Skočiť na obsah

Linux vs. Windows


bad_guy

Linux vs Windows  

10 členovia hlasovali

  1. 1. Čo je podľa vás lepšie, Linux, alebo Windows?

    • Jednoznačne Linux
    • Skôr Linux
    • Je to jedno
    • Skôr Windows
      0
    • Jednoznačne Windows


Odporúčané príspevky

mam aj jedno aj druhe. windows ma obrovsku vyhodu v podpore a v podiele na trhu. nie som tvrdohlavy presadzovac linuxu. linux nie je pre beznych uzivatelov. windows bude vzdy priatelskejsi voci takymto uzivatelom ako linux, hlavny dovod je, ze vyrobcovia hardwaru malokedy podporuju linux; mam na mysli ovladace, vdaka ktorym byva instalacia napr len wireless karty naozaj zaujimava oproti instalacii pod windowsom. To iste plati aj pre vyrobcov softwaru. skusenosti mam zatial take, ze linux pouzivaju ludia, ktori sa pohybuju v IT.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 152
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Nokia

    31

  • Darkman

    18

  • Bronto

    15

  • havarka

    14

Top prispievatelia v tejto téme

dovolim si trosku nesuhlasit. zacal som pracovat s linuxom asi pred 6 mesiacmi a...neviem sa od neho odtrhnut. mam na pc dualboot a je naozaj pravda ze win som zapol za ten cas asi 2 krat. nie som fanaticky obhajca pouzivania linuxu (a musim uznat ze som sa s nimi na forach stretol a nie raz-napriek tomu ako zaciatocnikovy mi bolo pomohnute vzdy...) s HW podporou som nemal problem ani raz- po nainstalovani linuxu som mal detekovane automaticky VSETKO. doslova.a priznam sa ze mi trcia kable zo skrine ako z atomovky:-).ziadne instalacne cd s ovladacmi ziadne nespravne detekovane zariadenie... s tym uzivatelskym rozhranim-nuz je to zmena ale...prijemna. urcite by som netvrdil ze win ma v tomto navrch. ale to vravim len za seba....

dlho som uvazoval ktore distro si vyberiem a nakoniec som sa rozhodol pre Ubuntu. na pc mam poslednu verziu Gutsy Gibbon 7.10 a ak ma niekto zaujem vyskusat vrelo odporucam. vsimol som si ze tu bolo par otazok ako sa dostat k linuxu. instalacne cd sa posiela zadarmo, staci sa lognut na stranku Canonical (neviem ci je dovolene uviest meno, ak nie tak sa ospravedlnujem), vyplnit adresu a pockat asi 4 tyzdne.

nerad by som bol aby moj prispevok vyznel ako propagacia linuxu. to nie je mojim cielom. len by som chcel vyjadrit svoje dojmy a skusenosti. ano, ma aj linux "chyby" ktore boli pre mna ako zaciatocnika a odchovanca winu nepochopitelne- po instalacii nepozna mp3 kodeky, rozbehnut klasicke dvd sa vam hned nepodari -nuz dan za open source- ale vsetko bola len otazka odhodlania sa nieco nove naucit-po 10 minutach aj s instalaciou kodekov prehram VSETKO. dokonca pripojim iPod a importujem hudbu....bez iTunes

niekto sa vyjadril o nedostatku aplikacii pre linux ako alternativ k winu. tiez si dovolim nesuhlasit. funguje mi skype, editujem foto,pisem veci v OO,napalujem cd,dvd, hram sa s hudbou...a vela dalsieho...proste BEZNY uzivatel.

 

ale aby som nechvalil...zuril som a nie raz:-)

 

hej, hry. myslim ze velke minus linuxu....tak daleko som sa este nedostal aby som rozbehal CS alebo Half Life(vraj to ide) a tiez uz nemam 18 aby ma to bavilo...ale priznam sa ze ked potrebujem vypnut tak zadrvim Nexuiz po sieti :-)

 

Linux-Windows. hm. win je win. podpora, dlhorocny vyvoj,podiel na trhu...to hovori za svoje. na druhej strane je nestabilny a bezpecnost nie je taka ako by sme cakali.Linux-je iny. treba sa chciet naucit zopar drobnosti. ale je bezpecnejsi a stabilnejsi. necakajte vsak ze sa v nom budete pohybovat ako vo wine. ani nahodou. a urcite vas zopar krat poriadne nasere:-)

 

ako som vravel mam v pc oba OS. a urcite ani jeden nevyhodim.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano Linux moze fungovat aj ako multimedialny box, ale moje gentoo tymto ucelom nezasvecujem, mam pustene online radio a skompilovany vlc player na obcasne filmy, kvoli ktorym sa mi nechce bootovat do windowsu, to je vsetko co sa tyka multimedii. Linux vyuzivam na vyssie ucely :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hmm, hej , to bola len odpoved pre ludi co si mylia ze linux pouzivaju len hackeri a ludia co programuju od vecera do rana, so znalostou problematiky a niekto ako ja bude strateny. ja nie som programator a tych zopar veci so som sa zatial s linuxom naucil nestoji ani za rec ale to neznamena ze by som nechcel. bohuzial v mojm okoli som asi jediny kto ho pouziva. a vypytovat sa stale na forach, uz si pripadam trapne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja ta v podstate aj obdivujem ze LInux pouzivas na vsedne ucely, ale ma to samozrejme aj docinenia s vyberom distra, ubuntu je ovela friendly ako gentoo napr., kazdopadne mas moje uznanie. A to vypytovanie sa je uplne normalne, vsetko nemozes vediet.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

haha dik ale nie je co obdivovat. vazne. som lama az to boli. akurat zistujem co to znamena iptables. chcem si nastavit firewall. a ubuntu je fajn. nejako som sa s nim skamaratil....ale bolelo to :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ghostrider nahodou aj gentoo je user friendly, mozno viac ako sa zda :) a da sa vyuzit na vsetko, hudba, filmy, palenie cd a pod :lol:

 

chlapeczjuhu pytaj sa kludne, ale zas odporucam nez sa opytas skusit google kedze vela problemov bolo uz milionkrat prebratych.. a ked nevies, zanalyzuj problem a opytaj sa konkretne niekoho skusenejsieho :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no hej skusam najprv google alebo oficialny manual ubuntu. raz sa mi vsak staloz emi nejaky curino naschval poradil hovadinu do prikazoveho riadku a mohol som reinstalovat cele ubuntu....aj taky sa najdu hm...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@nokia samozrejme ze sa da, v ziadnom pripade som nechcel znehodnocovat kvality gentoo, jeho cesty su vsak klukatejsie, kedze system mozno konfigurovat od A po Z.... zacina to uz instalaciou :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Ja som prešiel na linux koncom roka 2008. Mám len linux a som vcelku spokojný. Používam mandrivu 2009.1. Zatial ma irituje len jedna vec a to že môj scaner je jeden z mála ktorý nie je podporovaný. Pri inštalácii mi to všetko detekovalo a nainštalovalo prislušné drivre. Všetko čo som doteraz potreboval mi ide.

Z internetu som si stiahol príslušné ISO, to som napálil na DVD (CD) a z toho som inštaloval. Je tu aj live verzia na CD kde si linux môžete vyskúšať bez nahratia do systému a otestovať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Obojí má své výhody, záleží na každým.

 

Myslím, že Linux je kvalitní systém, ale pracuje se mi s ním špatně a v současnosti vůbec neplánuji přechod z Windows,

mám ho jen na část školních věcí virtualizovaně (Mint...upravený Ubuntu).

 

Taky nemyslím, že jsou Windowsy zdaleka tak špatný systém, jak se rozhlašuje...v čemž je nemalá část zastánců Linuxu až nepochopitelně aktivní...

(teď nemyslím toto forum)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Nainštaloval som Mandrivu 10 šla, ale ju bolo treba trochu poladiť. Už ide lepšie. :lol:

Je to o tom aké máte nároky a čo chcete robiť. Nemusíte dolaďovať. Som z nej celkom prekvapený. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Windows vyhráva aj anketu kvôli svojej komerčnosti. Všade kam idem vidím windows. Väčšina vecí je robená na windows ale nevylučujem že linux nemôže byť lepší. Ale pre koho? Pre programátorov. Laik ako ja chce mať čo najjednoduhšie a najdostupnejšie. Takže jednoznačne Windows!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ocividne si este nepracoval s eclipse, idea, netbeans, jbuilder a podobnymi javovskymi ide. VS je poriadne developerske prostredie, ktore ma vsetko dotiahnute normalne dokonca (a nie ako vacsina javovskych prostredi, jednemu chyba normalny intelisense, druhemu normalny gui editor, tretiemu pouzitelne rozhranie na debuger, a o komplexnejsich nastaveni projektu ani nehovorim)

Stazovat sa na prepracovanost VS je rovnako divne ako stazovat sa napr. na komplexnost photoshopu.

 

btw, co je na nom tazkopadne? Formicku v C# tam natukas a spustis za minutu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Windows vyhráva aj anketu kvôli svojej komerčnosti. Všade kam idem vidím windows. Väčšina vecí je robená na windows ale nevylučujem že linux nemôže byť lepší. Ale pre koho? Pre programátorov. Laik ako ja chce mať čo najjednoduhšie a najdostupnejšie. Takže jednoznačne Windows!

 

Som laik, nie povedal by som lama ako sa tu niektorí vyjadrujú. Presne pred rokom som odpálil XP asi nejaká chyba na disku (po mojom "odbornom" zásahu), odpálil sa aj monitor. Ale už pre tým mi to blblo a preto som sa do toho montoval. :lol:

Kúpil som novú dosku, disk a monitor a nainštaloval som si linux (Mandriva) z CD ktoré som si pred tým stiahol z internetu. Poradil mi to sused. Od tej doby som zmenil len verziu z 2009 na 2009.1 a teraz mám 2010. Táto posledná verzia sa mi zdá najlepšia. Je to plne klikacia verzia s možnosťou využívať konzolu. Je to všetko v slovenčine a veľmi intuitývne. Ked inštaluješ nový program môžeš ho hneď požívať nemusíš to reštartovať. Zatial mi ide všetko čo potrebujem okrem scanera. Môj je nepodporovaný ale skúsim to nainštalovať nejako cez emulátor, možno to pojde. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ocividne si este nepracoval s eclipse, idea, netbeans, jbuilder a podobnymi javovskymi ide. VS je poriadne developerske prostredie, ktore ma vsetko dotiahnute normalne dokonca (a nie ako vacsina javovskych prostredi, jednemu chyba normalny intelisense, druhemu normalny gui editor, tretiemu pouzitelne rozhranie na debuger, a o komplexnejsich nastaveni projektu ani nehovorim)

Stazovat sa na prepracovanost VS je rovnako divne ako stazovat sa napr. na komplexnost photoshopu.

 

btw, co je na nom tazkopadne? Formicku v C# tam natukas a spustis za minutu.

 

Dark ja som proste minimalista a preto mi take komplexne prostredia ako visual studio niesu po voli...nehovorim ze je zle, pracuje sa s nim celkom dobre (ano mas recht, s eclipse a podobnymi srandami som nerobil) ale proste vadi mi ta "nafuknutost"...

 

napriklad photoshop, aj ked je to hovadsky velky a silny nastroj, mi tak nafuknuty ako visual studio nepride...ale ako vravim, je to vec pohladu...:lol:

..

k tej tazkopadnosti, uz len ked instalujem visual studio, k tomu source safe a ine srandy, tak ta instalacia ma dokaze znervoznit...na silnej masine to instalovat tak dlho...a este ked potrebujem sql server na lokale, tak to len tieto tri veci instalujem jeden den :) toto mi vadi...ms produkty niesu zle, ale uberaju sa stylom "naco optimalizovat, ked kapacity a vykonu je dostatok"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Mám Mandrivu 2010 nainštalovanú na dvoch PC. Zatial ide v pohode, na ten starší som chcel dať verziu 2010.1 bohužial nejde mi to nainštalovať, je tam problém ktorému vôbec nerozumiem. Počítam, že je to len nejaká blbosť ale neviem s tým hnúť, stále som lama na linux. Aj mi radili ale nič z toho mi nevyšlo. Hodil som späť 2010 ide to tam v poriadku. Priebežne sa ponúklo upgrade 2010.2 skúsil som to, dopadlo to tak isto nejde to, musel som dať znovu 2010. pritom live verzie idú v pohode z CD.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 10 mesiacmi...

Trochu som laboroval. Na jednom PC mám UBUNTU 10.4 a na druhom MAGEIU. Skúšal som Mandrivu 2011 ale tá ide len v prostredí KDE a ja som viac na GNOME. Mageia zatiaľ splnila všetky moje očakávania. Je to už všetko klikacie zvládne to aj začiatočník. Ide mi všetko bez nejakých väčších problémov. Mal som trochu problém nainštalovať tlačku ale ten som vyriešil.

Programov rôznych je veľa každý si môže vybrať to čo potrebuje, s čím bude pracovať od kancelárskych až po multimédiá.

 

Vyskúšal som aj iné distrá OpenSuse Fedoru vždy verziu LIVE z CD a keď šla dal so to nainštalovaľ

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov