Skočiť na obsah

Piate kolo klubu


nutrinka

Výber knihy  

14 členovia hlasovali

  1. 1. Piate kolo

    • Gabriel García Márquez - Láska v čase cholery
      6
    • Norman Mailer - Nahí a mŕtvi
      1
    • Orhan Pamuk - Nový život
      5
    • Heinrich Böll - Biliard o pol desiatej
      2


Odporúčané príspevky

tak dúfam, že si tu niečo nájdete :lol: /a dúfam, že sa to zas rozbehne :)/

 

Gabriel García Márquez - Láska v čase cholery

Viac než polstoročie čakal ohrdnutý milenec Florentino, aby mohol tvrdohlavej Fermine vyznať lásku. Jeho chvíľa nadišla, keď milovaná žena konečne ovdovela. Kým sa dávni milenci vydajú na plavbu po rieke, aby nedotknutí zlobou sveta vstúpili do ríše večnej lásky, autor sa obracia do minulosti a rozpráva nám prekrásny príbeh ich lásky. Je to láska nežná i vášnivá, verná i záletná, romantická, platonická i telesná, láska na jednu noc i na celý život - jednoducho ozajstná láska vo všetkých podobách, odtieňoch a premenách.

 

Norman Mailer - Nahí a mŕtvi

Nahí a mŕtvi sú nielen autorovým najlepším dielom, ale asi aj najlepším románom o druhej svetovej vojne v celej americkej literatúre. Dej knihy je pomerne skromný. Opisuje sa v nej invázia na malý pacifický ostrov za americko-japonskej vojny. Mailer predstavuje vojnu z hľadiska takmer fašistického generála Cummingsa a z pohľadu malej prieskumnej jednotky. Obidve stanoviská sa, prirodzene, rozchádzajú a autor nenecháva na pochybách, s kým sympatizuje. Nádej vidí v obyčajných vojakoch, ktorí držia spolu a v srdci sa neodlúčili od života doma.

 

Orhan Pamuk - Nový život

Úvodná veta knihy znie: Jedného dňa som čítal knihu a celý život sa mi náhle zmenil. Prievodcom a rozprávačom príbehu je mladík menom Osman, ktorý sa vydal na divokú cestu v sprievode tajomného mladého dievčaťa Yanan, ktorá sa snaží nájsť strateného milenca Mehmeta. Osman a Yanan sa behom svojich ciest pripletú ku krvavému autobusovému vraku, ktorý opúšťajú s novými identitami. stretávajú niekoľko falošných Mehmetov. Yanan sa záhadne vytráca. Osman náhodne stretáva rodinného priateľa, ktorý môže, ale nemusí byť autorom knihy, ktorá mení život, a dosť možno je aj autorom samotného Nového života.

 

Heinrich Böll - Biliard o pol desiatej

Dej sa odohráva v roku 1958 v deň narodenín tajného radcu Fähmela, ale spomienky a reflexie siahajú do minulosti troch generácií architektov Fähmelovcov. Autor prepája príbeh benediktínskeho opátstva svätého Antona, ktoré v roku 1907 postavil oslávenec Heinrich, v roku 1945 vyhodil do povetria syn Robert, ako príslušník wermachtu a rekonštruuje ho vnuk Jozef. Obraz troch generácií symbolizuje do značnej miery osud Nemecka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 20
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • phersu

    5

  • nutrinka

    3

  • Bijou

    3

  • Strasidlo

    2

Top prispievatelia v tejto téme

Gabriel García Márquez - Láska v čase cholery

po tejto knižke už dosť dlho pokukávam

ešte som uvažovala nad Pamuk - Nový život.. Nahí a mŕtvi som už čítala..Biliard o pol desiatej ma moc neláka

 

hlasujem za Márqueza :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No hlasovala som ja, hoci v klube nie som :lol: Ale hentu knihu by som si precitala, keby ze ma vsemohuci phersu do klubu prijme. Ci to ani nemusi urobit? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No co je banda? hlasujte

O vas hovorim

Valcik

Aljak63

Lolisha

Arwiel

Ryan Giggs

Littlewitch

 

 

nokia nic ten je na cestach cat filozfka tiez nic, tomassi sa oziera na zakovic

 

Nechcem nejako navadzat ale hlasujte za Pamuka toho mam uz tyzden nachystaneho a cakam ci sa do toho mozem pustit :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Gabriel García Márquez - Láska v čase cholery

 

Hlasoval som za Marqueza, a rád si to aj prečítam.

 

Akurát sa chcem spýtať, či to nemáte niekto ako e-book?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aljak

tu mas jedno forum ebook skus ho presmejdit ci tam nie je

strasidlo

 

ano ved o tom je hlasovanie aby sa kniha vybrala precitala a pokecalo o nej samozrejme mozes precitat aj ostatne tri

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zahlasovala som za Heinrich Boll - Biliard o pol desiatej

 

toho mailera mam v plane precitat si uz dlhsie, tak toho som nedavala...zvysne dve ma nejak nezaujali, ale precitam si jednu z nich urcite, nakolko vyzeraju ako kandidatky na vitazstvo :)

 

ale uff, uz mam na rovasi knihy z poslednych dvoch kol :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 4 týždňami...

veľká škoda, že to tu tak zakapalo :lol:

čo sa deje ?

 

ja osobne mám veľmi chabé čitateľské obdobie, za posledný asi mesiac som dala len 2 knihy

 

GG Marquez - Láska v čase cholery

Zo začiatku som mala značné problémy s preklenutím prvej kapitoly. V nie príliš ideálnom období otrasnej domácej situácie mi trvali prvé strany aj dobré dva týždne. Vďakabohu, prišiel bod zlomu a knižka ma chytila. Najviac na mňa zapôsobili (poriadne depresívne) opisy staroby (ako v úvode u doktora Juvenala Urbina, aj v závere u Florentina Arizu a Ferminy Dazovej) a opisy nevery Juvenala Urbina, v týcho miestach som aj slzu-dve pustila.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tiez mam momento slabsie citatelske obdobie...

v septembri som mala taky naval, ze som dala aj 3 - 4 tyzdenne, vtedy som sa snazila precitat aj vacsiu cast vybranych z predoslych kol.

potom som narazila na jednu nezaujimavu, nudnu knihu ( budem spominat v prislusnej teme), u ktorej som zastala a dalej ani krok...

 

a pomaly ale iste sa mi teraz zacinaju valit na krk skripta... :lol:

 

z tohto kola tu knihu nemam este ani pozicanu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov