Dokonca jeden hrac inzultoval supera takym sposobom, ze mu teraz hrozi az 10 rokov nepodmienecne. Patralo sa po tom, kto za vyhrotenie situacie, ktora vyustila do bitky mohol. Vina padla aj na rozhodcov, ktori vraj nezvladli zapas. Ale samozrejme, bolo toho tam viac.

Sportove podujatia su jednym z miest, kde hrozi vypuknutie nasilia. Najma, ked je vyhrotena atmosfera. To je potrebne zachovat chladnu hlavu.

Ale zazil som zapas najvyssej futbalovej ligy, kde bola vyhrotena atmosfera a este aj hlasatel na stadione "prilieval olej do ohna".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

k tomu tucniakovi ... podla dnesnych sprav to bola partia dievcat

 

no a podla dnesnych sprav, to nebol nikto a tucniak zozral ropuchu, nasledkom coho sa otravil

dost ma mrzi, ze som pouzil zrovna tento pripad, ktory bol nakoniec len bublinou, ale aspon vidiet, ze spravy treba brat s rezervou, a indianske prislovie

"nac stahovat kalhoty, kdyz brod je jeste daleko", plati nielen o bitkach verbalnych a aj tych realnych Obrázok

Tučnejaka deti neukameňovali, zrejme sa otrávil ropuchou

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

elfant nemyslim ze si nieco ty napisal zle. Hovorca ZOO Kosice povedala ze je zaznam o tom ze deti ho ukamenovali. Ani brvou nehla a tvarila sa ze vravi pravdu. Asi sa bali priznat ze im kapu tucniaky ako muchy a jednoduchsie to bolo zvalit na deti. Nas verejnost poriadne tou sptravou vytocit. Anonymnej mladezi sa isto nikto neospravedlni...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 10 mesiacmi...
  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 3 týždňami...

bola som decko vyslovene nekonfliktné, skôr som sa usilovala každému, kto ma o to požiadal, pomôcť či vyhovieť, nerada som sa hádala, vlastne som sa ani nehádala, tobôž nie bila, vychádzala som so spolužiakmi dobre...až v 7. triede ma spolužiak furt ťahal za copy...čo mňa napadlo, že by to mohol byť aj prejav priazne? Ani náhodou, myslela som, že chce do mňa rýpať, lebo ma z neviemakého dôvodu nemusí...a bolo to na školskom koncerte...speváčka na pódiu spievala opernú áriu sprevádzaná klavírom...a spolužiak sediaci za mnou ma zasa poťahal za cop...a vtedy som sa otočila, rozohnala sa, a fuk! mu jednu, tá ale sadla! myslím, že vtedy som upútala viac pozornosti ako tá speváčka na javisku...prvýkrát, čo ja som niekomu strelila...nevrátil mi to, tiež bol z toho paf. A druhý spolužiak to okomentoval, že za tú facku by som si zaslúžila Nobelovu cenu. A odvtedy, ak sa mi zdalo, že niekto bol ku mne drzý, tak som mu jednu fukla...a začali sa nové časy.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Bila som sa ešte ako dieťa s bratom , lebo ma občas vytáčal, jednému chalanovi v základke som dala facku, za to, že mi podvihol sukńu a raz som sa popasovala s mojou susedkou o dva roky staršou, to bolo tiež na základke. Dotkla sa ma slovne, nevedela sa skľudniť, tak nejaké ťahanie za vrkoče a tak. Potom sme uzavreli mier a keď sme boli dospelé, tak sme chodili spolu na disco.

Biť sa netreba.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov