Skočiť na obsah

Linux vs. Windows


bad_guy

Linux vs Windows  

10 členovia hlasovali

  1. 1. Čo je podľa vás lepšie, Linux, alebo Windows?

    • Jednoznačne Linux
    • Skôr Linux
    • Je to jedno
    • Skôr Windows
      0
    • Jednoznačne Windows


Odporúčané príspevky

Nemám s tím moc velké zkušenosti, ale - jaká je situace co se týče softwaru běžícím na linuxu. Protože abych tam dal linux a pak zase musel všechno co potřebuju valit přes windows emulátor - ale jak říkám nevim, právě proto se ptám. Také toto co se týče profesionálnějších programů.

Jinak na linuxu sem chvíli dělal ve škole (povinně, Linux je profesorova modla :lol: ), tak...nijak mě to neoslovilo, kromě toho, že to jelo a načítalo se o něco pomaleji než windowsy sem nějakej rozdíl nepostřehl...navíc sem s windowsama (2k) vcelku spokojen.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 152
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Nokia

    31

  • Darkman

    18

  • Bronto

    15

  • havarka

    14

Top prispievatelia v tejto téme

Ok, díky. To je právě asi jedna z nevýhod Linuxu, co sem se díval, tak tam toho nebylo moc, co by mělo nějakou větší známost (až na Blender, velmi lehce POV-Ray). Prostě kdyby člověk chtěl v tomto zaměření (možná i obecně v profesionálnější práci, kromě asi kancelářských a internetových) přejít, tak by musel přejít na imho ne až tak dobré aplikace (ikdyž musim uznat, že vzhledem k okolnostem je Blender celkem jde, ikdyž o něm vím celkem málo), pročež by k tomu pak neměl důvod (teda ne kvůli té známosti v ČR, ale obecně).

 

A co sem zkoušel gimp, tak když odmyslím ne nepodstatnou věc že je free, tak je to docela slabej program

 

Ale zase na druhou stranu když srovnám Power Point a OpenOffice Impress, tak z toho vychází suveréně vítěžně Impress

 

Každopádně je to jen můj názor

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

linux nie je mojmu srdcu az tak blizky, sice v nom co to spravim, ale nejak ho nezboznujem. a pouzivat ho nemozem (aspon v praci nie), kedze prave pracujem na lokalizacii Visty :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...
  • Pred 3 mesiacmi...

Dlouho jsem s Linuxem váhal než jsem se dostal na dostatečnou úroveň znalostí => škola, práce. Mezitím ten systém pěkně pokročil. Od mé první distrubuce Monkey Linux, přes Red Hat 6, Mandrake 7, Mandriva 10 až po dnešní Gentoo Linux, který jsem si pěkně nainstaloval s příkazové řádky. Na notebooku mi už chodí skoro všechno, vyjma snad DVB-T TV karty, ale na tom taky už pracuji. Do Windows sice občas musím, třeba kdybych si chtěl zahrát (některé hry na Linxu prostě nerozchodím). I když to třeba není případ Freespace 2 (FS2_OPEN).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ľudia, čo nevidieť tu bude stabilná verzia operačného systému ReactOS. Je to operačný sytém, ktorý bude (vlastne už čiastočne je) open source alternatívou za Mrkvosoft Pindows. Čo na to poviete? Pomaly odzvoní Pindowsom, keď sa to rozbehne so stabilnými verziami...

Viac sa dozviete, keď kliknete tu a tu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ten bol dnes asi najlepsi :lol:

 

Najprv si pozri kolko rokov tym chlapcom trvalo kym sa aspon priblizili k stable verzii.(Za tu dobu MS zbuchal XP, Vista, Windows 2000, 2003 Server...) A ako tak pozeram, tak od pouzitelnej verzii su stale na roky vzdialeny.

 

As of Version 0.2.8, some elements of TCP/IP networking work, as well as a better number of applications. Sound and USB support is still being worked on (SB16 works partially, and USB OHCI and UHCI work is still being undertaken). The USB functionality is derived from the Cromwell project.

A ak sa im aj niekedy podari vytvorit nieco pouzitelne pre verejnost, tak dam obe ruky do ohna za to

a)Daleko pomalsie ako win

b)300 rokov za tym kde bude MS v tom case.

 

Sposobene je to tym, ze Win je vzhladom na proprietary soft neskopirovatelny. Mozu sa ho iba pokusit imitovat. Co je ozaj o hubu a vysledky su mizive. Nikdy nebude alternativou k Win, kedze trend urcuje MS. Nehovoriac o tom, ze tam teraz nefunguju veci, co fungovali uz na W98SE :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Darkman

 

No tak skús Ty za krátky čas vytvoriť niečo kompatibilné s Widlami bez toho, aby si mal k dispozícii zdrojáky debilného Pindowsu. Vývoj ReactOS-u nemôže ísť rýchlo ešte kvôli tomu, že na tom pracuje zatiaľ málo ľudí.

A to, čo vytvorila debilná firma Macrohard, je len debilný software. Mrkvosoft určuje trend? Ako pre koho...

Ako si prišiel na to, že keď raz bude na svete stabilná verzia ReactOS-u, bude pomalšia ako Microshit Pindows?

Treba počkať a uvidíš, že to pofičí... Ešte lepšie, ako ten (edit Bronto).

Osobne tomu projektu držím palce a keď bude (náhodou :lol:) na svete stabilná verzia, s radosťou pošlem Majkrošrot Pindows do (edit Bronto).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neskusim to.. vies preco? Pretoze

a) Na kodenie OS nemam skusenosti

:lol: Pretoze je to nadludsky ukol

 

To je presne to co som pisal - oni iba imituju win, nie su schopny ho skopirovat.

Ono ten zdrojak windowsu nie je taky debilny... Ide o celkom hutne zdrojaky. A takyto 'team' sa nema sancu rovnat s MS, kde to ludia robia ako hlavnu pracovnu napln... nehovoriac o tom, ze MS si moze zaplatit ozaj kapacity :)

 

Ale to je pre mna ako uzivatela nezaujimave. Ja pozadujem funkcne riesenie, nie nieco s cim budem neustale bojovat. A pokial to chlapci myslia vazne, musia ratat s tym, ze takto rozmysla kazdy normalny uzivatel. Ale len to, ze maju problemy s tak pre OS elementarnymi vecami, ako je zvukovy podsystem hovori samo o rychlosti vyvoja daneho projektu.

 

Bavime sa o Win svete a tam urcite trend MS ci sa ti to paci alebo nie. A tito chlapci sa ho len snazia imitovat. A to s naozaj neskutocnym zdrzanim...

Mne osobne je jedno ako to dopadne, nemam cas na to skusat niekoho pokusy o nemozne. Ak by som mal XP/Vistu vymenit za ReactOS tak by musel poskytovat minimalne jeho funkcionalitu a 100% kompatibilitu.

 

Ako si prišiel na to, že keď raz bude na svete stabilná verzia ReactOS-u, bude pomalšia ako Microshit Pindows?

Preto, preco si povedal. Robi na tom par ludi. Nemozu si dovolit tolko $$$ minut na navrh ako MS. Nemaju take moznosti testovania, nemaju konekcie na vyrobcov hw....
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Darkman

 

Baví Ťa platiť nenažranému Gatesovi za ten divný OS? Ja fakt ľutujem, že som niekedy vyhodil peniaze za (edit Bronto) Pindows. Ako to, že Mrkvosoft neuvoľnil zdrojáky starších verzií Pindowsu, keď nie sú také debilné?

Vývoj ReactOS-u bol sčasti spomalený ešte aj auditom jeho zdrojákov, lebo Mrkvosoft mal vážne obavy, že tam presiakli mrkvosoftie zdrojáky.

Takýto team sa ani nechce rovnať tým (edit Bronto) z Mrkvosoftu, lebo takých by asi nikto nechcel napodobňovať v spôsoboch. Možno v Mrkvosofte pracujú šikovní programátori, ale naozajstné kapacity pracujú niekde inde. Pre naozajstnú kapacitu nie su peniaze motiváciou.

Ľudia vyvíjajúci ReactOS si naozaj nemôžu dovoliť minúť veľa peňazí na návrh OS, nemajú také možnosti testovania, možno nemajú konexie na výrobcov HW atď. Majú ale to, čo nemajú ľudia v M$: nadšenie a viac rozumu...

Ľudí vyvíjajúcich ReactOS je zatiaľ málo, no bude ich už len viac.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mna v principe nebavi platit za nic, ale zijem v kapitalizme tak si hold na to musim zvykat. Ja tak isto pozadujem, aby mi bolo za robotu zaplatene. Ja nelutujem. Mne bezia XP v pohode a nemam s nimi najmensi problem

 

Ako to, že Mrkvosoft neuvoľnil zdrojáky starších verzií Pindowsu, keď nie sú také debilné?

Pretoze su majetkom spolocnosti MS a nevidim jediny dovod, preco by ich mali uvolnit. Uvolnovanie zdrojakov po case je skor vynimka ako pravidlo. Robi to tusim len ID soft a spravil to volition s freespace, ked vedel ze ide do kytek. Ale vacsina SW spolocnosti to nerobi a mozme sa bavit o gigantoch ako je Adobe, Autodesk, Borland....

My tak isto neuvolnujeme zdrojaky starych vezii a nevidim jeden releventny dovod, preco by sme mali.

 

Pre naozajstnú kapacitu nie su peniaze motiváciou.

Ale aj ozajstna kapacita potrebuje z niecoho zit a zivit rodinu. A nie pre kazdeho je MS taky zly demon ako to je pre drvivu vacsinu linuxakov. Vela ludi, vela dobrych ludi ide do MS rado. MS si svojich buducich programatorov pestuje, ci uz cez volne express edicie, alebo cez MSDNAA. Poznam par, na svoj vek a skusenosti echt dobrych koderov... a cuduj sa svete, robia pre MS. Maju slusny prijem, sem-tam idu do zahranicia... a ked skoncia fakultu maju isty, lukrativny flek. A ver tomu ze MS si vybera :lol:

A ver tomu ze praca pre najvacsiu SW spolocnost na svete je dostatocna motivacia pre drvivu vacsinu programatorov a sw inzinierov.

 

Ľudia vyvíjajúci ReactOS si naozaj nemôžu dovoliť minúť veľa peňazí na návrh OS, nemajú také možnosti testovania, možno nemajú konexie na výrobcov HW atď. Majú ale to, čo nemajú ľudia v M$: nadšenie a viac rozumu...

Nadsenie ti nepomoze dostat sa k presnej specifikacii HW, nadsenie ti nepomoze urobit komplexnejsie, cenovo narocnejsie testovanie. A okrem toho, verim ze aj v MS su ludia co su nadseny zo svojej prace.

A viac rozumu? No.. necham ta v to verit :) Ale produkty ako VS 2005, alebo .NET Framework hovoria tazko v tvoj neprospech :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale kolko ludi bolo na to treba :lol:

A XP je stavbou uplne odlisny ako linux. Okrem toho, linux ma aj podporu u niektorych vyrobcou HW... co si myslim je u reactOS dost zbozne prianie :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Darkman

 

Isteže, bez pláce by nikto v tomto podnebnom pásme neprežil... No videl si naozajstnú kapacitu, ako žije? Asi nie. Títo ľudia pracujú za smiešne peniaze, často rodinu buď nemajú, alebo im to v rodine hapruje. Možno nie si stotožnený s myšlienkou, že všetko, čo sa dá zaplatiť peniazmi, je lacné.

Ale ako povedal Nokia 6230i, nadšenie dokáže divy.

Fakt sú také kvalitné tie Tebou spomínané projekty? Neviem, nemal som možnosť si to overiť. Čo myslíš, keď sa zjaví najaká kvalitná open source verzia niečoho plateného, ktorú vec si človek vyberie?

P.S.: Správne má byť "ľudia, čo sú nadšení". Bacha na to... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Niektore veci ti nadsenie nenahradi :lol: Mimo ineho zazemie u vyrobcov HW.

Ako si polepsil Linux ked zacala nvidia vydavat oficialne ovladace pre linux?

 

Fakt sú také kvalitné tie Tebou spomínané projekty? Neviem, nemal som možnosť si to overiť. Čo myslíš, keď sa zjaví najaká kvalitná open source verzia niečoho plateného, ktorú vec si človek vyberie?

robim denne s vs 2005 a pred tym som robil s vs 2003. Mimo toho robim s Eclipse, JBuilder, VS 6.0 a mozem povedat ze VS 2005 je momentalne najlepsie IDE co je k dispozicii. A je za nim citit kus poctivej roboty.

O .NET to plati dvojnasobne. Kvalitne urobena inzinierska robota za ktorou je citit kus kvalitneho navrhu. A vykonovo poraza svoju sestricku Javu. MS dotiahol JIT Compilation na ozaj velmi kvalitnu uroven.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ľudí vyvíjajúcich ReactOS je zatiaľ málo, no bude ich už len viac.

Pripomína mi to ten vtip: Je nás 1/10 a bude nás viac a viac, 1/100, 1/1000... :lol: :)

 

Ale teraz vážne - tiež som rozmýšľal o nejakej alternatíve a už som toho poskúšal mnoho. Vždy som však musel hľadať takú alternatívu, aby mi tam bežal firemný software vyvíjaný práve kvôli našim zákazníkom pre Windows. A nech som skúšal čokoľvek, vždy som sa napokon musel vrátiť k Windows. Je to už osudom ľudí, ktorí musia zachovať kompatibilitu s okolitým svetom. A ak nepoužívajú počítač len na tie najbežnejšie kancelárske práce ako náhradu písacieho stroja tak sa tomu nevyhnú. Je to začarovaný kruh - nevyvíjaš niečo čo nie je pre Windows, pretože po tom nie je dopyt a potom nie je kvalitná alternatíva programov, takže väčšina sa od Windows neodpúta. Ako príklad môžu slúžiť CAD programy - ani pre teraz už dosť rozšírený Linux neexistuje nič, čo by bolo cenovo výrazne odlišné od AutoCADu. A podľa teba, prečo pchať mamutom peniaze do vrecák za dobré veci, však?

 

ReactOS nie je v podstate nič prevratné - nezavádza nič prevratné a nové. Snaží sa iba doťahovať a simulovať to, čo vo Windows už zavedené bolo. Tým si, podľa mňa, sám prisúdil svoju úlohu pokrivkávať v tieni svojho vzoru. Neznamená to, že ho nik nebude chcieť, znamená to iba, že nemá šancu masovo sa rozšíriť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hedgehog

 

ReactOS sa ani nesnaží byť niečím novým alebo prevratným. Je to skrátka len open source náhrada (nie však klon) Pindowsu. Počkaj 3 - 4 roky a bude tu stabilná verzia ReactOS-u. No neviem, ale keď sa niekto dozvie, že môže mať náhradu Pindowsu zadarmo, som zvedavý, kto si bude kupovať Pindows. Nečudo, že Mrkvosoft alebo ký alah začal vykonávať audit zdrojákov ReactOS-u, aby mohol pri prípadnom zistení presiaknuti Pindowsových zdrojákov odstaviť konkurenta.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov