Skočiť na obsah

Linux vs. Windows


bad_guy

Linux vs Windows  

10 členovia hlasovali

  1. 1. Čo je podľa vás lepšie, Linux, alebo Windows?

    • Jednoznačne Linux
    • Skôr Linux
    • Je to jedno
    • Skôr Windows
      0
    • Jednoznačne Windows


Odporúčané príspevky

  • Pred 4 týždňami...
  • Odpovedí 152
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Nokia

    31

  • Darkman

    18

  • Bronto

    15

  • havarka

    14

Top prispievatelia v tejto téme

Už mám stiahnutý a vypálený DaNix, idem ho vyskúšať. Držte palce.

 

edit:

 

vyzerá výborne, teraz potrebujem radu, ako sa pripojiť k netu. Kde zadať IP, DNS a pod.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ak mas napr ip 10.1.1.10

masku 255.255.255.0

gw 10.1.1.1

dns 10.1.1.2

 

ako root

 

ifconfig eth0 10.1.1.10 netmask 255.255.255.0

route add default gw 10.1.1.1

a potom do etc\resolv.conf napis

nameserver 10.1.1.2

 

tot vsjo :lol:

 

netusim kde sa to v danixe odklikava preto tato verzia

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...

Bronto,

Perfektná distibúcia tento najnovší Ubuntu 6.06 Dapper Drake TLS : Release Date 1. June 2006,

 

Inštalácia jednoduchá ako facka v plnom grafickom prostredí Gnome, počas ktorého som kecal na nete cez icq, pozeral si net, a zároveň sa mi kopíroval linux na disk, táto verzia sa dá používať aj ako LIVE CD. Reštart a máš ubuntu. Podľa jedného návodu si nainštaluješ podporu väčšinu audio & video kodekov, a potom si inštalneš nejaké programy podľa inviduality, napr ja operu, tu trebalo stiahnuť z netu.. a inštalovať ako vo windowse trapne... :lol:

 

ináč normálne sa inštalujú programy v ubuntu takto:

Spustíš Teminal a napíšeš napríklad

 

sudo apt-get install mplayer

[ vypýta s heslo administrátora, zadáš ho, dáš enter, začne sa inštalovať, inštaláčia sa dokončí a ikonka sa hodí do Applications - Sound & Video ]

 

Toto je naozaj perfiš vec.

 

UBUNTU 6.06 je perfiš aj pre linux lamy =] odporúčam každému...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

havarka

apt-get je zalezitost debianu, na ktorom je ubuntu postavene

 

pokial sa nemylim, ubuntu ma vytvoreny vlastny klikaci nastroj na instalaciu softwaru, aby prave ludia ktory nevedia robit v konzole, mali vsetko ulahcene

 

inac apt-get nieje ziadna vyhra

 

uprednostnujem emerge v gentoo :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nokia 6230i

hej hej, emerge je lepsie lebo nepotrebujes repositaries, tiez planujem instalovat, ale az za par tyzdnov =] kompilacia na cely komp rulezz

 

a co ja viem od klikania si isto ale odvykam, terminal rulezz no a ešte priložím obrázok ako to u mńa vyzerá, skibicuj mi to pls =], nech mám čo vylepšíť.

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Tak a doma mi práve kamarát cez SSH inštaluje linux... teda GENTOO... tak som zvedavý... :] teším sa na to ako to bude optimalizované a na vychvalované emerge.. :]] Djh...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak sa nepripojil... no nic... ja viem, ze tak by som sa velmi vela naucil.. ale ked neviem aky dlhy cas to budem instalovat.. a kym nahodim xserver + window maker, tak nebudem moct pouzivat normalne pc, a ja mam v domacnosti len jeden ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

havarka

 

Kamarát mi dnes doniesol 2 CD, na ktorých je Ubuntu 6.06 Dapper Drake LTS (jedno z nich je na 64bit). Už len nové železo a to bude potom žúžo! Len neviem, kde si nalepím tie samolepky. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

havarka, mne trva instalacia na pracovnom p4 1.6GHz s 512ram gentoo, kompilacia celeho jadra, Xserver, fluxbox a zakladne veci tak do 20 hodin.. mozno aj menej, ono to bolo tak ze som to pustil cez noc a neviem kedy to skoncilo ale rano ked som prisiel tak uz to bolo hotovo

a odporucam, pri instalacii sa toho fakt vela naucis

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pár chybičiek, ale nič významné skôr to bol problém medzi klávesnicou & stoličkou :]

Ale na ubuntu mi nič nevadí, teda až na jedno písmenko, a že je naozaj open, čiže všetky non free & closed formaty musis doinstalovat, ale aspon sa nieco naucis o systeme a nie len klik-klik.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No mám tento problém:

 

Keď som kúpil PC boli tam nainštalované win95. Potom mi sused opravoval počítač dával väčší disk a hodil mi tam winXP. Bola tam povolená aktualizácia a teraz mi vyskakujú nejaké okná, že nemám oficiálnu verziu. Tak chcem prejsť na Linux ale neviem čo a ako s tým urobiť. Mám tu nejaké veci ktoré by som nechcel stratiť. Nie som si istý, že mi všetko pojde.

 

Čo s tým???? :) :)

 

A sused je teraz v zahraničí a hned tak nepríde. :lol:

 

prijímam všetky rady som absolutná lama

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov