Skočiť na obsah

Sniper

Odporúčané príspevky

Tému o HZDS, politickej strane, ktorá sa v polovici 90-tych rokov snažila o vytvorenie jednostraníckeho politického systému v SR tu ešte nemáme. HZDS v čase svojej 'slávy' malo pravidelnú 30% podporu, dnes však už len lapá po dychu. Za HZDS stoja mnohé nedoriešné kauzy, ktoré sa zrejme už nikdy ani nevyriešia. Je otázne ako by HZDS pokračovalo bez Mečiara, či by sa rozpadlo úplne alebo získalo na sile. Súčasné preferencie poukazujú na to, že nie je isté či sa v budúcoročných parlamentných voľbách (2010) HZDS dostane cez 5% hranicu. Zdochýňajúci kôň však kopol silno, vo voľbách do EP strana získala 9%.
Aj pod dojmom týchto udalostí, podpredseda HZDS Jozef Habánik sa vyjadril, že HZDS by v parlamentných voľbách v SR (2010) chcelo získať 18% hlasov.
 

HZDS plánuje v parlamentných voľbách získať 18 percent

Ľudová strana - Hnutie za demokratické Slovensko (ĽS-HZDS) by chcela v budúcoročných júnových parlamentných voľbách získať približne 18 percent voličských hlasov. Na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave to vyhlásil podpredseda strany a štátny tajomník Ministerstva školstva (MŠ) SR Jozef Habánik.

"Veľmi radi by sme sa odrazili z deviatich percent, ktoré sme získali v sobotu (6.6.) vo voľbách do Európskeho parlamentu (EP). Náš cieľ bude niekde na úrovni zdvojnásobenia tohto výsledku, ktorý sme dosiahli," priblížil Habánik.


Nad článkom a plánmi HZDS som sa len pousmial, ale úsmev mi zmizol keď som sa zahľadel na fotku p. Habánika a zdesene som skonštatoval že je to môj sused :lol: Síce vedel som, že je to "väčšia ryba", ale s podpredsedom HZDS som nepočítal. Toto už je moc.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 36
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • game

    12

  • Sniper

    8

  • dead

    6

  • lopata555

    3

Top prispievatelia v tejto téme

Zverejnené obrázky

Trošku neskoro zakladáš túto tému.

Ku tejto strane-hnutiu totiž len toľko. Dávam im jeden rok. Približne toľko chýba do parlamentných volieb a ak príde k urnám dostatočný počet voličov t.j. bude vysoká účasť, z HZDS sa stane mimoparlamentná strana. A viac už o nej nebudeme významejšie počuť...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mečiar tak dlho silo mocou zostáva predsedom že od neho odišli / alebo niektorých vyhodil aj sám/ všetci čo v tej strane dačo znamenali. Nuž ale sen sa mu splní bude prvý aj posledný predseda, lebo HZDS sa už do parlamentu nedostane.

 

A tých 18% :lol: ... snívajte snami sa nekoná. Vlado bude rád ak budú mať 5,1% .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Poslanci za ĽS-HZDS navrhnú, aby parlamentný mandátový a imunitný výbor vyzval všetkých poslancov za SMK na vzdanie sa svojich mandátov. Dôvodom má byť ich porušenie Ústavy SR.

 

Ako ďalej v relácii televízie JOJ De Facto priblížil líder ĽS-HZDS Vladimír Mečiar, toho sa mali ako nositelia zvrchovanosti dopustiť podriadením sa parlamentu iného štátu. Myslí si tiež, že kooperovaním s orgánom iného štátu iným ako zákonným spôsobom, stratili i prístup k utajovaným skutočnostiam. Mečiar zároveň deklaroval, že pripraví ústavný zákon, ktorý takýto konflikt záujmov zakáže a zbaví poslancov mandátov.

Som zvedavý čo z toho bude. Csáky Mečiara za to prirovnal k Adolfovi. Len nepovedal ktorému takže to si už musíme len domyslieť

 

zdroj

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

tomassi pre zmenu vyhrabal kúsok čarovnej veselej optimistickej histórie

 

 

tá nahrávka je paráda ... všetci sú ta, optimistickí, súdržní, svet je gombička, klamať vieme, kradnúť tiež, tak čo :)

 

pre nepamätníkov toto všetko tu bolo.

veselé pesničky, falošné bilboardy s malým švajčiarskom namiesto tatier, šporotvé slávnosti, vyhoreté hviezdičky, otváranie nedokončených diaľnic, zvážanie dôchodcov na cirkusové politické satirické predstavenia, lexa o päťdesiat kilo ťažší, hruštička húževnatá, blažena martinková, vily detí v amerike, elektra, kámoši maečiar a gašparovič, vyhadzovanie rozmýšľajúcich ľudí zo strany, demarše zo zahraničia ... a na čo som zabudla doplňte pamätníci ... díky :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

ďalšia časť cirkusu zadarmo ... daj bože nech už idú do zabudnutia nadobro aj so svojou jednotkou na večné veky a nikdy inak ...

 

Mečiar: Vo voľbách chceme aspoň desať percent

 

RUŽOMBEROK. Kandidačná listina ĽS-HZDS pre júnové voľby do Národnej rady SR môže byť zostavená akokoľvek, podstatné je, aby bol jej jednotkou šéf hnutia Vladimír Mečiar.

 

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/5273159/meciar-vo-volbach-chceme-aspon-desat-percent.html#ixzz0hRbYP9ye

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

takže po z ich pohľadu zbabraných voľbách chystá HZDS zmeny, najkrajšie je, čo chystajú pre svojho večného predsedu

už zasa nastane pohyb, kindermanažment omladí mierne stranu, ked tam ovšem vydrží po úspechu vo voľbách

 

takže žiadny dôchdok, zaslúžený odpočinok, metál za zásluhy, a heš heš ... nič také

 

HZDS pre Mečiara pripravuje funkciu čestného predsedu

 

je to jeho osobná strana, je jej otcom aj dedom a strana s ním stojí a padá

bude a ostane čestným predsedom , bude to dirigovať a budú ho vynášať raz nohama napred ... to je taká vízia .... ....

 

hm ? kto súhlasí ? :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

tomassi sa vo svojom statuse práve pýta, zjavne mu chýba : " Čo asi tak robí Vladimír Mečiar? "

 

odpoveď som nedávno čítala kdesi, Vladimír bol cez leto v kúpeľoch, dal sa masírovať, a nabral nové sily ... a teraz práve proroctvo nadobúda čakané rozmery :blush:

 

Mečiar zostáva na čele HZDS, strana však hľadá nového lídra

 

Predseda ĽS-HZDS Vladimír Mečiar zostáva napriek prehratým voľbám na čele strany, no pre ďalšie voľby o štyri roky hľadá strana nového lídra. Novinárom to dnes povedal Mečiar po zasadnutí Republikového predstavenstva. Niektoré médiá špekulovali po júnových voľbách o skorom Mečiarovom odstúpení, pred dnešným rokovaním však strana odmietla úvahy, že by sa v Nitre mohlo rozhodovať aj o prípadnom odchode dlhoročného predsedu.

 

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/5533658/meciar-zostava-na-cele-hzds-strana-vsak-hlada-noveho-lidra.html#ixzz0ybQfoTtM

odstúpiť ? to čo je ? HZDS zakape na svojho predsedu, ale odíde jedine so svojím predsedom ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...

HZDS onedlho oslavuje 20. výročie založenia, tu sa nachádza veľmi pekná fotogaléria, ktorá zachytáva najdôležitejšie udalosti v histórii SR (kde HZDS hralo ústrednú úlohu). Tretí snímok (billboard) od konca ma celkom pobavil, ale tá posledná fotka s detailom Mečiara je myslím len pre pevnejšie nervy :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

oslavovalo sa včera (14.5.)

- vraj sa skôr len nostalgicky spomínalo,

ako nejak vizionársky nahliadalo

a tak je to dobre

- príklad by si z nich mohli brať aj spolubratia z ostatnej koalície

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

HZDS na čele s Mečiarom splnilo svoju úlohu v dejinách Slovenska a ako politická strana pomaly zaniká. je to len dobre pretože jej činnosť a činnosť Mečiara nepriniesla slovensku veľa pozitívneho. dúfam že už onedlho bude táto strana a jej predseda zaujímať len historikov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

iste ... asi to muselo byť, nič lepšie sme si nezaslúžili.

z môjho hľadiska keby hzds nebolo, buď by krajinu rozkradli iní, alebo by bola rozkradnutá menej / možno /,

ušetrili by sa demarše a nadávky na novinárov, pobláznenie polovice dôchodcov, "zadarmo" cirkusy na štadiónoch s vyhasnutými hviezdičkami showbiznisu, chlieb a hry a predaje rodinného striebra za korunu.

 

nevie mi napadnúť nič, ale vôbec nič pozitívne, keď počujem "hzds".

ámen.

 

to neospravedlňuje žiadnu inú stranu, ktorá robila či robí levoty. ale hzds to neospravedlňuje vôbec.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Najvacsim "prinosom" HZDS je, ze zalozilo tradiciu vytahovych populistickych stran, dookola oblepenych podnikatelmi, ktori cakali na svoje susto. Tragediou slovenskej politiky je, ze ma svojich pokracovatelov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jaj. toto mi pripomenulo celú kopu ďalších vecí ...

 

spoločné spievanie HZDS hymny - konárik na čele zboru spolu s Mečiarom : )

pamätné lúčenie, pápá a plačlivým tremolom zaspievané "idem od vás" ....

a obrovský rehot v zákulisí spolu s Lexom, ako zasa dobre vydrbali s národom : )

novinárovi pred kamerami: takú ti je...nem !

 

facka kyticou, nezvládnutá prehra o kreslo prezidenta - pamätáte si to popiskovanie pri otázkach novinárov ?na tom by spravil nejaký psychiater doktorát :)

 

á, to boli časy ... dôchodcovia mlátiaci paraplami do odporcov milovaného vodcu ...

 

dúfam že plagát s týmto pánom už nikoho nikde strašiť nebude ...

iste, prídu ďalší - ale tento dúfam už nikdy

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...

Mečiar v bulvári ... môže toto ešte myslieť vážne?! :unsure:

 

Mečiar verí v úspech: Mali by sme byť v parlamente

Predseda ĽS-HZDS Vladimír Mečiar ešte verí v úspech svojej strany v parlamentných voľbách. "Myslím si, že v parlamente by sme mali byť," povedal v rozhovore. Mečiar verí, že predsudky, ktoré boli voči ĽS-HZDS vytvárané, by už nemali existovať.

 

http://www.topky.sk/...yt-v-parlamente

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

už je povolebné ..., srandičky srandičky ... hzds - mečiarovské humberto pokračuje veselo ďalej

 

od volieb znovu nedostupný stratený Mečiar http://www.sme.sk/c/...-hzds-tiez.html - jeho takmer dvaadsaťročná terapia na všetky nezdary, stratil sa on svojho času aj z oveľa vyššieho postu, kto si nepamätá :

Výraz „išiel na medvede“ sa v súvislosti so zmiznutiami Vladimíra Mečiara používa od roku 1990, keď si ako premiér dovolil zmiznúť, napísať list, že podáva demisiu a nik vo vláde nevedel, kde je. Zmiznutia sa potom opakovali často - pri sporoch a politických porážkach.

 

:)

tak ... evidentne z medveďov došiel, našiel sa, a 24 tisícová / najvyššia v slovenských stranách / základňa HZDS-ĽS čaká, a čaká, a majster zasa raz nejde dodržať slovo, ako vôbec ktosi mohol čakať a dúfať, že to spraví aspoň raz ... :innocent:

Mečiar zrušil rokovanie, odchod sa odkladá na neurčito

Predseda HZDS zrušil rokovanie Republikového predstavenstva v Detve, kde sa malo hovoriť o osude strany aj o jeho odchode.

Podľa našich informácií sa mal druhý najvyšší orgán HZDS zaoberať ďalším osudom strany a jej fungovaním. Členská základňa očakávala aj to, že Vladimír Mečiar s podpredsedami oznámia v Detve rezignáciu na svoje posty.

 

HZDS po neúspešných voľbách čaká na odchod Vladimíra Mečiara. Čo bude so stranou, jasné nie je, ale okresy chcú údajne pokračovať.

Predseda HZDS Vladimír Mečiar avizoval pred voľbami, že ak sa strana nedostane do parlamentu, zloží funkciu, potom sa stratil.

 

Strane, ktorá mala v časoch najväčšej slávy okolo 40 tisíc členov, počty klesajú, ale stále ich majú najviac zo všetkých strán. V súčasnosti je ich okolo 24-tisíc. HZDS už ruší niektoré kancelárie, ako napríklad banskobystrická krajská organizácia.

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/...l#ixzz1sVRIFpSv

možno by nebolo zle ani do politických srandičiek to posunúť ... :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

pozerala som spravy a rozluckovy zostrih... pri tom mi napadlo, kto ho bude nasledovat a ak by to malo mat rovnaky priebeh, tak nam este treba skoro 15 rokov, kym sa zbavime jeho nastupcu... len aby som sa toho vobec dozila...

a tu http://ekonomika.etrend.sk/ekonomika-slovensko/bezvyznamny-koniec.html sa marian lesko zaobera touto udalostou.. tiez pocita, kolko zostava...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov