Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

odjakživa milujem kamene, zovšadiaľ sa k nám nosia domov, hocičo ... a zaujímavé kúsky sa aj kupujú ... zopár sa ich k nám dostalo kdejakými cestami, postrácali sa nálepky, a pracne hľadám, čo to je ...

moja obľúbená pyramídka

 

Obrázok

 

pod vrcholom je striebristý pás, aj ten je typický pre lazurit / skôr zlatisto striebristý pyrit / ... a aha - lazurit je lapis lazuli

 

a pokiaľ si pamätám, konkrétne tento kameň má pôvod buď v mexiku alebo v brazílii

je toto juhoamerický lazurit, premiešaný s kalcitom či nie ?

 

edit 11.11.2012:

nie ... je to modrý achát. g.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Game..

Ty si moj clovek!

Co ja mam doma vselijakych kamenov.Ja ich zberam uz od decka a kamene sa v mojom dome nachadzaju takmer vsade. Zvacsa mi ich priatelia nosia zo svojich potuliek po svete a maloktory ma svoje meno. Pacia sa mi pre tvar,farbu,strukturu.

 

Par mam aj hodne vzacnych..dostala som dva krasne kusky tyrkisu,ten je prekrasny,v takmer surovej podobe,len jemne prelesteny

Ruzelin - ten je cisty ,malicky,ale chutny kamen ..nejake sopecne kamene priamo zo sopky Vezuv (psssst,bola to trosku kradez :lol: )

A este koopec inych..moc sa mi paci,Game tvoja pyramidka a tisko zavidim,take cosi by som mala moc rada...

Az budem mat chvilku cas,tak niektore kamene sem supnem :)

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no konečne, obávala som sa že žiadny "petrofil" tu nebude ... nie je to zrejme správne slovo, ale práve sa mi nechce hľadať vhodnejšie ... veď to niekto opraví :)

 

kamene na parapetách na poličkách na balkóne na komode, na špeciálnej minikameňovej poličke ... asi ich sem ešte zopár nafotím, len s lepším nástrojom, tuším .... a kameň z vezuvu, áno ... a slovenský opál, a kryštály kdečoho .... a okruhliaky, každej možnej a nemožnej farby, a kdečo ...

vidím že tu mám príbuznú dušu :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Presne mi,game pocitas vsetky moje kamene a ich "geologicku polohu " v dome :lol:...to som sa bala,ze len ja som taky "kamenik" ,hej,hej :) budem sa tesit z kazdej fotky,co sem hodis,obdivujem kamene..ja na kazdom aj tom nejmensom vapenci najdem nieco krasne a zaujimave,preco si ho nesiem domov :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak pozor :lol:

 

Mali sme rodinu v jednej malej dedinke v Slovenskom Rudohori, ujko ma este ako decko povodil po starych stolnach a zatvorenych baniach, tam sa co to dalo najst, pripadne od ujka vyzobrat...

 

vsemozne sutre, ako aj mineraly a krystaly som zbieral dost dlho (aj geologiu som mal v skole styri roky) a z kym si sused co ma barak pod mojim oknom nekupil psa, ktoreho bolo v noci dost pocut, teraz budu vsetky tam, v jeho zahrade :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dead, kamene do rexa nehadzat - schovat, odlozit, zvolit nieco lahsie, pretoze jednak tak mozes chudakovi rexovi ublizit, a jednak su niektore tie skvosty hodne aj dlhsieho zalubeneho pohladu :lol:

 

Raz som videla taky "suter" - sprvu mal sutrom len ostat, ale ako som si ho neskor prezrala, vyklul sa z neho jeden nadherny prenadherny kamen. Neviem, co som s nim spravila, pravdepodobne mi ho matka vytrhla z ruk a niekam zahodila, ale mal nadhernu ruzovkastu farbu a bol so vzorom spiraly akoby vtesanym priamo do jeho jadra... A trblietal sa... Krasa. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 týždňami...

Ked uz tie kamene "posli":lol:

 

Mna viac fascinovalo nieco ine. Nie kazdy vie, ze stvrtinu uzemia Slovenska poznacila sopecna cinnost. Cerova vrchovina, Kremnicke a Stiavnicke vrchy, Vtacnik, Vihorlat, Slanske vrchy... Polana napr. je najvyssou vyhasnutou sopkou na Slovensku. Mesto Kremnica lezi v taverne stratovulkanu. Ako decko som sa tesil ze nieco "buchne" V tom case isiel v TV novozelandsky serial Deti dymovej hory :) Na Sirave (sak sopecne jazero, nee?) som po veceroch cumel spoza stanu smerom na sever, pripraveny zachranit cely svet ...ach jaj :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ani nevieme, akých hrdinov tu máme :lol:

ale ano, v škole sme sa to učili, a viem, že ma to fasinovalo, že tunajšie kopce boli živé sopky ... a fantázia sa mi pohla a v jednom čase ma držal strach, že čo keď sa zrazu prebudia, spriadala som plány, na ktorom kopci a ako ďaleko by bolo najbezpečnejšie ... ale to som mala nejakých osem desať ... neskôr sa dostavil ten obdiv ku kameňom, v každom okruhliaku na váhu som videla jeho cestu od vyvrhnutia sopkou až k zaguľateniu a k mojim nohám :)

 

to mi pripomenulo, že som mala nejaké kamene pofotiť, poklady : )

 

neďaleké kameňolomy s malinkými jaskyňami sú pozatvárané mrežami, lebo nie tak dávna móda príšerných domácich fontán zdecimovala ich kryštály ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na Sirave (sak sopecne jazero, nee?)...

Su dve možnosti. Buď je to vtip a nepochopil som ho (v tom pripade sa ospravedlňujem), alebo si uplne mimo. Sirava ma od sopečneho jazera tak ďaleko ako je to len možne. Na Slovensku ani nič take ako sopečne jazero neexistuje.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

no tu je zopár tých mini a menších zo zbierky ... také kdečo, ale so zaradením už neviem ... kopu si nepamätám

 

slovenský opál

Obrázok

 

hematit :

Obrázok

 

malachit :

Obrázok

 

Obrázok

 

epidot

Obrázok

 

drúza kremičité kryštály a pyrit

Obrázok

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Game,su naaadherne,tisko zavidim. Inak mam v jednej cajovni zamilovany jeden (ze jeden vsetky! ..ale proste ten ONE je ONE) krystal,ten uplne ze pyta sa za mnou,len je neskutocne drahy,takze ho len tisko obdivujem a povzdychujem nad nim...jeho malinkateho bratranceka uz mam doma,snad sa casom postasti

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ach verím ...oni vedia byť nádherné ... nech sa teda pošťastí, ten ONÉ tam čaká :lol:

 

tie kryštály sú fantastické, ale tie nádherné kresby na tých vyhladených sú úžasné, aj do ruky :) ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 7 mesiacmi...

Game,tak toto je ine kafe,prekrasne nieco...ja som mala kedysi ako dieta kamen a v nom nieco skamenelene a doniesla som to raz do skoly a oni mi to uz nevratili :lol:,mno

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zabiť. kto ti to nevrátil ???

 

pozerala som tie obrázky v tom článku, na porovnanie je tam mierka ... najprv som myslela, že 5 cm, 10 cm ... a ono sú to v priblížení milimetre.

drobné nádherné prvohorné malilinkaté tvory

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov