Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

kedysi veľmi dávno, skutočne veľmi dávno, som sa prvýkrát dočítala v jednej z dvoch najznámejších kníh Ludvíka Součka o vltavínoch.

súvislosti boli vtedy dôležité, zaujatá tajomnom a jemnými konšpiráciami, podstatné je, že ma vltavíny zaujali, viacemenej na celý život.

počujem o vltavínoch, a zbystrím. pritom prešlo zasa strašné množstvo rokov, kým som "ty lahvově zelené ošklivé kapky skla" skutočne videla ...

 

vltavín - http://old.moskyt.ne...anku=2003121915

post-3-0-37403700-1352471583.jpg

 

dnes som hľadala len tak pre potešenie oka zelené kamene - náušnice, a našla som krásne brúsené vltavínové ... lahvově zelená, tak "k očím" ... :)

 

nuž, ale napadla mi k tomu, ako vždy, keď sa spomenú vltavíny, jedna poviedka od Ludvíka Součka ... okrem populárnych kníh písal pán doktor aj skvelé poviedky, a jedna z nich je o vltavínoch ...

objavila sa vo viacerých Součkových poviedkových výberoch, keď sa k nej dostanete, prečítajte si ju .... a užívajte si ju tak ako ja :) :

 

Stejně mám tyhle šutráky nejradši http://www.legie.inf...utraky-nejradsi

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vltavín- alebo inak moldavit je prírodné antidepresívum :) Češi môžu byť právom hrdí na svoj poklad...okrem toho je vltavín mimoriadne ezoterický ...ale to vnímajú len zasvätení B) super výber game :thumbsup:

 

v mojej zbierke je napríklad aj toto polovičné slniečko.

post-3001-0-05946900-1352536123.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

keď sme pri kameňoch ... opalit ?

niekde ho volajú mesačný kameň, aj kameň anjelov, vraj je syntetický, vyrobený tavením z odrôd opálu.

a v hĺbke má oheň ako opál, svetlo prechádzajúce cez opalit spôsobuje farebné odblesky, nielen tieň ... tiež jeden z kameňov, na ktorých mi postál zrak. dlhšie,, podstatne dlhšie ...

 

post-3-0-82765700-1353024971.jpg

 

 

a okrem toho brúsené hladené horské krištáli, nuž áno, číre, parádne náušnice mi zasa nedali pokoj, ale zostali na mieste, ... a kremeň každej farby ...

 

len tak mimochodom som sa dočítala, na viacerých stránkach, že labradorit je kameňom rýb, že kryštáľ je dobrý na celú hromadu človečích neduhov a ťažkostí, a opalit tiež ...

od otvorenia sa po obličky, ale zbytok si nepamätám ...

stále sa prechádzam v ríši kameňov ... :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je tu nejaky chlap co sa zaujima o tieto kamene? Ja som do temy napisal, ci som si to nasiel, bol tam tom, dead, axel, deada som necital ani nikoho. toto je cisto zenska tema. Ale su to pekne kamene. Ja mam na polici tiez pekne kamene Kamene.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

len tak mimochodom som sa dočítala, na viacerých stránkach, že labradorit je kameňom rýb, že kryštáľ je dobrý na celú hromadu človečích neduhov a ťažkostí, a opalit tiež ...

od otvorenia sa po obličky, ale zbytok si nepamätám ...

stále sa prechádzam v ríši kameňov ... :)

 

opalit je plne syntetický- umelý kameň, podobne ako zlatý avanturín alebo ulexit napríklad a preto nemá nijaké liečivé účinky. Využíva sa v bižutérií a na výrobu malých sošiek.

 

horskému krištáľu sa hovorí "otec kameňov" ...v tejto dobe by ho mal mať každý,aspoň malý kúsok. aby duša spievala, telo sa liečilo a duch sa prejavil :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

k znameniu ryby - avanturín alebo ametyst, alebo obe ?

k znameniu patrí viac kameňov, alebo aspoň kedysi patrilo, zrejme aj tu sa veci menia ... podstatný je teraz zelený avanturín a ametyst. že je ametyst kameňom rýb, áno, kedysi dávno som kdekade čítala, že aj avanturín.

pretože fialovú nemusím, hoci sa mi ametyst skutočne ako kryštál páči, kedysi dávno som dostala dva šperky so zel. avanturínom, a vyberané boli podľa tabuľky, ktorý kameň ku ktorému znameniu.

pričom tieto dve veci nesúvisia - zel. avanturín bol bežne priraďovaný k rybám, a v špecializovanej predajni s kameňmi mali aj avanturín priradený k rybám.

posledných pár dní sa kochám kameňmi, a sem tam si niečo prečítam, a zrazu nachádzam zdroje, ktoré k rybám priraďujú ametyst, ale nie zelený avanturín ... avanturín dostali rak a škorpión a ešte neviemaké znamenie ...

ako to je ? :hmmm:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja mám vedomosť, že Rybám patrí modrý AQUAMARÍN, červený KORAL, fialový ČAROIT alebo AMETYST alebo SUGILIT.

Zelený AVANTURÍN- z nejakého mne neznámeho dôvodu je v tomto čase priraďovaný všetkým znameniam a na všetko:) podobne to tak bolo kedysi s jadeitom :)

ja som sa dnes kochala červenou :) (červený jaspis)

 

No a maximálne populárny je tiež labradorit- a celkom súhlasím. Je krásny a mocný :)

post-3001-0-92842000-1353167307.jpg

post-3001-0-47512400-1353167372.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

ja sa pri výbere kameňov neriadim znamením ale pocitom, takže mám doma kde-čo... (kdesi som čítala, že ak s niekomu páči niektorý kameň a chce ho mať, znamená to, že ho potrebuje) milujem svoje koralové náušnice, mám krásny náramok s veľkým červeným jaspisom a najnovšie som si kúpila krásny modrý lapis lazuli... všeobecne mám rada prírodné materiály, takže napríklad aj perleť, lávové kamene, ale v podstate aj "obyčajné" kamene...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pre milovníkov kameňov v každom množstve a farbe a tvare sa koná výstava, XXIX. Medzinárodné stretnutie zberateľov minerálov a skamenelín

v budove SNM - Prírodovedného múzea na Vajanskom nábreží 2 v Bratislave od 9,00 do 16,00.

 

článok s nádhernými fotkami vystavovaných pokladov :

http://zachar.blog.sme.sk/c/314925/XXIX-Medzinarodne-stretnutie-zberatelov-mineralov-a-skamenelin.html#ixzz2Dnx3RJTL

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

pomôžte mi prosím niekto odborník identifikovať tento kameň :)

 

kedysi pred mnohými rokmi som ho kupovala do daru, bol nádherný a je nádherný, ale za tie roky som nadobro zabudla, čo to je.

našla som pred časom nejakých kandidátov, ale ani jeden nesedel celkom tak, akoby mal sedieť ...

čo je to za kameň ?

 

post-3-0-99335200-1355227304.jpg ..... post-3-0-87749100-1355227314.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hmmm... tipujem malachit, fuchsit, alebo zmes tychto mineralov, pripadne aj s azuritom (nie tym kralickom). PResne nesedi, pretoze to zjavne nebude cisty mineral bez prisad. Pekne vyhladeny aj bezny vapencovy strk vyzera pekne, takze tie najlepsie kusy sa takto nepredavaju :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

malachit celkom iste nie, malachit má v sebe charakteristický "penový vzor" a jasnejšiu a pastelovejšiu zelenú farbu / tu je malachit http://forum.freespa..._25#entry183828 , aj tu http://forum.freespa...ne/#entry111041 , tretí obrázok /

 

azurit je modrý, tmavomodrý až temne modrý.

 

tento tmavozelený kameň by mohol byť heliotrop, pokiaľ si dobre pamätám, pôvod bol kdesi v Strednej či Južnej Amerike, a viem, že meno kameňa bolo vtedy mierne nezvyklé ... ale to už je cca dvadsať rokov, a nepamätám si presne.

 

heliotrop pochádza z nálezísk v Brazílii, je takmer celistvo temne zelený a má v sebe maličké škvrnky a jemné malé prímesy ... a toto kamenné vajíčko je najbližšie popisu, zatiaľ.

http://www.e-kameny....-2751/?ccid=158

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

preto píšem, že je zatiaľ najbližšie, farbou a kompaktnosťou, a nevylučujem, že je to čosi iné, počkáme ešte čo povie Janka R, ona má kamene v malíčku ... :)

proste tento kameň mi vypadol z mysle, a jeduje ma to, celú kopu z domácej zbierky sme identifikovali, a vajíčko zostalo nepomenované, nevadí, prídeme na to.

 

ešte k zeleným heliotropom :

nie všetky zelené heliotropy majú práve tie červené škvrnky, niektoré zelené majú máličko svetlejších

/ napr. tu http://www.himmlisch...product=P003051 /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano, je vážne krásny, nemohla som svojho času od neho odísť :)

je nepriehľadný, okolo špičky má zlatavé zrnká pravdepodobne pyritu

uralský smaragd sa nachádza v sľude, ako čítam, to neviem, či sa sľuda znesie s pyritom ... buď Brazília alebo Ural ? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a keď už kamene, ešte kúsok opracovaných kúsočkov, polovica je prastará, nikdy nenosená / alergia na kov / a polovica ma uchvátila sama osebe ...

moja obrovská zbierka drobností :

bledobelasý prívesok - chalcedón

zelený avanturín - prívesok a kamienky z náušníc

 

a nové prírastky

náušnice - labradorit a náušnice krištáľ - číre, krásne kúsky, nenechali ma odísť ... špekuľovala som nad nimi strašne dlho :wooops:

post-3-0-25285100-1355326810.jpg post-3-0-14627100-1355326836.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

dnes mi prišiel od kamarátky náramok z hematitu ... krásny je a ťažký

 

game, hodne vody pretieklo od čias, ako si tento príspevok napísala a mám taký dojem, že niekde si už písala o tom,

ako náramok skončil "na dne" šuplíčka, pretože nerada niečo nosíš na ruke ...

 

Ale ja sa ťa teraz opýtam ako laik, ako osoba, ktorá kamienkom nerozumie ... ako sú jednotlivé kamienky spojené do náramku. Ak sú kamienky prevŕtané, aby ich bolo možné ponavliekať, neruší sa tým ich "hodnota", nenaruší sa tým ich "vnútorná energia"?

Nebolo by potom vhodnejšie mať "na dosah ruky" iba jeden celistvý kameň? :neviem:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:)

áno ... medzitým náramok postihli aj ďalšie veci, tuším som to kdesi na fóre spomenula v nejakom povzdychu ...

 

kamienky boli zbrúsené a zaoblené, navlečené na gumičku ... on chvíľu odpočíval v šuflíku, potom som ho navliekla, potom bol zasa v šuflíku, a potom som ho trochu doma nosila ... keďže na rukách ako je tu známe neveľmi znesiem čokoľvek, bolo to dosť ošemetné, ale aspoň pri pc som to zvládla, začala,... nieže začala, ale pokračovala som mať vážnejšie problémy s krvným obrazom a kdečím v krvi, tak som ho potom poctivo nejaký týždeň dva nosila ...

 

v jeden večer som mala ruku pred sebou na stole, niečo čítala na monitore, a zrazu sa mi kamienky na ruke pohli, gumička sa roztrhla, uvoľnila, povedala dosť, a kamienky sa všetky pekne jeden po druhom zosunuli na stôl ...

 

o mesiac som išla na kontrolu, a krvný obraz bol ešte horší .... čo som tuším ale doteraz nikomu nepovedala :)

ale kamienky sú to milé, príjemné, ťažké, a majú svoju "váhu", mám odjakživa rada hematit, to potvrdí aj eiensama :)

mám aj celistvý kameň doma, už veľmi dávno, tuším je tu aj kdesi na fotke ... ten náramok som si nakoniec ale vážne celkom zamilovala ... len pašiol ... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov