Skočiť na obsah

Hospodárska politika Ficovej vlády


slimak

Odporúčané príspevky

slimak

 

Pre ospravedlnenie Fica, je to problém demokracie, ako takej. Politik nadbieha väčšine, aby bol zvolený Stredná trieda musí subvencovať sociálne zákony politika, ktorý chce byť zvolený. Kto iný by to zaplatil. Medzi pracovníkom zarábajúcim 40 rokov minimálnu mzdu  a tým, čo vo svojom živote vôbec nepracoval,  bude rozdiel dôchodku cca 10 euro.  To je „solidarita“, ktorá zvyšuje politikovi voličskú základňu. Spätná väzba takejto politiky, bude mať na populáciu aj evolučne dôsledky.  V duchu Darwinových zákonov. To už ale Fico v politike nebude.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ten čo vo svojom živote vôbec nepracoval nebude mať žiadny dôchodok. Kedysi to tak fungovalo, že evidencia na ÚP sa počítala do dôchodku, ale už to dobrých 12 rokov neplatí.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie.

 

Na to, aby si dostal vôbec nejaký dôchodok, musíš odpracovať aspoň 15 rokov (resp. 15 rokov platiť odvody). Výška dôchodku sa odvíja od toho, aké odvody si platil.

Na to, aby si získal nárok na minimálny dôchodok, musíš odpracovať minimálne 30 rokov, je už jedno aké odvody si platil, tvoj dôchodok nižší ako 269,50€ nebude.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nezabúdajme na 4566 možných informačných povinností (IP). Celkovo podnikateľov táto administratívna záťaž stojí 2,6 mld. EUR ročne (MH 2014). Čo je pre porovnanie podobná suma, akú štát vyberie na daniach od právnických osôb za rok 2015 (odhad RRZ je 2,4 mld. EUR). Inak povedané, podnikatelia platia dane 2x, raz vo forme oficiálnej dane a inokedy vo forme skrytej administratívnej dane. Celkovo im štát zoberie 5 mld. EUR ročne, alebo 6,4% HDP.

http://robert.blog.sme.sk/c/382205/zakaz-podnikat.html

 

 

Kolko je uctovnikov na Slovensku? 50 000 - 100 000? Asi nie. Ale ak by tolko bolo tak by mali zarobit aspon 26 000 rocne.

 

Som porovnal zakony socialny bol v roku 2010 napisany na 90 stranach dnes ma 120. Potom som nasiel knihu aj z 2005. Porovnal som zakon o zdravotnom poisteni v 2005 mal 10 stran dnes 40(vsetko rovnake knihy zakonov od Poradcu, len sa stensili strany). Potom som si presiel jednotlive paragrafy - maju rovnaky nazov(tie iste cisla paragrafov,aspon tie z pociatku), len textu je tam od 100 percent do 250 percent viac. To co malo niekedy 8 odsekov ma dnes 18. Samozrejme aj pribudli dalsie paragrafy(ci uz doplnaju to pismenami - priklad 13a pribudol minuly rok).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

Smeracke nezmysly a ko..

 

http://www.teraz.sk/slovensko/smer-sd-navrh-poplatok-za-rozvoj-obce/155374-clanok.html

 

Podobne to bolo s autami - najprv davali 2000 euro srotovne a ked som si o 3,4 roky kupil auto som musel zaplatit 360 eurovy poplatok.

 

Tohto roku podporuju zateplovanie .. neviem ako  - len to citam pri premierovi ako odfajkava.. a narok ak chceme zateplit barak ja mam dam mestu 600-1800 euro? Ci co je rekonstrukcia? to ze som si zrekonstru.... proste prerobil byt?

 

Jedno je iste su to kok.. a hajzly volte si ich aj bit vas budu. Ten Paska family to nieje rarita.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Treti balik

 

1. Vytvorenie 100-tisíc pracovných miest do roku 2020

Prvým opatrením zo sociálneho balíka bude vytvorenie 100-tisíc nových pracovných miest do roku 2020. Fico hovoril o podpore miest v pôdohospodárstve, aj v stavebníctve. Pokračovať chce aj v rozširovaní kapacít materských škôl, či znižovať nezamestnanosť mladých, žien či ľudí so zdravotným postihnutím, avizoval premiér. 

2. Zníženie zdravotných odvodov pre nízkopríjmových jedincov

Vládny Smer plánuje znížiť zdravotné odvody pre nízkopríjmových zamestnancov. Má nadväzovať na prvý krok, teda odpočítateľnú zdravotnú položku. „Ak budeme vo vláde, zreformujeme odvody nízkopríjmovým zamestnancom,“ povedal Fico. Navýši teda odpočítateľnú položku. 780-tisícom zamestnancom sa tak znížia zdravotné odvody. Bude to stáť 90 miliónov eur.

3. Byty pre mladých s regulovaným nájomným

Smer chce v rámci tretieho opatrenia balíčka rozdať mladým byty. Do konca volebného obdobia chce Fico zvýšiť počet nájomných bytov samospráv na 5000. Majú byť financované v kombinácii od dotácii od vlády a od štátneho fondu rozvoja bývania. Na toto opatrenie vyčlení vláda 90 miliónov eur, ktoré sa majú objaviť v rozpočtoch samospráv. Pôjde podľa neho o byty s regulovaným nájomným a budú predovšetkým v obciach, kde ľudia najčastejšie hľadajú prácu, povedal Fico. 

4. Postavenie 2000 bytov pre začínajúcich učiteľov

„Vraciame sa k slovenskej tradícií,“ hovorí Fico o učiteľských bytoch s nájmom zadarmo. Štát ma postaviť 2-tisíc takýchto bytov pre začínajúcich učiteľov. Budú platiť len režijné náklady, fond opráv a energie. Ak sa im plat zvýši, budú postupne doplácať. Takto chce Smer regulovať ich nájom desať rokov. Poskytne na to jednorazovú dotáciu takmer 100-miliónov eur.

5. Rekonštrukcia a zvyšovanie kapacít internátov

Hlasy študentských voličov chce vláda po vlakoch zadarmo lákať aj príspevkami na bývanie a rekonštrukciou internátov. To je súčasťou piateho vládneho opatrenia, ktoré predstavil premiér Fico. Pribudne 10-tisíc miest na internátoch a bude to podľa Fica stáť 50 miliónov eur. Študenti tak majú podľa Fica dostávať mesačne niekoľko desiatok eur na internát, príspevok im má pokryť celkové náklady na ubytovanie počas štúdií, avizoval Fico.

6. Zdvojnásobenie vianočných príspevkov

Premiér chce zdvojnásobiť dôchodcom vianočný príspevok. Takým, ktorí majú nízke dôchodky. Vianočné príspevky chce Smer pravidelne zvyšovať. Postupne ich tak transformovať na plnohodnotný trinásty dôchodok. „Je to dlhá cesta, ale začíname,“povedal Fico.

7. Mesačné zvýšenie príspevku pre opatrovateľov o 60 eur

Fico chce zvýšiť aj mesačný príspevok pre opatrovateľov, mesačne až o 60 eur. Ročne si podľa premiéra prilepší opatrovateľ v priemere o tisícku. Náklady na opatrenie premiér nespomenul. 

8. Obnova regionálnych ciest

100 miliónov eur chce premiér vyčleniť na obnovu regionálnych ciest. „Nič to nemení na našej snahe stavať diaľnice,“ upozorňuje premiér. Vláda chce takto zrekonštruovať tisíc kilometrov ciest. 

9. Autobusy zadarmo – bezplatné cestovanie autobusmi pre študentov a dôchodcov rovnako, ako v prípade vlakov

V prípade, ak sa Smer dostane do vlády, zavedie okrem vlakov zadarmo aj autobusy. Odhadovaný náklad je podľa Fica 30 miliónov eur. Opatrenie zavedie strana až vtedy, keď bude doprava na Slovensku stabilizovaná, spomenul bez bližšej konkretizácie. „Zdvihneme tak mandle našim oponentom,“ okomentoval premiér.   

10. Protiteroristické opatrenia

„Toto považujem za mimoriadne dôležité, ak nie je krajina bezpečná, tak nemôžeme hovoriť o dobrej krajine,“ povedal premiér pri poslednom políčku. Aktuálna téma bezpečnosti krajiny a občanov sa dostala do balíčka. Smer chce vyčleniť takmer 100 miliónov eur na zvýšenie počtu policajtov na 2 a pol tisíca. Chce ich lepšie vyzbrojiť a trénovať. Zlepšiť sa má aj armáda, hlavne špeciálne pluky. Zvýši im  počet vojakov a dostanú novú výstroj. „Bezpečnosť nie je lacná, takže sto milónov dáme na to aby sme mohli v kľude oddychovať a spať,“ dodal Fico

 

http://tv.hnonline.sk/aktualne-videa-141/autobusy-zadarmo-ci-byty-pre-ucitelov-co-chysta-smer-a-kolko-to-bude-stat-995167

 

 


Pomoze mu to?

skusim skritizovat body.

 sto ticis novych zamestnancov - podla mna aj kvoli demografii to bude nemozne. To musi pustit migrantov.

 

neviem ako sa mu podarilo znizit nezamestnanost - iste nie rastom zamestnanosti. Priklad u nas v okrese by si to vsimol - mali sme cca desat tisic nezamestanych a dnes je ich ako kolko? dvadsat? Pritom od leta jeden z najvacsich zamestnavatelov Slovmag viac menej konci - zacal prepustat on cca dvesto ludi tretinu,ale teraz uz ludia koncia aj sami odseba. Ta firma skoncila. Mas tu inu novu - nemas a desat rokov mat nebudes.

 

Bola dedina co mala 700 obyvatelov a dnes je tam tridsat - okrem dvoch nezamestnani ci dochodcovia.

Teda takto jedine moze znizovat nezamestnanst - ludia zmiznu, ludi vyhadzu z uradu prace - ,ci ich pracu zadotuju zamestnavatelom cez eurofondy.

 

Ci je to a najcitlivejsie a Ficove klamstvo - podla mna hej. A ti volici to vedia. Oni su ti postihnuti.


druhemu bodu nerozumie isto nik, ja hej - je to o###### - poznate termin zamestnanecka premia? NIe fico to vymyslel a mate to v danovom zakone - toto je podobne.  Jeto - ale realne ludia to nemaju ako pocitit - lebo o co menej zplatite na odvodoch to zaplatite na dani.

 

Teda toto realne ani ludia co sa ich to tykalo - si to nevsimli.


Treti, stvrty slub - koho sa tyka? Tych co pridu do toho o 5 rokov. Ak sa to zrealizuje? Realne ucitelom nic neslubil -len toto. A to bude pre ucitela v Revucej, nie. Ucitela v Rimavskej Sobote, nie, Ucitela v Trnave? Asi tiez nie.

 

Toto by mozno riesilo stav v Bratislave. Teda postavia internat v bratislave?

 

Ostatne su len predvolebne ov######y - a na tom tiez dojde - nema na ucitelov ma na dvetisic fizlou. OK.

 

Podla mna si poskodil.

 

----------

o###### na rastucej minimalnej mzde? za posledne dva roky to ti ludia si nevsimnu.  Lebo je to len to co sa mi vykrizikuje. On nechava na rovnakej hranici sumu aj odpocitatelnej polozke na dani a odvodoch - teda ti ludia si to nevsimu ani v januari, ani vo februari ani v marci. Teda v buducom roku budu platit aj zdravotne odvody aj dan.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zároveň uviedol, že financovanie tretieho balíka sa odvíja najmä od prvého opatrenia, ktorým je vytvoriť predpoklady na vznik nových 100.000 pracovných miest. "My rátame s ďalšou podporou domácej ekonomiky, domáceho dopytu a s tým je spojený rast pracovných miest. Vyššia zamestnanosť znamená vyššie príjmy pre štát a tu hovoríme o stovkách miliónov eur ročne. Samotný rast a podpora rastu z domácich zdrojov má byť jedným zo zdrojov financovania tohto plánu a druhým kľúčovým je pokračovanie v boji s daňovými únikmi," konštatoval Kažimír.

http://www.topky.sk/cl/1000871/1514315/Kazimir-slubuje--Nic-z-tretieho-socialneho-balika-neohrozi-rozpocet-2016

 

Takze bude hojno.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Samé predvolebné žvásty.

 

Ja bohuotcuprisám kebyže ho stretnem, tak ho kopnem do tej jeho hranatej hlavy dementnej, ale potom by ma čakalo časté chodenie po úradoch a to ja nemám rád.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

System....

 

Ľudia s nízkym príjmom môžu dostať prémiu od štátu

 

http://peniaze.pravda.sk/obcan-a-stat/clanok/376185-ludia-s-nizkym-prijmom-mozu-dostat-premiu-od-statu/

Zamestnaneckú prémiu môžu získať len ľudia, ktorí okrem platu nemali iný príjem.

 

 

Tomas dostavas zamestnanecku premiu - mas mali plat - ci vies co to je? NIe nedostava,lebo aj clovek s minimalnou mzdou plati dane. Teda nema narok. Ale to je system. Dostane to moj zamestnanec? Prijmovo by to dosiahol splnil podmienky,ale nie nedostane... lebo mal vacsinu prijmu ako dohodar - zamestnanec, nie na pracovnu zmluvu - zamestnanec. pritom platil vsetky odvody - nemal narok ani na odpocitatelnu polozku na ZP, teda platil plne zdravotne odvody a nema narok ani na zamestnanecku premiu(teda ma na 2 mesiace odkedy pracuje na pracovnu zmluvu).  Teda na co to je a pre koho?

 

Inak ten clanok je z pondelka - teda je aktualny.

 

Co je system?

 Toto je system.

 

Toto vedia, na toto netreba ziadnu konferenciu- snem, toto netreba odskrtavat - toto funguje a fungovat bude aj ked na parlament padne meteorit.

naposledy v 2012 zaviedli system a funguje to.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Toto vedia, na toto netreba ziadnu konferenciu- snem, toto netreba odskrtavat - toto funguje a fungovat bude aj ked na parlament padne meteorit.

 

Ano, toto tie urvy smerácke vedia, odkedy sú pri moci, pre živnostníkov nič dobré nespravili. Len plať čoraz vyššie odvody. Keby tú sviňu ficovskú pustili medzi nás, tak do konca života sa sám na nohy už nepostaví. Doslova.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mali sme tu kauzu Váhostav a nevyplatené faktúry pre menších dodávateľov. Vláda pripravila pre podnikateľov nové pravidlá pri platbe DPH. Bude to zásadná zmena?

Áno, ide o jednu z najvýznamnejších systémových zmien v zákone o DPH. Cieľom je pomôcť malým a stredným podnikateľom, ktorí čelili veľkému finančnému tlaku. Podstatou problému bolo, že po vystavení faktúry boli povinní do 25. dňa nasledujúceho mesiaca odviesť DPH z takejto faktúry štátu, hoci peniaze v tom období (alebo vôbec – ako to bolo v prípade Váhostavu) nedostali. Často si museli požičať peniaze, aby boli schopní uhradiť svoje daňové povinnosti, prípadne čelili daňovým exekúciám. Od 1. januára 2016 budú mať platitelia DPH, ktorých ročný obrat nepresahuje 100-tisíc eur, možnosť uplatňovať osobitnú úpravu a daňová povinnosť u nich bude vznikať až po odovzdaní (úhrady) DPH od svojho odberateľa. Upozorňujem však aj na to, že podobná podmienka bude platiť aj na tzv. vstup DPH, t. j. uplatniť právo na odpočet si budú môcť podnikatelia, až keď sami uhradia DPH dodávateľovi, ktorý uplatňuje túto osobitnú úpravu.

je to dobré riešenie?

Z môjho pohľadu je otázne, či kritériá na vstup do tohto systému neboli nastavené príliš prísne a obrat 100-tisíc eur nie je príliš nízky. Uvidíme čo prinesie prax po 1. januári.

http://www.tyzden.sk/promotion/28708/najvacsie-zmeny-su-pri-dph/

zaujimavy rozhovor s idiotom.

Neviem pre koho robi a co robi. odpoved preco je idiot - je vlastne prva a posledna veta co som ho "citoval".

 

Real podla neho je to najsystemovejsie opatrenie vlady,posledna veta - ze sa to nebude tykat nikoho. Co je to za system - ked nikomu nepomoze a  ani sa to uplatnovat nebude - a narobi len problemy.

 

Obrat 100 000 je tak maly , ze realne sa to netyka nikoho. Ani stavbarov co zamestnavaju ludi a robia pre Vahostav, ani som cital oni do krachu dostali aj vyvarovnu. Najedli sa u nich trebars 33 zamestnancov  krat 3 eura za obed krat 250 dni.  25000 euro - vie ztoho zit kuchar ,casnik a majitel? Dajme tomu ze 2 eura z obeda idu na suroviny, energie, najom a vybavenie a 1 euro na platy tym trom. kolko im ostane  8250 euro? Moyu z toho vyzit a robit to? Nie. Teda stravnikov musia mat aspon 4krat viac a uz su na 100 000 euro. A  potom mas mozno dalsieho pomocneho kuchara, dalsieho casnika  a pod.... vyssie naklady. - Tu len poznamka nerobim ucto ziadnej restauracii - bol to len odhad - aj keby som nejakej ucto robil - aj tak by som nevedel ake maju prijmy a naklady.

 

V podstate ja nemam firmu co ma obrat mensi ako 100 000 - a niekoho zamestnava.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Nezavadzaj. Tie stavby vznikli za Radičovej. Ten chodnik v TV budovali v roku 2011, takisto ten most pod Krasnou Hôrkou, aj kruhač a aj zametacie auto. To su stare informacie. Akurat ten zachod je Ficov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Ako doktorand nemám sociálne poistenie, pretože to že študujem na plný úväzok to je akože nič a 4 roky života sa mi predsa nemusia počítať do dôchodku, či do materskej. No a presne z týchto dôvodov som sa rozhodla si dobrovoľne poistenie platiť. Ono je to nemalá čiastka takmer 200 euro mesačne. 

http://petraivankova.blog.sme.sk/c/398417/tento-socialny-stat.html

 

Je to usmevne aj z jej pohladu . Ale realne - ja nepoznam ako uz dnesne zakony vyzeraju, viem ze sa dost pomenili(priklad som sa dozvedel ze,dnes matersku moze dostavat aj otec). Ak sa mi dcera narodila v dvetisicdeviatom som to naposledy cital.

 

Minuly tyzden sa stala kuriozna vec - v jeden den prisli dvaja zamestnavatelia - ze mzdar musel urobit chybu - ze ich zamestnanci maju malu mzdu.  Nikdy sa to nestalo - niekedy  - ale vzdy,ze to bolo tak ze vela platia - cena prace, ci nejake srandy ako danovy bonus a zamestnanecka premia apod(sviatok navyse zapocitany,ci viac hodin).

 

Jednemu sla zamestnakina na matersku ,porodila - proste prvych desat dni ju on vyplaca ako u nemocenskej a vyslo to na 56 eur - 9 za prve tri dni 47 za dalsich 7 dni. Jemu sa to zdalo malo aj mne - ze na druhy den to kolega skontroluje. Je to tak pri minimalnej mzde.

 

Mlada slecna z blogu plati nieco - co pre nu aj tak nema vyznam. Ani na dochodok(ten aj tak nedostane), ani na tu PN - tam dostane cca 200 za mesiac(je mlada potrebuje zarabat - chora nikdy nebude, aspon najblizsie roky ak ajtak pojde doprace,ci si  zoberie dovolenku ).  A materska detto. Mozno 250 euro -  neviem aka je vyska rodicovskeho prispevku -mozno aj taka ista.

 

Proste 200 euro nezmyselne vyhadzuje.

 

Mozno ta materka by jej vysla tristo patdesiat - ja neviem na 7 mesiacov? Ale za rok zaplati viac. A rodicovsky by aj tak brala .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
Situácia sa oproti minulému roku ešte zhoršila. Na Slovensku už zrejme nemá zmysel čítať zákony, pretože metodické usmernenia, pokyny alebo informácie publikované na stránke finančného riaditeľstva sú v rozpore so zákonmi. Neustále zmeny v zákonoch a rozpory medzi zákonmi a usmerneniami považujem za atentát na právny štát, ak ním niekedy vôbec Slovensko bolo.

http://hnporadna.hnonline.sk/clanky-168/danove-zmeny-idu-len-po-vybere-penazi-neulahcuju-biznis-1051690

Vcera som tu nieco nacrtol. Je to danovy poradca,ktoreho praca ,analyzovanie danovych systemov bavi a zivi. Od poradcu odoberame take tri hrube knihy danovych a inych zakonov.  Nema to zmysel, oni behom roka niesu aktualne.  Nie ze behom roka nastane nejaka zmena a plati od polovice roka. Smeraci vymyslia zakon - novelu v juli a od oktobra je ucinna.  

 

Tento prvy rozhovor je zaujimavy - tak vo vseobecnosti. Ake absurdnosti sa stavaju.

 

http://www.etrend.sk/podnikanie/m-tuzinsky-odvod-dph-az-po-zaplateni-faktury-je-legislativny-paskvil.html

 

Tento druhy - su absurdnosti ohladne len jednej novely a jednej zmene.

------------------------

Myslienka

 

Ako je asi na tom danovy kontrolor co zaraba 800 eur hrube? Nemam ich rad ,ale ich lutujem. A ma hladat odhalovat milionove podvody - ktore vymyslia v parlamente a realizuju vo firmach, je proti dobre zaplatenym danovym poradcom, advokatom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vcera som tu nieco nacrtol. Je to danovy poradca,ktoreho praca ,analyzovanie danovych systemov bavi a zivi. Od poradcu odoberame take tri hrube knihy danovych a inych zakonov.  Nema to zmysel, oni behom roka niesu aktualne.  Nie ze behom roka nastane nejaka zmena a plati od polovice roka. Smeraci vymyslia zakon - novelu v juli a od oktobra je ucinna.  

 

ono to tak celkom zbytocne nie je, manzelka odobera Poradcu, kde su zakony okomentovane a vysvetlene na prikladoch. Tak sa daju aspon trochu lepsie pochopit tie legislativne vyplody. A tiez ma predplateny elektronicky pristup na web stranky Poradcu. Bez toho by sa asi nepohla. Horsi pruser je, ze nestiha sledovat novinky a obcas na konci roka zisti, ze nieco uz par mesiacov plati...

 

ale v inom mas uplnu pravdu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja zakonom tiez nerozumie ...tak to studujem a mam rad to.. okomentovane a vysvetlene na prikladoch.

 

Ale myslim len jednotlive zakony - tie co jej chodia na zaciatku roka. Tie ti sluzia nato .. alebo som to pouzival... ked mas hrubo nieco vytlacene - tak to je zmena oproti minulemu roku - tie som si preletel ,co sa ma tyka som si precital co nie tak nie.

 

Priklad §80 zakona o DPH - pojednava o suhrnnom vykaze. Som vedel,ze hranica na podavanie tohto vykazu bola 100 000 eur. A klient mal v stvroku dost velke vyvozy, ze to idem uz scitat . A ano uz sa blizil k tej 100 000. pre istotu, ci to je 100 000 som si otvoril zakon(2015) a tam 50 000. Ale nebol hrubo vytlaceny. Ja ze kolko to rokov je 50 000. Ze kolko 60 eurovych pokut moze dostat. Ale v 2014 v tom zakone je 100 000.

Ano tak som patral v tych castiach co si spominal, ze ako je to mozne. Oni tuto dolezitu zmenu urobili ucinnov od 01.10.2014. Jedina zmena sumu 100 000 nahradili 50 000. Mozme si asi polozit otazku preco? 

 

Tak som bol jun - poslal uz mesacne vykazy za april a maj - a teraz na silvestra prisiel klient z pokutov 60 euro za ten neskorsie podany april.

 

Zhodou okolnosti  - ja som si myslel povodne, ze ten obrat sa pocita rovnako ako pri registracii pre dan DPH ,ci danovom obdobi ako pri urceni ci si mesacny ci stvrtrocny platcom. Len tu je to trosku inak. Tu je to nie za poslednych 12 mesiacov, Ale v tom stvrtrku, ci predchadzajucich stvrtrokoch. Tak vlastne neporusil zakon, a ja som ten aprilovy vykaz podal o mesiac skor, lebo on realne v tom 2.kvartali to prekrocil ale az v juni, v tedy je poslednym dnom 27.7.2014, ja som to posielal uz v juni. Napisali sme odvolanie, aj elektronicky aj postov poslali, zatial nic. Ale klient im aj tak poslal tych 60 euro.

 

----

Dnes som riesil reklamne predmety. 

To som uz isel na internet.

 

Za daňový výdavok sa od 1. januára budúceho roka nebude považovať náklad na tabakové výrobky a alkoholické nápoje s výnimkou vína, ktoré slúžia ako reklamné či prezentačné produkty. Obmedzenie neplatí pre daňovníka, u ktorého je výroba tabakových produktov (nie predaj tabakových produktov) hlavným predmetom činnosti.

 

Preco víno moze?

 

Za daňovo uznateľný darček sa naďalej bude považovať víno. Zákon o dani z príjmov sa totiž odvoláva na tzv. osobitný predpis, ktorým je zákon o spotrebnej dani z alkoholických nápojov. Výnimka sa tak týka bežných, teda tzv. tichých vín, ale aj šumivých.

http://hnporadna.hnonline.sk/clanky-168/stat-obmedzil-vydavky-aj-na-reklamne-predmety-639078

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neviem, z coho by sme zili, keby strajkovala :D

samozrejme, ze je z toho na nervy, ale vzhladom na to, ze sa zbavila jednej problemovej s.r.o., tak uz ma len par drobnych FO a specializuje sa na Urbare a Druzstva; to nie je take narocne

nema uz ziadneho mesacneho platcu DPH

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Od apríla 2012, teda od nástupu vlády Roberta Fica, do konca minulého roka stúpol počet riadnych zamestnancov o 120 tisíc, klesol počet dohodárov o 158,3 tisíca a počet povinne poistených samostatne zárobkovo činných osôb (SZČO) sa znížil o 22,8 tisíca.

http://profesia.pravda.sk/zamestnanie/clanok/383557-za-ficovej-vlady-ubudlo-158-tisic-dohodarov/

 

Tu mate vysledok Ficovej politiky prace. A aby vedel zamestnat tisice tychto ludi - museli ich zamestnavatelom preplacat bud odvody, ci aj vacsiu cast cistej mzdy. Peniaze mali z eurofondov. U statnych zamestnavatelov(skoly,obce a pod.) im preplacali celu cenu prace - umelo vytvorene pracovne miesta.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov