Skočiť na obsah

Zaujímavé knihy


RoSo

Odporúčané príspevky

nemesis

 

šak to som aj chcela. :)

 

Andulqa

 

Mňa z teba trafí! Ja keď som ju zháňala niekoľko rokov, všetci na mňa pozerali, ako keby som po nich chcela milión dolárov v zlate a ty splašíš rovno dve. ;)

Varujem ťa, je trochu náročná. Prepletieš sa s Jörgenom dánskou hidtóriou, popri ktorej bude on odvíjať svoj vlastný príbeh poznania a sklamaní. Hlavne tých.

Povedala by som, že to je taký dánsky Egypťan Sinuhe. ;)

Mne sadol úplne skvele možno aj preto, že som dlhší čas čítala samé poviedky a satiru a zrazu sa mi dostalo do ruky niečo hlboké, dlhé, niečo, čo núti človeka zamysieť sa.

Ja som čítala to menejstranové vydanie, čo tam vidím. Inak tipujem, že rozdiel strán bude veľkosťou fontu. Toto moje vydanie ho malo dosť drobný. Ale čítalo sa to dobre. ;)

 

Halliburton je ako cestopis dobrý. Ale nepočítaj s tým, že to bude klasický cestopis. Halliburton bol redaktor, ktorý písal cestovateľské stĺpiky do novín a tie mali taký dobrý ohlas, že sa to vydalo knižne. Je to skôr hromada humorných zážitkov, len sa odohrávajúcich na rôznych miestach (samozrejme jae tam vždy načrtnutý aj kúsok histórie)

Na začiatok by som odporučila Kolumbus to začal. Ide vlastne po kolumbových stopách (síce tam berie skôr všeobecne stopy španielskych dobyvateľov, ale to mu odpustíme, že? ;))

 

Ak ti táto knižočka sadne, môžeš si zobrať aj ďaľšie... napr hneď aj totok

myslím, že to ide zase po stopách Odysea..... teda ak to nebol Lietajúci koberec..... ehm....:)

dakto v tom začína mať chaos. :lol:

No neva. Začni s tým Kolumbom, ten je asi najlepší na začiatok. Som zvedavá, čo na tie knihy povieš. ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Povedala by som, že to je taký dánsky Egypťan Sinuhe.

:lol:

 

Egyptan Sinuhe je uzasna kniha, jedna z mojich oblubenych, aj ked som o nej uz vela pocula, dostala som sa k nej len nedavno (asi pred rokom som ju precitala) a chystam sa este raz, ale chcem si ju zohant a zaradit do svojej kniznice najprv :) takze ak je to dansky Egyptan Sinuhe, tak to snad nebude tak zle :)

 

 

 

Halliburton je ako cestopis dobrý. Ale nepočítaj s tým, že to bude klasický cestopis. Halliburton bol redaktor, ktorý písal cestovateľské stĺpiky do novín a tie mali taký dobrý ohlas, že sa to vydalo knižne. Je to skôr hromada humorných zážitkov, len sa odohrávajúcich na rôznych miestach (samozrejme jae tam vždy načrtnutý aj kúsok histórie)

To je super, presne tak som si to predstavovala ;)

 

uz aj hadzem tie knihy do kosika, to zas bude rana pre moje chudobne studentske vrecka ;) ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takze ak je to dansky Egyptan Sinuhe, tak to snad nebude tak zle

 

Samozrejme ale počítaj s tým, že Thit Jensen neni Mika Waltari.

 

Mne osobne sa to čítalo veľmi dobre, ale to aj Trygve Gullbransen..... tiež severan.

Štýl písania majú podobný.

Ale mysím, že sa ti to zapáči..... kto má rád Sinuheta, mal by mať rád aj Jörgena Lykkeho.

 

 

Halliburton ti myslím určite sadne. Navyše ak si aj trochu milovník histórie, budeš sa na ňom moc dobre baviť.

Ja osobne, odkedy som ho čítala, mám nutkavú potrebu ísť si pozrieť Tenochtilán.

Vďaka nemu ma fascinujú aztékovia a všetko s nimi spojené.

Nj....až raz budem veľká a pekná.....

 

Jo a aby som nezabudla, pre milovníkov sci-fi odporúčam Mesto od Clifforda D. Simaka.

Pooblizovala som si po ňom všetky prsty. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja osobne, odkedy som ho čítala, mám nutkavú potrebu ísť si pozrieť Tenochtilán.

Vďaka nemu ma fascinujú aztékovia a všetko s nimi spojené.

Nevadí ti že Tenochtitlán je už 485 rokov (13.8.1521) zrovnaný so zemou? :lol:

 

 

RoSo no ako kto, ako kto! :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pre mňa to bola kniha Keri Hulmeovej - Kamenní ľudia (eng. The bone people). Príbeh osamotenej ženy, muža a jeho nevlastného syna, ktorý je nemý. Príbeh je krásne zapletený, spoznajú sa a začínajú v sebe odhaľovať niečo. Záver som trochu nepochopila, bolo to zvláštne... Neviem dobre vysvetliť o čom to je, to si treba prečítať, zatiaľ naj kniha pre mňa.

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

uz aj hadzem tie knihy do kosika, to zas bude rana pre moje chudobne studentske vrecka :) ;)

tak knizky uz su doma, Jorgen Lykke, Kolumbus aj Kralovska cesta od Halliburtona, po zbeznom prelistovani vyzeraju velmi zaujimavo, tak sa tesim kedy do nich nakuknem hlbsie :lol:

 

skoda ze nemozem citat v aute, zajtra ma caka 5 hodinova cesta na vychod Slovenska, minimalne jedna knizka by padla ;) :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Včera som si od rodičov doniesol knihu od Anne Rice: Nachtmahr (je v nemčine). Tú knihu som si kúpil ešte v Izraeli, a je voľným pokračovaním Interview s vampírom (kto nevidel ten film?)

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Oscara Wilde : Portrét Doriana Greya

 

som čítala, už dávnejšie, dva trikrát ... je to jednoducho klasika

Wilde píše dobre, je to dobrý a zvláštny príbeh, dá sa čítať plynulo a v pohode

pokiaľ si pamätám, nie je to dlhé, ale či ťa bude baviť alebo nudiť, to neviem, len je to príbeh, kde možno zabudneš na podrobnosti , ale nezabudneš na príbeh samotný

prečítaj to

 

no... takže tak :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov