Skočiť na obsah

Letecké spoločnosti, SkyEurope a spol.


wysky

Odporúčané príspevky

Pred pár dňami podali nízkonákladové aerolinky SkyEurope židosť na súd o reštrukturalizáciu, čo by ich malo ochrániť pred veriteľmi. Zároveň získali čas na nájdenie potencionálneho investora. Momentálne im však niektorí veritelia začali robiť problémy, keď im začali zadržiavať lietadlá, čo môže podkopať dôveru cestujúcich. A dôvera cestujúcich je práve pre linky teraz asi najdôležitejšia.

Niektorí "dravci" (maďarský Wizz Air a Ryanair) sa už začali zlietať a hodlajú prebrať Sky cestujúcich.

Sledujete vývoj? krachnú linky, alebo sa dostanú z problémov?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

bola otazka casu kedy padnu...skyeurope boli zalozeny dost nestastne...podla cisel a planov co predkladali boli v podstate neustale v minuse a nejak nebolo v plane dostat sa do plusu...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som s nimi lietal rád, to že niečo meškalo 1-2 hodiny bolo ešte v pohode, veď stáva sa. Ale keď začínajú rušiť lety a človek aby sa im doprosoval o peniaze naspäť? To už také v pohode neni. Tak škoda, že to padá... Aspoňže RyanAir otvára z Bratislavy aj nové linky a aspoň to je aká-taká náhrada. SkyEurope čoskoro bude len minulosťou...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ľúto je aj mne, aj najmä preto, že sú tuším evidovaní na Slovensku.

No ale ich podnikateľské aktivy a výsledky sú druhá vec, city a pocity druhá...

 

Dĺžia u kadekomu, začínajúc vlastnými zamestnancami. Niet divu, že sa tí veľmi nemajú ku vybavovaniu sťažností klientov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podľa mňa žiadna nízkonákladová spoločnosť nemôže dlhodobo úspešne fungovať. Sú to skôr len také "sezónne" spoločnosti.

 

Ľúto je aj mne, aj najmä preto, že sú tuším evidovaní na Slovensku.

Headquarters mali tuším priamo v BA.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podľa mňa žiadna nízkonákladová spoločnosť nemôže dlhodobo úspešne fungovať. Sú to skôr len také "sezónne" spoločnosti.

RyanAir existuje už 24 rokov a nevyzerajú žeby sa im nedarilo...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Šéf SkyEurope to vzdal, odstúpil... ˇ

Spoločnosti začal šéfovať iný borec - finančný riaditeľ Nick Manoudakis. Ten pán je aj vraj autorom a iniciátorom návrhu na reštrukturalizáciu spoločnosti.

 

Osobne sa mi zdá, že finančný riaditeľ je asi kompetentnejší na riadenie v takýchto krízových obdobiach. Ako sa spoločnosti bude dariť ma celkom zaujíma. Pýtal som sa môjho obchodného partnera, obchodného zástupcu jedného portálu, či sa letenky Sky kupujú. Vraj áno. Ceny sú vraj rekordne nízke a Sky teraz rozbehuje akciu, že ak si kúpite letenku, máte jeden let zadarmo.

 

http://hnonline.sk/c1-37677080-sef-skyeurope-to-uz-vzdal

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Lacné letenky možno majú byť náplasťou na zníženú dôveryhodnosť a spoľahlivosť v súvislosti s ochranou pred veriteľmi. Nedávam však SkyEurope príliš veľké šance, že sa s problémov dostanú.

 

Riešenia, ako ušetriť hľadajú aj konkurenčné nízkonákladové spoločnosti. Ryanair a čínske Spring Airlines sa zaujímajú o možnosť zriadenia miest na státie aj v lietadlách:

Najväčšia európska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair požiadala výrobcov lietadiel Boeing, aby im interiér takéhoto lietadla nakreslili. "Je príliš zavčasu uvažovať, kedy alebo ako, ale skutočne zisťujeme, či by to bolo uskutočniteľné," uviedol podľa údajov portálu iDNES.cz Stephen Mcnamara zo spoločnosti Ryanair.

 

Vo vymýšľaní všemožných metód, ako ušetriť bol doteraz O´Leary celosvetovým kráľom, tentokrát sa ale nechal inšpirovať čínskou spoločnosťou Spring Airlines, ktorá už žiada úrady o povolenie letov so stojacimi cestujúcimi.

 

Podľa vlastných údajov majú Spring Airlines málo lietadiel na to, aby uspokojili rastúci čínsky dopyt po lietaní. Cestujúci by podľa nich mohli byť pripútaní počas letu k barovým stoličkám, ktoré by významne ušetrili miesto. Čínske aerolínie odhadli, že by tak mohli do lietadla vtesnať až o päťdesiat percent viac cestujúcich.

http://ekonomika.sme.sk/c/4922265/ryanair-zvazuje-predavanie-leteniek-na-statie.html

Takže čosi ako lietadlová MHD...?
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

o tomto som dnes čítala, chvíľu som zostala na pochybách

v poslednom čase sa množia moje postrehy, keď honba za ziskom začína byť neúnosná

je mi jedno, ktorá firma kam bude prevážať ľudí, ktorá potopí ktorú, a ktorá sa práve viac nabaľuje, ale preprava na státie lietadlami je priveľa

a koľko vlastne ? hodinu, dve ? na aké trasy lietajú boeingy ? "kríza" zdá sa ide podaktorým na mozog

 

 

 

a čo nové vlastne okolo SkyEurope ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak sa s tým raz začne a lietadlá budú prispôsobené na takýto spôsob prepravy v Európe možno skutočne pôjde iba o lety na kratšie vzdialenosti. Určite sa však počíta aspoň s hodinou, dvoma ...

V Európe sa v takom prípade snáď ustráži aspoň dodržiavanie kapacity prepravných miest, v prípade niektorých afrických a ázijských krajín mám však aj o tomto pochybnosti.

 

Čo sa týka spoločnosti SkyEurope, francúzsky súd rozhodol v ich prospech, teda lietadlo zadržiavané parížskym letiskom by sa malo vrátiť.

http://ekonomika.sme.sk/c/4923178/francuzi-maju-vratit-skyeurope-lietadlo.html

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslím, že to prežijú, ale budú sa musieť zamyslieť sami nad sebou. Podmienkou je nájsť investora. Niektorí analytici nad nimi lámu palicu. Chystal som o tom napísať jeden zápis do blogu, ale ostalo to len v rovine myšlienok.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V novom PROFITE je o nich clanok. Financny riaditel pripravuje znizenie zakladneho imania, co by malo znizit dlhy. Aerolinky by mali byt zaujimavejsie pre pripadneho investora.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Uz nejaky aj vraj je... :lol:

 

Inak dnes rano bol v Markize pilot lietajuci v SkyEurope. :) Bavili sa ale o bezpecnosti lietania nakolko v Irane padlo nejake TUcko.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Parížsky odvolací súd teda zmenil rozhodnutie prvostupňového, letisko Orly podľa neho zadržiava lietadlo SkyEurope oprávnene.

http://ekonomika.sme.sk/c/4952615/lietadlo-skyeurope-ostava-v-parizi-firma-je-sklamana.html

 

Bude asi zaujímavé poznať odôvodnenie, prečo súd v členskej krajine EÚ neuznáva rozhodnutie o ochrane pred veriteľmi inej členskej krajiny.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

investor sa našiel

síce ako to vyzerá peniaze v hotovosti nemá práve nik, ale niekto zariskuje s pôžičkou a vidí v tom minimum krátkodobú budúcnosť : )

 

Peniaze na prežitie aeroliniek nachystala rakúska investičná skupina Focus. Hotovosť si doplní z pôžičky od britskej firmy Chain Box Technology. Ministerstvo jej preto predĺžilo povolenie lietať.

 

SkyEurope našla svojho investora

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 týždňami...

Nakoniec ani krátkodobá budúcnosť. SkyEurope pred polnocou vyhlásili bankrot

 

V pondelok popoludní pražské letisko Ruzyně oznámilo, že spoločnosť SkyEurope v utorok prestane odbavovať lietadlá pre nezaplatenie dlhov. Dodávateľ paliva zároveň oznámil, že aerolinky mu dlhujú tisíce eur. Krátko pred pondelkovou polnocou SkyEurope Airlines vyhlásili bankrot. Ľudia, ktorí ešte mali nakúpené letenky od tejto firmy, už s nimi nepoletia. Nemôžu ani čakať, že im niekto vráti investované peniaze.

 

Všetky lety SkyEurope sú pozastavené s okamžitou platnosťou. SkyEurope vyjadruje najhlbšiu ľútosť a ospravedlnenie cestujúcim za všetky ťažkosti a sľubuje, že sa bude do konca pokúšať zaistiť vybavenie všetkých letov.

http://ekonomika.sme.sk/c/4997652/skyeurope-zrusil-vsetky-lety-a-vyhlasil-bankrot.html

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ľúto je aj mne, aj najmä preto, že sú tuším evidovaní na Slovensku.

Je to sice smutne, ale na Slovensku mame ešte jednu spoločnosť (Seagle air), ktora je sice menšia a lieta len na juh Europy a sever Afriky (k Stredozemnemu moru), no zatiaľ je uspešna a stale viac žiadanejšia.
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 7 mesiacmi...

Ryanair a čínske Spring Airlines sa zaujímajú o možnosť zriadenia miest na státie aj v lietadlách:

 

Predstavy Ryanair o miestach na státie začali nadobúdať reálnejšiu podobu.

 

Obrázok

Nahradenie časti sedadiel miestami na státie by malo zvýšiť počet miest o 40 až 50. Náklady na úpravu lietadiel chce spoločnosť kompenzovať spoplatnením WC.

 

Prekážkou v zavedení tejto zmeny môže byť Úrad pre civilné letectvo, podľa ktorého takéto "sedadlá" nebudú spĺňať bezpečnostné požiadavky:

 

"Lidé musejí být při startu či přistávání i při turbulencích připoutaní sedadlovým pásem, takže musí sedět. Nevím, jak si pan O´Leary s tímto požadavkem poradí," uvedl mluvčí úřadu.

http://ekonomika.idnes.cz/let-na-stojaka-bude-stat-4-libry-planuje-ryanair-fr2-/ekonomika.asp?c=A100701_150813_ekonomika_spi

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja teda neviem, ale pripadá mi to ako stále šialenejší nápad ... a ešte s tým spoplatnením wc je to dokonalé :lol:

 

napadlo mi ešte niečo. čo takto namiesto státie ich naložiť na lehátka alebo couchette ako vo vlaku ? naskladať na seba, po povalu sa mestí aj štyri päť ľudí na dvoch metroch dĺžky ... hm. a ani netreba stáť. na záchod nikto nepôjde, aj tak to bude spoplatnené, hotovo. vyriešené.

 

 

ešte jeden nápad:

http://www.mojzis.sk/pirati_vladcovia_mori/04.Pirati/08.Otroci/otroci_2.gif

 

vráťme sa k takémuto usporiadaniu, v lietadle po plafón v niekoľkých vrstvách, záchod netreba, jesť netreba, uštetria spoločnosti stewardky, piloti budú stáť, no čistý zisk .

no ?! :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

keď sme pri tom spoplatnení wc.... tie "hajzelbaby" (hlboko sa ospravedlňujem ak sato niekoho dotkne ale lepší termín čo každý pochopí, ma narýchlo nenapadol Obrázok ) budú mať miesto na sedenie či na státie? Obrázok a keď už sa nad tým zamýšľam.... tie wc budú tiež v takých verzách, ako je na obrázku ohľadom sedadiel? Obrázok

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Šéf aeroliniek Ryanair Michael O'Leary prišiel s ďalším skvelým nápadom, ktorý by mal ušetriť náklady prevádzky lietadiel. Za zbytočný luxus považuje prítomnosť druhého pilota v lietadle. Ovládať lietadlo dnes nie je omnoho ťažšie ako hrať počítačovú hru a teda aj prípadné núdzové pristátie by po zaškolení mala zvládnuť letuška...

http://hnonline.sk/podniky/c1-46263370-sef-ryanairu-naco-druhy-pilot-pristat-moze-aj-letuska

 

keď sme pri tom spoplatnení wc.... tie "hajzelbaby" (hlboko sa ospravedlňujem ak sato niekoho dotkne ale lepší termín čo každý pochopí, ma narýchlo nenapadol Obrázok ) budú mať miesto na sedenie či na státie?

Možno ich aerolinky posadia práve na miesto uvoľnené po druhom pilotovi. Ale pre Ryanair by asi bolo najlepšie keby namiesto lietadiel začal prevádzkovať lietajúce koberce...
  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemajú tam už vážnu konkurenciu v arabských rozprávkach ? nemyslím, že by sa to šejkom páčilo :blush:

 

tak teda : miesta na státie, hajzelbaby na mieste druhých pilotov ... podľa mňa netreba letušky, netreba hajzelbaby - každý cestujúci bude mať pripravený pohotovostný krmivový balíček na sedadle, slopať cestou nepotrebujú, keď už budú stáť, nech sú ticho a basta. keď sa záchod naplní, nikto nemá nárok čúrať. tak. vyriešili sme letušky a hajzelbaby.

tak a teraz. zásadne každý let poletí minimálne s jedným cestujúcim, ktorý vie pilotovať minimum vetroň. za zlacnený lístok odpilotuje lietadlo, každý poriadny americký film to ukáže, že to ide s tisícom prístrojov aj s navigovaním zo zeme.

tak. na čo sme ešte zabudli ? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov